vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

64 επισκέπτες, 7 χρήστες
Milarepa, Amcm, camber, PsykieG, zamploutos, Tem, gfilip

Twitter

E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #165 στις: Αυγούστου 05, 2012, 13:52 »
Εχει σιγουρα μια θεση στο θεμα το παρακατω:


Ατμοπίπες ιδιοκατασκευή με ελάχιστο κόστος
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 06, 2012, 01:49 από Yiannis Rasta »

Αποσυνδεδεμένος Mulder

  • *****
  • 1698
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμιστής Απο Παρασκευή 13/01/12 21:20
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #166 στις: Αυγούστου 17, 2012, 22:34 »
παλιο αλλα...
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=dR4XOvnTLK4&feature=player_embedded[/youtube]

διαφορα drip tip http://www.epipemods.com/cherry-vape-drip-tips-pipe-stems/cherry-vape-dragon-and-churchwarden-pipe-stems.html#
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 17, 2012, 22:58 από MULDER »

Αποσυνδεδεμένος tobias

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #167 στις: Αυγούστου 21, 2012, 11:50 »
Τον τελευταίο καιρό σε συνδυασμό με την ελλάτωση και του ατμίσματος (όχι δεν ξανακύλησα, αντίθετα είμαι σε φλωρεξ και αραιά πλέον ατμίζω), ψάχνω μια ηλεκτρονική πίπα. Θα ήθελα όμως μιας και πιθανότατα θα είναι τα τελευταία λεφτά που θα ξοδέψω σε συσκευή, να πάνε σε κάτι που να αξίζει σαν κατασκευή. Δυστυχώς η ατμομηχανή σταμάτησε πριν την προλάβω και σε περίοδο που δεν είχα φράγκο. Στο epipemods που ψάχνω κατά καιρούς δεν βρίσκω κάτι που να μου αρέσει καθώς έχει κυρίως εκκεντρικές πίπες και όσες είναι φυσιολογικές έχουν πουληθεί. Κάποια άλλη πρόταση πέραν της αναζήτησης μέσω αγγελίας για ατμομηχανή υπάρχει?

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #168 στις: Αυγούστου 21, 2012, 11:52 »
Οτι και να βαλεις πανω πεταει το εργαλειο !!!


http://www.mikropipes.com/gallery/


ΥΓ. 1η φωτο Α2 , 2η και 3η φωτο τραπ τανκ - made in greece απο Kir Fanis

Αποσυνδεδεμένος Yiannis Rasta

  • *****
  • 1411
  • Φύλο: Άντρας
  • keep walking
    • YIANNIS STAMATIOU
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #169 στις: Αυγούστου 30, 2012, 19:00 »
Μια μικρη υπενθυμιση για τους e-pipe φιλους εαν τους διεφυγε,
μιας και ειναι στις Μετατροπες - Πατεντες..............αξιζει !!!!


    Πιπα σε μετατροπη e-pipe με διακοπτη επαφης-1Χ18350-1Χ16340 by SEB

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #170 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 15:01 »
αυτή τη στιγμή στην αγορά ποιά θεωρείται καλύτερη e-pipe, δηλ. ουσιαστικά με τις λιγότερες απώλειες; Απ' ότι πληροφορήθηκα στην atmomixani σταμάτησαν να πουλάνε δυστυχώς...

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #171 στις: Σεπτεμβρίου 16, 2012, 15:18 »
Ζμπαθάτε με αν τις ξέρετε ήδη, (προφανώς κιόλας) αλλα δέν διαβάζω το νήμα σας, οποτε δεν ξερω. Αλλα έπεσα πάνω τους καί είπα να σας τις δείξω, ΑΝ υπάρχει κανείς που να ενδιαφέρεται. (Αν και ολο out of stock βλέπω... :angry_orange: )
http://vape-mods.com/

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #172 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 10:04 »
thanks για το link, αλλά πολύ μοντέρνες :).
Κάτι σε κλασικότερο θα θελα, αυτές της Ατμομηχανής, δυστυχώς δεν τις πρόλαβα. Οι μόνες που είδα από κοντά είναι η 601 που με χαλάει το φως/καπάκι και η 501 που έχει και το e-smokers. Την τελευταία την έχει δοκιμάσει κανείς;
Επίσης η vv οι ελληνικές φαίνονται φοβερές, αλλά δεν έχω καταλάβει ακόμη αν πωλούνται και αν ναι σε τί τιμή και από πού...

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #173 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 10:57 »
την 510 εγώ την έχω. τι θες να μαθεις? δεν είχα ποτέ αλλη να κάνω σύγκριση... :-\
θέλει μόνο λίγη προσοχή, όταν την αφήνεις να μην ακουμπάει το κουμπάκι της, και πατιέται μόνο του....επισης όχι μεταφορά σε τσάντα, όταν έχει μέσα τη μπαταρία...
κατά τ άλλα το 510 σπείρωμα είναι πολύ βολικό...

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #174 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 11:32 »
Ζμπαθάτε με αν τις ξέρετε ήδη, (προφανώς κιόλας) αλλα δέν διαβάζω το νήμα σας, οποτε δεν ξερω. Αλλα έπεσα πάνω τους καί είπα να σας τις δείξω, ΑΝ υπάρχει κανείς που να ενδιαφέρεται. (Αν και ολο out of stock βλέπω... :angry_orange: )
http://vape-mods.com/

Πολύ μοντέρνοσχέδιο.
Κάτι σαν το σφυρί του thor μου έφεραν μόλις τις είδα alex. :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος panos

  • *****
  • 2780
  • Φύλο: Άντρας
  • Πολιτης διεφθαρμένης φορομπανανίας τρίτης διαλογής
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #175 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 11:48 »
Ζμπαθάτε με αν τις ξέρετε ήδη, (προφανώς κιόλας) αλλα δέν διαβάζω το νήμα σας, οποτε δεν ξερω. Αλλα έπεσα πάνω τους καί είπα να σας τις δείξω, ΑΝ υπάρχει κανείς που να ενδιαφέρεται. (Αν και ολο out of stock βλέπω... :angry_orange: )
http://vape-mods.com/

Εξαιρετικά όμορφες!
Δεν απορώ που είναι out of stock....


Θα ήθελα ο Αι Βασίλης να μου φέρει ολόκληρη την τετράδα! (μαζί με τους ατμοποιητές εννοείται!)

Αποσυνδεδεμένος Phill

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #176 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 13:02 »
την 510 εγώ την έχω. τι θες να μαθεις? δεν είχα ποτέ αλλη να κάνω σύγκριση... :-\
θέλει μόνο λίγη προσοχή, όταν την αφήνεις να μην ακουμπάει το κουμπάκι της, και πατιέται μόνο του....επισης όχι μεταφορά σε τσάντα, όταν έχει μέσα τη μπαταρία...
κατά τ άλλα το 510 σπείρωμα είναι πολύ βολικό...
Σου δίνει ικανοποιητικά την ισχή της μπαταρίας; Π.χ. εγώ θέλω να της κουμπώσω πάνω έναν vivi nova στα 1.8 και να πάρω κανα extra επιστόμιο που να μπαίνει πάνω του.

Αποσυνδεδεμένος lemy

  • ****
  • 1131
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #177 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 20:01 »
ναι. πολύ ικανοποιητικά. έχω βάλει ατμοποιητή 2,5 ωμ και δούλευε πολύ καλά. καλό χτύπημα και αρκετά μεγάλη διάρκεια. εγω να φανταστείς δεν έχω αξιωθεί να πάρω μια καλή μπαταρία. έχω μια της πλάκας και δουλεύει μια χαρά. φαντάζομαι με μια aw θα είναι ακόμη πιο βελτιωμένη.

παίρνει και 18350, απλώς δεν κλείνει μέχρι τέρμα το καπάκι, και η αίσθηση του μπουτόν είναι λίγο διαφορετική. σαν να είναι λίγο πιο χαλαρό. αλλά κάνει τη δουλειά του κι έτσι.

επίσης είναι κούκλα με τον ιάττυ πάνω, συνατμιστής και φίλος ενθουσιάστηκε :D

έχει επιστόμιο η πίπα, λίγο παχύ όμως. αυτό δε βολεύει εμένα προσωπικά.. είναι πλατύ αρκετά, και αρκετά φαρδύ.


τώρα τη δοκιμάζω με ένα καρτοτανκ 1,5 ωμ  και  βγάζει τρελό ατμό...
η μπαταρία είναι φρεσκοφορτισμένη, 4,15 βολτ δίνει, υπό φορτίο δεν ξερω, δεν κρατώ βολτόμετρο.  ::)

αργότερα ίσως σας δείξω με εικόνες... ;D

έχω την αίσθηση πως έτσι όπως είναι με το καρτοτανκ θα της ταίριαζε πολύ ένα επιστόμιο σαν και αυτό...(πέρα από ένα όμορφο και λεπτοκαμωμένο επιστόμιο πίπας)

http://www.healthcabin.net/index.php?main_page=product_info&cPath=1107_1108&products_id=8047


συγχωνευση ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 24, 2012, 10:44 από petra »

Αποσυνδεδεμένος jeke04

  • *****
  • 976
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιάννης
    • www.seatclub.gr/forum
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #178 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 21:20 »

Αποσυνδεδεμένος gastzoum

  • **
  • 200
  • Φύλο: Άντρας
Απ: E-pipe mods - Ερωτήσεις EXPRESS και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #179 στις: Σεπτεμβρίου 17, 2012, 22:03 »
Καλησπερα σε ολους.Θελω να ρωτησω αν ξερει κανεις που μπορουμε να βρουμε το κουμπακι που ενεργοποιει την epipe.Αυτο το στρογγυλο πανω στην κουπα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 766785 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 19:22
από mathimatikos1966
My Flavor Shot Reviews Shake and Vape 0 127 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 01:02
από chkontog
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1878 248363 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 30, 2024, 19:28
από ThioVag
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα ΑΡΩΜΑΤΑ. Βασικές πληροφορίες [Αρώματα] 1415 181373 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 18:07
από tony1976
VOOPOO ARGUS P2 [AIO (Όλα σε ένα)] 2 305 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 14:59
από tony1976
GEEK VAPE AEGIS LEGEND III MOD [Ηλεκτρονικά mods] 1 273 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 29, 2024, 09:22
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 573174 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 2362 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8526 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1123678 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 994 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 692 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos