vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

164 επισκέπτες, 1 χρήστης
bloodlessz

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2475 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:16 »
Την Κυριακή έβγαλα το istick απο την πρίζα πλήρες φορτισμένο στις 7 το πρωί και πήγα στο εκλογικό κέντρο γιατί με είχαν χώσει εφορευτική, όλη μέρα πιπίλα μέχρι τις 11 το βράδυ. Σήμερα το έπιασα στις 12 το μεσημέρι έως τώρα που γράφω πάλι πιπίλα. Η ένδειξη της μπαταρίας έχει κατέβει μόνο μία παύλα. Είμαι με Dripper pro και στα 6-7W.


Αυτό είναι το istick παιδιά, να μας ζήσει να το χαιρόμαστε  :bye:

Αποσυνδεδεμένος donparalias

  • *
  • 13
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2476 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:25 »
@dikos Όταν το πήρες του έκανες πλήρη φόρτηση? Στο κατάστημα μου είπαν να το χρησιμοποιήσω κατευθείαν (είχε κάπου στο 75%) και όταν πέσει τελείως η μπαταρία τότε να το φορτίσω τελείως και ίσως να το αφήσω για πρώτη φορά 1-2 ώρες παραπάνω να φορτίσει. Συμφωνείς εσύ με αυτό, γιατί εγώ πίστευα ότι πρώτη φορά θέλει μια φόρτωση πολύωρη και μετά χρήση. Ωστόσο έκανα ότι μου είπε ο υπάλληλος γιατί ήταν κατηγορηματικός σε αυτό.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2477 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:27 »
Την Κυριακή έβγαλα το istick απο την πρίζα πλήρες φορτισμένο στις 7 το πρωί και πήγα στο εκλογικό κέντρο γιατί με είχαν χώσει εφορευτική, όλη μέρα πιπίλα μέχρι τις 11 το βράδυ. Σήμερα το έπιασα στις 12 το μεσημέρι έως τώρα που γράφω πάλι πιπίλα. Η ένδειξη της μπαταρίας έχει κατέβει μόνο μία παύλα. Είμαι με Dripper pro και στα 6-7W.


Αυτό είναι το istick παιδιά, να μας ζήσει να το χαιρόμαστε  :bye:

μηπως τα παρα λες λιγο φιλε μου? 20 ωρες πιπιλα και επεσε μια γραμμη η μπαταρια του ? ενταξει μη λεμε τετοια πραγματα τωρα ειμαστε μεγαλα παιδια .. εκτος και αν εννοεις πιπιλα οτι το εχεις στο στομα χωρις να πατας το κουμπι , τοτε ναι συμφωνο για τοσες ωρες και μια γραμμη ...

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2478 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:43 »
Απο τα γραφόμενά μου εδω μέσα σου έχω δείξει εσένα ή σε κανένα άλλο ότι τα παραλέω;


Απο που έβγαλες τέτοιο συμπέρασμα δεν ξέρω.....


Και ακριβώς επειδή είμαστε μεγάλοι άνθρωποι ας προσέξουμε τι λέμε.



Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2479 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:47 »
Επειδή και εγώ παίζω ακριβώς στα ίδια ρευματα με εσένα και τα ίδια Ωμ, σε πιστεύω γιατί και εμένα κάπου το ίδιο μου κρατάει η μπαταρία  ;)

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2480 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:48 »
το istick απευθύνεται σε εμάς που δεν θέλουμε να έχουμε έξτρα μπαταρίες, φορτιστές, προβληματισμούς βάλε αυτή την μπαταρία μέσα είναι καλή αλλά πρόσεχε μήπως είναι μαιμού. το φορτίζουμε το βράδυ ατμίζουμε όλη μέρα και δεν σκεφτόμαστε αν οι πόλοι της μπαταρίας έχουν βρωμιά σκουπίδια δεν κάνει καλή επαφή κ.τ.λ.. μετά απο 5 μήνες που πιθανόν θα χρειαστεί μπαταρία θα δαπανήσουμε πάλι το τεράστιο ποσό των 42 ευρώ και θα αγοράσουμε καινούργιο. το παλιό θα το χρεισιμοποιούμε ενομένο συνεχώς στο κομπιούτερ και το επόμενο θα μας κρατήσει απο την ποιό λάιτ χρήση 12 μήνες. ά ξέχασα γλυτόνουμε και κανα 30αρι για καλό φορτιστή μπαταριών + του κόσμου τα εξτρα λεφτά για να πετύχουμε την σούπερ μπαταρία  :)  ξέχασα δεν ξυπνάμε 2 την νύχτα να δούμε μήπως η μπαταρία έχει ζεσταθεί πολύ στην φόρτιση και τι θα κάνουμε. :)) 

Αποσυνδεδεμένος paul22

  • **
  • 108
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2481 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:49 »
Εμένα παιδιά στ 5 watt με νορμάλ προς τ λίγο χρήση μου πάει 4 μέρες

Αποσυνδεδεμένος wcpaeb

  • *
  • 45
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2482 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:50 »
Προφανώς δεν ατμίζετε πολύ. Πόσα ml έκανες μέσα σε αυτές τις 20 ωρες?


Γιατι πχ σε μένα που το istick ήταν πλήρως φορτισμένο γύρω στι 2 το μεσημέρι σημερα, τώρα που μιλάμε έχει πέσει η μπάταρια όσο φαίνεται στην φώτο σου κι έχω κάνει 3ml περιπου. Στα 9βατ

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2483 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:50 »
καθε ποτε τραβατε τζουρα παιδια ? 10 τζουρες στην ωρα? γιατι ετσι οπως τα λετε εμενα δεν μου καθεται καλα ... το ιστικ το ειχα στα χερια μου και το ελιωσα κυριολεκτικα ... μαλλον πεσατε σε μεθυσμενους κινεζους και βαλανε μεσα 3313123213213 mah μπαταρια  οταν τα μονταρανε τα δικα σας ...


δε το δουλεψα ποτε κατω απο 1,8 αντισταση και απο 8-10 βατ .. στις 6-7 ωρες πηγαινε για παρκαρισμα ... αλλα πραγματικη πιπιλα ομως αυτες τις ωρες. τα αποτυπωματα του αντιχειρα ισως να ειναι ακομη επανω στο φιρε αν το κοιταξει ο νεος του ιδιοκτητης

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2484 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 21:52 »
απλα να θυμισω οτι οσο πιο ψηλη αντισταση εχεις μικροτερη καταναλωση στα ιδια βατ απο μια χαμηλη...
αυτο το καλο εχουν τα vv/vw μοντακια!

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2485 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:00 »
2 ωμ αντίσταση έχω όπως φαίνεται και στην φωτογραφία και πρέπει να έκανα γύρω στα 6-7ml, Dripper έχω δεν τα μέτρησα και ακριβώς ίσος να είναι περισσότερα ή λιγότερα.



Δηλαδή έχασα τον χρόνο μου για να σας πώ ψέματα, τράβηξα και φώτο για να κάνω το ψέμα μου μεγαλύτερο. Σαν δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ, το παίζετε και μαστόρια και ειδήμονες.

Αποσυνδεδεμένος Yagammi

  • **
  • 165
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2486 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:01 »
Εγώ κάνω γυρω στα 4-5 ml την ημέρα και η μπαταρία μου βγάζει 8-10 ml. Δεν ξέρω βέβαια πως μετράει την στάθμη της μπαταρίας γιατί έχω παρατηρήσει ότι όταν πάει κάτω απο την μέση κατεβαίνει πιο γρήγορα η στάθμη.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2487 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:03 »
2 ωμ αντίσταση έχω όπως φαίνεται και στην φωτογραφία και πρέπει να έκανα γύρω στα 6-7ml, Dripper έχω δεν τα μέτρησα και ακριβώς ίσος να είναι περισσότερα ή λιγότερα.



Δηλαδή έχασα τον χρόνο μου για να σας πώ ψέματα, τράβηξα και φώτο για να κάνω το ψέμα μου μεγαλύτερο. Σαν δεν ντρεπόμαστε λέω εγώ, το παίζετε και μαστόρια και ειδήμονες.

6-7 μλ φιλε μου σε 20 ωρες  ++ ατμισματος δεν το λες πιπιλα ... οποτε δε χρειαζεται να αρπαζεσε, το ειπες και μονος σου, να προσεχουμε τη λεμε ... δεν σου εκανα επιθεση για να ντρεπομαι , απλα μου φαινεται και ειναι καπως το πιπιλα +20 ωρες και μια γραμουλα κατω

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2488 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:05 »
APOSTOLOS KAL δεν θα σου απαντήσω γιατί θα με νικήσεις.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2489 στις: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:07 »
σαφως και θα σε νικησω με τετοιες αερολογιες και αν γουσταρεις κανουμε και ενα βιντεακι με καρφωμενη καμερα στο μετωπο να δεις οτι απο μονο σου θα νικηθης .. οχι τπτ αλλο για να δεις και τη σημαινει πιπιλα .. γιατι μαλλον τα εχεις μπερδεψει λιγο ..


σημερα που καθομαι ολη μερα απο το πρωι μεχρι τωρα αδειασα 4 τανκ στον καυφουν και συνεχιζω ..  σε 12 ωρες 4 τανκ ατμισετα με το ιστικ να δουμε ποσες φορες θα το βαλεις στο φορτιστη
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 26, 2015, 22:22 από APOSTOLOS KAL »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115906 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824370 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507379 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8936 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154773 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243872 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294183 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4017 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem