vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

133 επισκέπτες, 9 χρήστες
johnath, billythekid, mfk, camber, Milarepa, Doubt, nightdream, bloodlessz, redvw74

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος ouzou

  • **
  • 204
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτέ ξανά πίσσα....
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #255 στις: Οκτωβρίου 15, 2014, 01:51 »
Τελικά από αυτονομία μπαταρίας καλά τα πηγαίνει??
Είμαι με expromizer +μηχανικό+kick και το σκέφτομαι.....ξέρω ότι του πέφτει μεγάλος.



Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #256 στις: Οκτωβρίου 15, 2014, 03:16 »
Κι εγώ πιστεύω οτι μια χαρά ψηφίσαμε. Διότι με την ψήφο δείχνεις κατεύθυνση, όχι προορισμό.
Τώρα που προσανατολίστικαν στην κότα με τα χρυσά αυγά που είναι ένα φθηνό VW, μικρό, όμορφο, με μεγάλη αυτονομία, οι λοιποί ανταγωνιστές το πρώτο που θα κάνουν είναι να βγάλουν ένα ίδιο χωρίς τα ελαττώματα του πρωτότυπου για να κλέψουν την πίτα. Η ίδια η eleaf θα βιαστεί να βελτιώθει και να βγάλει v2 για να μη χάσει την πιτα, κλπ κλπ.
Έτσι λειτουργεί η εξέλιξη.
Πριν καιρό, εμείς οι οπαδοί των bottom coil είχαμε μόνο ένα CE3 να παίξουμε μπάλα. Μετά ήρθε η kanger και τάραξε τα νερά με τον Τ3 και τον protank, πιάσανε το νόημα οτι ο κόσμος πάει προς το "όχι άλλους βιβινόβες", αρχίσαν βγάζανε bcc, έσκασαν οι aspire και έγινε της μουρλής και long story short, βρεθήκαμε με εργοστασιακό ατμοποιητή επιπέδου nautilus.
Και όλο αυτό επειδή στράφηκε η αγορά σε μια κατεύθυνση και μετά ανέλαβε ο νόμος της ανταγωνιστικότητας της ζούγκλας που λέει "αν θες να επιβιώσεις, πάρε μια επιτυχιμένη συνταγή και καν'την καλύτερη".
Πιστεύω οτι σε χρόνο dt θα βγούν πολύ βελτιωμένα istick-οειδή και αυτός είναι ο μόνος λόγος που δεν παίρνω τώρα άλλο ένα σε μαύρο.

ΥΓ: Με τη μπαταρία απλά έχω μείνει χαζός!!! Δεν ξέρω τι μαύρη μαγεία είναι αυτή, αλλά με βγάζει σχεδόν 2 μέρες!!!!

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #257 στις: Οκτωβρίου 15, 2014, 12:16 »
Φτου...μόλις παρήγγειλα 2. Επρεπε να σε άκουγα πριν VATO, και για να περίμενα την εξέλιξη, αλλά και γι αυτό που είπες για τις δυο μέρες αυτονομίας :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #258 στις: Οκτωβρίου 15, 2014, 12:28 »
Εχθρός του καλού, είναι το καλύτερο... Αν θες κάτι τώρα, πάρε το. Σε όλα τα πράγματα πάντα με το πέρασμα του χρόνου βγαινουν καλυτερες εκδόσεις. Αν ειναι να περιμενεις την καλύτερη, δεν θα το παρεις ποτέ. Άλλωστε εδώ υποθέσεις κανουμε για επόμενη έκδοση.

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #259 στις: Οκτωβρίου 15, 2014, 14:49 »
Θα έπαιρνα όντως 2ο. Ακόμα το σκέφτομαι. Αν δεν κρατούσε τόσο η μπαταρία θα είχα πάρει ήδη.
Αλλά απο τη στιγμή που δεν έχω την ανησυχία μην ξεμείνω όταν είμαι έξω (ρε, αλήθεια, το φόρτισα Κυριακή βράδυ και σήμερα Τετάρτη ακόμα ατμίζω) δεν συντρέχει λόγος να πάρω 2ο άμεσα. Μόνο για backup αν πάθει κάτι. Σίγουρα χρειάζεται διότι τώρα κουβαλάω στο τσαντάκι και το evic με μπαταρίες just in case. Μπορεί να πάρω γι αυτό το λόγο αλλά απο heavens που έχει 30 αν κάνω καμιά άλλη παραγγελία απο εκεί. Αλλιώς θα περιμένω λίγο ακόμα.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #260 στις: Οκτωβρίου 16, 2014, 12:08 »





Άλλο ένα όμορφο ταίριασμα, με έναν καταπληκτικό ατμοποιητή από τη σειρά Delta της Joyetech.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #261 στις: Οκτωβρίου 16, 2014, 16:27 »
Τελικά από αυτονομία μπαταρίας καλά τα πηγαίνει??
Είμαι με expromizer +μηχανικό+kick και το σκέφτομαι.....ξέρω ότι του πέφτει μεγάλος.


Η μπαταρια του κρατάει ΠΟΛΥ!
Εμενα μου βγαζει δυο μέρες.  :yes:

Αποσυνδεδεμένος angelosdes

  • ***
  • 531
  • Φύλο: Άντρας
  • MTL+flavour
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #262 στις: Οκτωβρίου 16, 2014, 18:08 »
επειδή η τιμη του είναι πολύ καλη γι αυτά που κανει..το πηραν αρκετοι....

να δω ποτε καποιος θα πει ΣΩΣΤΑ..ποσο αυτονομια εχει .......

δηλαδή με τι ωμ αντίστασης..και ρυθμιση..ισχυος..ποσα μ.λ...μας δινει η 2200mah..μπαταρια του....

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #263 στις: Οκτωβρίου 16, 2014, 18:48 »
Μόλις τα άνοιξα, άρχισα το ένα, και φορτίζω το άλλο (αν και φαίνεται γεμάτη η μπαταρία, just in case). Είναι πολύ ΟΜΟΡΦΑ :D . Το βάζω πιο χαμηλά απο την Vision Spinner2 που χρησιμοποιούσα, και νομίζω οτι είμαι στα ίδια, ναι είναι πιο δυνατό ;D . Αυτά είναι χαμόγελα μιας δικαιολογημένα επιτυχημένης αγοράς. Ευχαριστώ τους reviewers, και τους συνατιμιστές για τα σχόλια και τις εντυπώσεις. Ηλεκτρονικοτσιγαραδικο 310.gr, και με 15% έκπτωση επειδή "συχνάζω" μαζί σας σε αυτό το forum :bye:

Αποσυνδεδεμένος D KAPNAS

  • **
  • 255
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #264 στις: Οκτωβρίου 16, 2014, 18:50 »
ενδεικτικά με ένα 80% σιγουριάς για αυτά…

RSST στα 1,2om και 8.5 με 11W γυρω στις 9 ωρες 7 μλ
KAYFUN 1.7om 8.5 με 9W  γυρω στις 11 ώρες        8μλ

πάρα πολύ καλά, αλλά τις 2 πρώτες μέρες γιατι μου έβγαλε ολη μερα?
γιατί στα 1,2 ομ και 8,5W δείχνει συγχρόνως (3,8V) και στα 1,7ομ 8,5W πάλι, δείχνει συγχρόνως 3,1V ??

το κουμπι μετα από 10 μερες εντατικής χρήσης βγάζει ποτε -ποτε και καμια κουφη, εκει μου θύμισε VAMO! εχει τυχη σε άλλο?

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #265 στις: Οκτωβρίου 16, 2014, 19:13 »
Οχι δεν βγάζει.
Είσαι  ομως εντός εγγυήσης.

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #266 στις: Οκτωβρίου 16, 2014, 19:46 »
το κουμπι μετα από 10 μερες εντατικής χρήσης βγάζει ποτε -ποτε και καμια κουφη, εκει μου θύμισε VAMO! εχει τυχη σε άλλο?


Το κουμπι εχει καποια θεματακια μετα απο χρηση κ εμενα εντατικη ωστε να εχω αποψη για τα παντα σε αυτο το μοντακι εχουμε και λεμε.
1. Μου επεσε απο την ραφιερα που τα βαζω την δευτερη μερα (υψος 1.7μ) σε παρκε και δεν επαθε τιποτα.
2. Το προστατευτικο της οθονης αρχιζει και παιζει πανω κανω (οχι πολυ αλλα παιζει)
3. Το fire button που και που ενω το παταω δεν βαραει και θελει πιο στο κεντρο πατημα.
4. Για την πλακετα τα εχω πει κ ισχυουν τα ιδια  :thumpdown:
5. Η βαφη του δεν εχει παθει τιποτα...
6. Ο Κονεκτορας και αυτος απο αρκετα βαλε βγαλε ειναι μια χαρα.
7. Αυτονομια του σε Erlkonigin με 0.32 Kanthal σε τρυπανακι (το κλασσικο κινεζικο) micro coil 1.6ωμ 7-8ml ανετα στα 3.4 εως 3.8v




Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #267 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 01:05 »
Κρίνοντας από το γεγονός ότι δυο φίλοι μου ψάχνουν να αγοράσουν το iStick, αλλά τουλάχιστον το πλήρες πακέτο δεν υπάρχει διαθέσιμο στην ελληνική αγορά, υποθέτω ότι είχε τρελό σουξέ.

Αν και δεν είμαι αισιόδοξος για θετική απάντηση, μήπως μου διαφεύγει κάποιο σημείο πώλησης; Μιλάμε μόνο για το πλήρες πακέτο iStick.

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #268 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 01:12 »
επειδή η τιμη του είναι πολύ καλη γι αυτά που κανει..το πηραν αρκετοι....

να δω ποτε καποιος θα πει ΣΩΣΤΑ..ποσο αυτονομια εχει .......

δηλαδή με τι ωμ αντίστασης..και ρυθμιση..ισχυος..ποσα μ.λ...μας δινει η 2200mah..μπαταρια του....




Το χρησιμοποιω με Ναυτίλο με κεφαλή BVC στα 1.8 - 1.9 , ρυθμισμενο στα 8 αντε το πολυ 9 watt και κραταει τοσο ακριβως: 2 μέρες γεμάτες! :yes:
Θαρρώ πως οι περισσότεροι θα συμφωνησουμε πως το βγάζει το διήμερο αφου λόγο...βαρβαρότητας του παλμικού δεν χρειάζεται να ανεβει κανεις παραπάνω απο τα 9watt...  :dontknow:


υ.γ. Μηπως στον τίτλο του νηματος με τις...ονομασίες του να βάζαμε και το "e-BOX"? H ecig το πουλάει με αυτο το όνομα...  8)

Αποσυνδεδεμένος aelaras

  • **
  • 164
  • Φύλο: Άντρας
  • 306DCA,vision eternity,,A7,AIOLOS,AGA-Tv2,GINI..
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #269 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 01:20 »
εμενα με kayfun και micro 0.28 1,4 στα 7.5W, μου βγαζει ανετα μια μερα ..το βαζω μαζι με το κουτακι του seb στις καλυτερες αγορες που εχω κανει απο mods

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115941 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824401 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507414 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8945 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154786 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568808 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243899 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294212 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1766 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762785 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1132 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem