vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

135 επισκέπτες, 8 χρήστες
pany, mfk, johnath, billythekid, camber, Milarepa, Doubt, nightdream

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #345 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 11:57 »
Να ρωτησω και γω κατι μιας και ψηνομαι για κατι διακριτικο(γιατι μονο γι αυτο θα το παρω), το εχει δοκιμασει καποιος με ατμο που εχουν εισαγωγη αερα απο κατω,οπως Σοφια,DIVER κ.τ.λ για να μου πει πως παιζει,γιατι δεν ειδα κατι στις 23 προηγουμενες σελ? :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος jimkaldi

  • **
  • 403
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #346 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 12:31 »
μονο που δεν λεει αν ο φορτιστης ειναι για αμερικη η ευρωπη ...και στην φωτο εχει τον αμερικανικο


υγ αναφερομαι στην διαφημιζομενη

Αποσυνδεδεμένος tibolaso

  • **
  • 482
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #347 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 13:15 »
jimkaldi, απαντήσανε ότι ανάλογα με τον προορισμό του πακέτου θα περιλαμβάνεται και ο κατάλληλος φορτιστής.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #348 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 14:13 »
Να ρωτησω και γω κατι μιας και ψηνομαι για κατι διακριτικο(γιατι μονο γι αυτο θα το παρω), το εχει δοκιμασει καποιος με ατμο που εχουν εισαγωγη αερα απο κατω,οπως Σοφια,DIVER κ.τ.λ για να μου πει πως παιζει,γιατι δεν ειδα κατι στις 23 προηγουμενες σελ? :hmmm: :hmmm:

Φίλος εδώ, το δουλεύει από την Παρασκευή αποκλειστικά με τη ΣΟΦΙΑ και από ότι μου λέει, πάει σφαίρα!

Όπως είπα και την Δευτέρα, το ανέλαβα για κρας τεστ και το επέστρεψα σήμερα.

Τα συμπεράσματά μου:

1) Όταν το είδα, είπα "σιγά μωρέ, τι να λέει αυτό?". Όταν δοκίμασα τις ντουφεκιές του, άλλαξα γνώμη.

2) Με το SVD χρειάζομαι 2*NCR18650B 3400mAh. Λογικό λοιπόν να έχω αμφιβολίες για τη διάρκεια της μπαταρίας του. Η χτεσινή μου δοκιμή, έδειξε ότι βγάζει 7 ώρες σταθερού ατμίσματος πιπίλα!

3) Το εντυπωσιακότερο όλων: φορτίζει σε πάρα πολύ μικρό χρονικό διάστημα, περί τις 2 ώρες από το 0 στο full.

4) Πραγματικά ζηλεύω αυτούς που ξεκινούν τώρα το ητ, και έχουν τη δυνατότητα για κάτι τέτοιο ως starter. Με λιγότερο από €80, ένας νέος μπορεί να αποκτήσει μικρό, διακριτικό, όμορφο και δυνατό πολυβολτικό μοντ, ατμοποιητή και 30ml υγρό.

5) Οι περιορισμοί που έχει, (5.5v-20w) είναι διαζευκτικοί. Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείς να ξεπεράσεις κανένα από τα δύο, ανεξάρτητα από τη ρύθμιση στην οποία βρίσκεσαι (vv/vw). Δηλαδή, αν πχ έχεις αντίσταση 1.2Ω, δεν μπορείς να του δώσεις πάνω από 4.9v, ανεξάρτητα σε ποιο mode είσαι. Αυτό, δεν συμβαίνει με άλλα μοντ, όπου μπορείς να "παρακάμψεις" τον περιορισμό των 15w όταν είσαι σε vv mode και με την προϋπόθεση ότι δεν ξεπερνάς το όριο των Ampere. Ίδια παράμετρο, έχει και το P3.

6) Δεν μπορώ να γνωρίζω τι χρόνο ζωής έχει η μπαταρία του και αν πατεντάρεται ώστε να μπει νέα μετά, χωρίς να χρειαστεί να πετάξεις το μοντ.

7) Η λειτουργία passthrough, δουλεύει με buffer τη μπαταρία. Δεν μπορείς να έχεις άδεια μπαταρία, να το ρίξεις στη μπρίζα και να ατμίσεις αν δεν γεμίσει λίγο η μπαταρία. Έχω μάλιστα την εντύπωση, ότι η μπαταρία σταματάει να φορτίζει τη στιγμή που πατάς το fire και αρχίζει ξανά μόλις το αφήσεις. Αυτό, δεν είναι απαραίτητα κακό.

Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να παροπλίσω το VV No.1 το οποίο έχω για διακριτικές εμφανίσεις και να αγοράσω ένα iStick. Το ασημένιο είναι πιο όμορφο από το μαύρο κατά την ταπεινή μου γνώμη!!!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #349 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 14:23 »
Πάει, χάλασε ο κόσμος... ο cruiser με μινι μοντ!!!  :))
Να πω την αμαρτία μου, θα χτυπήσω κι εγώ ένα να το έχω εναλλακτικά με το dna.
Βαριέμαι να αλλάζω συνέχεια ατμοποιητές στο μοντάκι, ας έχει ο καθένας τη δικιά του μπαταριοθήκη.
Το βάμο καλό είναι αν έχεις ως εναλλακτική της ego, αλλά υπολείπεται πολύ του dna οταν φοράει τις 18350

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #350 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 14:34 »
Μίνι ξεμίνι, φαίνεται κτήνος όταν φοράει Kayfun 3.1ES (κλώνος), με όπλο μοιάζει περισσότερο!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #351 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 14:42 »
Με τον erlprinz με νάνο κοστουμάκι κι ένα φαντεζί τζαμάκι θα δείχνει γλυκύτατο όμως.
Ασημί, με λίγο χρυσουλί αυτοκόλλητο, θα είναι τέλειο. Απλά, όχι πολύ χαμηλές αντιστάσεις! ή όχι πολύ ψιλό σύρμα.

Αποσυνδεδεμένος ikaros1

  • **
  • 267
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #352 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 14:55 »
Παράθεση
Οι περιορισμοί που έχει, (5.5v-20w) είναι διαζευκτικοί. Αυτό σημαίνει ότι δεν μπορείς να ξεπεράσεις κανένα από τα δύο, ανεξάρτητα από τη ρύθμιση στην οποία βρίσκεσαι (vv/vw). Δηλαδή, αν πχ έχεις αντίσταση 1.2Ω, δεν μπορείς να του δώσεις πάνω από 4.9v, ανεξάρτητα σε ποιο mode είσαι. Αυτό, δεν συμβαίνει με άλλα μοντ, όπου μπορείς να "παρακάμψεις" τον περιορισμό των 15w όταν είσαι σε vv mode και με την προϋπόθεση ότι δεν ξεπερνάς το όριο των Ampere. Ίδια παράμετρο, έχει και το P3.
Παράθεση

Tην 1,2 δεν θα την ατμισεις ,ουτε στα 3βολτ στο istick ,θα την ατμισεις στα 4,9? :))

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #353 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 15:06 »
Πες πες ψιλοψηθηκα κι εγω αλλα παταω φρενα επειδη μολις πριν καποιες μερες μου ηρθε ενα 30ρι κουτακι οποτε λεω να αποφυγω τη σπαταλη προς το παρον..
Πριν μια ωρα με πηρε τηλ. ενας φιλος ομως ζητωντας μου να του προτεινω καποιο η.τ. να ξεκινησει το ατμισμα
οποτε για  vw μοντ τον εχω ετοιμο ..
με ποιον ατμο να το συνδυασει ομως ωστε να μπει δυναμικα και να μη χρειαστει να γυρισει στο κ.τ ;
να δενει εμφανισιακα αλλα να κανει και δουλεια (ατμο & γευση) διοτι με τα εργοστασιακα δε τα παω και πολυ καλα
Αν εχετε καποιον υποψιν σας που μπορει να παρει απ το ιδιο μαγαζι ακομη καλυτερα νομιζω γιατι συν ενα μπουκαλακι με υγρο και θα ξεκινησει παραυτα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #354 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 15:12 »
Boxaki είναι, πόσο εμφανισιακά να δένει με ατμοποιητή?


Tην 1,2 δεν θα την ατμισεις ,ουτε στα 3βολτ στο istick ,θα την ατμισεις στα 4,9? (Image removed from quote.)

Απλό παράδειγμα. Έτσι κι αλλιώς οι αντιστάσεις μου είναι από 1.5 και πάνω! Η αλήθεια είναι ότι ντουφεκίζει ασύστολα!

Αποσυνδεδεμένος vag21

  • ****
  • 1452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #355 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 15:17 »
Πες πες ψιλοψηθηκα κι εγω αλλα παταω φρενα επειδη μολις πριν καποιες μερες μου ηρθε ενα 30ρι κουτακι οποτε λεω να αποφυγω τη σπαταλη προς το παρον..
Πριν μια ωρα με πηρε τηλ. ενας φιλος ομως ζητωντας μου να του προτεινω καποιο η.τ. να ξεκινησει το ατμισμα
οποτε για  vw μοντ τον εχω ετοιμο ..
με ποιον ατμο να το συνδυασει ομως ωστε να μπει δυναμικα και να μη χρειαστει να γυρισει στο κ.τ ;
να δενει εμφανισιακα αλλα να κανει και δουλεια (ατμο & γευση) διοτι με τα εργοστασιακα δε τα παω και πολυ καλα
Αν εχετε καποιον υποψιν σας που μπορει να παρει απ το ιδιο μαγαζι ακομη καλυτερα νομιζω γιατι συν ενα μπουκαλακι με υγρο και θα ξεκινησει παραυτα  :thumpup:


εχω ακουσει οτι κανει καλο συνδιασμο με τον mini nautilus.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #356 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 15:19 »
με το μινι δενει μια χαρα , αλλα αν θες μποξακι να δενει με πολλους ατμοποιητες παρτου ενα zna η ενα hana Κουτακι και να βαλει μεσα ενα dna 30

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #357 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 15:19 »
Ο κονέκτοράς του είναι αρκετά στο πλάι. Ετσι, οι παχουλοί ατμο περισσεύουν από 3 πλευρές.
Οπότε, μπορείς να του προτείνεις gemini mini ή τον μικρό ναυτίλο ή κάποιον στενό aspire.
Αλλά σε νομπάκο κατάστημα δε θα βρει κάτι από αυτά. Μόνο σε άλλα καταστήματα ή αναγκαστικά από δυο διαφορετικά.


Τη σπατάλη όντως κι εγώ τη σκέφτομαι, καθώς θα είναι το τρίτο μου μοντ, γι΄αυτό και πιθανόν να το πάρω από έξω με την προσφορά που έπαιζε σήμερα. Δεν το βιάζομαι εξάλλου, ούτε θα πηγαίνω περίπτερο μέχρι να έρθει.

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #358 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 15:47 »

εχω ακουσει οτι κανει καλο συνδιασμο με τον mini nautilus.
Με τον μινι ναυτιλο ειναι απιστευτο :thumpup: Και σε εμφανιση και σε αποδοση :thumpup: 






Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #359 στις: Οκτωβρίου 29, 2014, 16:41 »
Και με τον DELTA 19 της Joytech είναι πολύ καλό.
Εδώ με άλλο drip, πιο κοντό

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115943 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824402 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154789 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243900 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294212 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem