vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

137 επισκέπτες, 5 χρήστες
bloodlessz, stratoz, pany, mfk, johnath

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2070 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 12:25 »
Φίλος παρέλαβε το istick από fasttech μέσα στις γιορτές αλλά του άντεξε μερικές μέρες.
Από την τρίτη σταμάτησε να φορτίζει.
Μόλις το συνδέεις με το φορτιστή δείχνει τη μπαταρία full φορτισμένη και μόλις το βγάλεις άδεια.
Δοκιμάσαμε διάφορα καλώδια/φορτιστές όπως και να το αφήσουμε πολλές ώρες μήπως και ξεκολλήσει αλλά καμιά τύχη.

Εξωτερικά όλα δείχνουν μια χαρά, το usb δεν είναι χαλαρό και δεν κουνιέται.

Αυτή τη στιγμή βρίσκεται σε ανταλλαγή mails με fasttech.
Του ζήτησαν και βίντεο που να φαίνεται το πρόβλημα και αναμένουμε να το δουν και να βγάλουν την ετυμηγορία τους  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2071 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 12:44 »
Η eleaf ειναι της joyetech. Ο αντιπροσωπος της joyetech στην Ελλαδα ειναι η ecig αν εχω καταλαβει καλα (μπορει να κανω και λαθος). Μπορει να παιρνει αλλη τιμη χονδρικη.
Η μπορει καποιος εμπορος να αποφασισει να θυσιασει το κερδος απο ενα προιον για να το εχει ως κραχτη με τη λογικη οτι αν μπει στη σελιδα μου η στο μαγαζι μου να παρει το istick ειναι πολυ πιθανο να παρει στην ιδια παραγγελια και τα υπολοιπα αναλωσιμα, κεφαλες, συρματα, υγρα κλπ μια και καλη αντι να παρει απο αλλου ξεχωριστα.
Ας μην βιαζομαστε να αναθεματισουμε τους Ελληνες.
Φυσικα υπαρχουν και εξοφθαλμες περιπτωσεις. Για παραδειγμα, ενα μαγαζι (δε θα πω ποιο) εχει το spare kit του kayfun (αυτο μονο με τα λαστιχακια και τις βιδες) 10 ευρω τη στιγμη που αλλοι το εχουν 3.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2072 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 12:45 »
Δεν αφορά προπαραγγελίες. Εξ άλλου η ecig.gr δεν παρέχει τη δυνατότητα προπαραγγελιών. Πρόκειται προφανέστατα για την πραγματική τιμή διάθεσης των νέων istick που αναμένονται από μέρα σε μέρα. Επίσης, όπως ήταν αναμενόμενο, βλέπουμε ήδη πτώση της τιμής του κλασσικού πλέον istick/e-box των 20W.
Εντωμεταξύ έπεσε και το κ&%#ευρώ στα 1,16 δολάρια.
Αν η ecig έγραφε αγορά κι όχι "ειδοποίησέ με" μπορεί και να το πίστευα. Φοβάμαι πως θα χάσει όποιος περιμένει

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2073 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 13:16 »
Κοντος ψαλμος αλληλουια. Μεσα στην επομενη εβδομαδα συμφωνα με την ecig θα γινουν οι παραλαβες των νεων στικακιων. Και συνηθως οποιος περιμενει βγαινει κερδισμενος, οχι το αντιθετο. Η αλλαγη της ισοτιμιας δεν επηρεαζει την τιμη τουλαχιστον της συγκεκριμενης παρτιδας που αναμενουμε γιατι προφανως η χονδρικη αγορα εχει γινει και η τιμη εχει ηδη συμφωνηθει.
Και Vato δεν αναθεματιζω κανεναν ελληνα, ισα ισα δινω μπραβο στο συγκεκριμενο καταστημα που ειναι ελληνικο. Αντε να ακολουθουν και οι υπολοιποι ελληνες εμποροι  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2074 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 13:43 »
Η eleaf ειναι της joyetech. Ο αντιπροσωπος της joyetech στην Ελλαδα ειναι η ecig αν εχω καταλαβει καλα (μπορει να κανω και λαθος)
Αν ήταν έτσι θα το κυκλοφορούσε ως Joyetech box και θα έφερνε τα νεα μοντέλα πρώτη και καλύτερη (μπορεί να κάνω κι εγώ λάθος) ;D

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2075 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 14:02 »
Και η ovale είναι της joyetech αλλά έχει δικά της branded. Όπως και η eigate τους ναυτίλους και τα συναφή τα βγάζει με τη μπράντα Aspire.
Τεσπά, εγώ απλά λέω να μην οδηγηθούμε στο συμπέρασμα οτι αφου ο ένας μπορεί να έχει τέτοια τιμή μπορούν και οι άλλοι, άρα είναι κερδοσκόποι. Ας έρθουν με το καλό και βλέπουμε.

Και επειδή θα φύγουμε σούμπιτοι για άλλο θέμα, επανέρχομαι στα αναμενόμενα istick 30w και 50W

Αναφερθήκαμε πριν στο αν και κατα πόσο χρειάζεται κάποιος τα 30 ή τα 50 watt.
Ούτε εγώ τα χρειάζομαι τα παραπάνω.
Αλλά να σας πω την αλήθεια, χρειάζομαι... τα παρακάτω.
Δηλάδή, με kayfun στημένο με 1,2Ω ξεκινάμε απο τα 7,5W ΑΝΑΓΡΑΦΟΜΕΝΗ τιμή. Δηλαδή 12,5-13 κανονικά.
Μπορεί στην πορεία της μέρας να το φτάνω μέχρι 14 (18-19 πραγματικά) αλλά το πρωί οι πρώτες τζούρες με τον καφέ είναι τρελλό χαστούκι ακόμα και στο 7,5.
Στα νέα μοντέλα αυτό το "απο 2V" θα είναι βάλσαμο για το λαιμουδάκι μου.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2076 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 14:22 »
Μήπως μπερδευτήκαμε; Το ποια εταιρία κάνει εισαγωγή ποιας δεν σημαίνει ότι π.χ. η Eleaf είναι της Joytech.
Eleaf η εταιρία και iSmoka ο κατασκευαστής της. (Eleaf is your new one stop e cigarette and e liquid online store. Manufactured by iSmoka)
Ovale κατασκευαστής.
VaporShark η εταιρία & κατασκευή του box,Evolv ο κατασκευαστής της πλακέτας.
Joytech κατασκευαστής.


Με την επιφύλαξη λάθους πάντα,μην τα μπερδεύουμε τα πράγματα.




Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2077 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 14:52 »
Της joyetech είναι

όπως και η ismoka

Για την ovale έκανα λάθος λόγω evic
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 10, 2015, 14:58 από vato »

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2078 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 15:03 »
cloupor 30 w ,η, istick 20w, ( όταν βγει)30 w?

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2079 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 15:05 »
Προς το παρόν,istick,κάτσε να παραλάβουν το cloupor όσοι το παράγγειλαν απ το φόρουμ,κ βλέπουμε.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2080 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 15:12 »
cloupor 30 w ,η, istick 20w, ( όταν βγει)30 w?

Το iStick20 ξεχνα το. Βγηκε ηδη ο αντικαταστατης του (iStick30) που διορθωνει ενα βασικο του προβλημα και μαλιστα κοστιζει λιγοτερο.
Για το Cloupor, οτι σου ειπε κι ο Athan, κατσε να ερθει και βλεπουμε. Τα πρωτα δειγματα απο το εξωτερικο ειναι αναμεικτα.

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2081 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 15:26 »
Επειδη βιντεο δεν μπορω να δω...τελικα το 30 αρι τι ρευματα εχει; το διωρθωσαν αυτο;

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2082 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 15:29 »
Το subohm ειναι για μενα το πιο χρησιμο στα νεα στικακια για διακριτικες στιγμες με τους dripper μου.
Το 20αρι το εχω παντρεψει με τον dripper pro. Το ατμιζω στα 9-10W απο χθες το πρωι και είναι λιγο πανω απο το μισο η μπαταρια. Εχω ατμισει περι τα 10ml, άνετα θα με παει πανω απο μια ακομα μερα.
Ο καλυτερος γαμος...

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #2083 στις: Ιανουαρίου 10, 2015, 15:38 »
Ποιο eshop, εξω, εχει το ιstick 30 w?

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824404 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507424 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8946 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243901 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294214 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1133 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem