vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

224 επισκέπτες, 1 χρήστης
Sergios

Twitter

iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3446
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1365 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 22:53 »
απλα ρυθμιζεις υπαρχει παραμετρος

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1366 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 22:53 »

καλησπερα φιλαρακια μου αν και σχετικα νεος στο ατμισμα και στα mod θελω να πω κατι !!!   μεχρι πριν λιγο καιρο καπνιζαμε  οτι παλιοχορτο και ματζουνι μας εβαζαν μεσα στα κανονικα τσιγαρα..τωρα μας ενοχλουν τα βατ και τα βολτ γιατι βαρανε πολυ..  ελεος δηλαδη  :wall: :laugh1:

Φίλε μου μέχρι πριν κάποια χρόνια ρωταγαμε οπου βρίσκαμε για να παμε κάπου! Τωρα έχουμε τα GPS! Αλλα ψαχνόμαστε ακόμα για να βρούμε ποιο μας κάνει...! ;)

Ελπιζω να κατάλαβες...!

Φιλικα
Αγαμεμνωνας!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 17, 2014, 23:05 από memostrikas »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1367 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 23:17 »
μπα εγω ουτε τζπσ εχω αλλα ουτε τα ρευματα με απασχολουν , για τους δρομους αν δε ξερω ανοιγω το παραθυρο και ρωταω , για το ιστικ ανεβωκατεβαζω και οπου μου κατσει  :)) :)) :)) :)) :))

Αποσυνδεδεμένος xenyxths

  • *
  • 67
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1368 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 23:23 »
Αγαμεμνων συμφωνω μαζι σου οτι παντα θα ψαχνομαστε!! αλλα οταν λεμε οτι αυτο το mod εχει θεμα με τα βατ/βολτ ειναι αγρια. τη συμπερασμα θα βγαλει ο νεος ατμιστης που δε ξερει πολλα απο βατ/βολτ  και θελει να παει σε κατι καλυτερο απo μια απλη μπαταρια

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1369 στις: Δεκεμβρίου 17, 2014, 23:34 »
Η απαντηση στην ερωτηση σου βρίσκεται στο απο πανω post  του Αποστόλη! Δοκιμάζω και οπου μου κάτσει! Οταν όμως (όπως προχωράει η τεχνολογία ) φτασουμε(σύντομα) σε σημείο οπου όλα αυτά... θα είναι πλήρως ρυθμιζόμενα, τότε θα ρωτάμε και θα ενδιαφερόμαστε αναγκαστικά! Απλα κάποιοι ψάχνονται απο τώρα!

Αποσυνδεδεμένος giorgosxk

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1370 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 00:54 »
Ρε παιδιά τα κουσούρια του τα ξέρουμε και μην ξεχνάμε ότι αυτή είναι η version 1. Ελπίζουμε λοιπόν σε αναβαθμισμένη version 2 και προχωράμε. δεν έχει νόημα να ψαχνόμαστε αν είναι ακριβές η οχι . Πας σε ένα κατάστημα, το δοκιμάζεις - σου κάνει το παίρνεις  (από Ελλάδα ή από Κίνα), δεν σου κάνει - ΔΕΝ ΤΟ ΑΓΟΡΑΖΕΙΣ. :angry_orange:

Λες και άλλα το mode που έχετε ήταν τέλεια από το version 1 και δεν είχαν κανένα κουσούρι. Εδώ το DNA και η πλακέτες του μέχρι να τις στρώση η Evolve είχε θέματα και μιλάτε υποτιμητικά για το stiκακι. Μην το πάρετε ρε παιδιά . περιμένετε να αναβαθμιστεί. εμείς δηλαδή που που ερχόμαστε από ego- twist και spinner , δεν έχουμε ψυχή,δεν έχουμε δικαίωμα να ατμιίουμε με παραπάνω ρεύματα  (έστω και σε λανθάνουσα ακρείβια για αρχή);  :eleos:

Αποσυνδεδεμένος digitalis

  • **
  • 466
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1371 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 02:14 »
Οποιος μενει ικανοποιημενος ρυθμιζοντας με την αισθηση του το μοντ δεν εχει προβλημα.
(Ας χρησιμοποιει την οθονη μονο για ωμομετρο, δε θα του κανει κανεις κουμαντο.  ;D )

Οποιος παλι θελει να εχει μια συγκριτικη αναφορα με τα αλλα μοντ (ειτε γραμμικα ειτε παλμικα, αλλά βαθμονομημενα σε Vrms) παλι δεν εχει προβλημα.
Πλεον οι πληροφοριες υπαρχουν, αρκει λοιπον να διαβασει, να ψαξει, να βρει τις μετρησεις, να αποθηκευσει τα πινακακια στο κινητο του για να ξερει οποτε και αν του δημιουργηθει η περιεργια, που περιπου κινειται.

Αλλα μη φτασουμε στο σημειο που οι κατοχοι του νομιζουν οτι επειδη μιλαμε για τα ρευματα του, δεχονται... επιθεση και πρεπει να υπερασπιστουν τα πατρια εδαφη.
Ειρηνη υμιν αδερφια. Δεν προσπαθουμε να ψεξουμε το μοντ. Ουτε, πολυ περισσοτερο, την επιλογη των κατοχων του.
Οι περισσοτεροι που κανουν αναφορα στα ρευματα ειχαν ή ακομα και τωρα εχουν τετοια (με Vmean δηλ.) παλμικα μοντακια στην κατοχη τους.

Θεωρητικα ομως πρεπει να προχωραμε μπροστα.
Καταλαβετε οτι σε αυτο που χιλιοαναφερομαστε ειναι κατι χωρις κοστος.
Δεν αναφερομαστε σε καποια αλλαγη που κοστιζει για να γινει σωστα η δουλεια.
Ποια ειναι η δουλεια? Να δινει (στο περιπου) αυτα που του ζηταμε.
Γιατι να το κανει?
Για χιλους λογους βρε παιδια, ξεκινηστε απο τον πιο απλο, το να υπαρχει λιγοτερη συγχιση σε εναν νεο ατμιστη για το τι γινεται και βαζει 10 και παιρνει καμμενο και φταστε στον πιο... πολυπλοκο, πχ γιατι να με κοροιδευει ο ασχετος ο σχιστοματης.

Φανταζομαι οτι κανενας σας δεν θα κουραστει να λεει σε οποιον εχει αποριες για το μοντ.
Αλλα νομιζετε οτι οσοι το παρουν θα ρωτησουν εσας?
Ή μπαινουν ολοι στα φορα να ψαξουν και να ενημερωθουν?

Δεν κοστιζει λεμε!
(Να κανω ενα: "Πες ΜΗΝ στη Vmean, Μ'αρες η αρεμες"? Μπααααα, θα μου ζητα κοπυραιτ ο μαικροτσιπ... :tongue_smilie: )
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2014, 02:22 από digitalis »

Αποσυνδεδεμένος BigSur

  • *****
  • 2958
  • Φύλο: Άντρας
  • Την παλεύω...
    • Vapeorama
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1372 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 02:43 »
Αν σε 92 σελίδες μερικοί σταθούν και σε κάποια προβλήματα τρέχει τίποτα; Φιμώνεται ο νέος ατμιστής; Του "στερούν" τη σωτηρία; Τι "έλεος" και θυμωμένες φάτσες και φωνές βλέπω;
Αν είναι έτσι να κλείσει το φόρουμ και να μπει μια γενική ταμπέλα "Πάρε ό,τι σ' αρέσει, αλλιώς μην τα αγοράζεις!".
Και γι αυτό και για όλα τα άλλα (μοντ, ατμοποιητές, υγρά, μαγαζιά) λέμε τη γνώμη μας και όλοι δικαιούνται να την πουν αρκεί να σέβονται τους υπόλοιπους.

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1373 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 03:13 »
Παιδιά, πιστεύω οτι το έχουμε καλύψει το θέμα. Είναι ρυθμισμένο αλλιώς, αυτό είναι δεδομένο. Τώρα το να λέμε και να ξαναλέμε τα ίδια δεν έχει νόημα.
Και δεν βοηθάει και κάποιον που ενδιαφέρεται για τη συγκεκριμένη συσκευή και θέλει να μπει στο τοπικ να δει μια δυο πληροφορίες γιατι καταλήγει να διαβάζει σελίδες επι σελίδων που βγαίνει ο ένας και λέει οτι τον χαλάει το mean και του απαντάει ο άλλος οτι αυτον δεν τον χαλάει και τούμπαλιν.

Το ρεζουμέ είναι ένα. Το istick παίζει με mean. Αυτό είναι ΑΝΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΑ φάουλ του κατασκευαστη, εφοσον έχει ¨καταργηθει¨εδω και πολύ καιρό. Ολοι συμφωνούμε οτι αυτό είναι μειονέκτιμα της συσκευής. Αυτό άλλους τους χαλάει σε βαθμό που δεν το αγοράζουν, άλλους τους χαλάει αλλά συμβιβάζονται και άλλους δεν τους απασχολεί καθόλου. Αυτό. Πάμε παρακάτω.
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2014, 03:22 από vato »

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1374 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 09:00 »
Εγω που αρχικά απάντησα με αυτό το παράδειγμα..., το έκανα διοτι η τεχνολογία προχωράει με μεγάλες ταχύτητες και για να την ακολουθήσουμε πρέπει να την κατανοήσουμε πρώτα στο κομμάτι που μας ενδιαφέρει! Θα μου πεις τώρα ο άλλος θέλει ρε φιλε να το πάρει και να ατμισει, τι να τα κάνει τα υπόλοιπα...? Η βαριέται να τα μάθει, η και είναι "στραβάδι" και δεν τα πιάνει εύκολα! Δεν παύει ομως αυτός που ΔΕΝ..., να δώσει τα εύσημα σε ολα αυτά τα ψαγμενα παλληκάρια εδω μεσα που χωρίς υποχρέωση απέναντι μου κάθονται να μετρήσουν, να υπολογίσουν, να φτιάξουν πίνακάκια ώστε εγω ο άσχετος, η νέος στο είδος αυτό να μπορώ να το κατανοήσω καλύτερα! Έξαλλου όπως εξελίσσεται το Η/Τ αναγκαστικά τα W/V θα τα συναντάμε σχεδόν παντού, και οταν έρθει του καθενός (που τι με νοιαζουν εμένα αυτά τα w/v) η ωρα να ειναι αντιμέτωπος με αυτά, πάλι και αυτός θα μπει στο τρυπακι...να ρωτήσει για να μάθει! Επειτα η γνώση ειναι δύναμη, και μπράβο στους εδω μέσα ψαγμενους, που μας την προσφέρουν ο καθένας όπως μπορει!




Υ.Γ: Και εγω δεν πολυασχολουμαι με τα w/v και παλμικά κ.α, δεν παει όμως να διαβάζω και να χαίρομαι που κάποιοι άλλοι με χρόνο,κόπο, μα πανω από όλα χαρα γι'αυτο που κάνουν έμμεσα μου ανοιγουν... και εμένα τα ματιά!
« Τελευταία τροποποίηση: Δεκεμβρίου 18, 2014, 09:06 από memostrikas »

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1375 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 21:11 »
το αποκτησα σημερα


με 1.8 αντισταση , το εχω στα 8W / 3.7V


ειναι καλα ?

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1376 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 21:15 »
Καταρχήν καλορίζικο!! Τι ατμοποιητη έχεις επανω?

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1377 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 21:18 »
2 aspire  εχω με BDC  και ποτε ποτε αλλαζω σε BVC

Αποσυνδεδεμένος memostrikas

  • **
  • 425
  • Φύλο: Άντρας
  • Εστι δίκης οφθαλμός ος τα πανθʼορά
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1378 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 21:23 »
Μια χαρα είναι εκεί...! Εσύ πως το νιώθεις? Αν θες ανέβα λιγάκι και δες που σε ικανοποιεί περισσότερο!

Αποσυνδεδεμένος dimgr

  • **
  • 291
  • Φύλο: Άντρας
Απ: iStick by Eleaf (Nobacco Mas - eCig eBox)
« Απάντηση #1379 στις: Δεκεμβρίου 18, 2014, 21:29 »
διαβασα εδω οτι το istick  μετραει λαθος τα W / V δηλαδη στην ουσια τα δειχνει 1 λιγοτερο σωστα ? αρα  ειμαι τωρα στα 9W / 4.7V  ?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1553 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120671 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 541 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 287 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296985 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827121 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510774 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156575 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi