vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 5 χρήστες
johnath, camber, Milarepa, Doubt, bloodlessz

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος eurogod

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3525 στις: Απριλίου 09, 2015, 12:06 »
Δεν μας τα λένε καλα τελευταία τα ιstick. Κι εγώ 30αρι και 50αρι από ecig έχω. Το 30αρι σούπερ το 50αρι σούπα.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3526 στις: Απριλίου 09, 2015, 12:35 »
Όταν λες σούπα? Τι ακριβώς σου παρουσιάζει?

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3527 στις: Απριλίου 09, 2015, 12:45 »
Η λογικη λεει πως αν ενα προβλημα που δεν εχει παρουσιαστει σε αλλους (η τουλαχιστον οχι στους περισσοτερους) παρουσιαζεται 2 συνεχομενες φορες στο ιδιο ατομο, τοτε κατι κανει λαθος.
Αυτο δεν σημαινει οτι το πατας λαθος.
Μπορει να σημαινει οτι απλα κανεις κατι που δεν αρεσει στη συγκεκριμενη συσκευη.
Το μεταφερεις με τροπο που δεν κανει, το πατας με βρεγμενα χερια, το βαζεις πανω στο κινητο σου, δεν ξερω, παντως κατι που κανεις στην καθημερινοτητα σου δεν αρεσει στο istick.
Αν δεν ελεγες οτι το πηρες απο ecig θα εβαζα και τη πιθανοτητα να σου ξαναδωσαν το ιδιο, αλλα στο συγκεκριμενο καταστημα το αποκλειω.

Sent from my D5503 using Tapatalk 2

Αποσυνδεδεμένος tsiv

  • *****
  • 2868
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3528 στις: Απριλίου 09, 2015, 12:47 »
Όταν λες σούπα? Τι ακριβώς σου παρουσιάζει?
Cruis τα λέει όλα πιό πίσω...

Αποσυνδεδεμένος vaper

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3529 στις: Απριλίου 09, 2015, 13:37 »
Μετά από ένα μήνα ατμίσματος το κουμπί του istick 30W δεν πατιόταν με τίποτα, ήθελε τεράστια δύναμη για να λειτουργήσει η μπαταρία. Το γύρισα στο ecig και το πήγαν στο σερβις τους, αλλά τελικά τηλεφωνήσανε και μου είπαν να παραλάβω καινούργιο(άψογο σέρβις).
Πήρα λοιπόν το ολοκαίνουργιο, άψογο το κουμπί, και μετά από 2 βδομάδες τα ίδια πάλι!!!
Ή το κουμπί έχει σχεδιαστικό πρόβλημα, ή εγώ κάνω κάτι λάθος. Αλλά τι λάθος? Με το egrip πάλι από την ecig που το έχω ξεσκίσει 3 μήνες, κανένα πρόβλημα.
Σκέφτομαι να ζητήσω άλλη μπαταρία, με το κουμπι των istick 50W είχε κανείς αντίστοιχο πρόβλημα?
Δεν ξέρω τι να πάρω από το ecig ως αντικαταστάτη του istick,μήπως το ego one?

Σε ευχαριστώ πολύ, γιατι με έβγαλες από τον κόπο να τα γράφω. Και σε μένα ακριβώς τα ίδια, με την μόνη διαφορά ότι εγω,  αντιμετώπισα  το πρόβλημα αμέσως (σε 1-2 ωρες χρήσης). Η αγορά έγινε απο ecig.  Ο πωλητης πήγε να με βγάλει τρελό και οτι κάνω κάτι λάθος... Τον έβλεπα που πάταγε δυνατά το κουμπί για να λειτουργήσει και ήθελε να μου δείξει οτι ολα είναι οκ.... Στην περίπτωση μου, δέχθηκε να το αλλάξει άμεσα με ενα άλλο, με την προυπόθεση να μην του το ξαναεπιστρέψω δίοτι κατι δεν κάνω καλά εγω... Μυρίστηκα οτι παίζει προβληματική παρτίδα κουμπιων και απαίτησα επιστροφη χρημάτων. Μετα κόπων και βασάνων μου τα επεστρεψε επιδεικνύοντας μια πολυ κακή συμπεριφορα. Το περιστατικό συνέβη στην συσκευασία χωρις τα παρελκόμενα, αυτη που περνεις σε ενα μικρο κουτάκι την συσκευη. Πήρα τα λεφτα μου πισω και εκανα αμεσα αλλη αγορα απο  κοντινο μαγαζι Alter, παλι το istick 30 αλλα σε full συσκευασια, σφραγισμενη με ναυλον, γιατι δεν πουλάνε το απλο. Η λειτουργία του μεχρις στιγμης (1 μέρα πιπίλα..) είναι άψογη και χωρις κανενα, μα κανενα προβλημα στα κουμπια του, που λειτουργουν με ενα πολυ απλο πατημα,  χωρις καμια δυναμη και κανοντας το σωστο κλικ. Δεν θέλω να κουρασω και οποιος θελει μπορω να δωσω τα στοιχεια μου για επικοινωνια, γιατι μερικοί πάνε να μας βγαλουν τρελους και πως φταίμε εμείς για τα προβληματικα προιοντα τους (ισως συγκεκριμενες παρτιδες). Αντι να εγγυώνται για τα προιόντα τους και να παρεχουν after sales εξυπηρετηση, τα πουλανε λέγοντας οτι εμεις φταιμε για τυχον προβλήματα. Απαραδεκτο....

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3530 στις: Απριλίου 09, 2015, 13:57 »
Αυτό ειναι το μελλοντικό amazing feature του istick. Θα κλειδώνει το μπουτόν για 3-4 λεπτα, η όσο χρειάζεται, για να γίνεται ορθή χρήση του προιόντος.
It's not a bug, it's... a feature.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3531 στις: Απριλίου 09, 2015, 14:14 »
Οπότε αφού παρουσιάζεται και σε άλλους, ανακαλώ το προηγούμενο. Προφανώς είσαι άτυχος και σου έκατσε 2 φορές.

Αποσυνδεδεμένος Μαριος81

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3532 στις: Απριλίου 09, 2015, 14:18 »
Εγω απο 23 γενναρη που ατμιζω με ιστικ30 κ δελτα 19 δεν εχω κανενα απολυτως προβλημα ουτε σε κουμπακια ουτε σε τιποτα ....
Μονο αραια κ που κατι τζουφιες που ισως κ να μην παταγα καλα το κουμπι.
Αγορασμενο απο ecig σκετη μπαταρια ...


Κ κατι αλλο για τον φιλο που ειπε οτι κανει πληρεισ φορτισεις ....
Καλο ειναι να μην το αφηνεις να ξεφορτιζει τελειως , οσο το επιτρεπει η κατασταση , μολισ πεφτει κατω απο την μεση γυρω στο 40 % φορτιζε το ....
Θα σου κρατησει παραπανω η μπαταρια ...

Αποσυνδεδεμένος eurogod

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3533 στις: Απριλίου 09, 2015, 15:02 »
Κι αυτό το έχω κάνει. Να το φόρτιζω πριν τελειώσει τελειως. Οτι κι αν έχω κάνει το 50αρι πάνω από 1 μέρα δεν μου κρατάει. Δουλεύοντας το στα 10w. Ενώ το 30αρι από την αρχή μέχρι τώρα άψογο. Μια μέρα μου την βγάζει άνετα.

Αποσυνδεδεμένος johnysman21

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
  • Try hard,live good.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3534 στις: Απριλίου 09, 2015, 15:27 »
Καλησπερα...εχω το istick 50...υπαρχει περιπτωση καποια στιγμη να τελειωσει η μπαταρια???και αν ναι τι γινεται???αγορα αλλου???

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3535 στις: Απριλίου 09, 2015, 15:35 »
η μπαταρία δεν τελειώνει, αδειάζει και την ξαναφορτίζεις. αν μετά από κάποιους μήνες ή και χρόνο πέσει αισθητά η απόδοσή της τότε υπάρχει η δυνατότητα αντικατάστασης της μπαταρίας από έναν τεχνικό, είτε σε κατάστημα είτε από τα μαστόρια του φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3536 στις: Απριλίου 09, 2015, 15:48 »
Ta υλικα αντικατάστασης (μπαταριες) , χωρις αμοιβή του servis, + φθορά (σπειρωμα κ.λπ) ισως καλυτερα να

συμφερει η αγορα καινουργιου τελειοτερου μοντελου...

Αλλωστε σε ενα χρονο εχει εκπληρωσει πληρως τα  καθήκοντα της 8)

Ας μην ξεχνάμε κατι 250ρια για γερμανικους και αμερικανικους σωληνες-μοντ που ξεκουραζονται σε καπιοο συρταρι... :hmmm:
« Τελευταία τροποποίηση: Απριλίου 09, 2015, 15:54 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος yian

  • **
  • 498
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3537 στις: Απριλίου 09, 2015, 17:13 »
Έχει αλλάξει κάποιος μπαταρία σε 20ρι που ήδη έχει κλείσει παραπάνω καιρό σε κυκλοφορία από το 30ρι και το 50ρι?
Απλά για να μάθουμε περίπου τον κύκλο ζωής των μπαταριών με λογική χρήση....

Αποσυνδεδεμένος chris050

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3538 στις: Απριλίου 09, 2015, 17:53 »
Το θεμα με το κουμπι το παρατηρησα και στο δικο μου το IStick 50 ενω το εχω πατημενο σταματαει να δινει ρευμα και πρεπει να πιεσω πιο δυνατα για να ξαναδωσει και το εχω απο την πρωτη μερα το προβλημα!Αν και κατα τα αλλα θεωρω οτι ειναι καλυτερο στη διανομη ρευματων απο το 20αρι πιο σταθερο που μαλλον εγινε αλλαγη στην πλακετα!Με τεραστια αυτονομια !Μονο το θεματακι με το κουμπι με χαλασε αλλα ελπιζω να μην εχω προβληματα στο κοντινο μελλον και σταματησει να δινει ρευμα οπως και να το παταω!

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #3539 στις: Απριλίου 09, 2015, 18:13 »
Λοιπόν μιας και το αναφέρατε θα πω κι εγώ την παρατήρησή μου, έχω δυο istick30w λοιπόν εκ των οποίων το ένα το αγόρασα στην full έκδοση και το δεύτερο στη "σκέτη μπαταρία". Αφού είχα τον φορτιστή απ'το πρώτο istick τι να τον κάνω και τον δεύτερο, είχαν και 18 ευρώ διαφορά στην τιμή.. ;)
Όντως λοιπόν το κουμπί του πρώτου δουλεύει πάντα απροβλημάτιστα σε αντίθεση με αυτό του δεύτερου istick που απ'την αρχή ήταν πιο "σφιχτό" και τώρα τελευταία άρχισε τα πιο περίεργα, ενώ το πατάω να μη δίνει ρεύμα δηλαδή και να χρειάζεται να το αφήνω και να το πατάω ξανά. Δεν το κάνει συχνά και πάντα με την δεύτερη προσπάθεια θα μου δωσει το ρεύμα κανονικά. Γι'αυτό και δεν έδωσα τόση σημασία αλλά αφού αναφέρθηκε.. α και κάτι ακόμα. Αισθάνομαι ότι το πρώτο istick (με 10 μέρες διαφορά τα πήρα μη φανταστείτε πολύ καιρό ) έχει μεγαλύτερη αυτονομία μπαταρίας σε σύγκριση με το δεύτερο, φυσικά χρησιμοποιώ τους ίδιους ατμοποιητές στα ίδια πάνω κάτω ρεύματα..
Το πρώτο κανένα μα κανένα θέμα τώρα που το σκέφτομαι, μόνο στο δεύτερο υπάρχουν τα "παλαβά" κι ελπίζω να μη χειροτερέψει..

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115925 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824389 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507407 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154779 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568796 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243889 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294195 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762783 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem