vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

158 επισκέπτες, 1 χρήστης
Tem

Joyetech Delta

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #585 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 01:11 »
Ενα βιντεο για τον νεο Joyetech Delta II. Ο ατμοποιητης φαινεται πολυ "δυνατος".

edit: Προστεθηκαν αλλα δυο βιντεο.





« Τελευταία τροποποίηση: Ιανουαρίου 14, 2015, 02:35 από Nemesis_rds »

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #586 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 02:12 »
η ολη ιστορια εμενα μου θυμιζει και βλεπω σε επαναληψη το εργο με τον ναυτιλο
Πολύ καλύτερος από τον ναυτίλο βέβαια  ;)
Δεν βλέπω κάποια σχέση.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #587 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 02:33 »
Μιλάς για τους delta που κυκλοφορούν ή για τον καινούργιο; Αν μιλάς για τους τωρινούς, θα μπορούσες να μου πεις αν σε κατανάλωση υγρού η διπλή κεφαλή των delta είναι καλύτερη από την bvc του ναυτίλου; Γιατί, με τόσο που πίνει, τον ναυτίλο τον έχω μόνο για τα diy υγρά μου. Βγήκα μια βόλτα σήμερα και άδειασε το μισό tank του mini, χωρίς να τον έχω καθόλου πιπίλα.

(Απορία λίγο άσχετη αλλά μιας και ρωτάω εδώ, και οι επισκευάσιμοι τόσο "πίνουν"; Ή και πιο πολύ; Γιατί αν είναι έτσι δεν με βλέπω να τους δοκιμάζω όπως σκέφτομαι...)

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #588 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 03:08 »
Aναφέρομαι στην πρώτη σειρά των Delta. Στο θέμα κατανάλωσης όλοι οι ατμοποιητές της κατηγορίας θα έλεγα ότι είναι στα ίδια επίπεδα. Ωστόσο με μια χωρητικότητα της τάξης των 3.5 ml περίπου θεωρώ ότι δίνει επαρκή χρόνο ατμίσματος.
Αλλά όλα είναι σχετικά αφού η κατανάλωση δεν εξαρτάται απλά και μόνο από τον ατμοποιητή αλλά και από τη συσκευή-μπαταρία με την οποία τον χρησιμοποιούμε. Σαφέστατα λοιπόν θα διαφέρει η κατανάλωση με χρήση μιας απλής μπαταρίας (eGo - Spinner κλπ) σε σχέση με μια πιό σύνθετη συσκευή με δυνατότητες πολλαπλών ρυθμίσεων.

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #589 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 03:19 »
Spinner 2 στα 4v κατέβαινε για πλάκα το υγρό. 2-3 καλές τζούρες και έπεφτε μισό ml.  :D iStick 6.5-7W (3.5v istickίσια) συνεχίζει ακάθεκτος να κατεβαίνει για πλάκα. Ο CE5s από δίπλα με μικρότερο tank και στις ίδιες ρυθμίσεις με κρατάει περισσότερο.

Μπορεί να πάρω έναν Κ1, έναν delta 16 και κανέναν Kanger (αν και ο mini Protank 3 που έχω ξέρναγε υγρά από παντού, θέλω να τον δοκιμάσω με τις v2 κεφαλές όμως πριν τον καταδικάσω). Αν με όλα αυτά πάλι δεν βρω κάτι θα πάω σε κανέναν Καιφούν που φυσικά θα πίνει τα κέρατα του πάλι και μετά θα το κόψω...  8) Δεν ξέρω, δεν το θεωρώ καθόλου ασήμαντο το θέμα της κατανάλωσης, όπως πολλοί ("ε, βγάζει ντουμάνια, φυσικά και πίνει υγρό". Ναι δεν με νοιάζει ούτε λίγο το ντουμάνι....)

Αποσυνδεδεμένος kristoff

  • **
  • 365
  • Φύλο: Άντρας
    • workfolio
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #590 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 07:14 »
Μπορεί και να κάνω λάθος αλλά όταν ατμίζουμε στα 15-20W η και πολύ παραπάνω αρκετές φορές, από που βγαίνει όλο αυτό το ντουμάνι ;

Όταν πηγαίνετε με 200 στην εθνική, απορείτε επίσης γιατί άδειασε το ντεπόζιτο σας πιο γρήγορα ;

Δεν ξέρω αν είναι επιτυχημένος ο παραλληλισμός, αλλά όσο τους "γκαζώνεις", θα πίνουν τ' άντερά τους,
κι αν δεν τους γκαζώσεις δεν θα πάρεις το καλύτερό τους... όποιο κι αν είναι αυτό.

Το άτμισμα περνάει την πλουραλιστική του φάση  :))
Πολλά ml, πολλά watt, μεγάλες καταναλώσεις, μεγάλα ατμο-σύννεφα, μεγάλες μπαταρίες (26650)... όλα πολλά, κι από γεύση τελικά;
Η τελαυταία μου δοκιμή (όχι delta) ειλικρινά δεν με έχει πείσει ακόμα για όλη αυτή την σούπερ ντούπερ γεύση των εργοστασιακών,
για την οποία διαρρηγνύουν τα ιμάτιά τους οι ανα τον κόσμο reviewers...

Θα είχε πολύ πλάκα (και ίσως και πολύ κλάμα) ένα συγκριτικό απόδοσης γεύσης
που θα περιελάμβανε από ego-c μέχρι τους καινούργιους πολυ-watt-ικούς clearo.

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #591 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 08:46 »
Στην αναζήτηση μου για τον ιδανικό άτμο πέρασα από 5 εργοστασιακούς ξεκινώντας από justfog 2043 και Κ1 συνεχίζοντας με ναυτίλο μίνι και τέλος delta 19 και delta 23. Από όλους αυτούς διαπίστωσα πως αναλόγως με τη χρήση που τους κάνεις είναι όλοι τους ικανοί αλλά και όλοι τους έχουν τα κουσούρια τους. 
  • Ο justfog συνδιάζει γεύση με χαμηλή κατανάλωση όμως δεν μπορείς να τον αφήσεις στο πλάι χωρίς να λερωθείς, η σφιχτή του τζούρα σε άλους αρέσει σε άλλους όχι.
  • Ο K1 έχει μικρή χωρητικότητα για την κατανάλωση που κάνει, η γεύση του είναι λίγο άδεια και αναλόγως το υγρό και τη χρήση έχει σκασίματα, όμως είναι διακριτικότατος (μαζί με μία ego) και αξιόπιστος σε θέματα διαρροών. Τζούρα πιο αεράτη απ'τον justfog αλλά πάλι σφιχτή για τα γούστα μου.
  • Για τον mini εχουν γραφτεί πολλά και διάφορα με μεγαλύτερο κουσούρι το θεμα QC στις κεφαλές. Εγώ μέχρι τώρα δεν βρήκα τζούφια. Μέχρι την προηγούμενη Παρασκευή τον είχα μονίμως μαζί μου. Το μόνο του αρνητικό για μένα η υποδιέστερη γεύση του σε σχέση με τους delta που και αυτό όμως σε κάποια υγρά είναι προσόν.
  • Ο delta 23 αν δεν μου παρουσίαζε προβλήματα υπερτροφοδοσίας δεν θα μπορούσα να βρω κάτι αρνητικό να του πω. Τον πήρα με το σκεπτικό πως τα 6ml χωρητικότητας φτάνουν και περισσεύουν για να βγάλω τη μέρα χωρίς να γεμίσω. Και σαν αποκλειστικός δούλεψε μια χαρά (με τις διπλές αντιστάσεις). Οταν όμως αρχισα να τον παραμελώ έπρεπε κάθε φορά να τον σκουπίζω, φυσάω ώσπου βαρέθηκα.
  • Και τέλος ο delta 19. Ο καλύτερος από όσους έχω δοκιμάσει. Και γεύση και αξιοπιστία (για μένα). Ομως για να δώσει θέλει ρεύμα και το ρεύμα τρώει υγρό. Ο μίνι δουλεύει μια χαρά από τα 3.5 volt. O delta θέλει 4+ (πραγματικά, όχι istick). Σε χρήση σαν αποκλειστικός αλλά και backup δουλεύει μια χαρά. Ακόμα και η χωρητικότητα του θεωρώ πως είναι ιδανική για το ατμιστικό μου στυλ. Αν έπρεπε να μείνω με μόνο ένα εργοστασιακό αυτός θα ήταν ο delta 19.
Είμαι σίγουρος πως υπάρχουν και άλλοι αξιόλογοι ή και καλύτεροι εγώ όμως δεν έχω δοκιμάσει άλλους. Πιστεύω πως είμαστε τυχεροί όσοι ξεκινήσαμε πρόσφατα το ΗΤ. Υπάρχουν πλέον λύσεις για όλα τα γούστα.
Sorry for the σεντόνι πρωινιάτικα.
Καλημέρα,
Γιάννης

Αποσυνδεδεμένος mindtrapper

  • ****
  • 1374
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #592 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 15:41 »
Δεν ξέρω αν πήγαινε σε μένα, αλλά είπα ότι ατμίζω χαμηλά πολύ και πάλι έχω θέμα με την κατανάλωση. Ούτε να το σκεφτώ να ανέβω τόσο σε watt.

Τεσπα, για να είμαστε και εντός θέματος, θα πάω να πάρω delta 16 να δω τι παίζει. Τουλάχιστον αν καίει το ίδιο να δίνει καλύτερη γεύση, γιατί οι Bvc αν έχω καταλάβει καλά κόβουν αρκετά σε αυτό το θέμα.

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #593 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 18:23 »
Oι αντιστασεις των δελτα επεσαν στα 4 ευρω και με την εκπτωση (3,2) πεφτουν κατω απο τον μεσο ορο των αντιστασεων καλων εργοστασιακων,ευχαριστο νεο..επισης το supreme που λιμπιζομαι φτανει στα 88 με την εκπτωση σουπερ..

Αποσυνδεδεμένος billsal

  • *
  • 63
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #594 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 18:27 »
Πολύ ευχάριστο όντως.Είμαι από αυτούς που την πάτησαν απλά διότι παρήγγειλα μια πεντάδα τέλη της προηγούμενης εβδομάδας.Συμβαίνουν και αυτά

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #595 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 18:38 »
τουλαχιστον δεν θα το σκεφτομαστε δυο και τρεις να παρουμε νεες αντιστασεις,και ανεβαζει και το προιον τον πηχη ακομη πιο ψηλα...

Αποσυνδεδεμένος Anubis

  • **
  • 486
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #596 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 18:55 »
ωραιος ο δελτα 2, εδω και καιρο αναζητουσα εργοστασιακο με εφεδρικες αντιστασεις να τον εχω ετοιμο αν χρειαστει οταν ειμαι κουρασμενος απο την δουλεια ή βαριεμαι να ετοιμασω κοιλ μονος κτλ
Αυτο που με χαλαγε στους εργοστασιακους ηταν το silica.
Τωρα και η kanger ( occ ) και ο δελτα 2 απο οτι βλεπω ειναι με βαμβακι !
Απο το βιντεο του Nemesis φαινεται και καλη ποιοτητα γενικα ο Delta II

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #597 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 20:08 »
Περιμένετε κανά δυο μέρες για νεότερα. Τον έχω στα χέρια μου εδώ και μέρες και είναι  :love_brocken: :love_hearts:
Τι να πρωτοπρολάβω η γυναίκα;;; Εχω μαζέψει αρκετά νέα καλούδια και δοκιμάζω!!!  ;)

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 168
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #598 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 23:09 »
Ποιον εχεις στα χερια σου ...? :o  Το νεο ?  Και αν ναι απο που ? :bravo_encouragements:

Συνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Joyetech Delta
« Απάντηση #599 στις: Ιανουαρίου 13, 2015, 23:15 »
Πάντως ο Delta II είναι ήδη διαθέσιμος από σήμερα το απόγευμα στο www.ecig.gr 

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2119 343429 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 29, 2024, 15:32
από billaras
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 207254 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 542540 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31636 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50810 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 598157 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 358856 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 12023 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193747 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1564 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1587 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 595015 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios