vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 4 χρήστες
kompsognathous, camber, Milarepa, pngtszs1976

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος liabovas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1140 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 21:26 »
[color=rgba(0, 0, 0, 0.701961)]Καλησπέρα σε όλους [/color]
Προχθές παρέλαβα και εγώ το i stick από aliexpress μαζί με mini nautilus.
Χθες πέρασα από nobacco και πήρα και το mas connector.
Όλα ταίριαξαν τέλεια και όμορφα.
Δούλεψε μια μέρα και ξαφνικά σήμερα βάζοντας ξανά τον mini nautilus μου έβγαλε
< atomizer short >
Έχω την εντύπωση ότι ο αυτορυθμιζόμενος πόλος του mas connector maxi με τον αυτορυθμιζόμενο πόλο του mini nautilus δημιουργούν πολύ πίεση στον πόλο του istick και το λαστιχάκι του πόλου την άκουσε λίγο.
Ανέβασα λίγο τον πόλο του istick και το μόνο που κατάφερα είναι να δουλεύει το istick με τον nautilus χωρίς τον mas connector.
Με τον mas connector συνδεδεμένο  βιδώνοντας τον nautilus στις πρώτες στροφές δουλεύει κανονικά αλλά συνεχίζοντας το βίδωμα η αντίσταση πάει 0
Φοβάμαι να σηκώσω και άλλο τον πόλο.

Ξέρει κανείς που βρίσκω  λαστιχάκι και πως περνιέται.


Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1141 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 21:33 »
Οπως εχω ξαναπει ειναι γνωστο αυτο το θεμα με το λαστιχακι.Υπαρχει μια περιπτωση να βρεις λαστιχακι σε καποιο καταστημα ΗΤ κ σιγουρα οχι το δικο του,απο εκει κ περα μπορει ο τεχνικος του καταστηματος να στο αλλαξει,αν εισαι γνωστης μπορεις μονος ξεβιδονοντας το καπακι του μοντ με προσοχη γιατι τα καλωδια του πολου ειναι τσιμα τσιμα,με ενα ψιλο μιτοτσιμπιδο κ με προσοχη βγαζεις το παλιο λαστιχακι,με τον ιδιο τροπο τραβας σιγα σιγα κ οσο παιρνει τον πολο,περνας το καινουριο λαστιχακι μεχρι τερμα κατω στον πολο κ στο καλωδιακι, κ εισαι ετοιμος ΑΛΛΑ ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΜΗΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΜΟΝΟΣ.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1142 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 21:37 »
[color=rgba(0, 0, 0, 0.701961)]Καλησπέρα σε όλους [/color]
Προχθές παρέλαβα και εγώ το i stick από aliexpress μαζί με mini nautilus.
Χθες πέρασα από nobacco και πήρα και το mas connector.
Όλα ταίριαξαν τέλεια και όμορφα.
Δούλεψε μια μέρα και ξαφνικά σήμερα βάζοντας ξανά τον mini nautilus μου έβγαλε
< atomizer short >
Έχω την εντύπωση ότι ο αυτορυθμιζόμενος πόλος του mas connector maxi με τον αυτορυθμιζόμενο πόλο του mini nautilus δημιουργούν πολύ πίεση στον πόλο του istick και το λαστιχάκι του πόλου την άκουσε λίγο.
Ανέβασα λίγο τον πόλο του istick και το μόνο που κατάφερα είναι να δουλεύει το istick με τον nautilus χωρίς τον mas connector.
Με τον mas connector συνδεδεμένο  βιδώνοντας τον nautilus στις πρώτες στροφές δουλεύει κανονικά αλλά συνεχίζοντας το βίδωμα η αντίσταση πάει 0
Φοβάμαι να σηκώσω και άλλο τον πόλο.

Ξέρει κανείς που βρίσκω  λαστιχάκι και πως περνιέται.



δε ξερω σιγουρα , αλλα κατι τετοιο θελεις ?

http://e-steamer.com/diy/tools-and-accessories/510-threaded-connector-insulators-5pcs-pack

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1143 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 21:39 »
Ναι,κανουν κ αυτα.

Αποσυνδεδεμένος liabovas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1144 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 21:45 »
Ο.Κ ευχαριστώ.


Θα δω τι θα κάνω.θα το ψάξω λίγο
Το θέμα είναι μήπως μου την έκανε ο mas connector και πρέπει να τον καταργήσω, τουλάχιστον με τον nautilus.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1145 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 21:49 »
Τον ναυτιλο τον βλεπει εστω κ ξεβιδωτο, λογου του αυτοριθμιζομενου πολου.

Αποσυνδεδεμένος liabovas

  • *
  • 5
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1146 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 22:00 »
Σωστά.
Τον ναυτίλο τον βλέπει και βιδωμένο και ξεβίδωτο

Αλλά αν βάλω και τον mas connector (και αυτός αυτορυθμιζόμενο πόλο) τον βλέπει ξεβίδωτο αλλά καθώς τον βιδώνεις τον χάνεις.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1147 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 22:03 »
Ειναι λογικο γιατι χανει την επαφη (σωμα) του πολου.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1148 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 22:09 »
Απο σήμερα είμαι και γω αϊ στικούχος  :tongue_smilie:



και ευπειθως αναφερω τα κατωθι απο τη πρωτη επαφη και μονο :

 :thumpdown: ορισμενοι ατμο με μακρυ πολο αφηνουν 1-2 χιλοστα κενο (δε θελω να τους ζορισω μεχρι κατω γιατι διαβασα οτι αμα σου κατσει το πιν του αϊ στικ , κλαυτα Χαραλαμπε)

 :thumpdown: τα κουμπακια κουδουνανε σα κροταλιες (αυτο μου ειναι αδιαφορο γιατι δε το παιζω τακα τακα αλλα απλα το βασταω κι ατμιζω)

παμε και στα υπερ

 :thumpup: Μεγεθος (βολικοτατο)

 :thumpup: Φανταστικη εργονομια ( δε σου κανει καρδια να το αφησεις κατω )

 :thumpup: Χτυπαει αρκετα δυνατα (αν και πανω απο 1Ω εχω στημενο μονο τον KFL+ προς το παρον )

Δενει οπτικα πολυ καλα με τον sat22 με την anima και εναν κλιαρο 17μμ με λεντ που εχω να κερναω τους επισκεπτες που θελουν να δοκιμαζουν
με τους υπολοιπους ατμο,  μεχρι 22μμ απλα αντεχεται , οσο νανο το τανκ τοσο καλυτερα, απο 22mm και πανω γινεται τσιρκο

Τα κουσουρακια για τα λεφτα του ειναι αμελητεα

To παράλαβες ?   :confused1: :confused1: :confused1: >:( >:( >:( >:( και τωρα κανεις φιγουρα και μεις εδω μονο να κοιταμε ? :eyesplash:   αρε εσυ παραγγειλες μετα απο μενα και με διαφορα και τωρα το χαιρεσε ...... :o :o :o :o :tongue_smilie:


καλοατμιστο  :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1149 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 22:13 »
Και θα έλεγα οτι το να μην εφαρμόζει ο ατμο flush έπαψα να το θεωρώ κουσούρι.
Αν δεν ηταν κουσουρι δε θα υπηρχαν οι ρυθμιζομενοι πολοι και τα floating pins  :idiot1:
εξ αλλου εκει φαινεται η μαγκια του μαστορα, εγω το θεωρω βασικο για τεχνικους αλλα και για αισθητικους λογους
 

Αποσυνδεδεμένος robbinsrules

  • ***
  • 571
  • Φύλο: Άντρας
  • Carpe Noctem
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1150 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 23:09 »
Αν υποθεσουμε οτι καποιος ξεχασε τον φορτιστη του i-stick αλλα εχει τον φορτιστη samsung που συνδεεται κανονικα και εχει output 0.7 A μπορει να τον χρησιμοποιησει?

Συνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1151 στις: Δεκεμβρίου 11, 2014, 23:10 »
Δεν βλεπω το λογο να μην μπορει

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Απλα θα φορτισει δινοντας εξοδο κατα 300 ma λιγοτερο δηλ θα φορτισει λιγο πιο αργα σε χρονικη διαρκεια

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1152 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 15:07 »
μολις μου ηρθε το e-box απο -ecig ... ρε παιδια τη ειναι αυτο ? μου φαινεται πως θα γυρισω σπιτι και θα μου εχει ηδη πεσει στο δρομο χωρις να το καταλαβω .. απιστευτα μικρο και η ηφη του ειναι ολα τα λεφτα ..


το φιρε μου κουδουνιζει λιγο αλλα μιςς  δεν ειχα μεχρι τωρα, τα αλλα 2 κουμπια ειναι πολυ σφιχτα με ωραια αισθηση....


πολυ ικανοποιημενος απο τη πρωτη γνωριμια μαζι του  :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος paolo21r

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1153 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 15:48 »
Εμένα τα κουμπιά και το τσανακι δεν έχουν καθόλου τζόγο και επίσης δεν έχω πάρει ακόμα καμμία τζουφια τζούρα που έχει αναφερθεί πιο πάνω!!

Αποσυνδεδεμένος sebastian

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΤΟΥΣ ΑΝΘΡΩΠΟΥΣ ΑΓΑΠΗΣΑ ΤΑ ΖΩΑ
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1154 στις: Δεκεμβρίου 12, 2014, 17:15 »
το mas με dripper by Leo :thumpup:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824385 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507401 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568792 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243885 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294194 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1761 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762778 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1128 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4019 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem