vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

142 επισκέπτες, 5 χρήστες
Xameno_Skli, Christos Z, gfilip, johnath, camber

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2655 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 23:14 »
Δεν έχω το 30άρι αλλά φαίνεται λογικό να κρατάει τόσο η μπαταρία με τα βάτ και τα ωμ που αναφέρεις.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2656 στις: Ιανουαρίου 30, 2015, 23:16 »
φυσιολογικο,ειναι μικρη η αντισταση κ γιαυτο δουλευει με πολλα βατ,λογικο ειναι να κραταει το πολυ μια μερα.

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2657 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 01:49 »
@ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ μεγαλύτερες αντιστάσεις δοκίμασες;

Αποσυνδεδεμένος chris050

  • *
  • 92
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2658 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 11:59 »
Πιστεύω ότι τα 20ρια MAS ήταν eleaf.
βγήκαν πολύ νωρίς, πριν αρχίσουν οι κλώνοι και τα αντίγραφα.


Τα 30ρια όμως βλέπω ότι ΔΕΝ έχουν τους χρωματισμούς της eleaf, αλλά αυτούς της smart20.
Γι΄αυτό πήγε το μυαλό μου στην αλλαγή προμηθευτή. Kαι πάλι βέβαια όρκο δεν παίρνω. Μπορεί να είναι εξτρά βερσιόν ΟΕΜ τα νέα χρώματα, αλλά κλίνω προς την άλλη κατεύθυνση. Κακό δεν είναι απαραίτητα, αλλά θα περίμενα να υπάρχει διαφορά τιμής για το φτηνότερο αντίγραφο. (καλά, το κοκκινάκι τα σπάει!!)


Το κακό με τα ΟΕΜ είναι ότι ποτέ δεν είσαι σίγουρος τι έχουν μέσα. Γι΄αυτο΄θεωρώ πιο καλή και ξεκάθαρη την πολιτική να φέρνεις τα επώνυμα με τη δικιά τους φίρμα. αν θέλεις, πρόσθεσε απλά την εταιρία σου. Την ίδια πολιτική ακολούθησε στην αρχή και η ecig, αλλά τώρα τα φέρνει κανονικά ως eleaf istick.


Χρήστο, ξεκάθαρο είναι. Ποιος φαντάστηκε το προιόν, το σχεδίασε, το υλοποιησε, το βελτίωσε και το έβγαλε πρώτος στην παραγωγή; Ως καινοτομία μάλιστα; Η eleaf. Αυτό είναι το γνήσιο. Κάθε άλλο που εμφανισιακά είναι από παρόμοιο ως εντελώς όμοιο είναι είτε κλώνος, είτε αντίγραφο. Το smart δεν είναι υλοποιηση πρωτότυπης ιδέας, αλλά αντιγραφή του eleaf. Εψαχνα χτες στα φορουμ της FT κριτικές για τα αντίγραφα του eleaf και ένα από αυτά έφαγε άγριο θάψιμο. Συνέχεια miss fire, αδύναμα ρεύματα και τα σχετικά. Δε λέω ότι το σμαρτάκι είναι άσχημο, αυτός που έθαβε τον κλώνο έλεγε ότι το σμαρτάκι βγήκε καλό. Αλλά το σμαρτάκι δεν έβαλε την εταιρία να πληρώνει για έρευνες και εξελίξεις. το πήραν έτοιμο και το αντέγραψαν. Ως αποτέλεσμα, η ΦΤ το έδινε 5 $ φθηνότερα. Ε, ανάλογη διαφορά θα περίμενα και από έναν Ελληνα που το πουλάει έναντι του eleaf.
Καλημερα,Οπως τα λες πετρα ,καποια στιγμη ειχα αναφερη το Eleaf και ολοι με στελνανε σε παρομοια τοπικ των αλλων εταιριων MAS που κατι μου ελεγε οτι δεν ηταν ιδια και τοσες μερες δαβαζω για διαφορα προβληματα στο 20αρι-30αρι πραγμα που δεν ειχα με το δικο μου εδω και αρκετο καιρο χρησης δεν ειχα κανενα προβλημα με το 20αρι που ειχα παραλαβη  και με κωδικο γνησιοτητας.Τωρα τα αλλα απο αλλες εταιριες ερχονται με κωδικο γνησιοτητας της Eleaf δεν το γνωριζω αν εχω λαθος απλα συνχωριστε μου την παραθεση στο μηνημα της συμφορουμιτισας Petra.Και κλονος διαθεσημος στο http://www.cigbuyer.com/smart-20-eleaf-istick-clone/
Να ειμαστε καλα και καλα ατμιζματα!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2659 στις: Ιανουαρίου 31, 2015, 19:03 »
Το νήμα καθαρίστηκε από εκτός θέματος συζήτηση για επιλογή clearomizer. Τα σχετικά μηνύματα μεταφέρθηκαν εδώ
Παρακαλώ να παραμείνουμε στο θέμα μας. Ευχαριστώ πολύ!

Αποσυνδεδεμένος TerraByter

  • **
  • 271
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2660 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 13:22 »
Παρουσίαση iStick 20 Watt by BasilisL for UrbanVapers

[youtube]4fuMUM_NYRw[/youtube]

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2661 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 15:26 »
Καλοδεχούμενα όλα τα ριβιού, αλλά... 4 μήνες μετά; Κάντε το 30άρι ντε!

Αποσυνδεδεμένος DIMTH

  • ***
  • 790
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2662 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 16:52 »
μπαγιατικα κουλουρια   ;D

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2663 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 16:53 »
Ειμαι αναμεσα σε IPV Mini 30watt και σε iStick τι προτεινεται?

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2664 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 16:56 »
και τα δυο ομορφα ειναι ... διαλεξε αυτο που σε βολευει περισσοτερο ... εμενα βεβαια λιγο περισσοτερο οχι μεγεθους αλλα εμφανισης μου αρεσει το IPV Minι

Αποσυνδεδεμένος Harris

  • ***
  • 682
  • Φύλο: Άντρας
  • Chef of e-Liquids.
    • Vape Greece
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2665 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 17:00 »
Το παραγγειλα :) με επεισες !

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2666 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 17:03 »
πιο παραγγειλες ?  το IPV Mini ?   :confused1:   

οποιο και αν πηρες καλοατμιστο :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2667 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 17:17 »
Έχω κατεβάσει τα watt στη χαμηλότερη ένδειξη, δεν αλλάζει τίποτα. Θα πάω άμεσα στο κατάστημα...και φυσικά έχω γυρίσει στις κανονικές μου μπαταρίες. Το istick το έκλεισα στο κουτί και βλέπουμε...Σας ευχαριστώ όλους για την ανταπόκριση. :)

Ειχα κι εγω αντιστοιχο προβλημα με προτανκ μινι 2 ατμοποιητη...Ακομα και στα 3βολτ του στικ μου εδινε τη γευση του καμμενου συρματος.Κατεληξα οτι εφταιγαν τα ρευματα του στικ γιατετοιους ατμοποιητες και κατεληξα στον Ναυτιλο μινι οπου οι αντιστασεις του σηκωνουν (και θελουν) περισσοτερο ρευμα...απο τοτε ουδεν προβλημα!
Οποτε αν εχεις κολλησει με συγκεκριμενους ατμοποιητες τοτε παςμαλλον για το 30αρι, που λενε οτι τα ρευματα που δινει ειναι πιο "ηπια"
Σε διαφορετικη περιπτωση δοκιμαζεις αλλους ατμοποιητες πανω στο 20αρι και αν οι αντιστασεις τους σηκωνουν και θελουν καλο ρευμα να δουλεψουν τοτε σιγουρα θα ξαναβγαλεις το 20αρι στικ απ το κουτι του και δεν θα το ξαναβαλεις εκει!

Αποσυνδεδεμένος zilberto

  • **
  • 222
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2668 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 17:20 »
Καλοδεχούμενα όλα τα ριβιού, αλλά... 4 μήνες μετά; Κάντε το 30άρι ντε! (Image removed from quote.)
Μα το λέει στην αρχή ο άνθρωπος "προσφορά της Gearbest", που ειναι το παράδοξο;  ;D

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2669 στις: Φεβρουαρίου 01, 2015, 17:55 »
εχει παρει κανεις αυτο,κανει δουλεια για το προβλημα στον πολο?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115950 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824416 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507425 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568810 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294217 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1133 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4022 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem