vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

185 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2925 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 14:40 »
δεν με χαλαει καθολου!ισα ισα που μπορω να βαλω απανω τους 2 kayfun που εχω κ να τους ευχαριστηθω (στο 20αρι δεν μπορουσα)  :))
απλα το 20αρι ειναι κατι το ξεχωριστο κατι που ξεχωριζει απο ολα τα αλλα κ δεν θα το εδεινα ποτε. (μικρη μπουκια θα φαω.. χαχα)

Αποσυνδεδεμένος mmtcorp

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2926 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 14:48 »
Αστροναύτης του καναπέ καλεί mmtcorp. Όβερ! :)

Delta 16 φίλε μου, όπως σου είπε ο damdam και η Ιωάννα πιο πάνω! ;)
:laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

λες ε ?
μονο το airflow ειναι η διαφορα με τον 19 ?
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2015, 16:15 από Tem »

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2927 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 14:50 »
και η διάμετρος και άρα και ελαφρώς μεγαλύτερη χωρητικότητα...

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2928 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 17:15 »
πηρα και εγω το 30 χθες .σε προηγουμενες σελιδες αναφερθηκε οτι εντελως αδειο οταν ξεκιναει η φορτιση οι τρεις πρωτες ενδειξεις δεν αναβοσβηνουν .σε μενα ειναι διαφορετικα ,αρχισε να αναβοσβηνει απο το πρωτο κουτακι και σταδιακα γεμιζε
Επιβεβαιώνω κι εγώ που ανάφερα το "πρόβλημα" τις προηγούμενες ημέρες ότι στην τρίτη φόρτιση του istick 30 άρχισαν να ανάβουν όλες οι μπάρες, μία μία μέχρι να φτάσει στην πλήρη φόρτιση. Σίγουρα παρατήρησα ότι οι δυο πρώτες μπάρες γέμισαν πολύ πιο σύντομα απ'τις υπόλοιπες όμως αυτή τη φορά δεν έγινε όπως τις δύο προηγούμενες που είχα αναφέρει, ότι με το που έβαζα τον φορτιστή δηλαδή οι δύο πρώτες μπάρες ήταν ήδη μόνιμα αναμμένες.
Φυσικά αυτό που διαρκεί περισσότερο όλων είναι όταν πλέον έχουν γεμίσει όλες οι μπάρες και αναβοσβήνουν μέχρι να ολοκληρωθεί η φόρτιση, γύρω στη μια ολόκληρη ώρα υπολογίζω τη συγκεκριμένη φάση.
Τέλος πάντων όλα καλά, αφού δείχνει ότι φορτίζει κανονικά και η αυτονομία της μπαταρίας δεν εμπνέει ανησυχία, κανένα πρόβλημα. :)

Αποσυνδεδεμένος razen

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2929 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 17:36 »
καλησπερα και παλι απο εμενα!!
Λοιπον απο εχθες που το istick διαβασε την αντισταση ως 1.9 και με αφησε να κατεβω στα 4.7 watt δεν εχω καποιο θεμα με καμμενο με τον iclear 30s, περα απο μια 2 τζουρες που κατι σαν να καταλαβα οταν εβγαζα τον ατμο απο την μυτη.
Τωρα ομως τρομαζω και μονο στην ιδεα να βαλω τον aspire epsilon-s bdc και να ατμισω την καραμελα μου μηπως αρχισουν και παλι τα προβληματα!!
Δυστηχως δεν προλαβα σημερα να παω να παρω και 2.1 αντιστασεις.
Παντως λεω να παρω εναν καινουριο ατμοποιητη που να ταιριαζει στο istick και να μην εχω τετοια θεματα,
Σκεφτομουν τον Nautilus mini αλλα μου πεφτει λιγο ακριβος ο συγκεκριμενος και μετα ειπα για τον Gs air αλλα διαβασα αρκετα αποτρεπτικα μυνηματα.
Λοιπον τι μου προτεινουν οι χρηστες του 20αριου istick για ατμο?και με τι αντιστασεις?

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2930 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 17:58 »
Οι καλύτεροι εργοστασιακοί ατμοποιητές είναι:

α) Joyetech σειρά delta (16, 19, 23)
β) Aspire nautilus και mini nautilus
γ) Kangertech σειρά aerotank (mini, aerotank, mega)

Όλοι οι παραπάνω είναι πολύ καλοί εργοστασιακοί με γυαλί πυρέξ, ρύθμιση αέρα και ανοξείδωτο ατσάλι στο μεγαλύτερο μέρος τους, αν κι ο καθένας τους έχει τα κουσουράκια του. 

Ο προτεινόμενος συνδυασμός για το istick (χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος) είναι ο mini nautilus.

Αν θέλεις διάβασε στα αντίστοιχα νήματα για τους ατμοποιητές για περισσότερες λεπτομέρειες.
Υπάρχουν βέβαια και πιο φτηνές αξιόπιστες λύσεις όπως οι genitank, protank, aspire K1. 
Ελπίζω  να βοήθησα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2931 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 18:06 »
Επειδη σκεφτομαι για αγορα ναυτιλου να παρω τον μινι ή τον κανονικο;; Εκτος απο το μεγεθος και την χωρητικοτητα εχουν καμια αλλη διαφορα..Το στικακι τον αντεχει τον μεγαλο ή τα πασα θα βγουν οφ την πρωτη μερα;

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2932 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 18:14 »
Ρε παιδιά ποια είναι τα απογοητευτικά μηνύματα για τον gs air? Τον έχω και σε istick 20αρι και σε 30αρι και δουλεύει μια χαρά. Επίσης οι αντιστάσεις από ft  είναι πάμφθηνες.

Αποσυνδεδεμένος e-akapnos

  • ***
  • 836
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum vivimus vivamus
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2933 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 18:20 »
Κάποιο προτιμούν το μεγάλο λόγω χωρητικότητας 5 ml άλλοι τον mini λόγω μικρότερου μεγέθους. Εγώ έχω τον mini.
Ατμιστικά δεν θα βρεις ιδιαίτερες διαφορές μιας και οι δύο είναι κατασκευασμένοι με τις ίδιες προδιαγραφές και φοράνε τις ίδιες αντιστάσεις.
Όσο για τα σπειρώματα του Istick θέλουν προσοχή ότι ατμοποιητή και να βάλεις πάνω.
Βέβαια το πιο σοβαρό πρόβλημα που μπορεί να αντιμετωπίσεις είναι ο πόλος του επειδή είναι σταθερός κι όχι ρυθμιζόμενος.
Μ' αυτή τη λογική επιλέγεις όσο πιο ελαφρύ ατμοποιητή μπορείς.
Δεν ξέρω αν ο Nautilus είναι τόσο πιο βαρύς από τον mini για να σου προκαλέσει ζημιά.
Να έχεις υπόψιν όμως ότι και οι δύο έχουν αυτορυθμιζόμενο πόλο με ελατήριο οπότε με λίγη προσοχή στο βίδωμα πιστεύω ότι δε θα έχεις
πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2934 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 18:39 »
Επειδη σκεφτομαι για αγορα ναυτιλου να παρω τον μινι ή τον κανονικο;; Εκτος απο το μεγεθος και την χωρητικοτητα εχουν καμια αλλη διαφορα..Το στικακι τον αντεχει τον μεγαλο ή τα πασα θα βγουν οφ την πρωτη μερα;
Με ποιο iStick θελεις να χρησιμοποιεις ναυτιλο?10-20-30-50???

Αποσυνδεδεμένος Mpatz

  • **
  • 100
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2935 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 18:49 »
Το 20αρι απο νομπακο!

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2936 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 19:26 »
Mpatz οποιων και απ τους δυο ναυτιλους να παρεις ειναι το ιδιο εγω εχο και τους δυο  :)  τορα οσο αναφορα το πολο απ το 20αρι επειδη εχει λιγο θεμα εγω θα σου προτεινα και ενα ανταπτορακι  για να μην εχεις ποτε προβλημα εγω το εχω ετσι πανω απο 4 μηνες χωρις το πραραμικρο θεμα σε πολο η σπειρωμα   
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 14, 2015, 19:33 από xenyxths »

Αποσυνδεδεμένος nikos523

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2937 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 22:14 »
Γι'αυτό το έχουμε σε βατ πάντα... :)
Αυτό τι σχέση έχει;

Αποσυνδεδεμένος mmtcorp

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2938 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 22:30 »
Οι καλύτεροι εργοστασιακοί ατμοποιητές είναι:

α) Joyetech σειρά delta (16, 19, 23)
β) Aspire nautilus και mini nautilus
γ) Kangertech σειρά aerotank (mini, aerotank, mega)

Όλοι οι παραπάνω είναι πολύ καλοί εργοστασιακοί με γυαλί πυρέξ, ρύθμιση αέρα και ανοξείδωτο ατσάλι στο μεγαλύτερο μέρος τους, αν κι ο καθένας τους έχει τα κουσουράκια του. 

Ο προτεινόμενος συνδυασμός για το istick (χωρίς να υπάρχει ιδιαίτερος λόγος) είναι ο mini nautilus.

Αν θέλεις διάβασε στα αντίστοιχα νήματα για τους ατμοποιητές για περισσότερες λεπτομέρειες.
Υπάρχουν βέβαια και πιο φτηνές αξιόπιστες λύσεις όπως οι genitank, protank, aspire K1. 
Ελπίζω  να βοήθησα  :thumpup:






ο aspire k1 τι κεφαλες περνει ? γιατι αμα περνει αυτες που εχω σε αυτον ..... το istick μου εκανε καρβουνο την 1,8 και την 2.1 χαλια γευση

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2939 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 22:43 »
1.8 ή 1.6 παίρνει ο K1.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Επειδη σκεφτομαι για αγορα ναυτιλου να παρω τον μινι ή τον κανονικο;; Εκτος απο το μεγεθος και την χωρητικοτητα εχουν καμια αλλη διαφορα..Το στικακι τον αντεχει τον μεγαλο ή τα πασα θα βγουν οφ την πρωτη μερα;


Το ίδιο πράγμα είναι και ο μικρός και ο μεγάλος, απλά η χωρητικότητα αλλάζει.
Εγώ έχω και τους 2 αλλά προτιμώ τον μικρό, 5 ml μιας γεύσης συνεχόμενα τα βαριέμαι, προτιμώ να κάνω
2.5 και να αλλάζω υγρό.


Κατά τ' άλλα, ο 20άρης Istick μια χαρά σηκώνει και τον μεγάλο, απλά όπως είπανε και οι προηγούμενοι, φροντίζουμε να μην βιδώνουμε με όλη μας την δύναμη τον ατμοποιητή πάνω στην μπαταρία, μόλις η μπαταρία διαβάσει την αντίσταση καλά είμαστε (ισχύει και για τον μικρό και για τον μεγάλο Ναυτίλο αυτό).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115833 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824338 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8927 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243851 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294159 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762742 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1115 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem