vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

173 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, bloodlessz, camber

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1260 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 01:07 »
Αξιζει απο το να δινει χρηματα που σε λιγο δεν θα εχουν το αποτελεσμα που πιθανον να ζητησει

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1261 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 01:16 »
Το EMOW ταιριάζει γάντι και σε χρώμα και σε μέγεθος αλλά λόγο χωρητικότητας (περίπου 1,8ml) δεν είναι για πολλά καθώς δεν είναι ότι καλύτερο για να του δώσεις βατ με istick, θα αρπάξει. Είναι ότι πρέπει όταν θα πας κάπου χαλαρά λίγο κυριλέ και είσαι με κόσμο χωρίς πολλά ντουμάνια. 8)


Από την άλλη με το που βίδωσε ο Fogger πάνω στο istick δεν ξεβίδωσε, ταλαιπωρήθηκα την πρώτη μέρα με διαρροές αλλά βρήκα 100% τι θέλει το θεμα των διαρροών. :thumpup:


Είναι ο πρώτος μου επισκευάσιμος και είναι SUPER !!! σε ντουμάνι, χτύπημα και άρωμα. Το airflow control διάβαζα πριν το πάρω στα χέρια μου πως δεν ικανοποιούσε και οι περισσότεροι έβγαζαν το δαχτυλιδί, για εμένα είναι μύθος, είναι μια χαρά.  :dontknow:


Δοκίμασα άτμισμα και με 20W και παίζει κανονικότατα και με την βούλα χώρις κανένα θέμα. Το προτίνω με οικονομικά υγρά - ιδιοκατασκευές γιατί 2 αντιστάσεις είναι αυτές, πίνει πολύ αν το δουλέυεις και πολύ.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1262 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 01:29 »
Εγω παντως με τον emow κανενα θεμα


Βασικα ειχα ενα θεμα με την επαφη emow και istick δεν εφαπτονταν οι πολοι με το connector το
 δικο του αλλα βιδωσα εναν με ρυθμιζομενο πολο και ολα καλα

συγχώνευση συνεχόμενων ποστ
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 15, 2014, 01:43 από petra »

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1263 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 02:22 »
Τωρα που το λες, αφου κουμπωσα τον fogger και μετα στο istick το EMOW δεν κανει επαφη, δεν μου διχνει Ω. Δεν νομιζω να μπηκε μεσα ο πολος απο στο istick καθως αλλος ατμοποιητής μπαινει πανω στο 510. Ιδεα δεν εχω

Αποσυνδεδεμένος terymix

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1264 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 02:39 »
Και γω εχω θεμα με τον πολο ... Βαζω τον Κ1 με το ανταπτορακι του και αλλαζει συνεχεια ohm και volts

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1265 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 02:42 »
Οσοι τα πηρατε απο Ελλαδα να τα στειλετε για service λογικα θα πρεπει να σας τα επισκευασουν τζαμπανταν
αφου πληρωσατε κι ενα σκασμο λεφτα ..
Εμεις που τα πηραμε απ εξω αμα χαλασουν θα δουμε τι θα κανουμε  :))

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1266 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 02:53 »
Και γω εχω θεμα με τον πολο ... Βαζω τον Κ1 με το ανταπτορακι του και αλλαζει συνεχεια ohm και volts

Οι απλού τύπου BVC (όχι ναυτίλου) έχουν θέμα με τον πόλο τους, μπαίνει πιό μέσα στο λαστιχάκι. Δοκίμασε να τον τραβήξεις λίγο έξω. Επίσης ένας ego αντάπτορας απλού τύπου βοηθάει.

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1267 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 03:00 »
ναι βαζω αυτον τον ανταπτορα που ειχε μεσα στο κουτακι, ενας ατμοποιητης δουλευει (aspire) αλλος δεν δουλευει (EMOW) ενω δουλευε πριν κουμπωσω τον fogger. Φοβαμε μην και παραβιδωσα τον fogger αλλα αν ειναι ετσι δεν θα δουλευε και ο aspire. Περιεργο

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1268 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 03:02 »
πανε 4-5 σελιδες πισω σε αυτο το νημα εχει γινει ολοκληρη συζητηση στο συγκεκριμενο προβλημα, με λυσεις  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος ntonto

  • **
  • 339
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1269 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 03:16 »
να σε καλα, εχω διαβαση και τις 85 σελιδες αυτου του θεματος απο τοτες που ηταν 20  ::)  ειναι αποθηκευμενο και το τσεκαρω καθημερινα.

Αποσυνδεδεμένος ChRiS82

  • ***
  • 817
  • Φύλο: Άντρας
  • Που είναι το VaporShark μου;
    • Personal Website
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1270 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 15:32 »
Να ανανεώσω λίγο,μιας και χθες μόλις πήρα τον Nautilus βγαίνοντας βόλτα στα μαγαζιά της Θεσσαλονίκης,
τον είδα και δεν μπόρεσα να αντισταθώ.Όσο περνάνε οι ώρες που ατμίζω,αρχίζω να καταλαβαίνω γιατί τόσο
πολύς ντόρος με τον συγκεκριμένο.Έρχομαι όμως τώρα στο iStick μιας που είναι και το θέμα μας,δεν μου κάθετε καλά
σε εμφάνιση πάνω στο iStick,ίσως επειδή το έχω συνηθήσει με τον Protank πάνω.Παρ'όλ'αυτά όμως,παίζει χωρίς
κανένα πρόβλημα.

Μιας που το ανέφερα για τον Nautilus,σόρρυ που είναι Offtopic αλλά επειδή μπορεί να υπάρξει κάποιος που θα ρωτήσει,
να πω πως αυτό που κατάλαβα είναι πως οι συγκεκριμένες BVC αντιστάσεις σε συνδιασμό φυσικά του Nautilus (Mini)
δεν μασάει σε ότι Watt και αν πάς.Ανεβαίνει το χτύπημα,τα σύννεφα και λιγάκι η γεύση.Προσωπική μου άποψη λοιπόν
με την μέχρι στιγμής ατμιστική μου εμπειρία με τον Nautilus,σαφώς δεν έχει καμιά σχέση με τον Protank 3 Mini μιας
που έκανα την σύγκριση,όταν ο Protank 3 όμως είναι σε καλή κατάσταση η αντισταση αποφευγοντας σκουρόχρωμα
υγρά,η γεύση δεν πλησιάζεται.
Έρχεται εδώ λοιπόν κατ'εμέ τώρα η Aspire να παρουσιάσει τα DVC (Dual Vertical Coil) Ακουσον Ακουσον  :respect:


Δεν γράφω παραπάνω θα με κράξετε  :bye:

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1271 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 16:22 »
Για οποιον ενδιαφερετε εδω


Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1272 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 18:13 »
Το έχει και η Vapor Solutions.

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1273 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 18:40 »
ντοντο κανε αυτο που εκανα εγω αγορασε εναν ανταπτορα σαν αυτο που εχει το istick αλλα με ρυθμιζομενο πολο θα δεις οτι θα κανει επαφη και η ενδειξη θα ειναι σωστη με ενα σφαλμα +1 ή -1 μερικες φορες

Αποσυνδεδεμένος Zer0cooL

  • **
  • 375
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1274 στις: Δεκεμβρίου 15, 2014, 18:45 »
Εγω βρηκα την υγεια μου με τον connector παντως. Προς το παρον τον ταιριαζω με Protank mini και εχω το πλεονεκτημα του ρυθμιζομενου πολου αλλα κυριως το ανοιξε-κλεισε του, πολυ ευχρηστο για την μεταφορα του...
Μεσα στη βδομαδα λογικα που θα ρθει και ο Ναυτιλος μινι, μαλλον δεν θα ταιριαζει τοσο, λογω αυξησης της διαμετρου του ατμοποιητη, θα δω τι θα κανω...Δεν συζητω για μελλοντικες αγορες Kayfun Lite plus, το πως θα ειναι και το αν θα ταιριαζει γιατι μαλλον ΔΕΝ...
Προς το παρον παντως το χαιρομαι ιδιαιτερα!

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115848 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824346 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507333 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8931 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154755 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568760 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243856 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294165 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1752 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762749 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1119 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4009 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem