vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

382 επισκέπτες, 2 χρήστες
Barbapaidi, xsad

Aspire Nautilus Mini

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #165 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 19:45 »
Βρε παιδιά να ρωτήσω κάτι? Από χτες έχω αλλάξει δύο αντιστασεις κ γεύση δεν μου έρχεται καθόλου.. Λέτε να έπεσα σε ελλατωματικες κεφαλές?

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #166 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 20:15 »
το αφησες κανα 5 λεπτο το υγρο να ποτηση καλα ο ατμοποιητης? ειναι στα ιδια ΩΜ με τον προηγουμενο ατμοποιητη που χρησιμοποιησες? και συνιθως οι ατμοποιητες αρχιζουν να στρωνουν αφου εχεις κανει τουλαχιστον 1,5ml υγρου, υπαρχει και το ενδεχομενο να  μην εχεις γευση του υγρου απο την πολυ χρηση του συμβαινει  σε αρκετους,  δοκιμασε να ατμισης για κανα 2ωρο αλλο υγρο σε αλλο ατμοποητη και μετα ξαναπιασε τον nautilo,  λιγο δυσκολο να επεσες σε 2 απανωτους με προβλημα, τσεκαρε και την μπαταρια να δεις ειναι φορτισμενη και δινει τα απαρετητα volt


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2014, 20:17 από Nemesis_rds »

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #167 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 20:21 »
Ευχαριστώ για την απάντηση αρχικά.. Την δεύτερη αντίσταση την έχω από χτες το βράδυ μέχρι κ τώρα. Η μπαταρία είναι γεμάτη οφείλω να σου πω.. Έχω το istick κ είναι φουλ. Κ το μεσημέρι ξαναγεμισα το τανκακι του. Τώρα δεν ξέρω τι μπορεί να συμβαίνει..με την αρχική αντίσταση που υπάρχει στην συσκευασία του nautilou ξεκίνησα κ δεν είχα πρόβλημα κ οι δύο που αναφέρομαι τώρα ήταν αγορασμενες από μαγαζί στα 1,8ΩΜ.Η πρώτη δε ήταν κ πολύ σφιχτη σαν τζουρα λογικά θα υπήρχε ένα ελλατωμα. Τεσπα Θα δοκιμάσω κ αυτό που μου είπες θα κάνω ένα διαφορετικό υγρό σε άλλο ατμο

Αποσυνδεδεμένος ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #168 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 20:28 »
και εγω τον αγορασα προχτες μεσα στο τανκακι η αντισταση ηταν στα 1,6ΩΜ και η δευτερη που ειχε μεσα στο κουτακι ηταν στο 1,8ΩΜ αν την εχεις την αντισταση που ειχε μεσα το τανκακι τσεκαρε την να δεις.


Διαγραφη αμεσης παραθεσης
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 07, 2014, 20:31 από Nemesis_rds »

Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #169 στις: Νοεμβρίου 07, 2014, 20:34 »
Δεν την έχω την πεταξα δυστυχώς.. Τέλος πάντων δεν πειράζει. Ευχαριστώ πολύ Νεκταριε. Την επόμενη θα πάρω να δοκιμάσω στα 1,6ΩΜ ☺☺

Αποσυνδεδεμένος mode plagal

  • ***
  • 501
  • Φύλο: Άντρας
  • happy people have no stories..
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #170 στις: Νοεμβρίου 08, 2014, 03:21 »
προηγουμενως ειχα γραψει για καποια προβληματακια που αντιμετωπιζα με το ναυτιλο.
πηγα απο το μαγαζι που τον αγορασα για να το δει και ο πωλητης να μου πει αν ειναι φυσιολογικη η συμπεριφορα του.
(εκαιγε πολυ υγρο,ερχοταν υγρο στο στομα,εκανε μπουρμπουληθρες)
τελικα ηταν ελαττωματικο το το τμημα στο οποιο βιδωνει το ντριπακι και η αντισταση απο την πανω πλευρα της.ειχε ενα μικρο κενο απο το οποιο περνουσε αερας οποτε μοιραια καταπινε πολυ υγρο η αντισταση.
στο καταστημα ηταν ιδιαιτερα εξυπηρετικοι και μου αντικατεστησαν το συγκεκριμενο τμημα.
γενικα ο ναυτιλος με μοντακι καταναλωνει αρκετο υγρο σε σχεση ας πουμε με εναν απλο aspire bdc αλλα καμια σχεση η συνολικη εμπειρια.τωρα νοιωθω οτι εχω μια πραγματικα αξιοπιστη συσκευη αντισματος και ως προς την οικονομια του υγρου πλεον ψιλοψαχνομαι με diy και βγαινει πολυ πιο φτηνα.επισης νομιζω οτι οι αντιστασεις bvc  ειναι πιο ανθεκτικες οποτε κερδιζεις και απο εκει.

Αποσυνδεδεμένος giorgosmc

  • ***
  • 667
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #171 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 01:28 »
Χαιρετω τη παρεα, ως αρκετα αρχαριος στο μεγιστο βαθμο θα ελεγα αν και πρωιν χρηστης ητ χωρις να ασχολιομουν ιδιαιτερα παρα μονο οτι μου πλασαραν και τωρα που αρχισα επιτελους να το ψαχνω  ειπα να ασχοληθω στα σοβαρα, για να μπαινω στο ψητο, εως αυριο θα εχω στα χερια μου aspire nautilus mini και eCig eBox Super Pack και επειδη θελω να ειμαι προετοιμασμενος οταν τον παρω και οχι σαν να πιανω στα χερια μου κατι απο αλλο πλανητη και απο αμαθεια και μονο να τα χαλασω θελω τη βοηθεια σας, μπορει να ειδα 10αδες βιντεο, μπορει να διαβασα απειρες σελιδες στο φορουμ αλλα θελω και μια ολοκληρωμενη γνωμη απο καποιον εμπειρο εδω μεσα

πρωτο και βασικοτερο: πως θα καταλαβω αν το υγρο μου ειναι αρκετα παχυρευστο ή υγρορευστο για να ρυθμισω την τρυπουλα αερα να ειναι μεγαλη ή μικρη αντιστοιχα(τα υγρα που χρησιμοποιω τωρα ειναι natura, φραουλα με 0 νικοτινη και λατακιαμε 0,9) ειδα καποια βιντεο αλλα εχω μπερδευτει σε πολυ μεγαλο βαθμο με αυτο το θεμα

δευτερον πως θα καταλαβω ποσο να ανεβασω ή να κατεβασω τα watt στη μπαταρια που ανεφερα παραπανω για να συνεργαζετε καλα με το nautilus mini, υπαρχει μια μεση τιμη που βαζετε οι περισοτεροι, υπαρχει καποια χρηση τομη δηλαδη?

Θελω να μου πειτε γενικοτερα στα ποσα watt ρυθμιζετε την συγκεκριμενη μπαταρια και ποσο μικρες ή μεγαλες τρυπουλες αφινετε ανοιχτες ετσι ωστε να μην υπαρχουν προβληματα υπερτοφοδοσιας αλλα ουτε και υποτροφοδοσιας και να συνεργαζετε ομορφα η συγκεκριμενη μπαταρια με το nautilus mini.

Υπογραμμιζω πως μιλαω για τον συγκεκριμενο και μονο ατμοποιητη mini nautilus της aspire.
« Τελευταία τροποποίηση: Νοεμβρίου 11, 2014, 10:04 από giorgosmc »

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #172 στις: Νοεμβρίου 11, 2014, 11:13 »
Καλημέρα.

Ως μπούσουλας για τη ρευστότητα ενός υγρού, είναι η περιεκτικότητά του σε VG/PG. Κατά κανόνα, όσο περισσότερη VG, τόσο πιο παχύρρευστο.

Όλα τα άλλα που ρωτάς, είναι καθαρά υποκειμενικό θέμα. Ξεκίνα από τα 8 watt και παίξε με τις τρύπες αέρα. Όταν βρεις τη ρύθμιση που σε βολεύει, την κρατάς. Χωρίς αυτό να σημαίνει ότι την παντρεύεσαι. Ακόμα και μέσα στη μέρα, μπορεί να θες να την αλλάξεις άφθονες φορές.

Η χαρά του πολυβολτικού και της δυνατότητας ρύθμισης αέρα!

Αποσυνδεδεμένος γιωργος77

  • **
  • 139
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #173 στις: Νοεμβρίου 15, 2014, 21:58 »
καλησπερα


ποιες κεφαλες bvc θεωρειτε καλυτερες για τον μινι?1,6 η 1,8


Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #174 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 01:29 »
Μια απορία. Μερικές σελίδες πριν έλεγαν κάτι φίλοι ότι ο κλώνος από FT δουλεύει με τις αυθεντικές κεφαλές. Στα σχόλια εκεί διαβάζω όμως ότι δεν ισχύει αυτό για τον mini. Μήπως λέγατε για τον μεγάλο; Θέλω να πάω πρώτα σε κλώνο να δω αν θα με βολέψει γενικά, αλλά θέλω τα original coils φυσικά...

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #175 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 01:34 »
Για ποιον κλωνο αναφερεσαι?

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #176 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 01:44 »
SKU 1816500

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #177 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 01:52 »
Οντως χαμος στα σχολια εκει. Οι μισοι λενε οτι ταιριαζουν οι original κεφαλες και οι αλλοι μισοι οχι.. :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #178 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 02:11 »
Άστα να πάνε. Διαβάζω και στο reddit ότι το istick eleaf χρησιμοποιεί λάθος τύπο για να κατεβάζει volt και δίνει πάντα 1 βολτ πάνω απ' ότι λέει και δεν κάνει τόσο για απλούς clearomizers που δεν αντέχουν πολλά ρεύματα και το σετάκι μου καταστρέφεται...  :laugh1: >:(

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Απ: Aspire Nautilus Mini
« Απάντηση #179 στις: Νοεμβρίου 16, 2014, 02:45 »
Ναι για το istick είναι γνωστό το πρόβλημα που αναφέρεις. Η λύση σε αυτό είναι οτι το ξεκινας απο το μίνιμουμ δλδ 3V και ανεβαινεις σιγά σιγά οπου σε εξυπηρετεί. Το istick το περιμένω και εγώ, για τον ναυτίλο μίνι που έχω πάντως μπορω να σου πω τα καλυτερα.. Και αντέχει σε υψηλα ρεύματα. Στην spinner το δουλεύω στα 4.1-4.2V με την 1.8 αντίσταση.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206516 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541459 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31068 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50189 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597267 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357786 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11533 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193073 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1315 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1308 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591943 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios