vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

119 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #405 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 20:52 »
Καλησπέρα ψηλέ!
Το tank σου έχει αντιστάσεις και για πνευμονικές και για τσιγαρίσιες, για ποια απο τις δύο πιστεύεις οτι σε ικανοποιεί καλύτερα.
Με τι Ohm αντιστάσεις έχεις δοκιμάσει να κάνεις πνευμονικές και τσιγαρίσιες.
Σε ρωτάω επειδή πρέπει να αποφασίσεις κατα τι γνώμη μου εάν θές τανκ για τσιγαρίσια η για ντουμάνια και αναλόγος θα πάρεις και απάντηση για ατμοποιητή.
Σε περίπτωση που θές κάτι που να κάνει και τα δύο δέν έχω καμιά τρελή πρόταση.

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #406 στις: Ιανουαρίου 15, 2016, 21:52 »
Γεια σας παιδιά! Θέλω να αγοράσω έναν 2ο ατμοποιητή και χρειάζομαι τη βοήθεια σας. Είμαι στο ηλεκτρονικό τσιγάρο εδώ και 3 εβδομάδες και χρησιμοποιώ το eVic VTC mini με τον ατμοποιητή A7-MS (tron?). Θέλω να αγοράσω έναν καινούριο 1ον γιατί είμαι υπερκαμμένος και άμα πορωθώ με κάτι το χ... (ελπίζω να επιτρέπεται η λεξούλα, αν όχι sorry) και 2ον και σημαντικότερο γιατί θέλω να αρχίζω να καπνίζω και μια 2η γεύση μέσα στη μέρα. Όσον αφορά τις τζούρες που θέλω να παίρνω τώρα... γενικότερα θέλω να βγάζω ντουμάνι ρε παιδί μου! Επίσης να τονίσω ότι κάνω και πνευμονικές και τσιγαρίσιες τζούρες σε όλη τη διάρκεια της μέρας. Αυτά από εμένα. Σας ακούω! Τhanks!
ΥΓ. εργοστασιακό ατμοποιητή ψάχνω, μιας και φοβάμαι να μπω στη διαδικασία να κάνω μετατροπές μόνος μου μήπως κάνω καμιά μ@##κία και καταλήξω να ατμίζω καρκίνο σκέτο. :o
Αν είσαι ευχαριστημένος με τον A7 MS(tron) και θέλεις να παίρνει τις ίδιες κεφαλές ego one mega.
Αν θέλεις κάτι διαφορετικό, ο ναυτίλος είναι μια σταθερή αξία. Πιο πρωτοποριακός ο cubis και στην αιχμή της τεχνολογίας που έχει έρθει στα μέρη μας ο target2. Από τιμή νομίζω είναι όλοι στα 35 ευρώ και κάτω. Καλή συνέχεια, ότι και να επιλέξεις.

Αποσυνδεδεμένος PsilosX

  • ****
  • 1004
  • Φύλο: Άντρας
  • instagram: @psilosx
    • IG
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #407 στις: Ιανουαρίου 16, 2016, 12:35 »
Τι θα προτείνατε για την κάθε περίπτωση? (έναν για τσιγαρίσιες κι έναν για πνευμονικές).


King Kong, έχω δοκιμάσει μόνο την απλή αντίσταση του 1Ω, την επισκευάσιμη του 1Ω (όπως είναι καινούρια μόνο) και την τιτανίου 0.4Ω. Έχω δοκιμάσει και τα 2 είδη τζούρας με όλες. Σε πρώτη φάση όμως κατέληξα ότι δεν μου αρέσε ιδιαίτερα η εμπερία με την αντίσταση τιτανίου (δεν μου καθόταν καλά στο λαιμό η θερμοκρασία και η ποσότητα του ντουμανιού). Τη μια καιγόμουν κι έβηχα την άλλη δε μου έφτανε η τζούρα που μετά από μισή μέρα χρήσης είπα "να πάει να γ...." και την έβγαλα και έβαλα μια απλή αντίσταση και βρήκα την υγειά μου.  :tongue_smilie:




Doubt, ευχαριστώ για τις προτάσεις, θα τις εκλάβω πολύ σοβαρά  8)



Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #408 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 20:22 »
Τανκ για τσιγαρίσιες με ανταλακτικές αντιστάσεις πιστεύω οτι ο Innokin Endura t18 kai t22 (πιο πολλά ml) Clearomizer είναι πολύ δυνατοί. γύρο στα 10$ πάνε έξω. δίνουν απλά πάρα πολύ καλή γεύση.
Στα sub tanks βασιλίας είναι αυτη την στιγμή  είναι herakles plus και δεύτερος μάλλον έρχεται ο  Uwell crown, και οι δύο ξεκινάνε περίπου στα 22$

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #409 στις: Ιανουαρίου 17, 2016, 20:48 »
Tον Τ22 που χωραει  4,5 μλ υγρου, που τον ειδες να πουλιεται  εξω?

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #410 στις: Ιανουαρίου 18, 2016, 15:10 »
Tσέκαρε το σε αμερικάνικα sites, οι κινέζοι για κάποιον λόγο δέν έχουν ούτε το σετ.

Αποσυνδεδεμένος geanagno

  • **
  • 497
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #411 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 21:25 »
Καλησπέρα σε όλους!


Ψάχνω που λέτε εναν εργοστασιακό ατμοποιητή (δεν με ενδιαφέρει το να παίρνει επισκευάσιμη κεφαλή ιδιαίτερα) για να τον χρησιμοποιώ στα ταξίδια μου, καθώς δεν μπορώ να κουβαλάω μαζί μου βαμβάκι-σύρμα-kuro-κατσαβιδάκια.


Από αυτά που ψάχνω, το βασικότερο είναι να μην έχει διαρροές και να δίνει μια καλή γεύση, mtl.
Προς το παρόν έχω δει τον cubis, μήπως έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο, πέρα από αυτόν και τον nautilus (έχει περάσει από τα χέρια μου)?

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #412 στις: Ιανουαρίου 24, 2016, 21:37 »
Tολμώ να σου πω να ριξεις μια ματια στον innokin Enduro T18, einai SS+Glass 1.5 ΟΜ και δεν αλλειωνει τη γευση του υγρού.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #413 στις: Ιανουαρίου 25, 2016, 00:53 »
Tον Τ22 που χωραει  4,5 μλ υγρου, που τον ειδες να πουλιεται  εξω?

www.cvapor.com
Έχει και κουπόνι έκπτωσης 18% για το φόρουμ.

Αποσυνδεδεμένος stopapali

  • **
  • 163
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #414 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 04:31 »
Καλησπέρα σε όλους!


Ψάχνω που λέτε εναν εργοστασιακό ατμοποιητή (δεν με ενδιαφέρει το να παίρνει επισκευάσιμη κεφαλή ιδιαίτερα) για να τον χρησιμοποιώ στα ταξίδια μου, καθώς δεν μπορώ να κουβαλάω μαζί μου βαμβάκι-σύρμα-kuro-κατσαβιδάκια.


Από αυτά που ψάχνω, το βασικότερο είναι να μην έχει διαρροές και να δίνει μια καλή γεύση, mtl.
Προς το παρόν έχω δει τον cubis, μήπως έχετε να μου προτείνετε κάτι άλλο, πέρα από αυτόν και τον nautilus (έχει περάσει από τα χέρια μου)?


Αν δεν σε πειράζει η μικρή χωρητικότητα:


http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,27881.0.html




Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #415 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 07:41 »
@Kikas ποιο είναι το κουπόνι?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9606
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #416 στις: Ιανουαρίου 26, 2016, 08:02 »
GRE18OFF

Αποσυνδεδεμένος bilzark

  • 3
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #417 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 23:38 »
Παίδες Καλησπέρα σας! Λοιπόν έχω το  ΙSTICK 40W με τον GS TANK Ατμοποιητή. θέλω σιγά σιγά να ανεβώ επίπεδο στον ατμοποιητή και τα κύρια κριτήρια που κοιτάω είναι 1) το ντουμάνι (όσο πιο πολύ γίνεται) 2) ελάχιστες διαρροές . Έχετε να μου προτείνεται κάποιον ? Κοιτούσα τον Cleito , αλλά όπως με πληροφόρησαν τα παιδιά εδώ στο φορουμ δεν αξίζει για το ISTICK 40.

Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #418 στις: Φεβρουαρίου 05, 2016, 23:59 »
Cubis και 0 διαρροές και καλό ντουμανι και δεν έχω δοκιμάσει ακόμα την 0.5 μόνο τις άλλες 2

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διαγραφή άμεσης παράθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 06, 2016, 12:57 από Cruiser79 »

Αποσυνδεδεμένος kmitkas

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΒΟΗΘΕΙΑ για επιλογή clearomizer
« Απάντηση #419 στις: Φεβρουαρίου 10, 2016, 19:32 »
Καλησπέρα


Μία βοήθεια για να πάρω ένα ατμοποιητή δώρο σε φίλο.
Θέλω να του πάρω έναν ατμοποιητή με καθόλου διαρροές, σχετικά. Καλή γεύση και ντουμάνι, Οχι πνευμονικές γιατί είναι νέος, και σχετικά φθηνές αντιστάσεις ή να κρατάν πολύ.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1864 245984 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 03:26
από Tem
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572021 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1854 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8011 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1121611 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 685 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 395 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326706 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8600 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297654 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827590 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511644 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios