vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

131 επισκέπτες, 8 χρήστες
johnath, lounik, camber, Milarepa, Doubt, Parolos, andreashadji, bloodlessz

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #825 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 15:28 »
(Κλώνος) Kayfun Mini; Ζαχαρώνω έναν τέτοιο ως πρώτο μου επισκευάσιμο.

Μια φωτογραφία που ψάρεψα από αλλού:

 

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #826 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 16:13 »
Παίδες, μόλις παρατήρησα ότι στο δικό μου iStick πατώντας το κουμπί της ατμοποίησης ακούγεται ένας ανεπαίσθητος ηλεκτρικός ήχος από το σημείο του πόλου... δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω, θυμίζει αρκετά coil whine για όσους ασχολούνται με hardware. Ακούγεται ανεπαίσθητα όπως είπα, πρέπει να πλησιάσω στο αυτί το μοντάκι για να το ακούσω και στη συνέχεια παίρνει μπρος ο ατμοποιητής και καλύπτει τον ήχο.


Να ανησυχήσω ή είναι κάτι φυσιολογικό;


Έχει και το θέμα με το χαλαρό κουμπί το οποίο όμως δεν με ενοχλεί τόσο, αν τυχόν όμως το παραπάνω δεν είναι φυσιολογικό είναι ευκαιρία να τον επιστρέψω στο κατάστημα.

Αποσυνδεδεμένος dimitrisd

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #827 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 16:20 »
Το ιδιο εχω και γω σε 2ωμ αντισταση σε 1,1 μικρη δηλαδη ειναι οκ

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #828 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 16:23 »
Παίδες, μόλις παρατήρησα ότι στο δικό μου iStick πατώντας το κουμπί της ατμοποίησης ακούγεται ένας ανεπαίσθητος ηλεκτρικός ήχος από το σημείο του πόλου... δεν ξέρω πως αλλιώς να το περιγράψω, θυμίζει αρκετά coil whine για όσους ασχολούνται με hardware. Ακούγεται ανεπαίσθητα όπως είπα, πρέπει να πλησιάσω στο αυτί το μοντάκι για να το ακούσω και στη συνέχεια παίρνει μπρος ο ατμοποιητής και καλύπτει τον ήχο.


Να ανησυχήσω ή είναι κάτι φυσιολογικό;


Έχει και το θέμα με το χαλαρό κουμπί το οποίο όμως δεν με ενοχλεί τόσο, αν τυχόν όμως το παραπάνω δεν είναι φυσιολογικό είναι ευκαιρία να τον επιστρέψω στο κατάστημα.

Με ατμοποιητή πάνω η χωρίς? Με ατμοποιητή είναι φυσιολογικό καθώς το istick είναι παλμικό στα 50Hz και μερικές αντιστάσεις πάλλονται και δημιουργούν θορυβο πάνω του. Άμα το κάνει χωρίς ατμοποιητή, βουρ στο service/κατάστημα.

Αποσυνδεδεμένος akpe

  • ***
  • 653
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #829 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 16:25 »
Όχι, με ατμοποιητή πάντα! Ευχαριστώ για την εξήγηση feron :)

Αποσυνδεδεμένος StavrosM

  • **
  • 177
  • Φύλο: Άντρας
  • Titanium - SubOhm - Rulezzz !!!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #830 στις: Νοεμβρίου 24, 2014, 16:44 »
Παρελαβα και εγω σημερα απο aliexpress μετα απο 17 μερες.
Το ανοιξα και το εβαλα σε λειτουργια αμεσως.
Ξαφνικα καταλαβα την αξια του Magma που τον ειχα για το συρταρι εντος των ημερων, με mc 1.2 και υγρο 80vg/20pg 12mg .....
Κυριολεκτικα....... δεν εβλεπα απο τον ατμο..... και φυσικα με ξετιναξε η νικοτινη στα 11watt.
Το μικρακι σκοτωνει......χαλαλι τα λευτα του.... !!!

Sent from my Samsung Galaxy S5.

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #831 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 00:02 »
Κάποια μηνύματα για αγορές από ένα κατάστημα μεταφέρθηκαν εδώ:
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,20385.msg784467.html#msg784467

Αποσυνδεδεμένος Athan

  • *****
  • 2386
  • Φύλο: Άντρας
  • Read The Fuckin' Manual...
    • Athan
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #832 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 01:45 »
Καλησπερα σας.Με iStick της Eleaf & mini nautilus εδενε αψογα το μοντ αν εξαιρεσεις οτι εξεχει λιγο,τωρα απο προσωπικη χρηση η πρωτη φορτιση με εντελος αδεια μπαταρια μου πηρε γυρω στις 3μιση με 4 ωρες.Με ολοημερο ατμισμα (1,8 αντι δεν δοκιμασα παρακατω κ στα 3,8 βολτ) επιανα κ την μιαμιση μερα.Οσον αφορα τα υγρα κ με αυτα τα νουμερα εκανα 3 γεμισματα μαξ την ημερα.Χτες εβαλα πανω εναν καυφουν l+ με αντισταση στα 1,3  το μοντ αν κ μου βγαζει αισθητα ενα καψιμο παει πολυ καλα με την διαφορα οτι ρουφαει πολυ υγρο.Οσο για το μεγεθος με το μανισιο τανκ αν κ ολιγον αισθητα μεγαλο,νομιζω πως συνηθιζετε (δοκιμαστικε κ με nano kit) αλλα λογο της μικρης χωρητικοτητας προτιμησα το μανισιο.Τελος αν εξαιρεσουμε την μη αντικατασταση μπαταριας νομιζω πως ειναι μια πολυ καλη λυση ακομα κ για ενα σταρτ πακ.

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #833 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 16:17 »
Εκανα την ερώτηση για το σέρβις και την αλλαγή μπαταρίας στο νήμα της joytech service (θυγατρική ή συνεργαζόμενη της ecig) Απάντηση περιμένω ακόμη δυστυχώς.


Αλλά σε ανάλογη ερώτηση συνατμιστή είχαμε απάντηση από κατάστημα. Αυτό που είχα πει πριν λίγες μέρες, ότι δεν μπορεί να υπάρχει μέριμνα για αλλαγή μπαταριών μόνο στη nobacco και την ecig.


Καλησπέρα σας.
Εγγύηση 2 μηνών καλής λειτουργίας,και σέρβις για αλλαγή μπαταρίας οταν παρουσιαστεί ανάγκη υπάρχει.
Ο τεχνικός μας κάνει την αλλαγή με μόνη χρέωση το κόστος της μπαταρίας.Τα μεταφορικά για αλλαγή μπαταρίας επιβαρύνουν τον αγοραστή.
Ευχαριστώ πολύ,και για οποιαδήποτε άλλη πληροφορία μπορείτε να επικοινωνήσετε μαζι μας στα τηλέφωνα που βλέπετε και στο e-shop μας.
vapeclub.gr


Πιστεύω ότι ανάλογες λύσεις θα προσφέρουν και τα άλλα καταστήματα.
Τώρα, για όσους το πήραν από έξω, το λογικό θα ήταν να προστεθεί μια μικρή αμοιβή στο συνολικό κόστος


Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #834 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 16:30 »
Παρέλαβα κι εγώ σήμερα από Fasttech
Έριξα πάνω τον magma στημένο στα 1.4Ω για τη σύζυγο.Ρύθμισε στα 8.5W ξεκίνησε να ατμίζει και μετά από λίγο μου είπε να πάω να πετάξω απ το παράθυρο το evic  :))
Το μοντάκι απλά τα σπάει.Πάει τρένο !!!
edit :Τα κουμπάκια είναι..."κουδουνίστρα"  :yes:
Missfire δεν είχαμε προς το παρόν(θα επανέλθω εάν εμφανίσει)
Όπως & να' χει,στην τιμή που το αποκτήσαμε είναι απλά..."no-brainer"
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 25, 2014, 19:10 από dimag093 »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #835 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 16:31 »
ποτε το παραγγειλες και σου ηρθε κιολας?

Αποσυνδεδεμένος dimag093

  • **
  • 159
  • Φύλο: Άντρας
  • Run Silent , Run Deep
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #836 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 16:44 »
10 Νοεμβρίου περί τις 16:00
Μου έκανε κι εμένα εντύπωση γιατί διάβαζα για καθυστερήσεις λόγω μπαταρίας κλπ  ::)

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #837 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 16:55 »
και εγω πηγα και πηρα απο το gearbest και ακομα περιμενω  τι  :idiot1: :idiot1: :idiot1: :idiot1: που ειμαι ... τωρα θα το ειχα :-\

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #838 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 17:53 »
Το τσιμπησα κι εγω και το χρησιμοποιω εδω και λιγες ωρες. Δεν εχω πολλους ατμοποιητες, αλλα οι aspire bdc και ο eBaron δουλευουν μια χαρα επανω του, πολυ ατμος χωρις να ερχεται καμμενο. Θα ελεγα οτι προτιμω τους aspire στο istick, καθως ο ατμος στο mvp ηταν ή πολυ αναιμικος ή πολυ σκληρος, ας το πουμε, οποτε και τους χρησιμοποιουσα μονο σε ego. Το τετραγωνο κουμπι ειναι και στο δικο μου λιγο χαλαρο αλλα δεδομενη την τιμη του κατι τετοιες ιδιαιτεροτητες νομιζω ειναι αναμενομενες.  ;D

Δεν ξερω τι εχει να προσφερει σε καποιον που εχει vaporshark ή κατι αναλογο αλλα για αρχαριους ή τσιπηδες (σαν εμενα) φαινεται να ειναι καλη επιλογη, ειδικα αν κρατησει τουλαχιστον οσο εχει κρατησει το mvp μου μεχρι στιγμης.

Αποσυνδεδεμένος ferongr

  • ***
  • 818
  • Φύλο: Άντρας
  • Ζήτω τα boxmods
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #839 στις: Νοεμβρίου 25, 2014, 21:39 »
Έκανα μια δοκιμή και από τις 11:30 το πρωί μόλις τώρα μου έβγαλε lock. Ακριβώς 10 ώρες άτμισμα στα 8-12W (στην οθόνη). Που να έπαιρνα και 1600άρα...

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115933 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824394 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507410 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8944 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154782 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568801 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243891 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294199 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1131 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem