vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

468 επισκέπτες, 7 χρήστες
thanos1071, Razor.QQ15, Sergios, Barbapaidi, sakissalonika, Tem, camber

ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5400 στις: Οκτωβρίου 07, 2014, 17:15 »
 :)) Να'σαι καλά φιλαράκι.Οπότε είμαι κομπλέ με αυτό το πακετάκι. :D

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5401 στις: Οκτωβρίου 07, 2014, 17:22 »
Μια χαρά είναι το πακετάκι σου  ;) .Καλό μεν ειναι την μπαταρία σου να μην την αφήνεις να αποφορτίζει εντελώς πριν την αλλάξεις κυρίως επειδή ειναι  unprotected,πάντος απο οτι έχω διαβάσει οι Samsung μια Χαρά και Δυνατές μπαταρίες είναι,και το sid θα την προστατέψει απο τυχόν βαθιά αποφόρτιση  8) .Ερωτηση, Μία μπαταρία πήρες μόνο?
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 07, 2014, 17:31 από Manpet »

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5402 στις: Οκτωβρίου 07, 2014, 19:50 »
Μία πήρα αρχικά γιατί έχω και μια ego-c 650 mAh.Αργότερα σκέφτομαι να πάρω την panasonic 18650  στα 3400 mAh.

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5403 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 14:15 »
Πάρε οπωσδήποτε και δεύτερη θα την χρειαστείς, μονο πρόσεξε γιατί το SID παίρνει μόνο unprotected μπαταρίες και η panasonic που λές πρέπει να είναι η NCR18650B.Δεν ξέρω αν την συγκεκριμένη την παίρνει και στο μήκος το SID ρώτα κάποιον που το έχει.

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5404 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 14:36 »
Οκ. Όταν έρθει με το καλό θα πάω από το μαγαζί που πήρα την samsung και θα δοκιμάσω την panasonic να δω αν χωράει. :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος spykal1

  • ***
  • 980
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5405 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 15:59 »
Χωραει, αρκεί να αφαιρέσεις απο την πανασονικ ,το νάυλον περίβλημα,αν έχει τετοιο.

Αποσυνδεδεμένος IliasTh

  • **
  • 120
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5406 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 16:20 »
Κομπλέ.Να'σαι καλά για την πληροφορία

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5407 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 21:08 »
Σημερα αποφασισανα αλλαξω αντισταση στον ego-cc ατμοποιητη μου και σας μιλαω ειλικρινα καμια μα καμια σχεση με το προηγουμενο ατμοποιητη, ακομη και στην αρχη δεν μου εβγαζε τοσο ωραια το αρωμα, πραγματικα ενιωσα λες και πριν ατμιζα καμενη αντισταση σε σχεση με τωρα για να μη πω οτι καπνιζα πριν και το τρομακτικο ειναι πως ολο αυτο το ειχα συνηθησει και ειχα κατεβασει μισο μπουκαλακι, απο την αλλη ισως ειναι και ιδεα μου δεν θελω και να υπερβαλω τι να πω εχω μπερδευτει αλλα η γευση ειναι σιγουρα καλυτερη τωρα, ισως να φταιει και που οταν αρχισα ατμιζα σαν φουγαρο, τωρα ουτε ηλεκτρονικο ουτε κανονικο κανω τιποτα σπανια καμια τζουρα απο το ηλεκτρονικο αναλογως αν μου ερθει,  θελω να μου λυσετε σας παρακαλω 2 αποριες τωρα, μηπως η προηγουμενη αντισταση ηταν ελλατωματικη επειδη δεν την αγορασα ξεχωριστα αλλα ηταν μαζι με τον ego-cc στο εσωτερικο του οταν τον αγορασα και γι αυτο αρχισε να βγαζει τοσο γρηγορα τετοιου βαθμου αλλοιωση και δευτερον αν ολη αυτη η βρωμια που ατμιζα πριν υπαρχει περιπτωση να μου εχει καταστρεψει κανα πνευμονα ή ειναι καρκινογονο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 08, 2014, 21:13 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος spirosbreak

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5408 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 21:39 »
γεια σας θέλω να βάλω μια αγγελία για ενα ατμοποιητη επισκευασιμο ζεν που μπορώ να την βάλω και αν επιτρέπεται

Αποσυνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1943
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5409 στις: Οκτωβρίου 08, 2014, 21:55 »

Αποσυνδεδεμένος vaporcity

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5410 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 11:11 »
-Καλημερα σε ολους και χαιρομαι που σας βρηκα ...ειμαι το νεωτερο μελος του φορουμ ((πεμπτη9/10/14) ...
δυστυχως εχω "πελαγωσει" λιγο με την τεραστια θεματολογια του φορουμ , και απ οτι φαινεται πρεπει να ριξω πολυ διαβασμα ....ομως επειδη το θεμα μου επειγει , θα ηθελα να μου πει καποιος πρωτα αν μπορω να το δημοσιευσω εδω..ευχαριστω

Αποσυνδεδεμένος imjp1982

  • ****
  • 1249
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5411 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 11:26 »
Καλημερα φιλε vaporcity..Καλως ορισες...Για οποιαδηποτε απορια,εδω εισαι :)

Αποσυνδεδεμένος vaporcity

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5412 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 11:59 »
οκ οκ ευχαριστω πολυ imjp1982  :) ..

το λοιπον...

ειμαι ατμιστης εδω και 2 μηνες ...ακομα δεν εχω καταλαβει τα βασικα !.. :confused1: ..πιστευω δεν φταιω εγω αλλα απο τα τρια καταστηματα που εχω επισκεφτει και αγορασει , μου λενε ...διαφορετικα πραγματα!! >:( ...
 

..τα βασικα μου και επειγοντα θεματα ειναι δυο....

1)...πως ατμιζουμε σωστα?? :confused1: :confused1: ....σε ενα κεντρικοτατο καταστημα στο Συνταγμα που βρεθηκα τυχαια μου λενε ...ΔΕΝ χρειαζεται να ρουφας τον ατμο , αλλα απλα πατας το κουμπι και ο ατμος σου ερχεται μονος του...ακομα μου ειπαν πως οταν ρουφαω κινδυνευω να μου ερθει υγρο στη γλωσσα.....τωρα το αστειο ειναι  πως το καταστημα της γειτωνιας μου , γελασε με ολα αυτα  :confused1: ...και μου ειπαν οτι ισχυει το ακριβως αντιθετο.. :hmmm: :hmmm: ...πειτε μου ρε παιδια τι ισχυει τελικα :confused1: :confused1: :confused1: ...θα σας πω μετα ποιο ειναι το δευτερο σημαντικο μου θεμα , γιατι εχει σχεση και με το πρωτο..

Αποσυνδεδεμένος c00kieR

  • **
  • 270
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5413 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 12:01 »
Ρουφας απαλα και μακροσυρτα τον ατμο που παραγεται. Δε ρουφας με την ενταση που τραβουσες στο τσιγαρο.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 09, 2014, 12:11 από c00kieR »

Αποσυνδεδεμένος vaporcity

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΝΕΩΝ ΜΕΛΩΝ
« Απάντηση #5414 στις: Οκτωβρίου 09, 2014, 12:36 »
..ωραια φιλε cOOKieR , αν καποιος εχει διαφορετικη αποψη , παρακαλω πολυ να το συζητησουμε...

παμε τωρα στο δευτερο επειγον θεμα μου...και συγγνωμη αν  σας κουραζω..

-Απ την αρχη στο πρωτο καταστημα που επισκεπτηκα κοντα στη γειτονια μου (αιγαλεω) μου συστησαν για ατμιστη τον MINI PRO TANK II ....εγω προσωπικα δεν ειχα φυσικα ιδεα!...στην συνεχεια δοκιμασα και διαφορετικο ατμιστη απο αλλο καταστημα , αλλα αισθανθηκα καλλυτερα με τον αρχικο και ετσι επεστρεψα...σε αλλο παλι καταστημα που βρεθηκα τυχαια , μου συστησαν να παρω για ατμιστη καποιον aspire ( αν δεν κανω λαθος)...καταλαβα τοτε πως για ενα νεο ατμιστη τα πραγματα ειναι αρκετα δυσκολα και μπερδεμενα...για να μην πω τωρα για τα υγρα κλπ κλπ
εν πασει περιπτωση τωρα στο παρον , εχω μεγαλο προβλημα με το εξης.....οταν ατμιζω οπως λεει ο φιλος cOOKieR , και ενω ολα μου φαινονται καλα , ξαφνικα  ο  ατμιστης σαν να "μπουκωνει" και οχι μονο δεν τραβαει σωστα οταν ρουφαω , αλλα τον ακουω σαν να "βραζει" και να κανει "μπουρμουλιθρες" , ενω καθως εγω ρουφαω δυνατοτερα για να δουλεψει , αυτο με κουραζει στο λαιμο και οχι μονο αυτο , αλλα μου ερχονται και τα υγρα στην γλωσσα!!!.....αλλαζω μπαταρια , αλλαζω το φιλτρακι του μηπως , συμπληρωνω υγρο - λεω μηπως φταιει κατι απο αυτα-  αλλα τιποτα...ωσπου ξαφνικα καποια στιγμη με καποιο "μαγικο" θα ελεγες τροπο , ολα επανερχονται σε μια ταξη , και ξανα μανα απο την αρχη μετα απο καποια ωρα!!!....τι λετε εσεις ρε παιδια?? help help

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354850 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10318 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191186 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 698 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 573 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588942 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797148 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7234 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312678 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6659 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11935 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13188 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711