vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

228 επισκέπτες, 8 χρήστες
manoslykos, maprix, ZoeM, camber, nikpoth, Tazz, Jorge, tibolaso

Twitter

Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 23:27 »
Ποσο εξαρτημενοι νιωθετε απο τις τωρινες σας συσκευες?
Πως θα αισθανοσασταν και τι θα κανατε αν ξαφνικα εξαφανιζονταν?
Σε τι σημειο θα φτανατε και τι θα σας καλυπτε ατμιστικα πλεον?

Σε αυτα τα ερωτηματα κληθηκα να απαντησω τις προηγουμενες μερες και τωρα μου εχουν μεινει ως φιλοσοφικο ερωτημα που σκεφτηκα να το θεσω και εδω στο φορουμ.

Η ιστορια αυτη αρχισε για μενα την Παρασκευη οπου επρεπε να δουλεψω μεχρι αργα στην δουλεια σε συνθηκες πιεσης (ρεκορ αδειασματος μπαταριων στην δουλεια: 4,5 AW 18350). Μολις πηγα σπιτι μιλησα στο τηλεφωνο και κανονισα μια συναντηση με εναν γνωστο στην αλλη μερια της πόλης, διπλα απο το καταστημα Πρακτικερ. Αφου τον περιμενα λιγο μεσα στο αμαξι (εβρεχε εξω) και βρεθηκαμε, ειπα να ψωνισω και 2-3 πραγματακια απο το καταστημα αφου ημουν διπλα.

Ειχε βραδιασει πλεον οταν ξεκινησα για το σπιτι, μεσα στην απιστευτη κινηση. Εφτασα σπιτι, αραξα στον υπολογιστη μου και ειπα στην γυναικα να μου φερει το προβαρι.

Δεν το βρηκε στο δωματιο, της ειπα να κοιταξει στην κουζινα, δεν το βρηκε ουτε εκει.. ουτε στο αλλο δωματιο κλπ ωσπου μου ειπε να παω να βρω που το αφησα μονος μου.

Για οσους δεν ξερουν το η.τ. μου μιλαμε για το καινουργιο προβαρι 3 με ενα  κλωνο καυφουν πανω.. Αξια στην αγορα τωρα ποσο? 250-300 ευρω..? και προσφατα αγορασμενο και αγαπημενο.

Αυτο που αρχισε ως ανησυχια οταν δεν το ευρισκε η γυναικα (που βρισκει τα παντα στο σπιτι) κλιμακωθηκε γρηγορα σε πανικο. Περιττο να σας πω πως ουτε εγω το εβρισκα και καταληξαμε και οι δυο να γυρισουμε τα πανω κατω στο σπιτι (το στρωμα μονο το σηκωσαμε 3-4 φορες). Ψαξιμο μεσα σε απιστευτο αγχος με διαθεση να βρισω, να φωναξω, να...

Φοραω τα ρουχα μου ξανα, παιρνω το φακο και κατεβαινω για ψαξιμο γυρο απο το αυτοκινητο στην βροχη..Καπου πρεπει να εχει πεσει απο την θηκη στην ζωνη ελεγα, ενω το μυαλο μου ετρεχε σε καθε στιγμη της ημερας. Τιποτα γυρω, κατω απο το αμαξι και σε ολη την διαδρομη στο σπιτι.

Πισω στο σπιτι, τα κανουμε ξανα ολα λιμπα.. μεχρι και το χαλι σηκωσα :P
Απελπισια! φρεσκοαγορασμενο, ακριβο μοντ.. ακριβο για την καλη μου ατμιστικη απολαυση. Με βλεπει και η γυναικα σε αυτα τα χαλια και ντυνεται να βγουμε στην πολη να το βρουμε..

Με ενα φακο στο χερι ξανα στην δουλεια, βραδιατικα. Ψαξιμο στο παρκινγκ αρχικα..τιποτα. Βρισκω τον νυχτοφυλακα, με αφηνει να μπω και δωστου ψαξιμο γυρω απο το γραφειο μου και των αλλων, με την ελπιδα οτι θα εμφανιζονταν μπροστα μου.. τιποτα παλι..
Πισω στο αμαξι, το ψαχνουμε ξανα σπιθαμη προς σπιθαμη.. παλι τιποτα.. παλι απελπισια. Μπαινουμε και οδηγω στην αλλη ακρη της πολης προς το Πρακτικερ. Χωνομαστε στο παρκινγκ με το φακο στο χερι και αρχιζουμε να ψαχνουμε κατω. Να'σου ο σεκιουριτας θορυβημενος..καλα ξεμπερδεματα λεω απο μεσα μου.. ειχε και την ατιμη την βροχη βραδιατικα :P . Τελος παντως καταφερα να του εξηγησω του ανθρωπου και με αφησε λιγα λεπτα να ψαξω ακομη..ματαια.

Πισω στο σπιτι να το κοιταζω πλεον υποπτα σε καθε μικρη γωνια οτι μπορει να κρυβει το προβαρι μου. Να θυμαμαι να νιωθω το προβαρι στην θηκη πριν φυγω απο την δουλεια και πριν φυγω για την συναντηση μετα.... ή μηπως ηταν η ιδεα μου.

Τι κανεις σε αυτη την περιπτωση, λοιπον.. οταν ολες σου οι ελπιδες φαινονται να εξαντλουνται.. Πηγα και ξεθαψα το μηχανικο μοντακι που ειχα.. ξεθαψα και τον Ναυτιλο και βρηκα 2 μονο κεφαλες να μου εχουν μεινει. Καθαρισμα και τα δυο και προσπαθεια για ατμισμα.. Μα με ΤΙΠΟΤΑ δεν με ικανοποιουσε αυτο που ατμιζα...!! με τιποτα..! χωρια που τις μισες φορες ειχα misfires, λες και ειχα ξεχασει πως πατας το κουμπι στο μηχανικο.

Παει η μαυρη Παρασκευη.. ερχεται το Σαββατο.. Ξανα στην δουλεια για να ψαξω ξανα εξω και μεσα σε αλλες αιθουσες.. φυσικα τιποτα.

Εκει ειναι που παιρνω και την αποφαση μετα απο εντονες πιεσεις απο την γυναικα να παρω αλλο.. Δεν μπορουσε να με βλεπει σε αυτην την ψυχολογια.

Εσεις θα δινατε αλλα τοσα χρηματα.. μη πω περισσοτερα τωρα για να ξαναπαρετε αυτο το ακριβο η.τ. για την ατμιστικη σας απολαυση..? Εγω ενιωθα μεγαλες τυψεις. Αλλα τι θα γινονταν με το ατμισμα μου? Οποτε αρχισαν τα τηλεφωνα και κανονισα για παραγγελια νεου προβαρι (για σημερα βασικα να γινονταν η παραγγελια). Και αρχισα και στο φορουμ να ψαχνω και νεο ατμοποιητη γιατι ο Ναυτιλος ειχε μονο 2 κεφαλες.. και την μια την χρησιμοποιουσα ηδη.

Μετα απο πολυ ψαξιμο για ποιο ατμοποιητη θα παρω - κλωνο φυσικα γιατι τα χρηματα πλεον ανεβαιναν και πολυ - στο φορουμ εδω και FT παραγγειλα τον ερλκονιγκιν. Ερχεται το μειλ και μου λεει σε 2 βδομαδες θα τον στειλουν. Νευρα και τσαντιλα γιατι δεν το προσεξα στην παραγγελια.. βαζω και νεα παραγγελια για kayfoyn αυτη την φορα.. καλα Χριστουγεννα θα ερθει ο ερλ.

Σε αυτη την διαθεση κυλησε το ΣΚ και ηταν και η γιορτη μου και επρεπε να δειχνω και χαρουμενος :P
Σημερα μπηκα Πατρα για να περασω απο το σπιτι (ειμαι σε χωριο εξω αυτες τις μερες) και λεμε με την γυναικα..δεν ξανακανουμε το ταξιδι προς Πρακτικερ που θα ειναι ανοιχτο? Της το ελεγα "αστεια" την Παρασκευη να παμε οταν ανοιξει γιατι ο κοσμος ειναι καλος και καποιος θα το βρηκε να μου το δωσει..

Πηγαμε λοιπον Πρακτικερ και πηγα στην υποδοχη βγαζοντας το μηχανικο με τον Ναυτιλο αρχιζοντας.. "Ηρθα την Παρασκευη το βραδυ, μηπως βρηκατε κατι σαν και αυτο..?" Και προς τεραστια εκπληξη μου η υπαλληλος μου λεει "σαν και αυτο, ναι.." και βγαζει απο το γραφειο της το προβαρι μου..!!!! Μου λεει "Το βρικαμε Σαββατο απογευμα και οταν το πιασαμε το ειδαμε βαρυ, οποτε σκεφτηκαμε οτι ειναι ακριβο και εχει αξια σε καποιον.. δεν ξεραμε τι ειναι αλλα το φυλαξαμε".

Ενταξει.. προσκυνω στους υπαλληλους, τους Ανθρωπους αυτους που το φυλαξανε να το δωσουν ακριβως επειδη τους φανηκε κατι αξιας και ακριβο!

Η χαρα μου δεν περιγραφονταν.. πρεπει να με ακουσαν ολοι στο καταστημα..
..και μετα αρχισαν τα τηλεφωνα προσπαθωντας να προλαβω την ακυρωση της παραγγελιας του 2ου προβαριου.. ;D

Ενταξει.. το προλαβα και δεν παραγγειλα 2ο...
θα μου μεινουν, βεβαια, 2 επιπλεον ατμοποιητες.. αλλα δεν βαριεσαι... θα ατμιστουν και αυτοι.

Καθομουν, λοιπον, και σκεφτομουν ολα αυτα τα σκηνικα και το πως ενιωσα με την ξαφνικη απωλεια της αγαπημενης μου συσκευης η.τ. αυτή που τωρα χρησιμοποιω και που νιωθω οτι μονο αυτη με καλυπτει.
θα μπορουσα να παω πισω στις προηγουμενες..? Ενιωσα πως οχι..ενιωθα να μισω καθε τζουρα. Ισως ηταν το ψυχολογικο της θυμισης του προβαριου/καυφουν, ισως και οτι ηταν ατμιστικα αρκετα πιο πισω.
Οδηγησα χιλιομετρα, εψαχνα βραδιατικα με φακο στην βροχη,βρεθηκα αντιμετωπος με σεκιουρηταδες, γυρισα το σπιτι αναποδα τοσες φορες, μαλωνα τα γατια οτι το πηραν στο παιχνιδι και τα χασανε, κοιτουσα καθε γωνια του σπιτιου μου σαν να ηταν ο εγκληματιας..ο ενοχος που "ρουφηξε" σε μια μυστικη του τρυπα το προβαρι μου...

Γιατι αισθανομουν ομως ετσι για μια συσκευη? Γιατι μπηκε τοσο πολυ το συναισθημα μεσα σε ολα αυτα και ενιωθα ετσι? Οταν μου χτυπησανε το αυτοκινητο στο παρελθον, καποιος μεθυσμενος μεσα στην νυχτα και επρεπε να πληρωσω ιδιου ποσου ζημια, δεν ενιωσα τοσο ασχημα.. Μηπως ηταν απλα τυψεις..οτι ενιωθα ενοχος.. ή δενομαστε πιο πολυ με τις ατμιστικες μας συσκευες απο το φυσιολογικο?

Λες να ειναι που τις βαζουμε συνεχεια στο στομα μας ή που νιωθουμε εξαρτημενοι απο τον ατμο..?

Αλλα η τωρινη μας συσκευη δεν ειναι η μονη που μπορει να μας δωσει το ατμισμα που επιθυμουμε..

Και ομως νιωθουμε σαν παιδια.. οτι μονο αυτην θελουμε (μεχρι να βρεθει η επομενη εξελιξη της :) )

Με αυτες μου τις σκεψεις εχω αρχισει να βλεπω και με αλλο ματι τους αιωνιους καυγαδες που βλεπουμε εδω στο φορουμ (και σε αλλα φορουμ) πανω στις συσκευες. Νιωθουμε πολυ προσωπικα αυτα τα αντικειμενα.. σχεδον κομματι μας. Νιωθουμε ασχημα οταν μας τα κακολογουν και προσπαθουμε να αποδειξουμε το ποσο υπεροχα ειναι..γιατι στα δικα μας ματια ειναι υπεροχα.


Βγηκε κατα πολυ μεγαλυτερο απο οτι σκεφτομουν αρχικα, οποτε ας θυμησω τις αρχικες ερωτησεις .. για τον διαλογο..
Ποσο εξαρτημενοι νιωθετε απο τις τωρινες σας συσκευες?
Πως θα αισθανοσασταν και τι θα κανατε αν ξαφνικα εξαφανιζονταν?
Σε τι σημειο θα φτανατε και τι θα σας καλυπτε ατμιστικα πλεον?
και..
εχετε την αισθηση οτι ειστε συναισθηματικα δεμενοι με αυτες..?

Αποσυνδεδεμένος alexis36

  • ***
  • 669
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #1 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 23:51 »
Δεν μου έχει συμβεί κάτι ανάλογο όμως θυμάμαι πως πιάνεται η ψυχή μου κάθε φορά που πέφτει το μοντ απ το χέρι μου και πως έψαχνα σαν τρελός το βιδάκι του πόλου του εβίβα που μου έπεσε, ή ακόμα και το ότι αγόρασα σχεδόν ασυναίσθητα έναν mini vivi nova (ο πρώτος μου ατμοποιητής) για να ανακαλύψω ότι δεν τον χρησιμοποίησα ποτέ μιας και είχα περάσει στους επισκευάσιμους πλέον. Οπότε ναι πιστεύω ότι δενόμαστε με τις συσκευές μας, ίσως παράλογα μερικές φορές, αλλά στο κάτω κάτω τις κρατάμε στο χέρι όλη μέρα...

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #2 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 23:52 »
Καταρχήν φίλε Δημήτρη χρόνια πολλά για τη γιορτή σου! Η ιστορία σου είχε χειρότερη αγωνία κι από την 3η season του Prison Break (για όσους θυμούνται!) :)) Να εκθέσω εν συντομία και την δική μου άποψη... Πρόσφατα έγινα κάτοχος ενός iJust. Μικρό σε αξία μιας και είναι το πρώτο μου mod, αρκετά απλό και εύκολο σε σχέση με άλλα, όμως είναι το πρώτο μου! Το δικό μου! Ευτυχώς κι επειδή το έχω μόλις 20 μέρες δεν το αφήνω απ' τα μάτια μου κι έτσι δεν ένιωσα αυτό το συναίσθημα της "απώλειας". Έρχομαι απλώς με τη σειρά μου να επιβεβαιώσω και να συμφωνήσω πως ΝΑΙ υπάρχει κάποιου τύπου συναισθηματικό δέσιμο για πολλούς και διάφορους λόγους, όπως το ότι αυτή η μικρή συσκευή με απάλλαξε από την χειρότερη εξάρτηση, το ότι για να "μαζέψω" τα χρήματα της αγοράς με κούρασε πολύ κλπ κλπ. Ο καθένας από τη σκοπιά του. Υπάρχει φυσικά και το κομμάτι της εμφάνισης που κατά τη γνώμη μου εντείνει το δέσιμο με το εκάστοτε αντικείμενο. Ο καθένας με το γούστο του (και στη δική μας περίπτωση τον δικό του ατμοποιητή, τη θήκη και όλα τα συμπράγκαλα που έχει ο καθένας μας στην καθημερινή του ιεροτελεστία)! Πραγματικά όπως κι εγώ έτσι κι άλλοι από εδώ δεν σε γνωρίζουμε αλλά πίστεψέ με, όλοι χαρήκαμε με την έκβαση της ιστορίας σου. Καλά ατμίσματα και τα μάτια σου 14! :D ;)

Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #3 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 23:52 »
Ποσο εξαρτημενοι νιωθετε απο τις τωρινες σας συσκευες?
Πως θα αισθανοσασταν και τι θα κανατε αν ξαφνικα εξαφανιζονταν?
Σε τι σημειο θα φτανατε και τι θα σας καλυπτε ατμιστικα πλεον?
εχετε την αισθηση οτι ειστε συναισθηματικα δεμενοι με αυτες..?

Καθόλου.
Θα χρησιμοποιούσα άλλη.
Σε σημείο να πάρω μια άλλη από τις όποιες υπάρχουσες.
Όχι , τα πάντα είναι υλικά και όχι μοναδικά.
Οι συσκευές σήμερα είναι εκατοντάδες και όλες ικανές να κάνουν κάποιον να παραμείνει μακρυά από το κ.τ.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #4 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 23:57 »

Εαν η αξια των ατμιστικων σου, ηταν γυρω στα 20-30€, θα εκανες το ιδιο?
Και δεν το λεω κακοπροαιρετα, προς αποφυγη παρεξηγησεων.
Αυτο που θελω να πω ειναι οτι π.χ. τα 30€ δινονται για 2η φορα πιο ευκολα απ'οτι τα 300€,
οποτε ισως να μην "τρελαινοσουν" τοσο.  :dontknow: :dontknow: 

Σιγουρα υπαρχει κ σε μενα μια σχετικη εξαρτηση. Θα ειχα εξοπλισμο να ατμισω εξισου ικανοποιητικα βεβαια.
Ομως, αναλογα με το τι θα ηταν αυτο που θα εχανα, ισως να το ξαναγοραζα οσο πιο αμεσα γινοταν. Δεν εχω την ιδια καψουρα με
ολα μου τα "εργαλεια"


Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #5 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 23:59 »
Ειμαι ατμιστης 3-4 μηνες τωρα και εχω:

1 Mini Protank Kanger 3
1 Spinner 2 1600mah (clone)
1 Nemesis Κλωνο
1 Expromizer γνησιο
1 SVD 2 (απο FT γνήσιο)
1 Kanger Aerotank Mega απο FT γνήσιο
1 Φορτιστη και μπαταρίες
Περιμενω και εναν kayfun κλωνο.

Εχω λοιπον ουσιαστικα 3 συσκευες ολοκληρωμενες.

Το συνολο ολων οσων εχω σε κοστος ΔΕΝ ξεπερναει το 3ο Πρόβατο.

ΔΕΝ ειμαι δεμενος με καμια συσκευη.

Γιατί ?

Γιατι πολυ απλα βαζω ορια στα ποσα θα χαλασω για αυτην την υποτιθεμενη απολαυση.
ΔΕΝ ειναι απολαυση για μενα.και αν το σκεφτουν πολλοι για κανεναν.

Ειναι απεξαρτηση απο το ΚΤ αλλα μπαινεις σε αλλη εξαρτηση.

Οκ ειναι απολαυση αν υπολογισουμε γευσεις κτλ αλλα ας το δουμε λιγο παραπερα.
Ειναι ενα μεσο για να μας κρατησει μακρια απο το ΚΤ.

Πολλοι ειναι θυματα της τεχνολογιας και των gadgets και πανε και χωνουν. Γιατι ?

Ποιος ο λογος ?

Εγω οτι και να χασω δεν θα το κλαιω γιατι πολυ απλα θα το αντικαταστησω φτηνα. Γιατι ετσι εχω επιλεξει να κινουμαι.

Δεν θα παρω το σουπερ ντουπερ ουαου Nemesis και θα το πληρωσω 140€ (περιπου) γιατι μιλαμε για μια σωληνα. Αφου εχω επιλογη θα παρω τον κλωνο με 17€ και κανω τη δουλεια μου. Και η αληθεια πως οντως την κανω μια χαρα τη δουλεια μου εδω και 3 μηνες.

Δεν θα εκλαιγες το αντικειμενο αν το εχανες (που σου ευχομαι να μην την ξαναπαθεις) αλλα τα 300€. Αν το προβατο ειχε 50€ θα ειχες παει την επομενη και θα επαιρνες ενα αλλο σωστα ?

Βλεπω πολλους εδω μεσα αλλα και εξω απο το φορουμ που ειναι της υπερβολης.

Ελατε ρε σεις τωρα, χαλαρωστε λιγο . Δεν ειναι αναγκη να χρυσοπληρωσετε τα παντα η να αγορασετε το προϊον που στην σημερινη παρουσιασι η κυκλοφορια υποσχεται παπαδες.

Εκτος και αν μας τρεχουν απο τα μπατζακια και εχουμε τη λονξα. Οποτε δεν κλεμε απλα αντικαθιστουμε.

Λιγο κρατη δεν κανει κακο.

Βλεπω τον αλλο τις προαλλες στο δρομο και ανοιγουμε και οι 2 τις θηκες μας που ειχαμε τις ιδιες.
Εγω εχω μεσα:

2-3 μπαταριες (18500)
1 μπουκαλι 20ml με υγρο
βαμβακι, συρμα, τσιμπιδακι, τρυπανακι, 2ο drip tip

Και ο αλλος μου εχει:
1 kayfun γεματο υγρο
1 fogger 4 γεματο υγρο
1 spheroid γεματο υγρο
1 dripper

 :eyesplash:

- Ρε αδελφε πας καλα ? Ολους τους ατμοποιητες σου μαζι τους κουβαλας ?
- Εννοειται παντα μαζι παντα με πολλες γευσεις.

Ε αντε να σε δω να χανεις το τσαντακι αγορινα και να ειναι βραδυ Σαββατου.  :))

Στο περιπτερο για τσιγαρα σε βλεπω μετα.  :))

Το φορουμ, οπως ολα τα φορουμ σε καθε τομεα, ειναι γεματα με γνωσειςκαι πολυτιμες βοηθειες.
Αλλα σε παρασερνουν πολυ ευκολα πολλες φορες.
Λιγη προνοια και λιγο μετρο δεν βλαπτει.

Ετσι δεν δενομαστε με υλικα και αντικειμενα.

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #6 στις: Οκτωβρίου 28, 2014, 00:04 »
Μου εχει ξαναγινει ομως ζημια αντιστοιχης οικονομικης αξιας και η αντιδραση μου ηταν απλα εκνευρισμος της στιγμης.
Κρινοντας τα 2 σκηνικα (που απο πλευρας χρηματων ηταν ιδια), απο πλευρας αντιδρασης και συναισθηματος ηταν μερα με την νυχτα.

Απο εκει ξεκινησε και ο προβληματισμος μου..

Δεν ειναι απλα ποσα χρηματα εχεις δωσει.. τουλαχιστον δεν ενιωσα αυτο εγω

και μια σημειωση..
Εδω δεν μιλαμε για θεμα παρασυρμου.. αυτο το μοντ το εχω και το δουλευω καποιο καιρο τωρα. Το ξερω τι ειναι, τι κανει, τι μου δινει.. και παλι αυτο θα αγοραζα. οχι κατι που ειδα ή μου ειπε καποιος.

Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #7 στις: Οκτωβρίου 28, 2014, 00:19 »
Εγω μιλαω για παρασυρμο γιατι προφανως θα διαβασουν και αλλοι και δεν το απευθυνω σε σενα προσωπικα. ετσι ?  :thumpup:


Σε εσενα λογικα τοτε αυτη τη φορα θα εφταιγε το οτι ηταν καινουριο μαλλον και κυριως το οτι αργησες στη δουλεια και ησουν πιεσμενος.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #8 στις: Οκτωβρίου 28, 2014, 00:31 »
καθόλου εξαρτημένος δεν νιώθω ura! :nope:
Ηλεκτρονικά μαραφέτια είναι!  :dontknow:
Ενταξει, τα καλά μηχανηματα κάνουν το άτμισμα απόλαυση αλλα στη χαρμάνα μια χαρά ξεχαρμανιάζεις και με μπαταρια eGo+Evod!  :dontknow:
Πιστεύω πως αυτό που με εχει βοηθήσει να μην παθαινω εξάρτηση απο τα μοντάκια μου είναι το γεγονος οτι μετα απο λίγο η πολύ καιρο τα πουλάω και παίρνω άλλα!
θα σου πρότεινα να κάνεις και συ το ίδιο! 8)
Πόσο μου πουλάς το P3?  ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #9 στις: Οκτωβρίου 28, 2014, 00:34 »
Πρωτο η.τ. μετριας ποιοτητας και αποδοσης που σαπιζει στο συρταρι... Aξια: 50€.

Yγρα αναπληρωσης που προτεινε ο κολλητος και τα ηπιε ο νεροχυτης... Αξια: 70€.

Hλεκτρονικο mod απο Κινα που χαλασε τον πρωτο μηνα χρησης... Αξια: 20€.

Νεο provari γιατι το παλιο το χαιρεται ο επιστατης του Praktiker Πατρας... Αξια: 250€.

Μια νεα ευκαιρια στη ζωη μετα την οριστικη απαλλαγη απο το κ.τ.... Αξια: Ανεκτιμητη.


Καποια πραγματα στη ζωη είναι ανεκτιμητα. Για ολα τ' αλλα υπαρχει η MasterCard. :)

Αποσυνδεδεμένος urahara

  • *****
  • 3234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #10 στις: Οκτωβρίου 28, 2014, 00:37 »
Pastafarai
ηλεκτρονικο μαραφετι ειναι και το κινητο μου.. δεν νιωθω ετσι...

μηπως ειναι στην "λοξα", ή στο "χομπι" του καθενος ανθρωπου?

Να σου πω, αν την προηγουμενη βδομαδα καναμε αυτην την κουβεντα.. μαλλον κατι παρομοιο θα εργαφα και εγω.. δεν ενιωθα εξαρτημενος. Τωρα που ξεφνικα μου ελειψε μου γυρισαν τα πανω κατω...

Α! και... δεν το πουλαω γατουλη... ;D ;D


Νεο provari γιατι το παλιο το χαιρεται ο επιστατης του Praktiker Πατρας... Αξια: 250€.


 :o :o :o
Βρε τι γινεται με αυτο το Πρακτικερ Πατρας....
μαζευει τα προβαρια σαν μαγνητης........!!!  ;D ;D ;D ;D

Εσενα σου το κρατησαν Παναγιωτη...? :tongue_smilie: νιωθω λιγο περισσοτερο τυχερος αυτην τη στιγμη  ;D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 28, 2014, 15:27 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #11 στις: Οκτωβρίου 28, 2014, 00:40 »
Αντίστοιχα συναισθήματα και νεύρα είχα όταν μου έπεσε το evic και κόπηκαν τα καλώδια που κάναν επαφή με τον άτμο.
Εκνευρισμός, τσατίλα με την αγαρμπήτιδα που με δέρνει ώρες, ώρες.  :wall: :angry_orange: 
Και μιας και είναι το πρώτο "σοβαρό" mod, (είχα κάτι ego-c,ego-t αλλά τις δώρισα όταν πήρα το evic), άγχος και απορίες...
- Άραγε φτιάχνεται; (ψάξιμο στο yt με τις ώρες)...
Πάλι καλά και ήταν πρωί, φουριόζος μπαίνω στο αυτοκίνητο και κατευθύνομαι σε ένα τοπικό κατάστημα για το υποκατάστατο μέχρι την επισκευή.
Τσιμπάω μια μπαταριούλα 350mah ego-mini (νομίζω το λένε) 12-13 ευρώ.
Κουμπώνω τον ναυτίλο επάνω κάνω μια τζούρα, δεύτερη πατώντας 10" το κουμπί, νιώθω να μην μου δίνει τίποτα.
Πάω το evic στο κατάστημα που το πήρα (μιας και δεν "πιάνουν" τα χέρια μου) και μέχρι να το πάρω πίσω αναθεμάτιζα την ώρα και τη στιγμή που μου έπεσε.
Δυο μέρες μετά με παίρνουν τηλέφωνο και μ'ενημερώνουν ότι είναι έτοιμο, χαμόγελο μέχρι τα αυτιά και pedal to the metal για να προλάβω πριν κλείσει...
Στην παραλαβή μου είπαν τα παιδιά από το κατάστημα ότι κόλλησαν τα καλώδια μόνο και ότι πρέπει να βάλω μια κόλα (α+β) περιμετρικά της κεφαλής, πράγμα που δεν έκανα.
Κουμπώνω το Ναυτιλάκι με την 1.6 επάνω ρυθμίζω στα 9.0w και νιώθω πάλι υπέροχα.
Μια εβδομάδα αργότερα καθώς καθάριζε η γυναίκα μου του δίνει μία, πάρτο πάλι κάτω, πάλι κομμάτια λέω δεν είναι δουλειά αυτή.
Μπαίνω ψάχνομαι για κάτι άλλο από τη μία βλέπω το iStick και την πίπα τις smoktech την prospect.
Τιμή πάνω κάτω τα ίδια, ναι μεν μηχανική η πίπα όμως το iStick είναι σπόρι.
Έλα όμως που στο μυαλό μου ερχόταν συνέχεια ο Sherlock Holmes.
Χτυπάω τη prospect τελικά και δυο μπαταρίες trustfire 18350 (1300mAh)  :eyesplash:   + φορτιστή που τελικά έμαθα εκ των υστέρων ότι δεν κάνουν για μηχανικά mod.
Βάλε στο καλάθι μια AW 700άρα.

Και ναι για να μην το παρατραβάω ξαναπήγα το evic για φτιάξιμο τελικά μου το κόλλησαν αυτοί και σπανίως τραβάω και καμιά μηχανική τζούρα στη πίπα.

Σύνδρομο στέρησης; Μαλάκια στον εγκέφαλο; Δεν ξέρω αλλά πραγματικά από το κτ καλύτερα στη φλογέρα...

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #12 στις: Οκτωβρίου 28, 2014, 01:13 »
Pastafarai
ηλεκτρονικο μαραφετι ειναι και το κινητο μου.. δεν νιωθω ετσι...

μηπως ειναι στην "λοξα", ή στο "χομπι" του καθενος ανθρωπου?

Να σου πω, αν την προηγουμενη βδομαδα καναμε αυτην την κουβεντα.. μαλλον κατι παρομοιο θα εργαφα και εγω.. δεν ενιωθα εξαρτημενος. Τωρα που ξεφνικα μου ελειψε μου γυρισαν τα πανω κατω...

Α! και... δεν το πουλαω γατουλη... ;D ;D
καλα ρε συ , και γω χομπίστας ειμαι οπως και οι περισσότεροι εδω μέσα αλλα οκ,όχι και να σε πάρει τόσο απο κάτω για ένα P3  :dontknow:
και μάλιστα αφού έχεις συμπαραστάτη την γυναίκα σου να σε παροτρύνει να πάρεις καινούριο!
Για φαντάσου να έπρεπε να το κρύψεις απο την γυναίκα σου γιατι θα έβρισκε τα 250 ευρα εξωφρενικό κόστος για μοντάκι και να έπρεπε να σκαρφιστεις ιστορία ότι το κέρδισες σε διαγωνισμο του φόρουμ και τα ρέστα!!  :tongue_smilie: :tongue_smilie:
Εξαρτημένος απο το άτμισμα είσαι , όχι απο το provari σου!  ;)
ομοίως, δεν είμαστε εξαρτημένοι απο τα smartphones μας, απο τις συγκεκριμενες συσκευες δηλαδη αλλα απο τις δυνατότητες που μας παρέχουν...

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #13 στις: Οκτωβρίου 28, 2014, 01:56 »
Δένομαι με κάποια αντικείμενα γι αυτό και καταλαβαίνω τον urahara.
Επίσης, έχει τύχει να φρικάρω όταν κατάλαβα πως αντικειμενικά δεν είχα ατμιστική απολαυση χωρίς τις συσκευές που προτιμούσα. Αλλά συχνά παίζει ρόλο και η ψυχολογία της στιγμής. Κάποιες αναποδιές μπορεί να αποκτήσουν δυσανάλογα μεγάλη σημασία αν συμβούν σε δύσκολη περίοδο.

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εμεις και οι ατμιστικες μας συσκευες...
« Απάντηση #14 στις: Οκτωβρίου 28, 2014, 03:23 »
Χωρίς να έχω αγοράσει τίποτα ακριβό (ακριβότερη αγορά, εκτός των €60 του αρχικού πακέτου, τα €40 του aerotank mega) πραγματικά ξενέρωσα την περασμένη εβδομάδα που μου είχε κολήσει το κουμπάκι (+) του vamo. Είχα ήδη ένα ολοκαίνουριο στο συρτάρι και το έβγαλα off μέχρι να το ανοίξω, η τιμή του είναι εξευτελιστική ώστε να μην το σκέφτομαι καν οτι θα το αντικαταστήσω, αλλά... ήταν το 1ο μου μοντάκι, ότι ζητούσα το 'κανε και στην τελική με κράτησε στο ΗΤ. Αρνούμαι να το αφήσω να σκουριάσει ή να το πετάξω!!! Τέλος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1103001 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176811 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 531 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22365 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285493 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209578 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68761 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315770 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15629 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126964 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem