vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

181 επισκέπτες, 3 χρήστες
Sergios, bloodlessz, camber

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος palmas

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #240 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 21:18 »
Ιδέα για κάποιον ατμοποιητή (εργοστασιακό) που να ταιριάζει οπτικά στο Mas; Να είναι κάπως διακριτικό ας πούμε, όχι πχ σαν τον Nautilus. O protank mini 3 που έχω είναι ας πούμε στα "φυσιολογικά"... Κάποια ιδέα;


Δες μια κ με anima ;-)


Αποσυνδεδεμένος Georgechalkida

  • ****
  • 1047
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #241 στις: Οκτωβρίου 13, 2014, 23:58 »
To MAS φορτίζεται μέσω micro usb όπως τα κινητά..??  :)


Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #242 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 00:07 »
Καποια μηνυματα που αφορουσαν αλλο mod μεταφερθηκαν εδω:


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,20840.msg770064.html#msg770064

Ας παραμεινουμε στο θεμα μας.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2014, 00:23 από Vrs5 »

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #243 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 00:08 »
οκ, sorry.
Ναι, σαν τα κινητά φορτίζει.

Επιτέλους έβγαλε και ο Busardo review

www.youtube.com/embed/_W1G7p_fCJw
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 14, 2014, 00:31 από vato »

Αποσυνδεδεμένος Pouf

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #244 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 01:18 »
Κάτοχος από σήμερα κι εγώ του iStick (ασημί) και δηλώνω ευχαριστημένος. Η συσκευή είναι κομψή, βολική και τίμια για τα λεφτά της. Το δουλεύω με Aspire Vivi Nova (προεξέχει ελάχιστα από μπροστά όπως και ο μικρός Ναυτίλος, αλλά δεν του αφαιρεί κάτι εμφανισιακά) και πάει σφαίρα. Λειτουργεί απροβλημάτιστα, αν και για να είμαι ειλικρινής προς στιγμήν δίστασα να το αγοράσω όταν διάβαζα τα περί 10 watt ελάχιστης πραγματικής ισχύος κ.λπ. (ατμίζω συνήθως στα 7-8 watt).

Συγκρίνοντάς το με το Vamo, στην πράξη δεν διαπίστωσα τα «δυνατότερα ρεύματα». Στα 7 watt, με τον ίδιο ατμοποιητή και το ίδιο υγρό, λαμβάνω το ίδιο πράγμα, την ίδια αίσθηση. Από αυτονομία φαίνεται να τα πηγαίνει πολύ καλά (ατμίζω με αυτό ήδη ένα 12ωρο και η μπαταρία δεν έχει φτάσει ούτε στη μέση). Ωραίο και το «φρου φρου» με τη διάρκεια της τζούρας στην οθόνη (το έχει και το Vamo, αλλά δεν εμφανίζεται αυτόματα).

Ωστόσο, σχετικά με το ξέβαμα και τα γρατσουνίσματα, δεν είμαι το ίδιο θετικός. Μόλις πριν λίγο διαπίστωσα μια αμυχή στο πλάι. Δεν ξέρω αν ήταν έτσι από την αρχή ή φταίω εγώ (αν και το είχα στην τσέπη του πουκαμίσου μου). Απλώς το αναφέρω.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #245 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 01:45 »
Με τις πρώτες δύο φορτίσεις το istick μου έδωσε χρόνους αυτονομίας της τάξης των 10-11 ωρών. Με σχετικά εντατική χρήση και με ρύθμιση , κατά μέσο όρο, στα 3.5-3.8 V. Aπό εκεί και πέρα, και με δεδομένο ότι χρησιμοποιώ για αρκετές ώρες τη λειτουργία passthrough, δεν μπορώ να έχω σαφή άποψη για την αυτονομία που μπορεί να δίνει η συσκευή μετά τις αρχικές φορτίσεις. Θεωρώ όμως ότι με δυσκολία θα ξεπερνά τις 12 ώρες.

Αποσυνδεδεμένος BillythekingRhodes

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμίζω 24 μήνες και βρήκα την υγειά μου!!!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #246 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 17:05 »
.... μου ήρθε σε δύο μέρες από 310.gr (σφαίρα για το νησί!!!και μπράβο στα παιδιά)  :respect:
 και πραγματικά είναι απίθανο!!!


Με τον Ναυτίλο, μια στο Vamo 5  και μια στο iStick, και στα δύο στα 11 watt με Cuban Cigar,
τα 11 Watt του Vamo είναι 9,5 στο Eleaf σ´ότι αφορά την δύναμη, την τζούρα και γενικά την αίσθηση!!!!!


Όσο για την φορητότητά του ..... μοναδικό!!!!


Πήρα το ασημί και θα το ντύσω με carbon μάλλον να δω πως θα φανεί!


Τελικά, οι πρώτες εντυπώσεις άριστες!!

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #247 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 19:31 »
Μετά από δύο χρόνια φτάσαμε πάλι να χαιρόμαστε για τα παλμικά.  :confused1: :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #248 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 20:11 »
Στην περίπτωση του istick μετράει ιδιαίτερα το μικρό μέγεθος αλλά και η απόδοση, που σε κάθε περίπτωση είναι καλύτερη από μια απλή ή πολυβολτική μπαταρία τύπου eGo.  Δεν πρόκειται φυσικά για μια συσκευή υψηλών αξιώσεων. Ουσιαστικά πρόκειται για μια vv/vw μπαταρία σε πλακέ σχήμα. Όμως φαίνεται ότι αυτή η μπαταρία κάνει αρκετά καλά τη δουλειά της. Σαφώς και δεν μπορεί να συγκριθεί με άλλες πολύ ακριβότερες συσκευές. Έχω πάντως την αίσθηση ότι η joyetech-eleaf κατάφερε να ανεβάσει τις πωλήσεις της στα ύψη με την κυκλοφορία του "φτηνιάρικου" istick.

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #249 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 20:41 »
Tem δεν τα χω μαζί σου και συμφωνώ ότι για όσα προσφέρει στην τιμή του είναι πολύ τίμιο. Το θέμα είναι να μη μπερδευόμαστε. Βέβαια αυτά πρέπει να τα πω σε κανένα ecf, καθώς αυτοί ρυθμίζουν την αγορά, αλλά είναι αστείο να ρίχνουμε λεφτά μαζικά σε παλμικές συσκευές. Δεν ψηφίζουμε σωστά με τα χρήματά μας εννοώ, το μόνο που κοιτάνε οι κινέζοι.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9603
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #250 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 20:47 »
Εννοείται ότι δεν διαφωνώ καθόλου  ;)

Αποσυνδεδεμένος vamaxin

  • ****
  • 1203
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #251 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 21:02 »
Μια χαρά ειναι και λειτουργικό και εύχρηστο και καλύπτει  τις περισσότερες ανάγκες του ατμιστή...
Γλυτώσαμε απο τους μεγάλους-σωλήνες-κλαρίνα! :)
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 15, 2014, 09:22 από vamaxin »

Αποσυνδεδεμένος Pastafarai

  • *****
  • 2681
  • Φύλο: Άντρας
  • WE ARE AT WAR....CHOOSE SIDE!
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #252 στις: Οκτωβρίου 14, 2014, 22:08 »

Στα χερια μου και εμένα απο χθές. Δεν εχει νοημα να ανεβασω φωτογραφιες,όλα ίδια είναι,αυτο που εχω να πώ είναι το εξής:

Είναι ενοχλητικά μικρό σε μέγεθος,εκνευριστικά δυνατό σε ισχύ,απαράδεκτα κομψό και όμορφο και η μπαταρία του έχει αυτονομία-ανέκδοτο!  :tongue_smilie:


Δεν απορώ καθόλου που έχει γίνει ανάρπαστο. :dontknow:
Value for money στο 1000%

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #253 στις: Οκτωβρίου 15, 2014, 00:22 »
Tem δεν τα χω μαζί σου και συμφωνώ ότι για όσα προσφέρει στην τιμή του είναι πολύ τίμιο. Το θέμα είναι να μη μπερδευόμαστε. Βέβαια αυτά πρέπει να τα πω σε κανένα ecf, καθώς αυτοί ρυθμίζουν την αγορά, αλλά είναι αστείο να ρίχνουμε λεφτά μαζικά σε παλμικές συσκευές. Δεν ψηφίζουμε σωστά με τα χρήματά μας εννοώ, το μόνο που κοιτάνε οι κινέζοι.

Επέτρεψε μου να διαφωνίσω. Σωστά ψηφίσαμε. Επιβραβεύσαμε ένα "πακέτο" με πολλά θετικά στοιχεία και είμαι σίγουρος πως οι κατασκευαστές το πιάσανε το νόημα του τι θελει ο κοσμος και τι θα πουλάει σα ζεστό ψωμάκι... Εάν όχι η ίδια, κάποια άλλη εταιρεία θα το πάρει αυτό το πακέτο και θα βελτιώσει τα σημεία που μπάζει το ηδη υπάρχον. Και θα ζήσουμε μια λίγο μεγαλύτερη ατμιστική χαρά. :)

Στάλθηκε από το LG-D855 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Αποσυνδεδεμένος Atrum

  • ****
  • 1062
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #254 στις: Οκτωβρίου 15, 2014, 00:53 »
Φίλε μου, η μόνη διαφορά του από το vamo είναι πως είναι όμορφο και έχει τη μπαταρία μέσα. Ομορφιά χωρίς ποιότητα είναι κάτι που ανέκαθεν μπορούσε να προσφέρει η κίνα.


Μακάρι να αξιοθεί κάποια άλλη εταιρία να το πάει το πράγμα προς τα εκεί που πρέπει, αλλά εγώ βλέπω τον επόμενο χρόνο τα οικονομικά μοντάκια να είναι αντίγραφά του, άλλα λίγο καλύτερα, άλλα λίγο χειρότερα. Ίδια ακριβώς διαδρομή δηλαδή με το vamo.


Μακάρι να βγω λάθος.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115880 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824357 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507355 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8934 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154764 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568770 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243866 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294174 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1756 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1122 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4012 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem