vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

183 επισκέπτες, 3 χρήστες
Mimhsdr, bloodlessz, camber

Twitter

GG Tilemahos

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1035 στις: Μαρτίου 10, 2016, 20:01 »
Εχουν παραθεσει κατα καιρους φωτογραφιες απο τα στησιματα και την τοποθετηση βαμβακιου καθως και βιντεο και σε αυτο και στο αλλο νημα του κλωνου .
Η αντισταση σου οπως φαινεται απο τις φωτογραφιες που εβγαλες δεν ειναι καλη .... 
1. ειναι παρα πολυ ψηλα , εχεις παρει εναν ατμοποιητη για γευση και θα την χασεις .
2. εχει κενο ενδιαμεσα και οι ακρες κολλημενες  , με οτι συνεπαγεται αυτο ..
Διαβασε λιγο το πως στηνεται ο Τηλεμαχος και βαλε το αξονακι σου η οτι χρησιμοποιεις να καθεται στα λουκια πριν και οταν θα δενεις την αντισταση στους πολους .

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1036 στις: Μαρτίου 10, 2016, 21:02 »
Εχουν παραθεσει κατα καιρους φωτογραφιες απο τα στησιματα και την τοποθετηση βαμβακιου καθως και βιντεο και σε αυτο και στο αλλο νημα του κλωνου .
Η αντισταση σου οπως φαινεται απο τις φωτογραφιες που εβγαλες δεν ειναι καλη ....
1. ειναι παρα πολυ ψηλα , εχεις παρει εναν ατμοποιητη για γευση και θα την χασεις .
2. εχει κενο ενδιαμεσα και οι ακρες κολλημενες  , με οτι συνεπαγεται αυτο ..
Διαβασε λιγο το πως στηνεται ο Τηλεμαχος και βαλε το αξονακι σου η οτι χρησιμοποιεις να καθεται στα λουκια πριν και οταν θα δενεις την αντισταση στους πολους .
Έχω δει αρκετά βίντεο, αλλά για τρίτο στήσιμο ακόμη δυσκολεύομαι. Σαν να μην πιάνουν καλά τα ρημάδια.
Σε ευχαριστώ για τις υποδείξεις.

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1037 στις: Μαρτίου 10, 2016, 21:14 »
Αχιλλέα υπομονή χρειάζεται και να κατανοείς αυτά που βλέπεις σε βίντεο και φωτογραφίες έχεις στα χέρια σου ένα διαμάντι που περιμένει το κατάλληλο γυάλισμα για να σου δώσει την λάμψη του λίγο χρόνο χρειάζεται και πιστεύω ότι θα τα καταφέρεις

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1038 στις: Μαρτίου 10, 2016, 22:02 »
Γιώργο σίγουρα χρειάζεται υπομονή και επιμονή. Εξάλλου για να την 'ακούω' έχω οπλισμένο και τον Ναυτίλο. Απλά ζητώ και την δική σας υπομονή, γιατί ίσως να φανώ λίγο κουραστικός με τις ερωτήσεις και με τις φωτογραφίες μου.
Που θα πάει όμως. Αργά ή γρήγορα θα το πετύχω.

sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1039 στις: Μαρτίου 11, 2016, 11:16 »
Κάποια μηνύματα που αφορούσαν κλώνους, διαγράφηκαν.

Αποσυνδεδεμένος shadockan

  • *****
  • 4514
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1040 στις: Μαρτίου 11, 2016, 15:24 »
Γιώργο σίγουρα χρειάζεται υπομονή και επιμονή. Εξάλλου για να την 'ακούω' έχω οπλισμένο και τον Ναυτίλο. Απλά ζητώ και την δική σας υπομονή, γιατί ίσως να φανώ λίγο κουραστικός με τις ερωτήσεις και με τις φωτογραφίες μου.
Που θα πάει όμως. Αργά ή γρήγορα θα το πετύχω.

sent from my Amstrad CPC6128

Γιωργο , ο Αχιλλεας ξερει τι ειναι ικανος ο Τηλεμαχος να δωσει....... ;D
Τρικαλινός ειναι........... :))
Το πρωτο στησιμο εγω το εκανα και κατεβασε νικοτινη........ :))

Αχιλλεα , ελα να σου δειξω τα βασικα , γιατι μαλλον η αντισταση ετσι οπως την κανεις , βρησκει στους πολους και κανει βραχυκυκλωμα ή ο θετικος στο 510 , δεν προεξεχει και ετσι ακουμπαει το σπειρωμα στον πολο του μοντ.

Οι ακρες της αντιστασης καλο ειναι να τις βιδωνεις απο την αλλη μερια στις βιδες , για να μη σου σπρωχνουν τα ποδαρακια της αντιστασης οταν βιδωνεις τις βιδες.

Αντε...., καιρο εχουμε να πιουμε καφε.....  
Σε πεθύμησα παλικαρι μου....    Ουουουου........ :D

Αποσυνδεδεμένος giorgos maniadakis

  • *****
  • 2157
  • Φύλο: Άντρας
  • Ποτε μην εκλαβεισ : την σιωπη μου ωσ αδιαφορια ...
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1041 στις: Μαρτίου 11, 2016, 15:35 »
Ααα Αχιλλέα δεν μας τα είπες όλα.. Έχεις δίπλα σου τέτοιο δάσκαλο και δεν το εκμετάλευεσαι  μόνο παιδεύεσαι να βρεις λύση από μόνος σου.. Πενθήμερη αποχή από το νήμα και γρήγορα στου Βασίλη.. Ααα και μην ξεχάσεις να πάρεις και καμία νταμιτζανα τσίπουρο όλα κι όλα

Στάλθηκε από το ALCATEL ONE TOUCH 7041X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1042 στις: Μαρτίου 11, 2016, 19:17 »
Βασίλη όντως. Καιρό έχουμε να βρεθούμε αλλά από βδομάδα που έχω ελεύθερα τα πρωινά σίγουρα θα γίνει και αυτό.
Δεν με βολεύει δυστυχώς από την άλλη μεριά, αμφιδέξιος με χρήση του αριστερού κυρίως, αλλά σήμερα το βράδυ θα το παιδέψω. Θα κατεβάσω και την αντίσταση πιο χαμηλά και βλέπουμε.
Εξάλλου εάν δεν παιδευτείς δεν μαθαίνεις....


sent from my Amstrad CPC6128


Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1043 στις: Μαρτίου 12, 2016, 01:17 »
http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,22902.msg908706.html#msg908706

Φιλε Αχιλλεα, ριξε μια ματια αν θες εδω..
Σχεδον παντα σεταρω τον τηλεμαχο ακολουθωντας την ιδια διαδικασια & ποτε δεν ειχα 
κανενα θεμα. 

Η αντισταση περιπου σε αυτο το υψος

Αποσυνδεδεμένος makis206

  • *****
  • 3524
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1044 στις: Μαρτίου 12, 2016, 07:54 »
Τον έχω στήσει κι εγώ δίνοντας αυτό το ύψος στην αντίσταση χωρίς να αντιμετωπίσω κάποιο θέμα, γιατί όμως έχω την εντύπωση ότι έχει προταθεί περισσότερο το στήσιμο της έτσι ώστε το κάτω της μέρος να έρχεται στο ύψος των σημείων που πατάει το βαμβάκι πάνω στα λούκια; Και με τους δύο τρόπους παίζει απροβλημάτιστα βέβαια.. :)

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1045 στις: Μαρτίου 12, 2016, 11:20 »
Απροβληματιστα θα παιξει , ομως αν θες καλυτερη γευση πρεπει να ειναι κενταρισμενο το σημειο με τις σπειρες στο υψος που εχουν τα λουκια . Εκει θα εχει πιο πολυ χτυπημα και γευση .
Αν δεν σε νοιαζουν αυτα και θελεις πιο πολυ ατμο , που και πριν εχει η αληθεια ειναι , τοτε ελαφρως το εχεις λιγο πιο πανω ,
Αφου και ο παρασκευαστης και το μαγαζι προτεινουν αυτα για καλυτερο αποτελεσμα και γευση , που στην τελικη ενας γευσατος ατμοποιητης ειναι και για αυτο νομιζω οι περισσοτεροι τον πηραμε , αν παντα θελουμε τα παραπανω πρεπει να το κανουμε .
Αχιλλεα θα τα καταφερεις ειμαι σιγουρη , εδω τα καταφερε η ασχετη (εγω    :-[ ) μονο απο βιντεακια .

Αποσυνδεδεμένος akilleas

  • **
  • 166
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1046 στις: Μαρτίου 12, 2016, 11:26 »
Καλημέρα στην παρέα.
Μόλις έστησα νέα αντίσταση, χαμήλωσα την αντίσταση αρκετά και μόλις είδα το φως το αληθινό. Τελείως διαφορετική γεύση!!!!!!!!! Ευχαριστώ πολύ για τις υποδείξεις!!!!
Και τώρα μια άλλη ερώτηση. Από κάτω ο ατμοποιητής έχει μια βίδα. Εάν την ξεβιδώσω λίγο για να μην τερματίζει στο Μοντ, πειράζει;;; Θέλω να μπορώ να ρυθμίζω τον αέρα, αλλά δεν γίνεται. Σφίγγει πολύ, και για να ρυθμίσω αέρα πρέπει να  ξεβιδώσω λίγο τον ατμοποιητή ολόκληρο πάνω από το Μοντ....

sent from my Amstrad CPC6128

Αποσυνδεδεμένος megst

  • ****
  • 1278
  • Φύλο: Άντρας
  • Γιώργος
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1047 στις: Μαρτίου 12, 2016, 11:29 »
Αν αυτή τη βίδα την έχεις χαλαρή, θα σου γυρίζει το deck, οπότε να τη σφίγγεις. Το δαχτυλίδι του αέρα θα στρώσει με το καιρό...
edit: μάλλον εννοείς τη βίδα του θετικού πόλου όμως. Ναι αυτή δεν είναι ανάγκη να τη σφίγγεις τέρμα

Αποσυνδεδεμένος Estella11

  • **
  • 172
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Tilemahos!!!
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1048 στις: Μαρτίου 12, 2016, 11:29 »
Αχιλλεα η βιδα οπως ειναι βιδωμενη στο επισκευασιμο κομματι απο κατω , μετα ολο αυτο το βιδωνεις στην βαση μεχρι τερμα , μην ξεβιδωσεις την βιδα μετα , το ειχα κανει τις πρωτες φορες και εχανα σε ατμο συν οτι εκανε θορυβο .

Αποσυνδεδεμένος steliosss

  • ***
  • 737
  • Φύλο: Άντρας
Απ: GG Tilemahos
« Απάντηση #1049 στις: Μαρτίου 12, 2016, 11:35 »
Από κάτω ο ατμοποιητής έχει μια βίδα. Εάν την ξεβιδώσω λίγο για να μην τερματίζει στο Μοντ, πειράζει;;; Θέλω να μπορώ να ρυθμίζω τον αέρα, αλλά δεν γίνεται. Σφίγγει πολύ, και για να ρυθμίσω αέρα πρέπει να  ξεβιδώσω λίγο τον ατμοποιητή ολόκληρο πάνω από το Μοντ....

sent from my Amstrad CPC6128



Αν δουλεύεις "έλεγχο θερμοκρασίας" μην το ξεβιδώσεις.
Αν το δουλεύεις απλά με VV ή VW κάνε ό,τι θές :)

Φυσικά μιλάς για αυτό ε?


 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8828 1115840 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 15, 2024, 06:58
από Sergios
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 824341 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 507327 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 8929 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 154751 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4918 568757 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 06:49
από Tol1as
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2335 243852 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 02:38
από Sergios
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1815 294161 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 17:28
από Xxristos
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 3 1750 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 16:32
από chkontog
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3451 762746 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 15:08
από Tol1as
Hashtag Shake and Vape 1 1117 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 07, 2024, 00:18
από chkontog
VOOPOO Doric Galaxy Pod kit [AIO (Όλα σε ένα)] 8 4008 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 05, 2024, 22:48
από Tem