vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

165 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, bloodlessz, camber, domaze

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος paolo21r

  • *
  • 80
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1050 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 21:49 »
μετα απο μια εβδομαδα δεν μπορω να το αποχωριστω,παιζει με ολους τους ατμο μου,διαβαζει κανονικα αντιστασεις το μονο που θελει ειναι ενω με τα αλλα μοντακια ατμιζω απο 11 και πανω στα ιδια υγρα και στους ιδιους ατμο πανω απο δεκα w βαραει ασχημα στον λαιμο μου,αλλα αυτο ειναι υποκειμενικο για καποιον αλλον που πιθανον να το εχει και να ατμιζει στα 15 χωρις κανενα προβλημα

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1051 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 21:55 »
Μια σκεψη ειναι οτι καποια στιγμη τους βιδωσες στραβα,πραμα λιγο δυσκολο,αλλα συμβαινει,η αλλη σκεψη ειναι οτι εχεις φαει στανταρ σπειρωμα,εγω τουλαχιστον ειχα παρατηρησει οτι το σπειρωμα του καυφουν ηταν κατα πολυ μικρο χιλιοστο μεγαλυτερο απο αλλους ατμο (δεν ειμαι σιγουρος) αλλα στο πρωτο βιδωμα οπως ειπα,βιδωσε με δυσκολια,βεβαια δεν ειχα θεμα μετα απο αυτο.Καθαρισε καλα το σπειρωμα μηπως εχει μεινει καποιο γρεζι η το οτιδηποτε κ ξαναδοκιμασε.Απο την αλλη εισαι σιγουρος οτι ο καυφουν βιδωνει πανω στον ανταπτορα?
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 06, 2014, 22:03 από Athan »

Αποσυνδεδεμένος takoulas

  • 1
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1052 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 23:20 »
Καλησπερα και απο εμενα. Μια μονιμη λυση που βρηκα για να λυσω το προβλημα με το βιδωμα του ατμοποιητη ειναι η αγορα ενος istick adaptor το οποιο εχει ρυθμιζομενο πολο. Απο τοτε οτιδηποτε ατμοποιητη και να εχω βαλει δεν εχει δημιουργησει κανενα θεμα. Η τιμη του ειναι στα 7,5€.

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1053 στις: Δεκεμβρίου 06, 2014, 23:26 »
Προφανος ενοεις το Mas Connector της Nobacco,εχει τα θεματακια του σε μεγαλους κ βαριους ατμο αλλα οκ.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1054 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 02:43 »
Το θέμα είναι ότι έτσι αφήνει κενό ανάμεσα. Αν δε θέλετε να έχετε συνέχεια το ίδιο πρόβλημα όσοι έχετε ατμο με μακρύ πόλο, βρείτε μια μεταλλική ροδέλα με τρύπα στη μέση (σαν τις τρύπιες δεκάρες) και βάλτε την ανάμεσα.

Αυτό το πρόβλημα το έχω αντιμετωπίσει επί χρόνια σε eGo μπαταρίες κι ακόμα πιο πριν. Όλες οι μπαταριοθήκες που δεν έχουν ρυθμιζόμενο πόλο ή αυτόματα ρυθμιζόμενο πόλο με ελατήριο, έχουν αυτό το πρόβλημα με τους ατμοποιητές που έχουν μακρύτερο πόλο.

Σ' εμένα που βάζω σχεδόν μόνιμα έναν εργοστασιακό Nautilus, βιδώνει μέχρι που πατάει η βάση του πάνω στο istick και δεν έχω κανένα θέμα.

Δεν είναι απίθανο η επόμενη έκδοση να έχει ρυθμιζόμενο πόλο. Ή τουλάχιστον θα 'πρεπε να βάλουν.

Ευφυεστατη λυση! Αμεσα δοκιμασα 2 μεταλλικες ροδελες που ειχα προχειρες (τις ειχα παρει με βιδες για μια πατεντα κατασκευης για αναδευση υγρων) αλλα η μια ηταν πολυ μικρη και δε χωρουσε απο την τρυπα ο ατμο, ενω η αλλη ηταν μεγαλυτερη αλλα πιο παχια και δεν εκανε επαφη ο ατμο. Μεχρι τη Δευτερα που θα παω για αγορα καταλληλης ροδελας, σκεφτηκα την εξης προσωρινη ( ; ) λυση. Χοντρο χαρτονι, τρυπα με διακορευτη στη μεση (παρεπιπτοντως η κλασικη τρυπα που κανουν οι διακορευτες εχει σχεδον ακριβως την ιδια διαμετρο με το σπειρωμα 510- κουλο;  :)) ) περασμα στον ατμο και βιδωμα. Δουλευει αψεγαδιαστα, σφιγγει πλεον μια χαρα ο ατμο, εκοψα και το χαρτονι που εξεχει απο τα ακρα του ατμο στις διαστασεις της εξωτερικης διαμετρου του και ολα σενιε πενιε  :thumpup: ! Ευχαριστω!

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1055 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 08:13 »
αλλη μια λυση ειναι η χρηση ατμοποιητη με ρυθμιζομενο πολο οπως η σοφια.
αν κ επισκευασιμος δουλευει με νορμαλ αντιστασεις κ διαλεγοντας το καταλληλο τανκ θα ταιριαξει στο istick.
εκτος αν ειναι τοσο πολυ ψηλα ο πολος στο istick,αν εχεις καποιος τη σοφια κ το istick να το δοκιαμζε να ξεραμε καλα θα ηταν.

Αποσυνδεδεμένος eurogod

  • *
  • 74
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1056 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 10:41 »
Εγώ πάντως με την σοφία που το έχω, δουλεύει άψογα. Τον πόλο της Σοφίας τον έχω τέρμα μέσα. Και με το cage και με το d-base που το έχω δουλέψει τεριαζει πολυ ωραία με το I-stick.

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1057 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 13:02 »
Μια σκεψη ειναι οτι καποια στιγμη τους βιδωσες στραβα,πραμα λιγο δυσκολο,αλλα συμβαινει,η αλλη σκεψη ειναι οτι εχεις φαει στανταρ σπειρωμα,εγω τουλαχιστον ειχα παρατηρησει οτι το σπειρωμα του καυφουν ηταν κατα πολυ μικρο χιλιοστο μεγαλυτερο απο αλλους ατμο (δεν ειμαι σιγουρος) αλλα στο πρωτο βιδωμα οπως ειπα,βιδωσε με δυσκολια,βεβαια δεν ειχα θεμα μετα απο αυτο.Καθαρισε καλα το σπειρωμα μηπως εχει μεινει καποιο γρεζι η το οτιδηποτε κ ξαναδοκιμασε.Απο την αλλη εισαι σιγουρος οτι ο καυφουν βιδωνει πανω στον ανταπτορα?
Τα σκέφτηκα κι εγώ αυτά, αλλά ακόμα άκρη δεν έχω βγάλει. Έχω καθαρίσει όσο γινόταν, χωρίς καμία βελτίωση. Θα δοκιμάσω τον κονέκτορα της nobacco, αν μπαίνει, αλλιώς θα συνεχίσω με τον αντάπτορα και το beauty ring του aerotank (αλλά του δίνει πολύ ύψος ρε γμτ).

Αποσυνδεδεμένος gkasta

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1058 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 13:10 »
Καλησπέρα,
Κάνα μαγαζί ξερουμε , ελληνικο κατα προτιμηση, για stickers να το ντυσουμε ? Αν δεν έχει σε ελληνικά καταστήματα αν κάποιος φίλος έχει βρει κάτι στο εξωτερικο αξιόλογο ας το προτείνει...

Αποσυνδεδεμένος metmat

  • **
  • 470
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1059 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 13:47 »
Για ελληνικό δεν ξέρω.
Για ξένο υπάρχει το γνωστό http://www.jwraps.com/

Αποσυνδεδεμένος kostasfender

  • **
  • 386
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1060 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 20:39 »
Καλησπέρα! Όπως (ελπίζω) φαίνεται στην παρακάτω φωτογραφία, γύρω από τον πόλο στο πάνω μέρος της συσκευής μου, έχουν γίνει σημάδια σαν χαρακιές, προφανώς από τον ατμοποιητή. Μήπως υπάρχει κάποιος τρόπος να εξαφανιστούν;




Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1061 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 20:53 »
Βγάζεις την πλάκα, την τρίβεις με ψιλό γυαλόχαρτο και την πηγαίνεις για νικέλωμα, έπειτα ξαναβιδώνεις τον ατμοποιητή σου ξανακάνει σημάδια, βγάζεις την πλάκα, την τρίβεις με ψιλό γυαλόχαρτο και την πηγαίνεις για νικέλωμα, έπειτα...........

Πέρα απο την πλάκα, δυστυχώς τα σημάδια απο τους ατμοποιητές δεν μπορούμε να τα αποφύγουμε :)



Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1062 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 20:55 »
Μια φωτό με όλο το "σόι" MAS.



Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1063 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 21:02 »
Στελιο το ανταπτορακι ειναι αποσπομενο .. βγαινει το επανω μερος του και μενει σκετη η Βαση? εννοω να φυγει το bend  απο επανω

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1064 στις: Δεκεμβρίου 07, 2014, 21:06 »
Όχι δε βγαίνει! Παρεπιπτόντως ο ατμοποιητής "σπέρνει"...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115886 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824361 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507360 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762758 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem