vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, Sergios, lagoudakis

Twitter

Magma rda (κλώνοι)

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #435 στις: Μαρτίου 16, 2015, 12:19 »
Στο δαχτυλίδι ρύθμισης του αέρα έβαλα ένα o-ring που είχα καβάτζα από τον KFL.
Η υγρασία παραμένει αλλά τουλάχιστον το δαχτυλίδι δεν γυρνάει σαν τρελλό.
Όσο για το dripping από το drip-tip το σκέφτομαι.. αλλά δεν βλέπω πόσο πέφτει και δεν μ'αρέσει δημιουργώ πλημμύρες από το πουθενά.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #436 στις: Μαρτίου 16, 2015, 12:27 »
Παιδιά για πείτε την εμπειρία σας από ποσο νικοτίνη σε εργοστασιακό πέσατε σε ποσο νικοτίνη στον magma?

Γιατί νέος στους επισκευάσιμους έστησα και έσταξα στον magma tribeca 12mg και είδε το χρηστό φαντάρο... και από το χτύπημα και από την έντονη γεύση, ίσως για το τελευταίο να έφταιγε ότι είχα χαμηλά την αντίσαση στη τρυπα κιόλας.

σε c5 έκανα 18άρα, πήρα τον δέλτα 16 έπεσα σε 12άρα και με έπαιρνε να κατέβω κι άλλο.Τώρα στον μάγκμα 9άρα χαλαρά και πολλές φορές αραιώνω τα υγρά, οπότε στις επόμενες ιδιοκατασκευές θα πέσω κι άλλο...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #437 στις: Μαρτίου 16, 2015, 12:35 »
Το δαχτυλίδι σου γυρνάει σαν τρελό όταν βιδώνεις την καμπάνα από πάνω; Γιατί η "φιλοσοφία" της κατασκευής του αυτή είναι, να γυρνάει σαν τρελό δηλαδή και να συγκρατείται σταθερό όταν βιδωθεί εντελώς η καμπάνα από πάνω.

Πάντως στον δικό μου κλώνο δεν έχω παρατηρήσει ούτε την παραμικρή διαρροή, φυσικά και δεν τον μεταφέρω στην τσέπη, φυσικά και προσέχω πως τοποθετώ τα βαμβάκια, εννοείται πως σχεδόν σε κάθε γέμισμα αφαιρώ εντελώς την καμπάνα και σκουπίζω λίγο τα σημεία που βρίσκονται οι τρύπες της εισαγωγής αέρα. Παρόλα αυτά τον γεμίζω με αρκετό υγρό, το βαμβάκι ίσα που ακουμπάει στη βάση δεξιά κι αριστερά του coil κι όλο το υπόλοιπο κενό "tank" γεμίζει σχεδόν μέχρι πάνω. Διαρροή ποτέ και πουθενά, αρκεί να παραμένει όρθιος ο magma μέχρι να απορροφηθεί όλο το υγρό απ'το βαμβάκι φυσικά.

Δεν ξέρω καν ποιας εταιρίας είναι ο δικός μου, έχει βίδες με άλεν για το coil και το χαρακτηριστικό μακρύ πόλο 510 που δεν αφήνει τον magma να πατήσει ολόκληρος πάνω στο istick30. Κι όμως μέχρι σήμερα δηλώνω απόλυτα ικανοποιημένος απ'τη χρήση και τα στησίματα που του κάνω σχεδόν σε καθημερινή βάση, πιθανολογώ ότι η συνολική εμπειρία χρήσης του δεν θα διαφέρει και τόσο πολύ απ'τον γνήσιο, χωρίς βέβαια να τον έχω δοκιμάσει ποτέ αυτόν.

Μάλλον είναι νωρίς για συμπεράσματα, κάνα δύο βδομάδες τον έχω και δεν ξέρω τι μπορεί να βγάλει αύριο μεθαύριο. Μέχρι στιγμής όμως πετάει το πραγματάκι! :)

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #438 στις: Μαρτίου 16, 2015, 13:00 »
Όχι δεν κουνιέται όταν βιδώνω το "topcap" αλλά όταν το ξεβιδώνω.
Απλά με το ο-ring δεν κουνιέται τόσο εύκολα στο ξεβίδωμα. Δοκίμασε το κ θα δείς τι εννοώ.

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #439 στις: Μαρτίου 18, 2015, 18:47 »
Συμπολεμιστες ΒΟΗΘΕΙΑ: Σημερα παρελαβα εναν Magma Clone απο FT.. Πλενω, στηνω δοκιμαζω  :thumpup:  Επανω στο προβατο το 3 ομως ειχε μεγαλο κενο... Βλεπω το νημα, διαβαζω λεω θα φαω τον... Για να μην τα πολυλογω τον παρα εφαγα τον πολο και πλεον δεν βιδωνει  :eyesplash:  Υπαρχει πιθανοτητα να υπαρχει ελλαδα να τον αγορασω απο καπου ?  Εχω ξενερωσει τη ζωη μου  :wall:

Αποσυνδεδεμένος FASMAKIS

  • **
  • 150
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμο-ολικός
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #440 στις: Μαρτίου 18, 2015, 19:00 »
vapesin  φίλε :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος its

  • **
  • 299
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #441 στις: Μαρτίου 18, 2015, 22:59 »
Αδερφέ σε ευχαριστώ.  Εάν και η τιμή της vapesin είναι σούπερ, ψάχνω μήπως υπάρχει ανταανταλλακτικό ο πολος μόνο Η εάν ξέρει κάποιος εάν ταιριάζει ο πολος από άλλον ατμοποιητη

Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #442 στις: Μαρτίου 19, 2015, 13:14 »
Εβαλα τον magma για πλυσιμο,και τα βιδακια εβγαλαν σκουρια μεσα στο νερο. Εψαξα να βρω σε βιδαδικα ανοιξειδοτα βιδακια,αλλα δεν ταιριαζουν ται σπειρωματα.
Τι κανουμε τωρα?

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #443 στις: Μαρτίου 19, 2015, 16:08 »
Κάνε προσευχή στον Dio να πάει να πιάσει τον κλωνοποιό σαν Holy Diver.  :laugh1: 


Σίγουρα δε ταιριάζουν τα σπειρώματα ρε συ; Είναι στάνταρ. Ψάχ'το λίγο παραπάνω.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #444 στις: Μαρτίου 19, 2015, 18:29 »
να γιατί τον δικό μου δεν τον πολυπλένω  :laugh1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #445 στις: Μαρτίου 19, 2015, 18:47 »
Εγω που ειχα το ιδιο προβλημα με τα βιδακια που βγαλαν σκουρια, απο την αρχη βεβαια, τα παιδια απο vapesin που τον ειχα παραγγειλει, μου στειλανε SS ανοξειδωτα βιδακια. Απιστευτο service  :thumpup: .

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #446 στις: Μαρτίου 31, 2015, 15:46 »
Δεν ηξερα σε ποιο απο τα δυο νηματα να βαλω το βιντεακι στου eviva η στον magma ?
[youtube]2_ProMYjf7E[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #447 στις: Μαρτίου 31, 2015, 18:06 »
Στο νημα του sigelei επρεπε να το βαλεις  :)) , πολυ καλο μοντακι :thumpup: . Περαν της πλακας, δεν ειπες για διαφορα στη γευση στους διαφορους συνδυασμους που κανες και σε σχεση με τους κανονικα στησιματα τους, θα ηταν ενδιαφερον να πεις τι παιζει :) .

Αποσυνδεδεμένος SEB

  • *****
  • 5898
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #448 στις: Μαρτίου 31, 2015, 18:31 »
Αναφερω καποια στιγμη οτι διαφορες δεν βρηκα εκτος απο την αερατη τζουρα με την βαση του magma που επιτρεπει τετοια ρυθμιση.
Στην γευση δεν βρηκα διαφορες και επισης στον συνδυασμο βαση magma με καμπανα eviva στα 25 watt δεν ενοιωθα ζεστο τον ατμο οπως με την καμπανα του magma  :yes:
Mεχρι στιγμες απο το πρωι που εκανα πραξη την ιδεα του φιλου μου εχω τον συνδυασμο magma βαση-καμπανα eviva και ειναι απολαυση

Αποσυνδεδεμένος pefkiotis

  • *
  • 41
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Magma rda (κλώνοι)
« Απάντηση #449 στις: Απριλίου 01, 2015, 19:02 »
Λοιπόν τον έχω από τη Δευτέρα. Δε μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα. Σε γεύση εντάξει ντρίπερ είναι, αλλά θα ψήφιζα το φτηνό και ταπεινό igo-w. Μου ήρθε απο fasttech με οριγκάκια στο δαχτυλίδι του αέρα αλλά πολλές διαρροές ρε παιδιά από τη τρύπα αερισμού. Λίγο να ξεχαστείς και να ρίξεις πάνω απο 10 σταγόνες η να κουνηθεί, έχει αμέσως διαρροές. Τον βλέπω στη συλλογή μου... Μάλλον με βλέπω να χτυπάω αυτόν... https://www.fasttech.com/product/1767203

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824239 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507272 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154711 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243777 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1732 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762683 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1101 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3998 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem