vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

140 επισκέπτες, 7 χρήστες
camber, Milarepa, Doubt, Parolos, andreashadji, bloodlessz, johnath

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος bykostas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2355 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 23:09 »
έχει και το 30αρι

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2356 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 23:11 »
Επιβεβαιωνω και γω παρελαβα σημερα απο fas..oι κωδικοι ξεκολλημενοι,παντως δεν πτοουμαι το πηρα σχεδον 1/3 της εγχωριας τιμης ,και θαρρω οτι ειναι πιο ευκολο να παρεις απο το οριτζιναλε εργοστασιο παρτιδα παρα να φτιαξεις κλωνο,εξαλλου κινεζικο ειναι το οριτζιναλε ετσι δεν ειναι?οπως και να χει η νεκροψια θα δειξει,εαν μας αφησει χρονους νωρις θα ειδοποιησουμε τους συνφορουμιτες να κανουν μακρια..προς το παρον φυσσαει..

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2357 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 23:13 »
Καλα δεν αμφιβαλλω και να χαλασει εχω δωσει μισα λεφτα απο την τιμη στην Ελλάδα, απλα μου εκανε εντύπωση γιατι δεν το ειχα διαβασει καπου εδω...


Αποσυνδεδεμένος stavai

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2358 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 23:16 »
Επιβεβαιωνω και γω παρελαβα σημερα απο fas..oι κωδικοι ξεκολλημενοι,παντως δεν πτοουμαι το πηρα σχεδον 1/3 της εγχωριας τιμης ,και θαρρω οτι ειναι πιο ευκολο να παρεις απο το οριτζιναλε εργοστασιο παρτιδα παρα να φτιαξεις κλωνο,εξαλλου κινεζικο ειναι το οριτζιναλε ετσι δεν ειναι?οπως και να χει η νεκροψια θα δειξει,εαν μας αφησει χρονους νωρις θα ειδοποιησουμε τους συνφορουμιτες να κανουν μακρια..προς το παρον φυσσαει..

Πόσο διάστημα έκανε για να έρθει ?     

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2359 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 23:18 »
παντως το μεγεθος του,η εμφανιση και η αυτονομια φερνει επανασταση στον χωρο του η.κ. ,ξεπερνιουναι πολλες παιδικες αρρωστιες...φοβερο μηχανακι..

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων

Πόσο διάστημα έκανε για να έρθει ?   
30 δεκεμβρη παραγγειλα online...χτες μου ηρθε ειδοποιηση,σημερα το πηρα,για οποιον βιαζεται δεν συνισταται..

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2360 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 23:28 »
και εμενα ξεκολλημενο αλλα ελαχιστα με ενδιαφερει.4 μερες το εχω και δουλευει ρολοι προς το παρον

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2361 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 23:30 »
μια απ τα ιδια.. αλλα πιστεύω οτι ειναι γνησιο γιατι εχω παρει και το MAS απο εδω και υπάρχει η σύγκριση.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2362 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 23:33 »
Αρα μαλλον ισχυουν αυτα που λεει η ft....

Αποσυνδεδεμένος halk

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2363 στις: Ιανουαρίου 21, 2015, 23:37 »
Βρηκα αυτο το οποιο φαινεται αρκετα ενδιαφερον :

http://www.worldofvape.com/blog/is-fasttech-all-fake/#

Βεβαια απο την αλλη, εφοσον τα εχετε παραλαβει και παιζουν μια χαρα ολα τα αλλα ειναι θεωριες συνομωσιας !!
Καλοατμιστα !!  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2364 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 00:35 »
Έχει πλάκα πάντως που τσακώνονται εκεί στο γαλατικό χωριό περι αυθεντικότητας λες και μιλάμε για την audi ξερω γω.


Ουσιαστικά εγώ πως το έχω καταλάβει το θέμα:

Πάω εγώ στα ΙΚΕΑ, διαλέγω 1 καναπέ, μια πολυθρόνα και ένα τραπέζι, τα συναρμολογώ, τα κάνω σετ και τα πουλάω στο μαγαζί μου ως "βατοσάλονο".
Μετά πάει ο Κίτσος και παίρνει τον ίδιο καναπέ, το ίδιο τραπέζι και την ίδια πολυθρόνα απο τα ΙΚΕΑ, το συναρμολογεί, τα κάνει σετ και τα πουλάει ως "authentic βατοσάλονο".


Όπως και αν πάρεις τα υλικά απο εκεί που τα παίρνει και το McDonalds μπορείς άνετα να φτιάξεις ένα αυθεντικότατο Big Mac.
Μετά θα βγούν τα McDonalds και θα πουν οτι δεν είναι αυθεντικό. Οκ, ουσιαστικά δεν είναι.
Αλλά αυτό τι λέει? Οτι δεν θα είναι ίδια η ποιότητα ή οτι θα πάθω κάτι αν το φάω? Γιατί, είναι τόσο σίγουρο οτι δεν θα πάθω κάτι αν φάω και το αυθεντικό?
Αν μιλούσαμε για το εστιατόριο του Χίλτον, μπορεί.
Αλλά επειδή μιλάμε για φαστφουντάδικο, δε νομίζω το δικό μου να εμπνέει μεγαλύτερη ανησυχία απο αυτό που φτιάχνει στο μαγαζί ο Χ τυπάκος που έχει το μπιφτέκι στην κωλότσεπη πριν το βάλει στο ψωμάκι. (πραγματικό γεγονός αυτό)

Στα επώνυμα προϊόντα όταν ανησυχούμε αναρωτιόμαστε "είναι άραγε αυθεντικό ή κινέζικο?" Εδώ θα είναι ασύληπτα αστείο να αναρωτηθούμε κάτι τέτοιο.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2365 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 00:49 »
Xωρίς να έχεις άδικο, υπάρχουν και άλλοι παράμετροι.
Καταρχήν, τα έπιπλα του ΙΚΕΑ, όπως και το istick είναι αρκετά αναγνωρίσιμα για να τα πλασάρεις ως κάτι άλλο, πχ βατοσάλονο.
Οπότε, μόνο ως ΙΚΕΑ με εξτρά παροχή τη συναρμολόγηση μπορείς να τα πουλήσεις.


Στο μοντ τώρα. Ο καχύποπτος καταναλωτής θα σκεφτεί: Οταν κάνουν μια "μαμ#&νιά" με το αυτοκόλλητο, ποιος μας λέει ότι δεν υπάρχει και άλλη μαμ#&νιά;
πχ πήραν απο το εργοστάσιο τις β παρτίδες, λόγω χαμηλότερου κοστολογίου.
Η ανταπάντηση θα μπορούσε να είναι: και β παρτίδα να είναι, σε τιμή β αγοράζεις ούτως ή άλλως.
Και η ανταπάντηση της ανταπάντησης θα μπορούσε να είναι: μα άλλοι κινέζοι πουλάνε σε τιμή β το α ποιοτητας προιον, με τα αυτοκόλλητα πάνω.
Η κουβέντα μπορεί να γίνει ατέρμονη έτσι, αλλά σίγουρα το συμπέρασμα είναι ένα: αν έχουμε επιφυλάξεις τις μεταφέρουμε. Στο τέλος ο κάθε υποψήφιος κάτοχος του προιόντος επιλέγει από πού θέλει να το αγοράσει.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2366 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 01:48 »
Έχει πλάκα πάντως που τσακώνονται εκεί στο γαλατικό χωριό περι αυθεντικότητας λες και μιλάμε για την audi ξερω γω.


Ουσιαστικά εγώ πως το έχω καταλάβει το θέμα:

Πάω εγώ στα ΙΚΕΑ, διαλέγω 1 καναπέ, μια πολυθρόνα και ένα τραπέζι, τα συναρμολογώ, τα κάνω σετ και τα πουλάω στο μαγαζί μου ως "βατοσάλονο".
Μετά πάει ο Κίτσος και παίρνει τον ίδιο καναπέ, το ίδιο τραπέζι και την ίδια πολυθρόνα απο τα ΙΚΕΑ, το συναρμολογεί, τα κάνει σετ και τα πουλάει ως "authentic βατοσάλονο".


Όπως και αν πάρεις τα υλικά απο εκεί που τα παίρνει και το McDonalds μπορείς άνετα να φτιάξεις ένα αυθεντικότατο Big Mac.
Μετά θα βγούν τα McDonalds και θα πουν οτι δεν είναι αυθεντικό. Οκ, ουσιαστικά δεν είναι.
Αλλά αυτό τι λέει? Οτι δεν θα είναι ίδια η ποιότητα ή οτι θα πάθω κάτι αν το φάω? Γιατί, είναι τόσο σίγουρο οτι δεν θα πάθω κάτι αν φάω και το αυθεντικό?
Αν μιλούσαμε για το εστιατόριο του Χίλτον, μπορεί.
Αλλά επειδή μιλάμε για φαστφουντάδικο, δε νομίζω το δικό μου να εμπνέει μεγαλύτερη ανησυχία απο αυτό που φτιάχνει στο μαγαζί ο Χ τυπάκος που έχει το μπιφτέκι στην κωλότσεπη πριν το βάλει στο ψωμάκι. (πραγματικό γεγονός αυτό)

Στα επώνυμα προϊόντα όταν ανησυχούμε αναρωτιόμαστε "είναι άραγε αυθεντικό ή κινέζικο?" Εδώ θα είναι ασύληπτα αστείο να αναρωτηθούμε κάτι τέτοιο.


To "Manufactured by iSmoka" που το πας; Αν μιλούσαμε έστω για διαφορετική συσκευασία δεκτό,αλλά μιλάμε για ακριβώς
το ίδιο προϊόν.


Εγώ πάλι προσωπικά,δεν νομίζω ΚΑΝΕΙΣ να μπορεί να λύσει το μυστήριο της τιμής των "γνήσιων" προϊόντων της Fasttech.
Αν μπλέξεις με κινέζους θα σε φάνε τα ρύζια,και άντε να βγάλεις άκρη μέσα στα ρύζια χωμένος.Αν η Fasttech πουλάει προϊόντα
της iSmoka και της κάθε iSmoka εγώ θα χαιρόμουν αν ήμουν στην θέση της iSmoka.Με ένα (δύο; τρία;) δικαστήριο,θα έβγαζα
όσα δεν θα έβγαζα απο τις πωλήσεις πολλών χρόνων.Σκεφτείτε λίγο πονηρά,όσο πονηρά σκέφτεστε για το αν είναι γνήσιο αυτό
το προϊόν.Μήπως και την ίδια την iSmoka συμφέρει να δίνει και στην κινέζικη αγορά; Φαντάζομαι ναι,μπορεί όμως να το δώσει
με τιμή ευρωπαϊκών στάνταρ; Όχι,γιατί ο λόγος που το κατασκευάζει στην Κίνα είναι το κόστος.Οπότε; Τι κάνει νιάου νιάου στα
κεραμίδια;


Δεν εμπιστεύομαι ΚΑΝΕΝΑΝ εκεί έξω περι γνησιότηας και ποιότητας παρα ΜΟΝΟ την δική μου κρίση.

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2367 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 03:45 »
Βρηκα αυτο το οποιο φαινεται αρκετα ενδιαφερον :

http://www.worldofvape.com/blog/is-fasttech-all-fake/#

Βεβαια απο την αλλη, εφοσον τα εχετε παραλαβει και παιζουν μια χαρα ολα τα αλλα ειναι θεωριες συνομωσιας !!
Καλοατμιστα !!  :thumpup:
ευχαριστουμε..
ας υποθεσουμε οτι ειναι πραγματι καποιος της smoktech αυτος που μιλα,δεν υπαρχει περιπτωση να πει οτι ειναι αυθεντικα γιατι ετσι ριχνει τους εμπορους πελατες του σε ολο τον κοσμο εκτος Κινας,φυσικο επακολουθο,οποτε αυτη η συζητηση ακομα και φανταστικη να ειναι ,ειναι ρεαλιστικη,
κατι που θα επειθε οτι π.χ τα μοντακια ειναι μαιμου θα ηταν αν καποιος εμπειρος με το αθλημα τα χρησιμοποιουσε για καιρο (το αυθεντικο και το μπανανα) και ανοιγε τα εσωτερικα τους και μας ελεγε τις διαφορες,εκει ναι υπαρχει θεμα,και δεν ειναι κατι δυσκολο,τα σουπα μου πες δεν πειθουν...αυτο δεν παει να πει οτι π.χ το ιστικ που πηρα απο την Fas ειμαι πεπεισμενος οτι ειναι αυθεντικο,δεν εχω την εμπειρια,με ρισκο και κοινη λογικη αγορασα..ουτε αγοραζω συνεχεια απο κει ουτε προκειται..
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 22, 2015, 03:55 από FINIX »

Αποσυνδεδεμένος sharkovios

  • *
  • 52
  • Φύλο: Άντρας
  • Αντώνης
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2368 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 10:04 »
Εχει παρει φωτια ο εκτυπωτής  :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος mtzili13

  • *
  • 14
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2369 στις: Ιανουαρίου 22, 2015, 10:53 »
Καλημέρα,μόλις παρέλαβα και εγώ το istick από ft.Να κάνω μία ερώτηση που μπορεί να έχει αναφερθεί αλλά δεν βρήκα κάτι.Η πρώτη φόρτιση πόσο χρόνο θέλει, γιατί το έβαλα αμέσως για φόρτιση και μετά από κανά μισάωρο σταμάτησε να αναβοσβήνει η μπαταρία.Είναι έτοιμο ή να το αφήσω 2-3 ώρες ακόμα.Ευχαριστώ

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824393 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568801 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294198 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem