vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

167 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, maprix, bloodlessz, gigelis78, tony1976, manoslykos

Twitter

Μπαταρίες τύπου eGo: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες

Αποσυνδεδεμένος ili kef

  • **
  • 205
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες τύπου eGo: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #105 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 11:46 »
Έχω μία VeVe 1500 και πριν μερικές μέρες δεν καθόταν επάνω ο Ναύτιλος με τίποτα σαν να άνοιξε το σπείρωμα 510 της μπαταρίας, βέβαια προηγούμενες μέρες είχα παρατηρήσει ότι δεν βίδωνε καλά στον φορτιστή. Την έστειλα στην Νομπάκο οπότε υποθέτω θα την φτιάξουν και όλα καλά, το θέμα είναι ότι πήγα να βάλω τον Ναύτιλο σε μία Vission Spinner και εκεί το ιδιο είχε χαλαρώσει το σπείρωμα 510 και δεν στεκόταν, αυτήν όμως δεν της βάζω άλλον ατμοποιητή 510, την χρησιμοποιούσα μόνο με ένα Gemini και το περίεργο είναι ότι στάματησε να στέκεται και ο Gemini που είναι ego σπείρωμα, ενώ στον φορτιστή σχεδόν δε στέκεται καθόλου. Επειδή δεν άλλαζα ατμοποιητές στις μπαταρίες υποψιάζομαι ότι φταίει ο φορτιστής της Νομπάκο. Ξέρει κανείς αν συμβαίνει αυτό στις μπαταρίες? Δεν το χω διαβάσει πουθενά, πρέπει να αλλάξω φορτιστή ή θα το παθαίνω συνέχεια?

Αποσυνδεδεμένος kostas94

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες τύπου eGo: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #106 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 00:33 »
Γεια σας εχω μια μπαταρια aspire cf 1000mah και εκει στο πολο οταν τον πιεζω βγαζει βρωμα ενα κοκκινο υγρο .παλια μια αντισταση ειχει βγαλει υγρο στο πολο λετε να εχει περασει υγρο μεσα στην μπαταρια?

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Μπαταρίες τύπου eGo: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες
« Απάντηση #107 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 00:38 »
Παρε απο το φαρμακείο ισοπροπυλικη αλκοολη ριξε λιγο σε χαρτοπετσετσ και καθαρισε καλα τον πολο και δες αν θα ξαναβγαλει

Αποσυνδεδεμένος Torque56

  • *
  • 35
  • Φύλο: Άντρας
Ξέρει κανείς αν αυτή η Vision είναι original;

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9595
  • Φύλο: Άντρας
Ναι, είναι original.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Σκεφτομε να αγοράσω μια spinner 2 και θέλω να μου πείτε αν το συγκεκριμένο κατάστημα πουλάει αυθεντικά είδη γιατί ελληναρες σε αλλα καταστήματα την έχουν μέχρι και 35 ευρώ ενώ εκεί τη βρισκω 25.

http://cleverstore.gr/index.php?dispatch=products.view&product_id=38220

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Πιθανον ειναι αυθεντικη. Εγω πηρα απο αλλο καταστημα με 18 €. Υπαρχει ο κωδικος γνησιοτητας στη συσκευασια που σου επιβεβαιωνει τη γνησιοτητα η μη. Μη φτανουμε να φοβομαστε επειδη βρισκουμε προιοντα σε λογικες τιμες.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος izamel

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΜΑΡΙΑ
Εχει κανείς την GS eGo II Twist 2200mAh Variable Voltage ;
https://www.fasttech.com/products/1952901 Θα μου βγάζει πάνω απο μέρα με 4 ml κατανάλωσης;

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Πιθανον ειναι αυθεντικη. Εγω πηρα απο αλλο καταστημα με 18 €. Υπαρχει ο κωδικος γνησιοτητας στη συσκευασια που σου επιβεβαιωνει τη γνησιοτητα η μη. Μη φτανουμε να φοβομαστε επειδη βρισκουμε προιοντα σε λογικες τιμες.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου

Απο πιο καταστημα τη πηρες 18 ευρω?

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απο το vapour smok-e.  http://www.k110.eu
Την ειχε αρκετο καιρο σ αυτην την τιμη. Μπορει κι ακομη να την εχει.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Πιθανον ειναι αυθεντικη. Εγω πηρα απο αλλο καταστημα με 18 €. Υπαρχει ο κωδικος γνησιοτητας στη συσκευασια που σου επιβεβαιωνει τη γνησιοτητα η μη. Μη φτανουμε να φοβομαστε επειδη βρισκουμε προιοντα σε λογικες τιμες.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Πιθανόν; Πού το στηρίζεις αυτό; Για μας τους παλιούς, το cleverstore είναι ο παράδεισος της μπανάνας. Μέχρι και τα στικάκια που φέρνει σε "λογικές" τιμές, είναι μαιμούδες. Οχι eleaf δλδ. Οπότε, μέχρι αποδείξεως του εναντίου, η spinner στη "λογική" τιμή ΔΕΝ είναι vision.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 835
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
 Επειδη δεν γνωριζω αν το συγκεκριμενο καταστημα πουλαει αυθεντικα προιοντα η κλωνους εγραψα "πιθανον" και οχι μαλλον, το οποιο σημαινει οτι μπορει να ειναι γνησια η spinner μπορει και οχι. Αυτο που εννουσα εν ολιγοις ειναι οτι υπαρχουν μαγαζια που πουλανε γνησια πραγματα και σε καλες τιμες και δεν πρεπει να φοβομαστε τον ισκιο μας. Αρκει να κανουμε καλη ερευνα αγορας και να ξερουμε τα δικαιωματα μας ως πελατες-αγοραστες.

Στάλθηκε από το GT-S7582 μου


Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Συγνώμη αν φάνηκε απότομος ο τρόπος μου. Η ουσία είναι ότι σαφέστατα και υπάρχουν, πλην όμως ο συγκεκριμένος δεν ανήκει σε αυτά. Είναι όμως ειλικρινής και δεν τα πουλάει ως γνήσια, οπότε ο πελάτης έχει την επιλογή να πάρει κάτι φθηνότερο και μη γνήσιο ή να πάει αλλού για το γνήσιο κι ακριβότερο.
Οταν λέμε γνήσιο, εννοούμε την εταιρία που το έβγαλε και το επέβαλε στην αγορά, που όλοι ξέρουμε τι ποιότητα έχει ή δεν έχει.
Το μη γνήσιο μπορεί να αποδειχτεί εξίσου καλό, ή λιγότερο καλό ή ό,τι νάναι. Αγοράζοντάς το από εδώ, έχει περισσότερες πιθανότητες αντικατάστασης από όσες έχει αν το πάρει απέξω.


Επιστρέφοντας όμως στην σπίνερ, οι vision έχουν περίπου την ίδια τιμή, διότι προέρχονται από τον ίδιο προμηθευτή. Μεγάλες διαφορές δεν υπάρχουν από κατάστημα σε κατάστημα, εκτός αν κάποιο βγάλει προσφορά τα παλιότερα μοντέλα για να φέρει νέα ή για να φέρει περισσότερα κουτάκια, μια και αυτή είναι η εμπορική τάση σήμερα. Κατά μια έννοια είναι στη "διατίμηση", σε αντίθεση με τις τύπου σπίνερ, που οι τιμές τους από εργοστάσιο σε εργοστάσιο έχουν μέχρι και 100% διαφορά τιμής, κάτι που αντανακλάται στη λιανική.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Τι να πω παιδιά πάντως μόνο εδώ στο ελλαδισταν αυτή η καταντια με τις τιμές, προσωπικά έχω χαλάσει τα μαλιοκεφαλα μου για αντιστασεις μπαταρίες και διάφορα που πιστεύω πως είναι καλύτερο να δινω 5 ευρώ το 2ημερο για ένα καπνό παρα να τα δίνεις στο κάθε ελληναρα που σου ζητάει 40αρια και 50αρια και δυστυχώς επειδή το ητ έχει αρχίσει να καθιερονετε...θα το εκμεταλευτουν πολλοί αυτό σε λίγο το συρματακι θα ειναι ακριβότερο απο το καρελια που περνώ εγώ θα το φορολογήσουν και αυτό στο τελως τα "σαινια"
Τουλάχιστον με το συμβατικό τσιγάρο είχαμε συνιθησει που μας τρώγαν μια ζωή τώρα πανε να μας τα φάνε και από αλλου τα λαμογια.
Πάλι καλά που το οξυγόνο ειναι FREE!  :))

Αποσυνδεδεμένος geopal

  • **
  • 173
  • Φύλο: Άντρας
Πήρα έναν kanger ipow2 και καμία φορά ενώ έχω κεφαλή 1.8 μου εμφανίζει στην οθόνη οτι η αντίσταση ειναι 0.1Ω. Ειναι πρόβλημα λέτε ή απλά η αντίσταση θέλει αλλαγή;


Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103245 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176851 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 535 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 363 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22371 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285549 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209589 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68779 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315798 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15633 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126980 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95320 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem