vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

161 επισκέπτες, 3 χρήστες
Milarepa, Nikrom, costasibiza84

Twitter

Magma rda (κλώνοι)

Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #555 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 17:34 »
Σε evic vt & istick 50 που δοκιμασα αφηνει κενο.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #556 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 18:11 »

Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #557 στις: Οκτωβρίου 01, 2015, 18:30 »
Πρεπει να βγει η βιδα του πολου,να τροχιστει λιγο ωστε να κατεβουν τα σπειρωματα,και μετα να φας και λιγο το κεφαλι της βιδας,οπου αν γινει αυτο,δεν θα πιανει το κατσαβιδι να σφιξεις την βιδα,η να τροχισεις την βιδα απο τα σπειρωματα.

Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #558 στις: Οκτωβρίου 02, 2015, 10:12 »
Μπορεις να βαλεις και ενα oring απο drip tip για να παταει πιο σταθερα. Εγω την πατησα ετσι και ο μαγκμα που εχω μου χαλασε το σπείρωμα απο το ipv μου

Αποσυνδεδεμένος velix

  • *
  • 43
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #559 στις: Οκτωβρίου 09, 2015, 02:49 »
το καλύτερο που μπορείς να κάνεις είναι να βγάλεις την βίδα του πόλου και να το φας σιγά σιγά με ψιλό γυαλόχαρτο , αν βάλεις λίμα το χάλασες.... η αν εχει κάνας φίλος drimer και τον κόψεις με αυτό...και φας και την βίδα λίγο και της κάνεις με τροχουδακι την γραμμή πιο βαθεια για να μπαίνει το κατσαβίδι.... ο δικός μου πέρασε ολόκληρο χειρουργείο .  ειναι οτι καλύτερο εχω δοκιμάσει σε driping value for money  :idiot1: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #560 στις: Οκτωβρίου 24, 2015, 16:28 »
Δεν θυμαμαι ποιος το ανεφερε μεσα στο νημα αλλα magma με καμπανα eviva-d παει πολυ ψηλα την γευση!
Τι γινεται με το atmistique?Εχουν το αγγιγμα του μιδα τα παιδια!
Τωρα το βρηκα! Mr.SEB respect!!!
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 24, 2015, 16:49 από robbinsrules »

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #561 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 18:42 »
Με τόσα υγρά που κυκλοφορούν τελευταία, μάλλον ήρθε η ώρα μου να δοκιμάσω ντρίπερ. Προσανατολίζομαι στον magma (θέλω κάτι απλό, με καλή χωρητικότητα και τσιγαρίσιες τζούρες) και βρίσκω διαθέσιμο της Tobeco. Ο συγκεκριμένος έχει πρόβλημα με τον (μακρύ) πόλο; Θα κάθεται ως επί το πλείστον πάνω σε IPV D2.

Αποσυνδεδεμένος lemon78

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #562 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 19:00 »
Επειδη τον έχω τον tobeco, οχι δεν εχει μακρυ πολο.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #563 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 19:13 »
Ο Magma είναι ένας πολύ καλός πρώτος dripper γιατί θεωρητικά είναι εύκολος στο στήσιμο (δεν είναι τόσο, όπως θα δείς πιο κάτω), παίζει καλά με μονή αντίσταση και έχει πολύ καλή απόδοση γεύσης (Δεν έχω άλλον dripper ακόμα για να συγκρίνω αλλά έτσι ακούγεται). Επίσης αποτελείται από λίγα κομμάτια και λύνεται/καθαρίζεται/δένεται σε χρόνο μηδέν.


Υπάρχουν πολύ καλύτεροι drippers αλλά ως επι το πλείστον χρειάζονται πιο δύσκολα στησίματα (N-R-N ή dual coils).



Παρόλα αυτά έχει 2 μεγάλα προβλήματα. Το πρώτο είναι αυτό με τον μακρύ πόλο. Σε κάποια mods με αυτορυθμιζόμενο πόλο μπαίνει κανονικά (Όπως στο γνωστό και στους 2 μας Sigelei mini) σε άλλους ίσως να χρειαστεί μαστόρεμα για να μικρύνει ο πόλος. Δεν έχω IPV οπότε ίσως κάποιος άλλος μπορεί να βοιηθήσει περισσότερο. Από όσο ξέρω ισχύει μόνο για τους κλώνους.


Το δεύτερο πρόβλημα είναι οι διαρροές. Μιλάμε για πολύ στάξιμο ακόμα και όταν είναι όρθιος. Αν τον πλαγιάσεις μιλάμε για πλημμύρα.
Έχω βρεί άπειρες παντέντες για το πώς να τον φτιάξεις αλλά απαιτούσαν εργαλεία και υπομονή που δεν έχω.
Τελικά κατάφερα να εκμηδενίσω σχεδόν τις διαρροές με ένα συγκεκριμένο στήσιμο το οποίο δεν είναι ιδιαίτερα δύσκολο, αλλά μου πήρε 2 μήνες μέχρι να το βρώ.


Αν τελικά το αποφασίσεις, μπορώ να σου εξηγήσω πώς για να μην παιδεύεσαι 2 μήνες  8)


Είδα αγγελία από μέλος που ζητά να του ΧΑΡΙΣΟΥΝ dripper για να δοκιμάσει τα ΤΣΑΜΠΑ υγρά που θα πάρει. Πως δεν το σκέφτηκα νωρίτερα...




Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #564 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 19:15 »
Αυτό με τον πόλο να το προσέξεις όπωσδηποτε, γιατί εμένα ουσιαστικά μου κατέστρεψε το σπείρωμα ενός ipv mini. Έβαζα τον ατμο πάνω και επειδή έπαιζε δεξιά αριστερά μου το έφαγε σιγά σιγά.  :wall: :wall:

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #565 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 19:18 »
Modivin θελεις να μοιραστεις το στησιμο που λες?Γιατι εχω βαλει επανω καμπανα eviva και παιρνω γευσαρα αλλα με εχει πηξει στις διαρροες!

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #566 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 19:27 »
Με τόσα υγρά που κυκλοφορούν τελευταία, μάλλον ήρθε η ώρα μου να δοκιμάσω ντρίπερ. Προσανατολίζομαι στον magma (θέλω κάτι απλό, με καλή χωρητικότητα και τσιγαρίσιες τζούρες) και βρίσκω διαθέσιμο της Tobeco. Ο συγκεκριμένος έχει πρόβλημα με τον (μακρύ) πόλο; Θα κάθεται ως επί το πλείστον πάνω σε IPV D2.

Να τον πάρεις, ο κλώνος της tobeco δεν έχει το πρόβλημα του μακρύ πόλου.
Κι εγώ τον έχω εδώ και πολλούς μήνες και στο d2 κάθεται μια χαρά, όπως και σε κάθε άλλο μοντάκι :thumpup:

Αυτό με τον πόλο να το προσέξεις όπωσδηποτε, γιατί εμένα ουσιαστικά μου κατέστρεψε το σπείρωμα ενός ipv mini.

Της tobeco αποκλείεται. Σε ipv mini τον είχα για πολύ καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα.
 

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #567 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 19:35 »
Το κόλπο είναι να στήσεις το βαμβάκι σου έτσι που να μην ακουμπάει καθόλου στο εξωτερικό 8άρι που κάνει η βάση. Πρέπει να το κολλήσεις στους πόλους.


Δεν έχω φώτος από καινούργιο στήσιμο να σου δείξω, οπότε βάζω από χρησιμοποιημένο coil/βαμβάκι αλλά νομίζω πως φαίνεται.






Αποσυνδεδεμένος kaozgoat

  • **
  • 252
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #568 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 19:45 »
Να τον πάρεις, ο κλώνος της tobeco δεν έχει το πρόβλημα του μακρύ πόλου.
Κι εγώ τον έχω εδώ και πολλούς μήνες και στο d2 κάθεται μια χαρά, όπως και σε κάθε άλλο μοντάκι :thumpup:

Της tobeco αποκλείεται. Σε ipv mini τον είχα για πολύ καιρό χωρίς κανένα πρόβλημα.


Όχι της tobeco! Έχω τον 1:1 από φαστεκ

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #569 στις: Οκτωβρίου 25, 2015, 19:49 »
Ωραιος modivin!Θα δοκιμαστει αυριο!Ως προσωρινη λυση εχω βαλει ενα o-ring πανω απο το afc αλλα επειδη πιανει χωρο δεν βιδωνει κατω κατω η καμπανα!
Σε ευχαριστω πολυ!
Απ'οτι καταλαβα βαζεις μπολικο βαμβακι ε?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ποιά μπαταρία για διάρκεια +- 2 ημερών; [Μπαταρίες για mod] 68 26820 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:18
από LowellTip
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115657 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824183 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507192 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154669 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568660 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243709 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294068 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1717 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762655 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1090 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog