vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

Twitter

ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?

Αποσυνδεδεμένος mstranger

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #690 στις: Δεκεμβρίου 13, 2016, 21:42 »
Με έχει κουράσει το να βλέπω στο facebook πιτσιρικάδες - νεους- παππούδες να ανεβάζουν videos συνηθως σε κλειστους δημόσιους χώρους, φυσώντας 8 κιλά ντουμάνι με τεράστια περηφάνια , και από κάτω τίγκα σχόλια του τύπου "είσαι θεός" "παιχταρά μου " και τέτοια Οκ το καταλαβαίνω απόλυτα και σέβομαι ότι για κάποιους δεν ήταν απλά ένας τρόπος να κόψουν το τσιγάρο όπως εγώ , και είναι χόμπι Απλά μην αναρωτιόμαστε μετά γιατί θα απαγορέψουν και το η.τ. σε κλειστούς χώρους.  

Αποσυνδεδεμένος thekal

  • **
  • 272
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #691 στις: Δεκεμβρίου 13, 2016, 21:46 »
Κι άλλο;

Αποσυνδεδεμένος mstranger

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #692 στις: Δεκεμβρίου 13, 2016, 22:09 »
Έχεις δίκιο απαγόρεψαν. Λάθος μου. Αναμενόμενο.

Αποσυνδεδεμένος spectrum

  • *****
  • 2577
  • Φύλο: Άντρας
  • Ευχαριστώ την Παναγία και τα παιδιά μου
    • Iδεογράφος
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #693 στις: Δεκεμβρίου 13, 2016, 22:17 »
Νομίζω πως η διαφορά είναι στο πώς ερμηνεύει το "χόμπι" ο καθένας.
1) Αν με βοήθησε να κόψω το ΚΤ και γι αυτό το αγάπησα
2) Αν με αυτό κάνω ντουμάνια πολλά, δεν χρειάζεται να πριονίσω την εξάτμιση από το παπί μου για να δείξω στους άλλους πως κάποιος είμαι.
Με λίγα λόγια, το χόμπι είναι για μένα ή για τους άλλους;

Τέρας αντικειμενικότητας μέχρι τώρα, αλλά προέχει ο λυρισμός.

Η περίπτωση:
3) δεν έχω σχέση με το ΚΤ αλλά γουστάρω ντουμάνια, σύρματα και θέλω να εμβαθύνω σε joule και Ohm μάλλον δεν είναι επί του παρόντος.
Ωστόσο, κάπως έτσι μας βλέπουν οι μη καπνιστές (όπως οι μη ποδοσφαιρόφιλοι βλέπουν 22 γομάρια να κυνηγάνε μια πέτσινη σφαίρα).

Προτιμώ την
4) Με βοήθησε να κόψω το ΚΤ, βελτίωσε την υγεία μου, ήθελε λίιιγο διάβασμα στην αρχή αλλά αγαπάει καλύτερα όποιος σκέφτεται ορθολογικά.

Αποσυνδεδεμένος mstranger

  • *
  • 53
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #694 στις: Δεκεμβρίου 13, 2016, 22:47 »

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #695 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 12:26 »
Εμένα το μοναδικό που με έχει κουράσει είναι τα υγρά είτε γιατί τα βαριέμαι εύκολα, 
είτε γιατί παθαίνω συνέχεια κορεσμό γεύσης είτε γιατί τα καλά είναι πανάκριβα.

Κατά τα άλλα οι συσκευές μια χαρά είναι και η φόρτιση και οι ατμοποιητές δέν έχω θέμα.

Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #696 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 13:27 »
Και εγω εχω το θεμα του κορεσμου σχεδον καθε μερα αλλαζω υγρο αν οχι καθε μερα σιγουρα καθε δευτερη, αν και εχω και αλλους 2-3 ατμοποιητες και παιζω και κατα την διαρκεια της μερας με διαφορετικα υγρα....Ισως οφειλεται και στο οτι ειμαι καινουργιος και δεν ειναι κορεσμος αλλα μανια να δοκιμασω τα παντα...Βεβαια δεν με κουρασε τοσο η αλλαγη των υγρων αλλα το πλυσιμο στους ατμοποιητες....Καθε αλλαγη και πλυσιμο ισως δεν χρειαζεται αλλα δεν μπορω να κανω αλλιως......Πρεπει να παρω μπανιο υπερυθρων....

Αποσυνδεδεμένος drum

  • *****
  • 5371
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #697 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 13:30 »
...πραμα... εκτος απο την παρατεταμενη μπουρδολογια ασχετων με το σπορ.

Αποσυνδεδεμένος christosagr

  • *
  • 66
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #698 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 13:38 »
Και εγω εχω το θεμα του κορεσμου σχεδον καθε μερα αλλαζω υγρο αν οχι καθε μερα σιγουρα καθε δευτερη, αν και εχω και αλλους 2-3 ατμοποιητες και παιζω και κατα την διαρκεια της μερας με διαφορετικα υγρα....Ισως οφειλεται και στο οτι ειμαι καινουργιος και δεν ειναι κορεσμος αλλα μανια να δοκιμασω τα παντα...Βεβαια δεν με κουρασε τοσο η αλλαγη των υγρων αλλα το πλυσιμο στους ατμοποιητες....Καθε αλλαγη και πλυσιμο ισως δεν χρειαζεται αλλα δεν μπορω να κανω αλλιως......Πρεπει να παρω μπανιο υπερυθρων....
Αν έχεις πολλούς ατμοποιητές μια χαρά είσαι..
Εγώ την βγάζω με έναν προς το παρόν και για να αλλάξω υγρό θέλει πλύσιμο, αλλαγή αντίσταση γιατί μπερδεύονται οι γεύσεις κτλ. πακέτο δηλαδή.
Όταν έχω φράγκα θα πάρω και δεύτερο.

Αποσυνδεδεμένος igorewired

  • *
  • 34
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #699 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 13:49 »
Δεν με έχει κουράσει τίποτα ακόμη. Ίσως τα κάνω όλα λίγο πιο γρήγορα... πλύσιμο, στήσιμο, βαμβάκια... και μερικά υγρά αναπλήρωσης που με τον καιρό κουράζουν... αλλά :) είπαμε! 

Όλα μπόμπα!  

Αποσυνδεδεμένος koskol

  • **
  • 234
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #700 στις: Ιανουαρίου 12, 2017, 15:15 »
Με έχει κουράσει να βάζω καινούργια κεφαλή, πάντα εργοστασιακή και σε μία- δύο μέρες να παίρνω καμένο και αρχίζει το ψάξιμο να βρω το γιατί?
Επίσης κουραστικό είναι και ο κορεσμός γεύσης, το αντιμετωπίζω με 3-4 ημέρες άτμισμα με σκέτη βάση.

Αποσυνδεδεμένος electroNick

  • *
  • 79
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #701 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 11:39 »
Με εχει κουρασει να ψαχνω ακομα, μετα απο ενα χρονο που το ξεκινησα, ποση νικοτινη θελω... :tongue_smilie: απο τα 12 πηγα στα 6-7 και παλι πισω στα 12...ή καλυτερα στα 9?χμμμ...χτυπαει αρκετα, μηπως στα 7-8?οχι, δεν με καλυπτει, παλι πισω στα 11... :eyesplash:
Επισης με κουρασε, εδω και 2 μηνες, γιατι συνεχιζει να σταζει ο κλωνο-καυφουνος ο πενταρης.. :wall: :laugh1: :wall:

Αποσυνδεδεμένος burku318

  • ***
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #702 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 11:52 »
Να πουλαω καθε μηνα και να παιρνω αλλα.Μονο αυτο  ;D

Αποσυνδεδεμένος asdgeorge7

  • **
  • 343
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #703 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 12:12 »
τιποτα.
μοναχα η αρρώστια των κλονων.ειναι τοσο vfm οι περισσότεροι που πιανεσαι καθε λιγο κ λιγακι να λιγουρεύεσαι το καινουργιο μαραφετι των 15 ευρω (οσοι κανανε πολλα κ.τ την ημερα γελανε με τετοια παιδικα κόστη).    

Αποσυνδεδεμένος chris 66

  • *
  • 55
  • Φύλο: Άντρας
Απ: ΤΙ ΣΑΣ ΕΧΕΙ ΚΟΥΡΑΣΕΙ ΣΤΟ Η.Τ. ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ?
« Απάντηση #704 στις: Ιανουαρίου 15, 2017, 13:03 »
http://www.zougla.gr/ilektroniko-tsigaro/article/ena-disekatomirio-zoes-to-apokaliptiko-ntokimanter-gia-to-kapnisma-ke-to-ilektroniko-tsigaro

Ο αριθμός του ενός δισεκατομμυρίου δεν είναι τυχαίος - είναι η πρόβλεψη των επιστημόνων για τον αριθμό των θανάτων εξαιτίας του καπνίσματος τον 21ο αιώνα. Όπως και το γεγονός ότι παρά τα έγκυρα επιστημονικά δεδομένα σχετικά με το γεγονός ότι το ηλεκτρονικό τσιγάρο είναι κατά 95% ασφαλέστερο του καπνού, οι κυβερνήσεις, οι βιομηχανίες αλλά και... Οργανισμοί Υγείας, σαμποτάτουν ουσιαστικά την προώθησή του, που σύμφωνα με τους δημιουργούς, θα μπορούσε να αποτρέψει όλους αυτούς τους θανάτους.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240873 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500849 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 184 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12516 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 579 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7674 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2023 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5162 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1111085 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181882 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan