vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

171 επισκέπτες, 4 χρήστες
Sergios, bloodlessz, camber, domaze

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #450 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 13:50 »
ρε παιδια οπως ειχα αναφερει και παραπανω το δικο μου οπως το πηρα και το ειδα την δευτερη μερα εχει μια βιδα σπασμενη με αποτελεσμα να μην μπορω να το ανοιξω απο κατω αν στο μελλον χρειαστει και θελω να αλλαξω πχ την μπαταρια. Που θα δω αν το καλυπτει η εγγυηση αυτο και πως δηλαδη τι γινεται σ αυτη την περιπτωση?

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #451 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 13:53 »
Το πηρες απο nobacco?

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #452 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 13:58 »
οχι ειναι το istick της eleaf και το πηρα απο εδω Ελλαδα.

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #453 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 14:01 »
Τοτε μιλα με αυτούς απο εκει που το πήρες !

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #454 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 14:03 »
Camper, Spiruni από Αγγλία. Λέγοντας "2 μέρες" εννοώ δυο-τρεις άντε τέσσερις. Όχι 20 και 30 και βλέπουμε.
Iliasy, 60 € μου φαίνονται πολλά
MoDuLah, πολύ καλή τιμή, αλλά θα στοκάρει σε 15 μέρες, θα αρχίσει να στέλνει σους προπαραγγείλοντες πριν από μένα, μέχρι να έρθει... καλό Δεκέμβρη! Τελικά έδωσα ένα δεκάρικο παραπάνω απ'ότι τη gearbest και το πήρα από εδώ:
http://redjuice.co.uk/complete-kits/eleaf-20w-istick-kit-uk-version.html
συν δύο λίρες μεταφορικά επιπλέον και το περιμένω αύριο. σύνολο 34 λίρες όλα μαζί με τα μεταφορικά (περίπου 39€)


Με 2 λίρες μεταφορικά και σε 2-4 μέρες;
5 ημέρες μίνιμουμ (εργάσιμες) κάνουν οι κουριερ από Αγγλία. Τσεκαρισμένο, παλιά παρήγγελνα πράγματα για τη δουλειά μου απο κει.
Το ταχυδρομείο τους παλιά έκανε περίπου το ίδιο, αλλά τώρα οι χρόνοι τους είναι αυτοί που λεει ο geraki κι ακόμη παραπάνω. Χτες παρέλαβα μετά από 19 ημέρες κάτι από Αγγλία.
Oσο για το κόστος, 32.95 το μοντάκι συν 2 που λες τα μεταφορικά, είναι 35 λιρες, 44.5 ευρώ.
Καλοάτμιστο να είναι και μακάρι να μην το παραλάβεις προς τα τέλη Νοέμβρη, αλλά πολύ νωρίτερα. Ενημέρωσέ μας

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #455 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 14:05 »
Ο Nico μένει Αγγλία UK για αυτό τα λέει  8)

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #456 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 14:08 »
Αρα δεν ισχύουν για μας όσα λέει για τα μεταφορικά. Αλλά και πάλι, η αντιστοιχία νομισμάτων δεν αλλάζει αν μένει κάποιος Αγγλία νομίζω.
Τελος πάντων, για μας υπάρχει η εγχώρια αγορά μόνο και κάποια καταστήματα στην Κίνα. Διότι και στην Αμερική φτηνά τα έχουν, αλλά τα μεταφορικά τους είναι δυσβάστακτα

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #457 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 14:16 »
Τοτε μιλα με αυτούς απο εκει που το πήρες !
η απαντηση απο το καταστημα ηταν οτι δεν προκειται να το δεχτουν απο την eleaf..
και εγω τωρα αναρωτιεμαι για καποιες συζητησεις που γινονται εδω οτι ψωνιζουμε απο Ελλαδα γιατι οτι και να γινει θα εχουμε υποστηριξη θα μας εξυπηρετησουν καλυτερα αν ειναι χαλασμενο θα μας το αλλαξουν.. κολοκυθια
τελικα το μονο πλεονεκτμα απο Ελλάδα ειναι οτι αποκτας αυτο που θελεις αμεσα

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #458 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 14:23 »
Ναι αλλά δεν είναι σωστή η απάντηση από το κατάστημα καλά θα κάνεις να μας πεις ποιό είναι για να ξέρουμε και εμείς από που να ψωνίζουμε.
Άντε και δεχόμαστε να το πληρώνουμε ακριβότερα αλλά όχι σε πρόβλημα να λένε δεν ξέρω τίποτα.

Εγώ που αποφεύγω
 να αγοράζω από έξω έχω αρχίσει με την συμπεριφορά κάποιον να ξεκινήσω ...

Galaxy Note 3

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #459 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 14:37 »
η απαντηση απο το καταστημα ηταν οτι δεν προκειται να το δεχτουν απο την eleaf..
και εγω τωρα αναρωτιεμαι για καποιες συζητησεις που γινονται εδω οτι ψωνιζουμε απο Ελλαδα γιατι οτι και να γινει θα εχουμε υποστηριξη θα μας εξυπηρετησουν καλυτερα αν ειναι χαλασμενο θα μας το αλλαξουν.. κολοκυθια
τελικα το μονο πλεονεκτμα απο Ελλάδα ειναι οτι αποκτας αυτο που θελεις αμεσα

Που μένεις ?

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #460 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 14:54 »
προς το παρον τουλαχιστον το θεωρω ματαιο να αναφερω το καταστημα μιας και εκει εχω στειλει σχετικα με το θεμα email στην eleaf να δω ποια ειναι η δικη τους αντιμετωπιση.. :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Geraki

  • ***
  • 977
  • Φύλο: Άντρας
  • Pico-Cloud-Doggy-Gotank
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #461 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 14:58 »
Αυτό που έχω παρατηρήσει είναι ότι στην πλειοψηφία των περιπτώσεων δε συμφέρει να ψωνίζουμε από Ευρώπη ή Αμερική.
Συνήθως η τιμή μαζί με τα μεταφορικά είναι πολύ κοντά με την τιμή των ελληνικών καταστημάτων.

Θα συμφωνήσω λοιπόν με την petra.
Ή από Ελλάδα για να παραλάβουμε γρήγορα ή από Κίνα για να το πάρουμε φτηνά.

Αποσυνδεδεμένος zilos

  • **
  • 156
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke or vape? That's NOT the dilemma........
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #462 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 15:09 »
προς το παρον τουλαχιστον το θεωρω ματαιο να αναφερω το καταστημα μιας και εκει εχω στειλει σχετικα με το θεμα email στην eleaf να δω ποια ειναι η δικη τους αντιμετωπιση.. :confused1:


Αυτο φιλε anubis δεν εχει να κανει με την-τις συνδιαλαγες που κανουμε με τα καταστηματα πωλησης (φυσικα η ιντερνετικα). Δεν το αγορασες απο την καταστευαστρια εταιρια για να ζητας εξηγησεις (οχι οτι δεν ειναι σωστο μιας και ειναι -πιστευω- κατασκευαστικο το προβλημα).
Για τετοια 'μικροπροβληματα' αγορων πρεπει ολοι να γνωριζουμε τι συμβαινει με ΟΛΑ τα καταστηματα πωλησης..

Αποσυνδεδεμένος MoDuLah

  • **
  • 135
  • Φύλο: Άντρας
  • «Twist, Fill, Vape, Repeat»
    • EcigBay.gr - Γρήγορα, Υπεύθυνα, Αξιόπιστα!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #463 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 15:50 »
MoDuLah, πολύ καλή τιμή, αλλά θα στοκάρει σε 15 μέρες, θα αρχίσει να στέλνει σους προπαραγγείλοντες πριν από μένα, μέχρι να έρθει... καλό Δεκέμβρη! Τελικά έδωσα ένα δεκάρικο παραπάνω απ'ότι τη gearbest και το πήρα από εδώ:
http://redjuice.co.uk/complete-kits/eleaf-20w-istick-kit-uk-version.html
συν δύο λίρες μεταφορικά επιπλέον και το περιμένω αύριο. σύνολο 34 λίρες όλα μαζί με τα μεταφορικά (περίπου 39€)
Το έχω κάνει προ-παραγγελία για την ακρίβεια παίζει να ήμουν απ'τους πρώτους. Στις 10/11 ξεκινάνε οι αποστολές.


the stocking will be done on 10th November, so orders will be shipped after that and if you order early, you can get it early.
Εξ'άλλου για 3ο το χρειάζομαι για την βόλτα (μιας κ είναι διακριτικό και δεν τραβάει την προσοχή όλων).
Έστω και το 10€ στις μέρες μας είναι ένα θέμα...


Αποσυνδεδεμένος nickgr

  • ***
  • 517
  • Φύλο: Άντρας
  • Dum Spiro Vapo
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #464 στις: Νοεμβρίου 05, 2014, 16:26 »
Mια σύντομη ερώτηση
 
 
 Το ιστικ όταν φορτίσει πλήρως σταμάτα να αναβοσβήνει η ένδειξη φορτίσεις?
 Σε εμένα όχι
 
 Επίσης,πέφτει απότομα η μπάρα φόρτισης από τα 2/5 στο μηδέν
 ενω όταν το βάζω για φόρτιση η μπάρα ξεκινάει πάλι σχεδόν από τη μέση
 
 Το έχει παρατηρήσει κάνεις?
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 05, 2014, 17:11 από nickgr »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115894 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824361 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507360 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154765 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294176 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762759 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem