vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

109 επισκέπτες, 5 χρήστες
lagoudakis, th3ofilos, camber, GeorgeGTS, Giannis.B

Twitter

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος tiamat

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όλα είναι ατμός.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7065 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 16:11 »
Καινούρια στο χώρο με πολλές απορίες. Το φόρουμ περίφημο, μεγάλη βοήθεια ως τώρα, αλλά δεν βρίσκω κάτι για το θέμα που με απασχολεί, γι' αυτό το βάζω εδώ - ελπίζω να μην είμαι εντελώς εκτός τόπου.
Η μπαταρία που πήρα από γνωστή αλυσίδα και είναι από τα τελευταία μοντέλα, μου χαλάει στις δυό βδομάδες. Για την ακρίβεια, χαλάει το κουμπάκι! Δεν μπορώ πιά να αλλάξω από low σε medium ή high, έχει μετατραπεί σε αφής, θα έλεγα. Είναι η δεύτερη μπαταρία που παθαίνει αυτό το πράγμα. Την πρώτη μου την αντικατέστησαν αμέσως, αλλά δεν έχω μούτρα να πάω και για τη δεύτερη. Κάνω κάτι λάθος εγώ? Δεν το πατάω δυνατά, δεν κάνω συνέχεια αλλαγές, δεν την κακομεταχειρίζομαι (είδα κι έπαθα να μαζέψω τα χρήματα για να την πάρω), αλλά μήπως τελικά δεν κάνω σωστή χρήση? Σαν μπαταρία γεμίζει κανονικά, δεν παρουσιάζει τίποτε άλλο, μόνο το ρημαδοκουμπί χαλάει... Χελπ, δε θέλω να ξαναγυρίσω στο βρωμοτσίγαρο.

Αποσυνδεδεμένος netsplit

  • ****
  • 1358
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7066 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 16:16 »
tiamat
Κατ αρχάς καλωσόρισες.
Κατά δεύτερον, πες μας ποια μπαταρία είναι, ώστε αν υπάρχει αρνητική εμπειρία να μην την πάθει και άλλος.
Και τέλος πήγαινε και ζήτα αλλαγή άφοβα.


Αποσυνδεδεμένος tiamat

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όλα είναι ατμός.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7067 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 16:21 »
Έλεγα να ρωτήσω πρώτα, μήπως κάνω κάτι λάθος στη χρήση μιας και είμαι καινούρια ατμίστρια. Η μπαταρία είναι η iTube CV. Το έχει πάθει κανείς άλλος?

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
....και καλώς σας βρήκα!!! :D

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7068 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 16:24 »
Υποθέτω ότι αφού την πρώτη φορά στο άλλαξαν χωρίς πολλά πολλά, δεν είναι δικό σου φταίξιμο. Αν ήμουν στη θέση σου, θα την πήγαινα πίσω και θα ζητούσα να μου δώσουν κάτι άλλο, γιατί από ότι φαίνεται όλη η παρτίδα τους είναι ελαττωματική.

Αποσυνδεδεμένος tiamat

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όλα είναι ατμός.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7069 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 16:33 »
Λέτε να μη φταίω εγώ, ε? (καταραμένο ενοχικό  :wall: ). Το κακό είναι ότι ζω στην επαρχία και δεν ξέρω τι να ζητήσω να μου στείλουν σε αντικατάσταση. Έχει κανείς κάτι να μου προτείνει? Ομιλείτε με φουγάρο.

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7070 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 16:34 »
Δυστυχώς δεν έχω καμία επαφή με τα προϊόντα της Nobacco για να σε βοηθήσω εγώ.  :(

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7071 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 18:18 »
Αν το itube το πήρες απο nobacco πήγαινε ξανά να στην αλλάξουν και αυτή, απλά να ξέρεις οτι και η καινούργια αλλαγή πάλι τα ίδια θα σου κάνει είχαν γενικό πρόβλημα η nobacco με αυτή την μπαταρία, δυστυχώς δεν θα μπορέσουν να στο αλλάξουν με κάτι άλλο, αυτό μη σε απογοητεύει κάνε μια προσπάθεια να στο αλλάξουν με το xpro (αν είναι σε έλλειψη με το mas) αν στο αλλάξουν κράτα τον ατμό σου και καλη απόλαυση αν πάλι σου πουν για ίδια αλλαγή οπως ειπα και παραπάνω προσπάθησε να δεις αν το κουμπί είναι 2cm περισσότερο έξω και οχι οριζόντια όπως σε αυτά που έπεσες. ;D

Αποσυνδεδεμένος tiamat

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όλα είναι ατμός.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7072 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 18:43 »
Ευχαριστώ Αλχημιστή! Κι εσένα Rosenred, για την καλή σου διάθεση! Αλχημιστή, 2 cm έξω το κουμπί??? Υποθέτω υπερβάλλεις για να καταλάβω καλύτερα, ε? Πού στο καλό πήγα κι έπεσα στην ελαττωματική παρτίδα!!  :eyesplash:

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7073 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 18:51 »
Σιγά απλά έτυχε σε σένα, ναι τώρα το είδα και γω μου έκανε αυτόματη διόρθωση το κινητό, συγγνώμη εννοώ να προεξέχει ενα νύχι το κουμπί, μην είναι φλατ με τη μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος tiamat

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όλα είναι ατμός.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7074 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 18:59 »
Χαχα, είπα κι εγώ!  :))
Μωρέ ένα νύχι εξείχε, μετά έγινε φλατ μόνο του. Και στη δεύτερη μπαταρία πρόσεχα πολύ, να κεντράρω στο πάτημα. Απλώς κάποια στιγμή έκατσε κάτω και δεν έκανε το γνωστό κλακ του πατήματος και μ' έπιασε απελπισία. Στη δε πρώτη, είχε γίνει φωτορυθμικό, αναβόσβηνε μοναχιά της όλα της τα λαμπάκια.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Με την ευκαιρία, ενημερώστε με κιόλας, πόσο χρονικό διάστημα διαρκεί μια μπαταρία κατά μέσο όρο με χρήση από κανονική και πάνω (το φουγάρο που λέγαμε...)?

Αποσυνδεδεμένος KingKong667

  • *
  • 83
  • Φύλο: Άντρας
  • Υπερασπιστείτε όλοι τα δικαιώματα! www.cassa.org
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7075 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 22:14 »
Η νέα TC "μπαταρία" της Joytech μe λογότυπο Nobacco  ΠΟΣΟ?  50 η μία :confused1:
απλά μήν ντρεπεσαι να μπείς σε κατάστημα που έχεις αγοράσει ένα προϊόν για απορίες, και εσύ να έκανες κάτι λάθος, δικό τους είναι το λάθος που δέν σου έδειξαν πώς να το κάνεις σωστά.
 
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 12, 2016, 22:21 από KingKong667 »

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7076 στις: Ιανουαρίου 12, 2016, 23:33 »
@tiamat

Έχω το προηγούμενο μοντέλο της joytech που έχει απλά το VV Ni Ti, τα αμπέρ είναι 2200mAh η δική σου 2300mAh και μου κρατάει 3 μέρες ή 5 γεμίσματα. Το τανκ μου είναι 2.5ml με 1ohm αντίσταση, πες μας και τi ατμοποιητή και αντίσταση έχεις να σου πούμε μια ενδεικτική τιμή.
Εγώ πάντως παίζω πόλεμο με το κουμπί οπότε δε φταις εσύ, σου είπα ήταν παρτίδα, και τα Ego One VT είχαν θέμα με το fire button.
Τώρα και εσύ να φταις όλες οι μπαταρίες της nobacco δίνονται με 6 μήνες εγγύηση καλής λειτουργίας, αν σου πουν ήταν δικό σου λάθος και αρχίσουν τα κάπου κάπως κάποτε υπάρχει λύση να δουλέψει η μπαταρία σου, βέβαια όταν λες για χριστουγεννιάτικο δένδρο το λάθος είναι της πλακέτας και όχι του κουμπιού, οπότε το ρίχνεις και εκεί.

Αποσυνδεδεμένος lion7

Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7077 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 00:58 »
γεια σας παιδιά .θέλω να κάνω ερώτηση για έναν ατμοποιητη αν τον έχει δοκιμάσει κανένας άλλα δεν βρήκα κάτι στο φόρουμ .αν υπάρχει και δεν το έχω δει παρακαλώ πείτε μου που βρίσκετε. δεν ήξερα που αλλού να ρωτήσω .μιλάω για τον morph tank καθώς βλέπω ότι μπορεί να πάρει διαφορετικές κεφαλές και έχει και επισκευασιμο και μου έχει κινήσει το ενδιαφέρων. ξένα previews έχω βρει αλλά ελληνικό δεν μπόρεσα να βρω.
https://www.fasttech.com/products/3006/10017149/3683100-authentic-ehpro-morph-tank-clearomizer

Αποσυνδεδεμένος tiamat

  • *
  • 19
  • Φύλο: Γυναίκα
  • όλα είναι ατμός.
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7078 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 07:56 »
Αλχημιστή,


ο ατμοποιητής είναι Epsilon-S BDC 1,8ml και αντίσταση 16 Ohm.
Κοίταξα στο eshop, ο xpro που μου είπες είναι σε έλλειψη, στο μαγαζί πιθανόν να το έχουν όμως, ε?
Η νυν μπαταρία δεν έχει γίνει (ακόμα) φωτορυθμικό, αλλά την κρατάω πλέον σαν το Δισκοπότηρο. Βλακωδώς δεν πήρα και μια έξτρα - κι αν αποφασίσω και μπορώ να πάρω, τι να διαλέξω? Το ίδιο ακριβή με την τωρινή το αποκλείω, αλλά πάλι αν είναι λιγότερα Watt δε θα με καλύψει ατμιστικώς φαντάζομαι. 
 :confused1:

Αποσυνδεδεμένος Alxhmisths

  • ****
  • 1019
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #7079 στις: Ιανουαρίου 13, 2016, 09:09 »
Πραγματικά απογοητεύτηκα τώρα, συγγνώμη σου έδωσε τέτοιο ατμοποιητή γι αυτή τη μπαταρία;
Και πως το βίδωσες σου έδωσε και τον αντάπτορα; Το πλήρωσες και αυτό να φανταστώ;
Μου φαίνεται ότι να ναι σου δώσε.
Εγώ θα του πήγαινα και τον ατμοποιητή πίσω και θα του λεγα να μου δώσει με 510 σπείρωμα τουλάχιστον τον aero mega που είναι στα ίδια λεφτά σχεδόν.
Καταρχάς αυτό είναι στιλιστικά άσχημο, γιαχ, α ρε Γαβαλά που χρειάζεται….
 
εν πάσει περιπτώσει, στη περίπτωση που θες να το κρατήσεις τον ατμο σου και δεν θες να πάρεις άλλον (εγώ θα περνα τουλάχιστον τον aero mega 10 ευρώ κάνει) να σε ενημερώσω ότι είσαι μια χαρά, τώρα αν θες κάτι σαν extra και φθηνή περίπτωση μιας που έμπλεξες με nobacco πάρε και τη μπαταρία την epsilon 1100mAh με 20 ευρώ που ταιριάζει στον ατμο σου σαν προσωρινή λύση μέχρι να μαζέψεις ένα ικανοποιητικό ποσό και να πάρεις ένα αξιόλογο Η.Τ. μέσα από ιντερνέτ γιατί απ ότι κατάλαβα δεν υπάρχει άλλο μαγαζί εκεί  να το χαίρεσαι για μήνες.

Όσο για τον xpro ίσως το κατάστημα αυτό να έχει στοκ.

Μάλλον όχι μη πάρεις τίποτά άλλο, αγόρασε με τη μια απο ιντερνετ, σε μια μέρα θα είναι στο σπίτι σου, πάρε την μπαταρία (την αντικατάσταση) μιας που την έχεις πληρωμένη) και πες αν μπορείς να διαθέσεις ενα πόσο, και τι είναι αυτό για να κάνουμε ενα meeting να σου βρούμε τη καλύτερη λύση.
Πάντως μη το αφήσεις, άλλαξε μπαταρία 1000% και τον ατμο πες του να τον βάλει ξέρει που.

edit: Βρε μήπως σου έδωσε άλλο ατμοποιητή και μπερδεύτηκες; Δεν μου κολλάει με τίποτα το όλο θέμα, δε νομίζω να έκανε τόσο μεγάλη γκάφα.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 13, 2016, 09:21 από Alxhmisths »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 291354 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 778 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:32
από chkontog
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4916 566014 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 16:31
από nXtLs
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 760508 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 15:08
από Tol1as
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4696 501854 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:55
από anetost
Hashtag Shake and Vape 1 388 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:18
από chkontog
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241311 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 06, 2024, 13:43
από Sergios
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3325 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12811 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7835 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21485 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 196058 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid