vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

87 επισκέπτες, 9 χρήστες
takoulas, petr@n, camber, Milarepa, grag, maprix, ZoeM, NikolaosKZ, I.P

Twitter

Provari P3 by ProVape

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 12, 2015, 23:57 »
4 νέα χρωματάκια για το Ρ3. Μόλις φθάσουμε τα 100 θα βγει το Ρ4  :tongue_smilie:



Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 04:00 »
Αναρωτιέμαι πως τα παει απο πωλησεις. Μέχρι πέρυσι στα ακριβά mod (150+ Ε) επαιζε μονο του στην ουσία! Πια με το νεο dna40 και την μόδα των box mod και 50+ mod, τι να γίνεται? :/

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 08:42 »
μετοχες ψαχνεις;  :tongue_smilie:

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #108 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 11:19 »
Χασαχαχα
Οχι μωρε απλα θέλω να δω αν αυτή η εμμονή της provape στο συντηρητικό, απο το σχεδιο μέχρι τη πλακέτα και η λογικη του βγαζω 100 χρωματισμουυς για να κραταω το ενδιαφερον, της "βγαίνει" ακόμα όπως τα προηγούμενα χρόνια, ή της έχει γυρίσει μπούμερανγκ?
Η αλήθεια είναι οτι το παιχνιδι πιστευω έχει αλλάξει το τελευταιο  καιρό με τον έλεγχο της θερμοκρασίας απο την μια της evolv, και με τον βομβαρδισμό απο κουτάκια απο την αλλη, και δεν παιζει μπάλα μονη της η provape πια..

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #109 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 13:10 »
Θα συμφωνήσω μαζί σου "ότι το παιχνίδι έχει αλλάξει" και όντως έχουν μπεί και άλλες παράμετροι στο άτμισμα (..με πρώτη και καλύτερη τον έλεγχο - ρύθμιση της θερμοκρασίας της αντίστασης).

..αν και είμαι σχετικά ικανοποιημένος με το p3, θα ήθελα όντως να είχε παραπάνω λειτουργικότητες (..όπως αυτή που ανέφερα πρίν, η την μεγαλύτερη αυτονομία ..χωρίς να πρέπει να βάλω μπαταρίες που το κάνουν "κουμούτσα").

Αυτοί είναι και οι λόγοι που θα προβώ στην αγορά του rdna40 (αυτονομία, κόμπακ διαστάσεις, μεγαλύτερη ακρίβεια και ένδειξη ρευμάτων και φυσικά ο έλεγχος της θερμοκρασίας).

Υ.Γ. παρεπιμπτόντως ..βγήκε εδώ και λίγο καιρό νέα version software, η v3.6, αλλά δυστηχώς αν η provape δεν προμηθεύσει με το ειδικό tool τους εδώ αντιπροσώπους της (..η αν οι ίδιοι δεν το πάρουν), δεν βλέπω σύντομα update!

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #110 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 21:59 »
Το θέμα περί θερμοκρασιών δεν έχει πιασει ακόμα φούσκα ηταν και έσκασε. Το μεγαλο μπαμ θα γίνει όταν δεν σε περιορίζει το τι κουμπωνεις επάνω. Είναι ακόμα πολύ νωρίς και όποιος πάρει dna40 για θερμοκρασίες σε λίγο καιρό θα αλλάξει παλι μοντ γιατί θα βγει καλύτερο τσιπακι.Γενικά πολύ beta το θέμα θερμοκρασιών και δεν έχει πουλήσει τουλάχιστον στους έμπειρους ατμιστες. Ταπεινή μου άποψη παντα δίχως παρεξηγήσεις. Τώρα αν το p3 πουλάει η όχι αυτό κανεις δεν το ξέρει μονο η provape αλλά σίγουρα σάλος όπως παλιά δεν έγινε και ουτε θα γίνει.Τα κουτάκια είναι διαφορετική κατηγορία απο μονη τις δεν υπάρχει σύγκριση.

Στάλθηκε από το LG-E986 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #111 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 22:04 »
To P3 δεν πουλησε τοσο πολυ γιατι 1ον υπαρχουν πολλοι ανταγωνιστες πλεον, καμια σχεση με 3 χρονια πριν οταν πρωτοεμφανιστηκε το v2
και 2ον εχει αλλαξει η μοδα στα mods, οι χρηστες πλεον στρεφονται στα κουτακια και τα DIY mods.

Οσο για τη ρυθμιση θερμοκρασιας, δεν εχει πιασει ακομα γιατι πολυ απλα δεν ξερεις που πρεπει να το ρυθμισεις και απο ποιες θερμοκρασιες και πανω εχουμε διαφορα θεματακια.
Τι να λεει αν το βαζεις στους 200°C ή στους 250°C? Και παλι τα Watt κοιταμε.
Αν καποια στιγμη βγουν τα αποτελεσματα της ερυενας του γιατρου και εχουμε χειροπιαστα νουμερα στα χερια μας, εκει θα αρχισει και το παιχνιδι με τους ρυθμιστες θερμοκρασιας.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #112 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 22:06 »
vamire μηπως ειναι ακομα στην εξελιξη του? ειναι σοβαρη αλλαγη-παραμετρος στο ατμισμα

Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #113 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 22:36 »
Πάντως οτι και να λέμε για ξεπερασμένα πράγματα κτλ πιο "what you see is what you get" πλακέτα απο του προβάτου δεν έχω δει. Δεν ξέρω βέβαια πως τα παει και η dna40 με το step down

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #114 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 22:44 »
Ατμίζω από το 2007 (μαζί με τσιγάρο κατά περιόδους), καθώς μέχρι πρόσφατα το άτμισμα από μόνο του και με τα υλικά που χρησιμοποιούσα, δεν με κάλυπτε.

..εδώ και 6 περίπου μήνες {..από την στιγμή που πήρα επισκευάσιμο ατμοποιητή και καλή ρυθμιζόμενη μπαταρία (p3)}, δεν ξαναέβαλα τσιγάρο στο στόμα μου.

Ασχολήθηκα, διάβασα, δοκίμασα (..έχω χρησιμοποιήσει πάνω από 20 μέτρα συρμάτων τους τελευταίους 4 - 5 μήνες, με όλων των ειδών τα σύρματα, διαμέτρους και ohm) και ακόμα δοκιμάζω.

Εδώ και αρκετό διάστημα "ρυθμίζω" το άτμισμά μου, με βάση τις θερμοκρασίες (..όπως ήδη έχω διατυπώσει και σε άλλα post) και πλέον λέω με βεβαιότητα ότι η θερμοκρασία παίζει τον σημαντικότερο ρόλο για εμένα.

Οντως έχουμε μέλλον μπροστά μας σε νέες τεχνολογίες, αλλά η ρύθμιση της θερμοκρασίας θα είναι ένα σοβαρό (..αν όχι το σοβαρότερο σκαλοπάτι), προς ένα ποιοτικότερο και ακόμα ποιό ασφαλές άτμισμα.

Αποσυνδεδεμένος Vamire

  • *****
  • 1539
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #115 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 23:05 »
vamire μηπως ειναι ακομα στην εξελιξη του? ειναι σοβαρη αλλαγη-παραμετρος στο ατμισμα
Βέβαια και είναι γιαυτό άλλωστε το εκανα αναφορά περί beta προϊόντος. Σίγουρα είναι το μέλλον αλλά όχι το σήμερα. Βέβαια δεν υπάρχει και λογος κάποιος να προτιμήσει DNA 30 έναντι DNA 40 οπότε σαν έξτρα δωράκι καλό είναι (αν δεν το πληρώνεις...δεν έχω κοιτάξει τιμή πλακετας)

Στάλθηκε από το LG-E986 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Varaderum

  • ***
  • 674
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #116 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 23:07 »
Πάντως οτι και να λέμε για ξεπερασμένα πράγματα κτλ πιο "what you see is what you get" πλακέτα απο του προβάτου δεν έχω δει. Δεν ξέρω βέβαια πως τα παει και η dna40 με το step down

Αυτό που με "ενοχλεί" με το p3, είναι το ότι δεν έχει υποδιαιρέσεις των volt.
..όταν ρυθμίζω τις αντιστάσεις μου (σε παρούσα περίπτωση) στα 1.5 ohm ..και η μία μου δείχνει 1.51 και η άλλη 1.55 ..τότε στην πρώτη περίπτωση μου πάει τα volt στα 4.4, ενώ στην δεύτερη στα 4.5 (..πάντα με ρύθμιση watt ..στα 13.4).

Αυτά τα δείχνει αν πατήσω τέσσερις φορές το πλήκτρο + μία ακόμα (για να μπεί στο μενού που μου δείχνει όλες τις παραμέτρους), ενώ αν το έχω στο κανονικό mode και όχι στο stelth, μου δίχνει τα ohm και στις δύο περιπτώσεις, στο 1,5. {..δεν ξέρω βέβαια αν αυτό το έχουν διορθώσει στην v3.6, μαζί με το ότι στο μενού με όλες τις παραμέτρους (..το πρωτο που περιέγραψα), δεν δείχνει το ποσοστό της μπαταρίας}.

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #117 στις: Ιανουαρίου 14, 2015, 23:14 »
δεν ξερω γιατι,αλλα εχω την αισθηση οτι η provape θα πεταξει κανα boxaki και θα ψαχνονται ολοι

Αποσυνδεδεμένος dodos

  • *
  • 70
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #118 στις: Ιανουαρίου 27, 2015, 23:50 »
Πηρατε γραμμη ότι το προβατο τσιμπησε τιμη; 305 euros :o :o :o

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Provari P3 by ProVape
« Απάντηση #119 στις: Ιανουαρίου 28, 2015, 00:00 »
Εχεις δίκιο.
Τα ελληνικα μαγαζια το ανεβασαν, πιθανόν λόγω ισοτιμίας :dontknow:
Οι Αμερικάνοι με τα ίδια λεφτα το στελνουν.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8821 1113807 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:56
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 505613 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8701 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 153993 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 567946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243113 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 293286 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1489 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762058 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 924 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3826 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 13773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios