vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 3 χρήστες
bloodlessz, stratoz, pany

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος Bella19

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2820 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 15:42 »
ρε παιδια,.. το πηραμολις αλλα δεν ξερω τι ρυθμιση να κανω με τα watts και volts...
Εκανα μια τζουρα πριν και μονο απ τα αφτια δε μου βγηκε  ο ατμος...  :-[
Εχω εναν μινι ναυτιλο και υγρο με 12 mg..
τι ρυθμιση να κανω;;

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2821 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 15:44 »
Ξεκινα απο χαμηλα και ανεβαζε μεχρι εκει που θες...

Εγω προσωπικα τον ναυτιλακο τον δουλευω 8.5-9.5 αναλογα σε 6mg στην 3η τρυπα. ..

Βρηκα την χρυση τομη για μενα μετα απο δοκιμες

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2822 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 15:45 »
Ξεκίνα από τα χαμηλά και μείνε εκεί που σου αρέσει περισσότερο. Η καλύτερη ρύθμιση είναι αυτή που σε ικανοποιεί.

Αποσυνδεδεμένος Bella19

  • *
  • 29
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2823 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 15:51 »
Ευχαριστώ. κατι γινεται τωρα... μαλλον πηρα και το βαρυ η χαζη....

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2824 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 15:52 »
Το ''κακο'' με αυτο το μοντ στις μικροτερες version ειναι οτι δεν ''υπαρχει'' το ''χαμηλο'' λογο του θεματος των ρευματων που δινει,πρεπει να κατεβεις σε νικοτινη αν εισαι απο αυτους που δεν ειναι για πολλα πολλα,οπως εγω πχ,γνωμη μου βεβαια.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2825 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:08 »
Επισης σημαντικο να αναφερω πως αλλαζει και η ενδειξη της οθονης απο δεξιοχειρα σε αριστεροχειρα..Δεν ξερω αν αυτη η δυνατοτητα υπαρχει και στο iStick30..Παταμε 5 φορες το fire κουμπι και απενεργοποιουμε την συσκευη..Αφου ειναι κλειστη,κραταμε πατημενα τα up και down κουμπια για μερικα δευτερα και ετσι αλλαζουμε την ενδειξη της οθονης για αριστεροχειρα και το αντιστροφο...Αν δεν εχουμε απενεργοποιησει την συσκευη και κρατησουμε τα up και down πατημενα,τοτε τα κλειδωνουμε τα κουμπια αυτα και αποτρεπουμε την καταλαθος αλλαγη των watt η volt σε περιπτωση πχ που τοποθετηθει  το μοντακι σε καμια τσαντα η τσεπη η ακομα και οταν το κραταμε..Σε αυτη την περιπτωση κλειδωνουν ΜΟΝΟ τα up και down κουμπια και ΟΧΙ το fire κουμπι...Εμενα προσωπικα μου αρεσει αυτο καθως σε αλλα πολλααααααα μοντακια που κραταμε τα κουμπια για να τα κλειδωσουμε,κλειδωνουν ολα τα κουμπια συμπεριλαμβανομενου και του fire ..Χαζο αυτο κατα την γνωμη μου απο την στιγμη που αν δεν θελουμε να πατηθει το fire καταλαθος,απλα απενεργοποιουμε την συσκευη..Με το iStick 50 συμβαινει αυτο που πρεπει να συμβαινει σε ΟΛΑ τα μοντ κατα την γνωμη μου..Εχουμε και κλειδωμα watt-volt αλλα και κλεισιμο-κλειδωμα της συσκευης..


Athan νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος ομως οτι στο iStick30,υπαρχει το χαμηλο που αναφερεις..Δηλ σε αντιθεση με το iStick20 πχ,το iStick 30 κατεβαινει και κατω απο τα 4 volt

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2826 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:11 »
Φυσικα και το 30 ρι κατεβαινει κατω απο τα τρια βολτ.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2827 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:12 »
Ναι τα ρευματα στο 30αρι εχουν καταλαγιασει συμαντικα,δεν ξερω αν το ιδιο συμβαινει κ στο 50αρι,οσον αφορα το κλειδωμα των κουμπιων,ναι υπαρχει κ στο 30αρι,δλδ στην ουσια κλειδωνεις την ρυθμιση που εχεις κανει,τωρα το κλειδωμα του φαιρ κ γενικος το πατημα των κουμπιων μεσα σε τσεπες,τσαντες κτλπ νομιζω πως ειναι σχετικο,σε μενα δεν εχει τυχει,ωστοσο εχεις κ την προστασια των 10s.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2828 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:19 »
Στην ουσια τα iStick 30&50 δινουν τα ρευματα με τον ιδιο τροπο και αυτος ο τροπος ειναι διαφορετικος απο αυτον του iStick 20..Τωρα καποιοι το καταλαβαινουν στην πραξη αυτο και αλλοι οχι..Προσωπικα σημερα που ατμιζα με το 30αρι,την διαφορα στα ιδια watt αναμεσα σε 30αρι και 20αρι την καταλαβα αλλα δεν ειναι και τραγικα μεγαλη..Εννοειτε πως το 30αρι χτυπαει λιγο πιο ηρεμα (Μικρη η διαφορα) και προσωπικα μου αρεσει αυτο γιατι ειναι πιο κοντα τα ρευματα του 30 σε αυτα που εχω συνηθισει πολυ καιρο τωρα και αυτα τα ρευματα φυσικα,ειναι πιο κοντα στις πραγματικες ενδειξεις της οθονης για να μην πω οτι δινει ακριβως αυτα που του ζητας :)


Και στο 30αρι τελικα υπαρχει η δυνατοτητα αλλαγης της οθονης για αριστεροχειρες και δεξιοχειρες η οχι?


Και κατι αλλο που ξεχασα να πω επειδη το ειδα σε προηγουμενο post...Δεν υπαρχει γαλαζιο χρωμα αλλα μονο μπλε..Οι φωτο του Fasstech με το γαλαζιο iStick 50 ειναι ακυρες..Υπαρχει το χρωμα μπλε το ιδιο με αυτο των iStick 10&20&30 :) ..Αυτο τουλαχιστον ειπαν κατοχοι στο ECF..Η εκτος και αν παιζουν και αποχρωσεις :) Στην σελιδα της παντως η Eleaf το εχει γαλαζιο και οχι μπλε :hmmm:



« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:33 από imjp1982 »

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2829 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:26 »
Κοιτα οι διαφορες τουλαχιστον σε επισκευασιμους θα τις δεις κ με το αναλογο στησιμο,Ναι υπαρχει κ στο 30αρι.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2830 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:34 »
Η ουσιατική διαφορά δεν είναι μόνο οτι τα ρεύματα είναι πιο στρωτά με αποτέλεσμα να είναι πιο "ήσυχο". Το θέμα είναι οτι μπορείς να κάνεις μια μικρή αυξομείωση και να είναι όντως μικρή.
Δηλαδή είσαι πχ στα 9w και θες ένα τσικ παραπάνω. Το πας στα 10 και είναι ένα τσικ παραπάνω.
Με το 20-αρι η διαφορά ήταν αισθητή, γιατί δεν ήταν μόνο οτι βάραγε παραπάνω, αλλά δεν ήξερες κάθε φορά και πόσο παραπάνω.
Αν ήσουν στα 9w με αντίσταση 1.6 σου έδινε πχ 11. Το πήγαινες στα 10 και σου έδινε 13,5. Το πήγαινες στα 8 και σου έδινε 10,7.
Με αντίσταση 1.8 πάλι, εντελώς διαφορετικά.
Μπορεί δηλαδή να κατέβαζες 1w και να μην καταλάβαινες καμια διαφορά και να ανέβαζες 1 και να έπαιρνες καμμένο.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2831 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:37 »
Ε κατσε,θα το βγαλει η nobacco σε οτι χρωμα θες ;D ναι αυτη ηταν η διαφορα οσον αφορα τα ρευματα στο 20αρι,στις νεες εκδοσεις πανε στρωτα ολα.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2832 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:45 »
Ειναι εταιρια η Eleaf που πραγματικα θελει στηριξη...Κανει πραγματικοτητα το ονειρο ολων μας και μας ακουει ολους...Ζητησαμε αυτορυθμιζομενο 510 κονεκτορα,μας τον εδωσαν...Ζητησαμε πιο ανθεκτικα σπειρωματα,μας τα εδωσαν..Ζητησαμε πιο ηρεμα-σωστα ρευματα,μας τα εδωσαν..Ζητησαμε μεγαλυτερη αυτονομια,μας την εδωσε..Ζητησαμε περισσοτρη ωμη δυναμη,μας την εδωσε..Ζητησαμε βελτιωσεις και αυτες να ειναι μεσα σε ενα πλαισιο λογικοτατης τιμης και το εκανε και αυτο...Και παρεμεινε και πιστη στο πνευμα των προηγουμενων iStick...Ολες αυτες οι βελτιωσεις-αλλαγες σε ενα κουτακι με ΜΙΚΡΟ μεγεθος (Γνωμη μου) ...Αν δεν αγορασουμε προιοντα της Eleaf,συγνωμη αλλα ποιας εταιριας να αγορασουμε? 8)

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2833 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 16:48 »
Eγω αν εξαιρεσεις το θεμα του πολου,ειμαι καταευχαριστημενος κ με τα 3 μοντ που εχω.

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2834 στις: Φεβρουαρίου 11, 2015, 17:02 »
Η ουσιατική διαφορά δεν είναι μόνο οτι τα ρεύματα είναι πιο στρωτά με αποτέλεσμα να είναι πιο "ήσυχο". Το θέμα είναι οτι μπορείς να κάνεις μια μικρή αυξομείωση και να είναι όντως μικρή.
Δηλαδή είσαι πχ στα 9w και θες ένα τσικ παραπάνω. Το πας στα 10 και είναι ένα τσικ παραπάνω.
Με το 20-αρι η διαφορά ήταν αισθητή, γιατί δεν ήταν μόνο οτι βάραγε παραπάνω, αλλά δεν ήξερες κάθε φορά και πόσο παραπάνω.
Αν ήσουν στα 9w με αντίσταση 1.6 σου έδινε πχ 11. Το πήγαινες στα 10 και σου έδινε 13,5. Το πήγαινες στα 8 και σου έδινε 10,7.
Με αντίσταση 1.8 πάλι, εντελώς διαφορετικά.
Μπορεί δηλαδή να κατέβαζες 1w και να μην καταλάβαινες καμια διαφορά και να ανέβαζες 1 και να έπαιρνες καμμένο.
γιατί απαγορευτε να το πάς 9.1-9,2 κ.τ.λ. αφού η κλίμακα και στο 20αρι δεκαδική είναι.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824405 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507424 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294214 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1133 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem