vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

132 επισκέπτες, 2 χρήστες
antre, ηλεκτρονικό τσιγαράδικο

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #315 στις: Οκτωβρίου 26, 2014, 13:23 »
Οσο ατμιζουμε και το απολαμβανουμε ολα ωραια και καλα.
Οχι απλως καλα, πολυ καλα αν σκεφτουμε τι ζητα και τι δινει.
Αν ειναι ομως να μπουμε στη διαδικασια της συγκρισης και του κατα ποσο δυνατο κλπ ειναι, σε σχεση με αλλα, τοτε την πατησαμε.
Πολυ απλα δεν μπορουμε να κανουμε οποιαδηποτε συγκριση.

Το φαουλ δεν ειναι απλα για κιτρινη καρτα.
Απο τη στιγμη που εβγαλε και βιντεο η εταιρεια και μου μετρα με πολυμετρο ενα παλμικο μοντ, πρεπει να φαει και δευτερη και κανα δυο αγωνιστικες επιπλεον.
Και αν επικαλεστει αγνοια κανονισμων, αλλες δυο, μη εφεσιμες.
Και μη τυχον και ψελλισει κατι για κοστος, θα κανει να ξαναπαιξει....
Δεν παει και πολυς καιρος οπου οι σερβερες του διαδικτιου καταταλαιπωρηθηκαν για να μπορεσουμε να καταλαβουμε χρηστες και κατασκευαστες τη διαφορα mean-rms.

Αν ειναι να παιχτει ενα παιχνιδι πρεπει να παιζεται με ιδιους κανονες για ολους τους παιχτες.
Και αν θελουμε κι εμεις να απολαμβανουμε το παιχνιδι (εκτος απο το ατμισμα) πρεπει να απαιτουμε να τηρουνται οι κανονες.

Θα ειναι κριμα πχ. οταν θα βγει η επομενη βερσιον που θα ειναι σε rms και θα βγαινουν να το κραζουν γιατι θα ειναι, λεει, πιο... αδυνατο...

Αποσυνδεδεμένος centopar

  • *
  • 19
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #316 στις: Οκτωβρίου 26, 2014, 14:11 »
Με τον Anyvape Davide BDC  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #317 στις: Οκτωβρίου 26, 2014, 18:00 »
Συνατμιστές,συναγωνιστές, συνοδοιπόροι καλές όλες οι αναλύσεις για προχωρημένους και μη.Στην πράξη όμως επειδή το χρησιμοποιώ σχεδόν ένα μήνα τώρα έχω να πω τα εξής απλά και σύντομα.Για τον μέσο ατμιστή που πιστεύω ανέρχεται σε ένα ποσοστό της τάξης του 90% το μοντάκι κάνει ΑΡΙΣΤΑ τη δουλειά του.Άπαξ και βρείς τη ρύθμιση που σου κάνει δουλευει άψογα.Ατμίζω από τις 5:30 το πρωί κάθε μέρα μέχρι τις 11 το βράδυ και μιλάμε για πιπίλα διότι αυτό το γα....νο venus in vapes δεν με αφήνει να το αφήσω.Υπολογίστε ότι είμαι περίπου στα 6 με 8 ml ημερησίως.Η μπαταρία άψογη μέχρι την τελευταία τζούρα.Και με βγάζει όλες τις ώρες που προανέφερα.Ρυθμισμένος στα 4 V kai 8,5 W.Δεν μπλέκω ούτε με εξωτερικούς φορτιστές,ούτε να κουβαλάω έξτρα μπαταρίες.Τα έχω αφήσει επιτέλους όλα στο τσαντάκι τους στο σπίτι και τέλος.Τι να λέμε τώρα και τι να συγκρίνουμε.Πρόκειται για ένα απλό στη χρήση,τιμιότατο για τα λεφτά του μοντάκι.Στιβαρότατο,πανέμορφο,πιο μικρό πεθαίνεις.Τέλος λοιπόν κυρίες και κύριοι.Τόσο απλά είναι τα πράγματα για μένα

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #318 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 00:33 »
Νομίζω ότι είναι περιττός ένας τέτοιος αρνητισμός (εάν μπορώ να το πω έτσι), για μια συσκευή που κατά γενική ομολογία όλων αυτών που τη χρησιμοποιούν (ή έστω σχεδόν όλων), μαμεί και δέρνει. Θα μπορούσε ενδεχομένως να ειπωθεί το ίδιο πράγμα με άλλη διάθεση, πιο θετική. Δηλαδή φερ' ειπείν, το μαραφετάκι είναι βαρβάτο (και ειδικά σε σχέση και με την αξία του). Φαντάσου λοιπόν, να είχε το ένα, να είχε και το άλλο, να ήταν έτσι, να ήταν και γιουβέτσι.

Προσωπικά, μου είναι εντελώς αδιάφορο εάν το ρεύμα της συσκευής είναι παλμικό, τονικό, μονοφασικό, τριφασικό, ή κι εγώ δεν ξέρω τι άλλο. Όπως μου είναι επίσης αδιάφορο εάν δίνει παραπάνω ή παρακάτω βολτ ή βατ. Εγώ ξέρω ότι είμαι καταευχαριστημένος με την απόδοσή του, το μέγεθός, την εμφάνισή του και τη χρηστικότητά του. Θα μπορούσε να είναι καλύτερο; Φυσικά. Και θα γίνει, ανεξαρτήτως εάν θα λέγεται iStick 2, iStick Vista, iVape, iNtoumani κ.ά.

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #319 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 00:43 »
Σωστος!!! Μια χαρα τα ειπες φιλε μου!! :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος stavraetos

  • **
  • 387
  • Φύλο: Άντρας
  • καυφανοπροβατακιας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #320 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 00:55 »
καλυπτει αρκετους χρηστες το συγκεκριμενο μοδακιο...το να γραφουμε καλο η κακο ειναι ασκοπο αφου οσοι το εχουν ειναι ευχαριστημενοι...ο χρονος θα δειξει αν αξιζει τα χρηματα του η οχι...
θεωρω πως αν εχει την ιδια αποδοση και αντοχη απο κακουχιες περισσοτερο απο 6 μηνες θα χτυπησουν ταβανι οι πωλησεις του...και οπως εγραψε καποιος φιλος ποιο πανω αδιαφορο το τι δειχνει η οθονη...αυτο που εχει σημασια ειναι το αν καλυπτει τις αναγκες του καθε κατοχου...

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #321 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 01:15 »
Είχα γράψει στην αρχή ως αρνητικά του την έλλειψη αυτορυθμιζόμενου πόλου και την ελλειψη κλειδώματος του +,-.
Αυτά τελικά τα 2 δε μου έχουν δημιουργήσει κανένα πρόβλημα στη χρήση. Το μόνο αρνητικό του τελικά που μου τη δίνει πραγματικά, είναι πως χάνει κλικς 5-6 φορες τη μερα. Και... τα 3 ΜΑΣ (με το συμπάθειο) που εχω το παθαίνουν οπότε δε μιλάμε για χαλασμένο κομμάτι.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος trikiklas

  • *
  • 68
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #322 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 01:25 »
Οντως χανει κλικ και το δικο μου.. :-\

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #323 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 01:30 »
Το θέμα είναι τα 5 χαμένα στον μήνα να μην γίνουν 15 κατά τα άλλα είναι ότι καλύτερο έχω πάρει μέχρι σήμερα ( μάλιστα δεν το πήρα μου το έφεραν για δώρο γτ έψαχνα απεγνωσμένα να βρω 2-3 άτομα να γλιτώσω τα μεταφορικά και επειδή τους ζάλισα πήγαν και μου το έφεραν μόνοι τους )

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #324 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 01:35 »
5-6 τη μερα οχι το μήνα... ;)

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #325 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 01:38 »
αμάν αυτό το κουμπί στις κινεζιές......

Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #326 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 01:47 »
Εγω παντως ειμαι απολυτα ευχαριστημενος!!
Αυτο με το κουμπι,μου το κανει και εμενα. Αν την βγαλει ενα 6μηνο καθημερινης χρησης,τα εβγαλε τα λεφτα του. Σκεφτομαι να παρω αλλο ενα,αλλα θα περιμενω την νεα version.

Αποσυνδεδεμένος sxolare

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
  • Dripping IS the future and the future IS now :D
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #327 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 01:50 »
5-6 τη μερα οχι το μήνα... ;)

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Δεν το έθεσα σωστά, εννοούσα τα 5 την μέρα σε έναν μήνα μην γίνουν 15 την μέρα

Αποσυνδεδεμένος geokaza

  • **
  • 133
  • Φύλο: Άντρας
    • George Kazazis
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #328 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 02:44 »
Έχω το iStick - MAS περίπου 20 μέρες. Τώρα τελευταία και σε μένα χάνει κλικ (ναι 5-6 την ημέρα).
Ο πόλος πάλι είναι πονεμένη ιστορία. Εάν τοποθετήσεις τον αντάπτορα (EGO - EGO 510) αυτός σπρώχνει τον πόλο προς τα μέσα και όταν μετά τοποθετήσεις ατμοποιητή χωρίς αντάπτορα, για να τον δει θέλει το τσιμπιδάκι του για να ανέβει πάλι ο πόλος. Όχι πάντα, αλλά τις περισσότερες φορές.
Όσο για αυτά που λέγονται και γράφονται για το το iStick - MAS, εν μέρει υπάρχει μία αλήθεια.
Είμαι παντελώς άσχετος με μετρήσεις, παλμικά, σταθερά κλπ. Δυόμιση χρόνια τώρα με EGO μπαταρίες την έβγαζα. Όταν το αγόρασα ενθουσιάστηκα με την γενικότερη απόδοσή του (και ακόμη ενθουσιασμένος είμαι). Πριν τρεις μέρες μου έκαναν δώρο ένα iJust και έναν ατμοποιητή Delta 19 Joytech. Ταυτόχρονα κρύωσα με πονόλαιμο και τα σχετικά.
Με το iStick - MAS στα ίδια volt (3,3) δεν μπορώ να ατμίσω: μου γδέρνει το λαιμό. Αντίθετα με το iJust στα 3,3 volt που το βάζω το άτμισμα είναι πιο βελούδινο, πιο ανθρώπινο. Φυσικά με τον ίδιο ατμοιποιητή και υγρό (DELTA 19 και σκέτη VG χωρίς άρωμα). Να κατεβάσω νικοτίνη ούτε λόγος, γιατί είμαι ήδη πολύ χαμηλά: 4 mg.
Συμπέρασμα για μένα: Ναι είναι δυνατό πολύ, αλλά ταυτόχρονα είναι και άγριο. Πολλές φορές δεν γ----μει και δέρνει αλλά γ----ει και γδέρνει :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2014, 03:09 από geokaza »

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #329 στις: Οκτωβρίου 27, 2014, 10:16 »
Μα ειναι φυσιολογικο....Οταν του βαζεις 3 volt και αυτο δινει 4 volt που σημαινει οτι δεν παει παρακατω,οσοι εχουν μαθει να ατμιζουν στα 3,6 και 3,8 volt τοτε θα τους φανει καπως...Εμενα αυτο που με προβληματιζει ειναι οτι υπαρχουν αντιστασεις εμποριου που τα συνεχομενα 4 volt δεν τα αντεχουν για ολη μερα...Δηλαδη να ατμιζεις στα χαμηλοτερα volt που μπορεις να το βαλεις και αυτο μετα απο καποιες ωρες να ζοριζει τις αντιστασεις και αυτες να σου δινουν καμενο...Ηδη γνωριζω παιδια που το εχουν στα 3 volt και με καποιους ατμο περνουν καμμενο....Συνηθως με αντιστασεις 1,6 και κατω...Αλλα εως εκει...Γιατι ξαναλεω το κουτακι ειναι δικαιο και αξιο αν σκεφτουμε ποσο κοστιζει..Επισης δεν θυμαμαι να εχω ξαναδει τοσο μεγαλο γυναικειο πληθυσμο με μοντακι στο χερι παρα μονο με 650αρες ego μπαταριουλες...Και τωρα βλεπω το κουτακι παντου...Εχει τοσο μεγαλη περαση και χαιρομαι πραγματικα γιαυτο :D
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 27, 2014, 10:24 από imjp1982 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115912 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824378 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507399 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8939 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243882 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294188 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1761 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762776 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1127 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4018 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem