vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

Aspire Nautilus Mini

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #690 στις: Απριλίου 19, 2015, 00:06 »
Παιδες και γω που δοκιμασα τις καινουριες δε μου αρεσαν!Δε μου διναν γευση,τις επαιξα σε μεγαλο ευρος watt στο στικακι μου το 30αρι αλλα τιποτα!την πεταξα στ15-20 ml και πολυ την κρατησα!Οι 1.6 μου καθονται μια χαρα,ντουμανι κ γευση κανενα παραπονο στα 9 watt!

Αποσυνδεδεμένος mimis

  • ****
  • 1315
  • Φύλο: Άντρας
  • Λατρεύω τις δίχρονες γαλέρες
    • Webcam - Κέρκυρα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #691 στις: Απριλίου 19, 2015, 00:09 »

Συμπέρασμα, ήταν ακριβές με 30-35 ml διάρκεια, τώρα ειναι πανάκριβες με τα 20 ml.
Εχει καταναλώσει κάποιος τα coil που λενε ότι ειναι αυθεντικα, από το Aliexress να μας πει τι γινεται με αυτα;
Από όσα καταλαβα πάντως, μονο με επισκευασιμο θα δουμε φως όσοι πάμε 7,5 με 10 ml την ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #692 στις: Απριλίου 20, 2015, 12:28 »
Καλημέρα,
από την περασμένη Τετάρτη είμαι και εγώ πλέον με η.τ. (μετά απο 28 χρόνια τσιγάρο)
Ξεκίνησα με istick30 + Nautilo Mini και με 2 10μλ υγρά της Liqua, και κάνω περίπου 3ml την ημέρα.
Όλα καλά μέχρι εχτές το απόγευμα που παρατήρησα ότι κάπως αργή να ξεκινήσει (ο ήχος που ακούγεται σαν βράσιμο) και αυτό για περίπου 1,5 δευτερόλεπτα, ενώ πριν είμαι σίγουρος πως ξεκίναγε με το πατούσα το κουμπί.
Έχετε καμιά ιδέα τι μπορεί να είναι?
Το istisk το έχω στα 9V.

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #693 στις: Απριλίου 20, 2015, 13:06 »
Πάρε πιο χαλαρές τζουρες η πατα το κουμπακι και αστο να ατμοποίηση το υγρό για λίγο και μετα πάρε τζουρα μάλλον εχεις πολύ υγρό στην αντίσταση σου ..

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #694 στις: Απριλίου 20, 2015, 20:35 »
9v ή 9w;

Δοκιμασε οτι σου ειπε ο ρεννος.επισης λιγο πριν τελειωσεις την τζουρα σου ασε το κουμπάκι και παρε οτι ατμο εχει μεσα...

Απο γευση και ποσοτητα ατμου ειναι οπως την 1η μερα;

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #695 στις: Απριλίου 20, 2015, 20:42 »
9W, όχι και η γεύση δεν ήταν καλή.
Τελικά άλλαξα την αντίσταση και μου φαινετε οκ, αν και έχω την εντύπωση πως δεν έχει την ίδια γεύση (το υγρό που ήταν μέσα δεν το άλλαξα)
για την ώρα την ξεκίνησα με 7w και ανέβηκα στα 8w.

Αποσυνδεδεμένος RennOs

  • **
  • 118
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #696 στις: Απριλίου 21, 2015, 00:52 »
Πάντος μιας και άλλαξες και υγρό καλό θα ηταν να επλενες και το τανκακι και να πετουσες το υγρό που είχε και να εβαζες παλι . Να διαλέξεις τις αντίστασης με την μικρή τρύπα έχουν καλύτερη γεύση!

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #697 στις: Απριλίου 22, 2015, 16:04 »
Καλησπέρα. Άλλαξα αντίσταση στον Nautilus mini για να δοκιμάσω νέο υγρό και από τότε που επανέφερα την παλιά αντίσταση (σχετικά καινούρια κι αυτή) με το δικό της υγρό, μου φαίνεται πολύ πιο σφιχτή η τζούρα σε όλες τις ρυθμίσεις του Airflow. Υπάρχει περίπτωση να έχει πάρει κανένα σκουπιδάκι στη βάση εκεί που έχει τις τρύπες του Airflow; Αν ναι, πώς την καθαρίζουμε -όπως τον υπόλοιπο ατμοποιητή; Επίσης, είναι προτιμότερο η αντίσταση να κουμπώνει πρώτα στη βάση και μετά στην "καμπάνα" του ή το ανάποδο; Κάτι πρέπει να έκανα λάθος ξαναβάζοντας την παλιά αντίσταση αλλά δεν μπορώ να καταλάβω τί...

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #698 στις: Απριλίου 22, 2015, 16:53 »
Αρχικα ειναι ιδιες;
Γιατι βγηκαν καινουριες με πιο μικρες τρυπες;
Οι καινουριες μου φανηκαν λιγο πιο αερατες ή απλα επειδη ειναι καινουριες...

Πρωτα βιδωνουμε στην βαση ,σταζουμε 2-3σταγονες μεσα στην αντισταση και μετα βιδωνουμε την καμπανα...

Οσον αφορα τον καθαρισμο.υπαρχουν πολλοι τροποι...
Εγω τον βραζω με νερο και λιγο ξυδι και μετα με σκετο νερο... (αφου βγαλεις τα 2 οριγκακια που εχει )

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #699 στις: Απριλίου 22, 2015, 17:01 »
Ναί, ίδιες είναι, τις είχα πάρει από ίδια παρτίδα μαζί με τον ατμοποιητή. Τις χρησιμοποιώ με 2 διαφορετικά υγρά για να μη μπλέκονται οι γεύσεις και το θέμα προέκυψε μετά από εναλλαγή της μίας με την άλλη, χρησιμοποιημένες και οι δύο από λίγο -άρα θεωρητικά ήξερα τί να περιμένω. Φοβόμουν να πλύνω τη βάση του ατμο, αλλά θα δοκιμάσω όπως λες. Ευχαριστώ!

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #700 στις: Απριλίου 22, 2015, 18:39 »
Τι υγρο κάνεις σε αυτη που εχει πιο σφιχτη και τι στην αλλη;
Μπορει να ειναι πιο "βαρβαρο" αρα να καταπονει πιο γρηγορα την αντισταση...

Και προσεχε το στεγνωμα...θελει καλο ειδικα ο ναυτιλος που η βαση του εχει δαχτυλιδι..

Αποσυνδεδεμένος IreneS

  • **
  • 280
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #701 στις: Απριλίου 23, 2015, 15:15 »
Σ'ευχαριστώ kongeo. Τελικά μάλλον είχε πιάσει μάκα στη βάση του γιατί με ένα καλό καθάρισμα και στέγνωμα δουλεύει πολύ καλύτερα, με την ίδια αντίσταση. Το τελευταίο υγρό που δοκίμασα ήταν Tribeca και άφησε πολλά κατάλοιπα από ό,τι φαίνεται. Οι αντιστάσεις της Aspire με τις μεγαλύτερες τρύπες πάντως γενικά μάλλον μου αρέσουν λιγότερο.

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #702 στις: Απριλίου 23, 2015, 15:22 »
Αν και καθυστερημένα να απαντήσω.
Τελικά με την αλλαγή τις αντίστασης που έκαψα δεν είχα πετάξει το παλιό υγρό οπότε είχα την χάλια γεύση,
το πέταξα έπλενα καλά το τάνκ και με την νέα αντίσταση όλα καλά.
Αλλά τελικά τον έδωσα στην γυναίκα μου και σήμερα πείρα τον μεγάλο Nautilus γιατί ξεπερνάω τα 3ml ημέρα.

Αποσυνδεδεμένος kongeo

  • ****
  • 1209
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #703 στις: Απριλίου 23, 2015, 16:20 »

@Irenes το τριμπεκα ναι ειναι λιγο βαρβαρο υγρο,καταπονει πιο γρηγορα τις αντιστάσεις σε σχεση με αλλα πιο φιλικα!
Προσεχε και καθαριζε το κομμάτι που βιδωνει η κεφαλη,εκει μαζευει συνηθως μακα!!


@hifrag να θυμασαι οτι αν μειωνε η ποσότητα του ατμου ή η γευση ή και τα 2 μαζι σημαινει οτι η αντισταση αρχιζει να αφηνει χρονους..ολα αυτα πριν παρεις καμμενο,τοτε επρεπε να Την ειχες αλλαξει ηδη


Καταλαθως εκανα παραθεση αντι για τροποποιηση!αν γινεται ας σβηστει το πρωτο ποστ!

Αποσυνδεδεμένος higraf

  • ***
  • 853
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #704 στις: Απριλίου 23, 2015, 16:23 »
kongeo την έκαψα γιατί δεν ήξερα και δεν άφηνα σχεδόν ούτε σταγόνα μέσα για να αλλάξω υγρό.
Νέος στο άτμισμα οπότε συμβαίνουν αυτά.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2333 241050 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:43
από Sergios
ARTEMIS MINI BRASS GUS TELESCOPIC [Μηχανικά mods] 6 7771 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 12:00
από Jamesheica
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4693 501201 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 08:42
από anetost
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 3243 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem
Hashtag Shake and Vape 0 249 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12632 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 653 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7758 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21405 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195821 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2090 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5235 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos