vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

177 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, bloodlessz, camber

Twitter

eGrip By Joyetech

Αποσυνδεδεμένος jimmy

  • **
  • 127
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #45 στις: Οκτωβρίου 31, 2014, 10:33 »
Και γω περιμενω να δω
το wood  :_love_heart: [size=78%] που εχω βαλει [/size]
στο ματι και να φερουν
μερικες κεφαλες γιατι
το πακετο ερχεται με 2

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #46 στις: Νοεμβρίου 06, 2014, 22:05 »
Μόλις το άνοιξα, γέμισα RY69 από atmos και ένιωσα τη διαφορά. Σαφώς ανώτερο στην αίσθηση γεύσης από vivi nova, aspire bdc. Χτύπημα περίπου το ίδιο. Σαν σύνολο η συσκευή είναι αυτό που έψαχνα εδώ και καιρό, διακριτική, βαριά στο χέρι για το μέγεθος της και γεμίζει χωρίς να ξεβιδώσεις τίποτα.

Όσοι ψάχνουν τη συσκευή από Ελλάδα υπάρχει στο ecig με 20% έκπτωση. Επίσης είδα διαθέσιμες ανταλλακτικές κεφαλές.

Απομένει να δω διάρκεια μπαταρίας και κεφαλής.

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #47 στις: Νοεμβρίου 08, 2014, 14:31 »
Εδώ και 2 βδομάδες χρησιμοποιώ σχεδόν αποκλειστικά το ασημί eGrip που μου έστειλε η ελληνική αντιπροσωπεία για δοκιμή. To eGrip είναι μια μικροσκοπική συσκευή μεταβαλλόμενης ισχύος όλα σε ένα: έχει ενσωματωμένη μπαταρία και ατμοποιητή.

Με μια ματιά:
Ύψος: 74mm
Πλάτος: 46.4mm
Βάθος: 20.4mm
Βάρος: 186gr
Ρυθμιζόμενη ισχύς: 8-20 watt
Ενσωματωμένη μπαταρία: 1500mAh
Χωρητικότητα υγρού: 3.6ml
Κεφαλές BDC: 1.5Ω



To set έρχεται σε πολύ ωραία συσκευασία και περιλαμβάνει το eGrip με κεφαλή 1.5Ω, φορτιστή 1000mA, καλώδιο USB, εργαλείο πολλαπλής χρήσης, επιπλέον ανταλλακτική κεφαλή 1.5Ω, οδηγίες χρήσης και κάρτα γνησιότητας.




Είναι κατασκευασμένο σε μεγάλο ποσοστό από ανοξείδωτο ατσάλι με γυάλινο τζαμάκι για τη στάθμη του υγρού. Η ποιότητα είναι κορυφαία και το φινίρισμα αψεγάδιαστο. Είναι σχετικά βαρύ και συμπαγές σαν χρηματοκιβώτιο. Το drip tip είναι SS αλλά μεγάλο, αμφιλεγόμενης αισθητικής και με σχετικά μικρή τρύπα. Το αντικατέστησα αμέσως με άλλο.




Οι λιλιπούτειες διαστάσεις του eGrip κάνουν τα πάντα γύρω του να μοιάζουν νταλίκες




H φωτό δεν είναι δική μου αλλά δανεισμένη από το forum της Fasttech. Έχει ίδιο ύψος με το iStick, είναι λίγο πιο στενό και περίπου 1.3cm πιο πλατύ αλλά βέβαια περιλαμβάνει ατμοποιητή 3.6ml !! Χωράει άνετα μέσα στη χούφτα αλλά το κυριότερο δεν υπάρχουν σπειρώματα να κλωτσήσουν ή να στραβώσουν. Το βάζεις στην κωλότσεπη, κάθεσαι επάνω του και δεν υπάρχει κανένα πρόβλημα.




Περιστρέφοντας το δαχτυλίδι επιλέγουμε την επιθυμητή ισχύ. Εκτός από την τελική ένδειξη των 20W, δεν υπάρχουν νούμερα στις εκδόσεις παραγωγής. Στις προεκδόσεις που είδα στο internet υπήρχαν νούμερα στην κάθε διαβάθμιση ως εξής: 8-11-14-17-20. Ο επιλογέας περιστρέφεται κατά 360ο και υπάρχουν συνολικά 9 θέσεις που κουμπώνουν με ένα θετικό κλικ. Ευτυχώς, γιατί οι ενδείξεις είναι δυσδιάκριτες.
Κάτω από το δαχτυλίδι υπάρχει LED που μας δείχνει την κατάσταση της μπαταρίας αλλά χρησιμεύει και ως δείκτης για την ισχύ που επιλέξαμε.
Το κεντρικό κουμπί έχει πολύ καλή αίσθηση και φωτίζεται όταν το πατάμε.




Γεμίζει πανεύκολα από την τρυπούλα, ανοίγοντας το πλαϊνό πορτάκι. Πιο βολικά είναι τα μπουκαλάκια με λεπτή μύτη, αλλά δεν συνάντησα κανένα πρόβλημα τόσο με τα σταγονόμετρα της eCig όσο και με τα πιο χοντρά των Halo.
Με το ειδικό εργαλείο ή κάποιο μικρό κατσαβίδι μπορούμε να ρυθμίσουμε πόσο αεράτη θα είναι η τζούρα, βιδώνοντας ή ξεβιδώνοντας το μικρό βιδάκι.




Με το ειδικό εργαλείο ή κάποιο νόμισμα ξεβιδώνουμε την κάτω βάση για να αλλάξουμε κεφαλή.
Από τη θύρα USB φορτίζουμε την μπαταρία αλλά λειτουργεί και σαν passthrough.




Χρησιμοποιούνται οι νέες bottom coil κεφαλές eGrip CS 1.5Ω που είναι διπλής αντίστασης. Μπορούν να επισκευαστούν σχετικά εύκολα (περίπου όπως οι κεφαλές BDC του ναυτίλου). Η απόδοσή τους είναι φανταστική και απροβλημάτιστη.




Οι μετρήσεις είναι αποκαλυπτικές! Δυστυχώς δεν βρήκα κάποιο τρόπο να στερεώσω ακροδέκτες και να δω τι δίνει πραγματικά. Εμπιστευόμαστε τη μαμά Joyetech για την ειλικρίνειά της. Είναι πάντως δυνατό μηχανάκι.


Στη χρήση

Το πρώτο πράγμα που μου έκανε εντύπωση ήταν το βάρος. Δεν περιμένεις από ένα τόσο μικρό πραγματάκι να είναι τόσο βαρύ. Με απόλυτα νούμερα το βάρος δεν είναι τραγικό καθώς ζυγίζει 186gr. Συγκριτικά το provari+18350+kayfun ζυγίζει 200gr και το nemesis+18650+kick+kayfun είναι στα 230gr. Σε σύγκριση βέβαια με κάποια eGo είναι βαρύ. Το συνήθισα πάντως πολύ εύκολα. Βάζοντας στη μία τσέπη το κινητό και στην άλλη το eGrip το σακάκι μου ισορροπεί τέλεια.

Αν μου έλεγε κάποιος ότι αυτό το μοντάκι κοστίζει 200€ θα τον πίστευα. Είναι τόσο καλά κατασκευασμένο. Σε καμία περίπτωση δεν δείχνει mod των 60€. Είναι ένα σμιλεμένο συμπαγές μέταλλο, σαν θωρακισμένο τανκ. Το τζαμάκι δείχνει γυάλινο και είναι προστατευμένο καθώς δεν έρχεται πρόσωπο με το σώμα αλλά είναι σε εσοχή.

Το μεγάλο του πλεονέκτημα φυσικά είναι το μέγεθος. Χωράει άνετα μέσα στην παλάμη και νιώθεις ότι ατμίζεις τη χούφτα σου. Μου θύμισε τις μέρες στο στρατό που κρατούσαμε το τσιγάρο έτσι για να μη φαίνεται.

Με πρώτη ματιά δείχνει εκτός τόπου και χρόνου. Εντάξει μικρό, αλλά να σε περιορίζει στο δικό του ατμοποιητή? Και εργοστασιακές κεφαλές? Μάλλον τα έχασαν εκεί στη Joyetech. Ίσως πουλήσει σε κανένα αρχάριο που θα πιάσει κορόιδο. Σαν λύση ανάγκης ίσως το πάρει και κάποιος έμπειρος που θέλει κάτι διακριτικό σε εξόδους.

Αυτές ήταν οι σκέψεις μου πριν γεμίσω και πάρω τις πρώτες τζούρες. Αναθεώρησα αμέσως. Δεν έχω λόγια για την απόδοση αυτού του γκατζετακίου. Αποδίδει καλά από τα 8 watt και πυροβολάει πιο ψηλά. Πολύ καλό χτύπημα και ατμός να τον κόβεις με το μαχαίρι. Στα πρώτα 1-2ml η κεφαλή έβγαζε μια πλαστικούρα που εξαφανίστηκε στη συνέχεια. Για γεύση δεν μπορώ να πω πολλά καθώς κάνω σκέτη βάση αλλά η έλλειψη γεύσης φανερώνει καλή απόδοση για μένα. Απουσιάζουν δηλαδή οσμές ή κάτι άλλο περίεργο.

Η ρυθμιζόμενη τζούρα θα καλύψει όλες τις επιθυμίες. Με τη βίδα σε ανοιχτή θέση η τζούρα είναι πιο αεράτη από kayfun πράγμα που εκτίμησα ιδιαίτερα. Αν αφαιρέσετε εντελώς το βιδάκι θα είστε στο όριο μεταξύ κανονικής τζούρας και πνευμονοτζούρας. Τα ντουμάνια σ' αυτή την περίπτωση γίνονται ομίχλη. Στα βίντεο που έχουν κυκλοφορήσει είδα ότι το eGrip έκανε σαν σφυρίχτρα. Σας διαβεβαιώ ότι δεν υπάρχει τέτοιο θέμα, δεν ακούγεται τίποτε. Ίσως οφείλεται στο ότι αυτοί είχαν εκδόσεις προπαραγωγής. Μόνο όταν αφαίρεσα εντελώς τη βίδα, ένοιωσα σε κάποιες πνευμονοτζούρες ότι πάω να σφυρίξω πέναλτυ αλλά τελικά δεν το κατόρθωσα με τα δικά μου πνευμόνια.

Η χρήση του είναι εντελώς απροβλημάτιστη. Καμένο, μπουρμπουλήθρες, διαρροές δεν πήρα με τίποτα. Για νέο ατμιστή νομίζω ότι αυτό το μοντάκι είναι ότι πρέπει. Υποτροφοδοσία και υπερτροφοδοσία μαζί ένοιωσα μόνο όταν αφαιρέθηκα και το παραγέμισα. Σε κανονική χρήση δεν εμφανίστηκε ούτε καν ένα υποτυπώδες ίδρωμα στην τρύπα αέρα αυτές τις 2 εβδομάδες.

Οι νέες κεφαλές CS αποδίδουν εξαιρετικά. Ή τουλάχιστον αυτή η μία που δοκίμασα μέχρι στιγμής γιατί δεν χρειάστηκα άλλη. Εδώ και 2 βδομάδες δουλεύει ακόμη ακούραστα μετά από 60ml. Βέβαια όπως είπα κάνω σκέτη βάση που είναι πολύ φιλική με τις αντιστάσεις. Η απορία μου είναι γιατί νέα κεφαλή? Γιατί με κάθε μοντέλο η Joyetech βγάζει νέες κεφαλές? Γιατί πρέπει ο πελάτης της που έχει τις θαυμάσιες delta κεφαλές να κρατάει διαφορετική παρακαταθήκη για το eGrip? Φάουλ, πέναλτι και κόκκινη κάρτα μαζί.

Να πω επίσης και κάτι άλλο που έχω βαρεθεί να το λέω σχεδόν σε κάθε παρουσίαση. Όχι μόνο για τη Joyetech αλλά και για άλλους κατασκευαστές.
Helloooo.... Joyetech και λοιποί ακούτεεεεεε? Τα γκρίζα νούμερα σε ασημί μέταλλο ΔΕΝ φαίνονται. Τα κόκκινα είναι μια χαρά, ταιριάζουν πολύ όμορφα και δεν κοστίζουν τίποτε παραπάνω.

Ο καθαρισμός του τανκ δεν είναι κάτι δύσκολο. Φυσικά ένα clearomizer που διαλύεται πλήρως καθαρίζεται πιο εύκολα αλλά τι δίνεις τι παίρνεις είναι σ' αυτή τη ζωή. Δίνεις λίγο παραπάνω ώρα, παίρνεις μικρότερο μέγεθος. Από μέσα το τανκ είναι αδιάβροχο. Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να ξεβιδώσεις την κεφαλή από κάτω και να ρίξεις νερό μ' ένα μπουκαλάκι. Κλείνουμε με τον αντίχειρα και το δείκτη και κουνάμε για φραπέ.

Η αυτονομία σε βάζει σε σκέψεις. Τελικά αυτές οι LiPo με τους υψηλούς ρυθμούς αποφόρτισης φαίνεται να ταιριάζουν γάντι στο η.τ. όπως διαβάζω και από τα πολύ θετικά σχόλια των κατόχων του iStick. Περίπου 1.5 τανκάκι κρατάει η μπαταρία του eGrip στα 14W δηλαδή γύρω στα 5ml. Κάπου στα 5-6ml μου κρατάει μια 18650 2500mAh με kayfun στα 11W. Όμως η κατανάλωση του eGrip είναι πολύ χαμηλότερη του Kayfun με αποτέλεσμα το eGrip να βγάζει αρκετή ώρα (-ες) ατμίσματος παραπάνω. Στους περισσότερους χρήστες θα βγάλει όλη τη μέρα, οι πιο σκληροπυρηνικοί (όπως εγώ) θα χρειαστούν φόρτιση το απόγευμα. Φορτίζει σε περίπου 2 ώρες. Η θύρα USB βολεύει από κάτω αν το χρησιμοποιείς και φορτίζεις ταυτόχρονα. Προσωπικά θα την προτιμούσα στο πλάι για να κάθεται όρθιο την ώρα που φορτίζει.

Και φτάσαμε στο ρεζουμέ

Ο μεγάλος του αντίπαλος είναι φυσικά το iStick. Λόγω μεγέθους, δύναμης και τιμής. Στα 50€ (62.90€ -20% η έκπτωση του φόρουμ) βγαίνει στην ίδια τιμή με το iStick αλλά περιλαμβάνει και τον ατμοποιητή.

Για νέους ατμιστές το eGrip φαντάζει ιδανικό. Κοιτάζει στα ίσια ναυτίλους και λοιπούς και δεν υστερεί σε τίποτε στην απόδοση (δεν έχω πάντως δοκιμάσει ακόμη τους delta). Οι κεφαλές της Joyetech έχουν γενικά σταθερή ποιότητα κατασκευής και δύσκολα θα πέσετε σε προβληματικές.

Για τους παλαιότερους ατμιστές τα πράγματα είναι ξεκάθαρα.
Όσοι είναι ευχαριστημένοι από τους ατμοποιητές τους θα προτιμήσουν το iStick για τις εξόδους τους και όχι μόνο.
Το eGrip απευθύνεται στους δυσαρεστημένους ή σ' αυτούς που θέλουν κάτι ακόμα πιο διακριτικό. Η απόδοσή του είναι πολύ κοντά σε επισκευάσιμους. Τις πρώτες μέρες το χρησιμοποιούσα σποραδικά αλλά σταδιακά έγινε αναπόσπαστο μέρος της παλάμης μου. Φυσικά δεν φθάνει την απόδοση του kayfun μου αλλά μέρα με τη μέρα με κερδίζει με την ευκολία και την πρακτικότητά του. Καινούργιο παιχνιδάκι? Ίσως...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #48 στις: Νοεμβρίου 08, 2014, 14:55 »
Πολύ ωραίο ριβιού!
Έχει κάνει άλματα η Joyetech. Πρωτα οι delta και το Supreme, τωρα αυτό... Παρόλο που με απωθεί το οτι έχει ενσωματωμενο ατμοποιητή, θα το τιμήσω τελικά μου φαίνεται...

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #49 στις: Νοεμβρίου 10, 2014, 22:37 »
Μόλις το άνοιξα, γέμισα RY69 από atmos και ένιωσα τη διαφορά. Σαφώς ανώτερο στην αίσθηση γεύσης από vivi nova, aspire bdc. Χτύπημα περίπου το ίδιο. Σαν σύνολο η συσκευή είναι αυτό που έψαχνα εδώ και καιρό, διακριτική, βαριά στο χέρι για το μέγεθος της και γεμίζει χωρίς να ξεβιδώσεις τίποτα.

Όσοι ψάχνουν τη συσκευή από Ελλάδα υπάρχει στο ecig με 20% έκπτωση. Επίσης είδα διαθέσιμες ανταλλακτικές κεφαλές.

Απομένει να δω διάρκεια μπαταρίας και κεφαλής.

Επανέρχομαι για να επιβεβαιώσω τα σχόλια των προηγούμενων συνατμιστών. Η μπαταρία κρατάει για 5-6 ml υγρού. Προσωπικά μου είναι αρκετό, έχω ήδη ατμίσει 15 ml και η αντίσταση πάει σφαίρα. Όλα καλά μέχρι στιγμής.
Θα επανέλθω όταν τα φτύσει η πρώτη κεφαλή.  :D

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #50 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 23:16 »
Ρε παιδιά πιστευετε ότι είναι ακόμα καλύτερο και από mini nautilus me I-stick σε γεύση, χτιπιμα, ατμό γενικότερα?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2014, 23:22 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #51 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 23:52 »
giorgosmc δεν έχω δοκιμάσει το συνδυασμό που λες αλλά...είδα από κοντά egrip και istick και το istick έχει το ίδιο ύψος με το egrip χωρίς τον ατμοποιητή!

Άρα σε θέμα μεγέθους αν σε ενδιαφέρει υπερτερεί το egrip. Επίσης, με βάση την εμπειρία μου από BDC και BVC σε vivi nova ή aspire 2.5 ml όπως θες ονόμασε τους, το egrip υπερτερεί σε γεύση, ντουμάνι και χτύπημα.
Τώρα όσο αφορά τις τιμές των κεφαλών που ανέφεραν μερικοί συμφορουμίτες δεν μένει να μπεις στο ecig.gr και να βάλεις τον κωδικό που δίνει έκπτωση 20%. Η αντίσταση βγαίνει γύρω στα 2,6 ευρώ, τιμή μη απαγορευτική με βάση την απόδοση και την διάρκεια τους!

Η παραπάνω είναι καθαρά προσωπική μου άποψη, ελπίζω να βοήθησα και να μη σε μπέρδεψα.  :)

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #52 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 00:00 »
Ωχ οποτε ακυρωνω και nautilus mini και i-stick και δεν ξερω αν προλαβαινω τωρα γιατι αυριο υποτιθετε πως θα μου ερχοντουσαν σπιτι, να σε ρωτησω και κατι τελευταιο καποιοι ειπαν πως καθαριζετε δυσκολα λογω οτι ειναι ενσωματωμενα ολα μπορει να χαλασει σε 5 μηνες ισχυει κατι τετοιο?
Επισης περνει και bvc ή μονο bdc?

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #53 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 00:31 »
Για το καθάρισμα σου παραθέτω την παράγραφο από το review του camber πιο πάνω.

Παράθεση
Ο καθαρισμός του τανκ δεν είναι κάτι δύσκολο. Φυσικά ένα clearomizer που διαλύεται πλήρως καθαρίζεται πιο εύκολα αλλά τι δίνεις τι παίρνεις είναι σ' αυτή τη ζωή. Δίνεις λίγο παραπάνω ώρα, παίρνεις μικρότερο μέγεθος. Από μέσα το τανκ είναι αδιάβροχο. Ο πιο εύκολος τρόπος είναι να ξεβιδώσεις την κεφαλή από κάτω και να ρίξεις νερό μ' ένα μπουκαλάκι. Κλείνουμε με τον αντίχειρα και το δείκτη και κουνάμε για φραπέ.

To αν θα χαλάσει σε 5 μήνες δεν το ξέρω αλλά δεν το νομίζω κιόλας. Λογικό είναι να πέσει η απόδοση της μπαταρίας όπως συμβαίνει σε όλες τις επαναφορτιζόμενες μπαταρίες.
Το egrip παίρνει μόνο τις δικές του κεφαλές, δεν έχεις επιλογή να βάλεις άλλη κεφαλή εκτός http://www.joyetech.com/product/details.php?gno=216.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #54 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 00:41 »
Αμα οι κεφαλες ειναι τοσο καλες οπως λετε και με λιγο προσοχη στο να μη μας πεσει κατω ή να μη μας πεσει υγρο εκει που δε πρεπει θα ειναι μια χαρα, πιστευω πως θα σκισει το συγκεκριμενο modaki, μεχρι χθες ειμουν για i-stick αλλα εδω διαβαζω για τοσο καλη αποδοση κεφαλης ατμοποιητη, αν ειναι ετσι χαλαλι που δε περνει αλλο ατμο παρα μονο της joytec, απ το να δωσεις μια 80αρα στο νερο και να περνεις και εξτρα ατμο και modaki (οπου θα τρως το κεφαλι σου γιατι το 50% ολων των ατμο ειναι σαπιλα, βλεπε ce4+ ce5 ego-c ego-cc κτλπ κτλπ)  δινεις ενα 50αρικακι και τα εχεις ολα σε ενα νοικοκυρεμενα και σε μικρο μεγεθος, τελως, κατεληξα σε eGrip θελω να πιστευω :P
Και ελπιζω να μη μετανιωσω αυτη την επιλογη.


Το θεμα ειναι αν μετα απο χρονια πεσει η μπαταρια θα υπαρχει η δυνατοτητα να αλλαχτει???

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #55 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 01:01 »
Πιστεύεις ότι μετά από χρόνια θα χρησιμοποιείς το egrip? Όλο και κάτι καινούριο θα ξεπεταχτεί που θα μας κινήσει το ενδιαφέρον!  :yes:

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #56 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 01:05 »
Καλα ναι σιγουρα και το ego-c κανα 2+ χρονια το κρατησα μετα ολο ψαχνομουν αγοραζα το ενα αγοραζα το αλλο κτλπ...αλλα θα ηθελα να μεινω καπου για πολυ καιρο, ο χρονος θα δειξει, αληθεια πιστευεις πως η μπαταρια με το καιρο αν πεσει μπορει να αλλαχτει απο την αντιπροσωπεια οπως και με το i-stick?

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #57 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 01:12 »
Ειλικρινά δεν γνωρίζω την απάντηση σε αυτό αλλά μπορείς να το ρωτήσεις στο κάταστημα που θα πας ή ακόμα καλύτερα μπορείς να στείλεις email στη Joyetech.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #58 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 02:01 »
Tρια πραματακια θελω να μαθω για το συγκεκριμενο mod-atmo, πως καθαριζετε, διαβασα το review το συνατμιστη αλλα καπου μπερδευτικα, γινετε να βαλουμε νερο και στις τρεις τρυπες? Δηλαδη και στη μικρη τρυπουλα που μπαινει το υγρο και στη μεγαλη τρυπα που μπαινει η κεφαλη και στη τρυπα που τοποθετουμε το πιπακι?

δευτερον σχετικα με τη τρυπουλα για τον αερα οσο πιο παχυρευστο υγρο εχουμε τοσο πιο πολυ κλειστη πρεπει να ειναι? και γενικα ποσο την ανοιγετε οι περισοτεροι

Τριτον ποσα watt ειναι η χρυση τομη για τους περισοτερους με αποτελεσμα να τροφοδεοτειτε καλα η συγκεκριμενη αντισταση που εχει.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 12, 2014, 02:41 από giorgosmc »

Συνδεδεμένος camber

  • *****
  • 3876
  • Φύλο: Άντρας
    • camber
Απ: eGrip By Joyetech
« Απάντηση #59 στις: Νοεμβρίου 12, 2014, 02:50 »
Μπορείς να βάλεις νερό από όποια τρύπα θέλεις αλλά θα πρέπει να έχεις ανοικτές τουλάχιστον 2 ταυτόχρονα ώστε να φεύγει το νερό. Βολεύει η κάτω με την κεφαλή που είναι ποιο μεγάλη και το νερό θα φεύγει από την τρύπα του drip tip.

Δεν έχει σχέση η τρύπα αέρα με την τροφοδοσία. Τη ρυθμίζεις ανάλογα με το πόσο αεράτη θέλεις τη τζούρα σου. Θέματα τροφοδοσίας δεν είχα ούτε με υγρά 50/50 ούτε με σκέτη VG.

H κεφαλή δουλεύει απροβλημάτιστα σε όλο το εύρος 8-20 watt. Μόνο στα 20W και σε απανωτές τζούρες αισθανόμουν ότι πάει να στεγνώσει το φυτίλι. Ρυθμίζεις ανάλογα πόσο αντέχει ο λαιμός σου και νιώθεις καλύτερα τη γεύση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115840 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824342 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507328 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243853 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762746 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem