vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

117 επισκέπτες, 5 χρήστες
skoubri, thanos1071, manoslykos, bloodlessz, Buliwyf

Twitter

Erlkonigin Atomizer

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #75 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 03:07 »
Κοιτα πιο πανω τις φωτο να δεις αν σου ταιριαζει

μπορεις να το παρεις απο εδω

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #76 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 12:48 »
Μέχρι στιγμής, με τον κλώνο που δουλεύω, όλα πάνε υπέροχα. Εκτός από ένα και μοναδικό θέμα: έχω την εντύπωση ότι αυτός ο ατμοποιητής δεν συμπαθεί καθόλου το Nakamichi. Όσες φορές του έβαλα, με σακάτεψε στις διαρροές. Το γύρισα στο απλό βαμβάκι φαρμακείου και όλα μέλι γάλα. Το έχετε συναντήσει και άλλοι αυτό το θέμα?

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Fiestaris

  • **
  • 452
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #77 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:27 »
Στον αυθεντικό με nakamichi δεν έχω συναντήσει αυτό το πρόβλημα.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #78 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:34 »
Το κλωναρι μου εσταζε οταν ανοιγοκλεινα τον αερα και η σταθμη του υγρου ηταν πανω απο το μισο
συνηθως εσταζε λιγο στο κλεισιμο αλλα το εστηνα παντα με κοτον παντς οποτε για απλο βαμβακι δε γνωριζω

Το αυθεντικο  το παιδευω επιτηδες ανοιξε κλεισε μπας και δω καμια σταγονα αλλα ακομα τιποτα .
Το κλωναρι ηθελε μυτοτσιμπιδο για τη ρυθμιση αερα ενω το γνησιο ανοιγοκλεινει ευκολα με τα δακτυλα
Αν μπορει καποιος να αγορασει το γνησιο ειναι καλη περιπτωση , εμενα μ αρεσει επειδη μου δινει ενα διαφορετικο
ατμισμα απο αυτο του κεϊφαουν που ειχα συνηθισει αν και το κλωναρι το δουλευα συχνα και ηξερα το τροπο που δουλευει ο ατμο
Και τα δυο κανουν φασαρια παντως στη τζουρα  :))

Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #79 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 13:54 »
Μέχρι στιγμής, με τον κλώνο που δουλεύω, όλα πάνε υπέροχα. Εκτός από ένα και μοναδικό θέμα: έχω την εντύπωση ότι αυτός ο ατμοποιητής δεν συμπαθεί καθόλου το Nakamichi. Όσες φορές του έβαλα, με σακάτεψε στις διαρροές. Το γύρισα στο απλό βαμβάκι φαρμακείου και όλα μέλι γάλα. Το έχετε συναντήσει και άλλοι αυτό το θέμα?

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αυτό που κάνω όταν έχω διαροή είναι να τον αναποδογυρίζω πάνω σε μία χαρτοπετσέτα. Φεύγει το παραπάνω υγρό και μετά πάει αέρας. Το είχα και εγώ αυτό το πρόβλημα που αναφέρεις με κάποια βαμβάκια , έτσι το αντιμετώπισα.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #80 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 18:09 »
Σε μενα παντως, λειτουργουν ολα στην εντελεια..
Με japanese cotton pads (οχι nakamichi, αλλα ιδιας ρατσας), με οργανικο, δεν εχω προβλημα.
Αρκει φυσικα να βαλω σωστη ποσοτητα βαμβακιου.


Μετα απο 2-3 τανκακια, οπου κ συνηθως αλλαζω ολη την αντισταση, εχει μερικες σταγονες υγρου στον πολο.

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #81 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 19:15 »
Οταν λες σωστη ποσοτητα ?Γιατι υπαρχουν διαφορες γνωμες ...

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #82 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 23:23 »
Προσεχω να εχω αρκετουτσικο βαμβακι στους ωμους του deck.
Στα αυλακια ισα ισα τα γεμιζω.. χωρις να τα στουμπωνω στο βαμβακι.


Ανοιχτη ρυθμιση αερα, κλειστη, μισανοιχτη, διαρροες δεν εχω.




ΥΓ: Να σημειωσω οτι μιλαω για κλωνο & οχι τον αυθεντικο.. Σορρυ..
Ειδα αναφορα σε κλωνο κ μπηκα..  :-[ :-[

Αποσυνδεδεμένος xagios

  • **
  • 167
  • Φύλο: Άντρας
  • Μου αρέσει η μοναδικότητα και όχι η μαζικότητα
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #83 στις: Ιανουαρίου 04, 2015, 23:42 »
Τελικα πιστευω πως ειναι θεμα τοποθετησης στο βαμβακι οταν μου τον εστησε ενας πιο εμπειρος κανενα προβλημα ... Σκεπτομουν αν εβαζα φυτιλι και διπλο πανω πως θα ηταν

Αποσυνδεδεμένος yakub

  • **
  • 178
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #84 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 11:02 »
Καλημέρα και καλή σαρακοστή.
Εχω την βασίλισσα στα χέρια μου από την Παρασκευή και θέλω λίγη βοήθεια.
Ενώ μου αρέσει στην αρχή μετά από λίγο με πειράζει στο λαιμό. Λες και έχει πιο πολύ χτύπημα από ότι αντέχω, αν και νομίζω πως οφείλετε σε υγρό που φτάνει στο λαιμό μου σε μορφή μικροσταγονιδίων. Το στήσιμό μου είναι με ανοιχτές σπείρες στα 2mm με ni200 λόγω rdna40 (0,15ohm) και δεν έχω σηκώσει καθόλου την αντίσταση από το deck όπως το έστησα. Τον αέρα τον έχω εντελώς ανοιχτό.
Οταν είχα πιο κλειστό τον αέρα είχα ψιλοδιαρροές από κάτω και γουργουρητά.
Βαμβάκι έβαλα nakamitsi και έχω μπόλικο στις κούρμπες και λίγο καθώς κατεβαίνουν τα αυλάκια.
Υποτροφοδοσία σίγουρα δεν έχω. Μήπως αυτό που μου έρχεται στο λαιμό (ή το γεγονός πως δεν μπορώ να τον δουλέψω με πιο λίγο αέρα) είναι υπερτροφοδοσία; Και αν είναι υπερτροφοδοσία (που μάλλον είναι) πως το λύνω; Πιο πολύ βαμβάκι να στουμπώσει;
Τι διάμετρο προτείνετε για το coil;
Θέλω πολύ να τον κάνω να δουλέψει όπως πρέπει πριν τον απορρίψω :( .
Ευχαριστώ,
Γιάννης
PS.Αν το δουλεύει κι άλλος με TC θα εκτιμούσα πολύ να μου έλεγε πως και τι.

Αποσυνδεδεμένος chillo

  • *****
  • 1638
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #85 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 12:20 »
τον ερλ τον στήνω το ίδιο και στο dna40 και στα υπολοιπα μοντς, δεν εχει διαφορά. Ειναι κρύος ατμο, δεν παρεμβαίνει το tc τοσο νωρίς όπως παρεμβαίνει στον καυφουν πχ.
Για τη διαρροή και τα γουργουρητά συνηθως φταιει οτι εχεις πολύ βαμβάκι στην αντισταση, για να λες πως πετάει και υγρό στο στομα... ίσως αν τον έκανες σταρ και έβαζες φωτό να βοηθουσε αν χρειαστει. Στα κανάλια του υγρου απλά θέλει λίγο βαμβάκι και δεν θα εχεις πρόβλημα, με τον ίδο τρόπο στήνονται και άλλοι ατμοποιητές, απλά θέλει χώρο για να ανεβαίνει και λίγο υγρο όπως λες.
 Οτι βάζεις κολλητά στο ντεκ την αντιστασή σου βοηθάει πάντα  στο χτύπημα, όσο πιο ψηλά τόσο λιγοστεύει το χτύπημα ή απλούστερα ίσως γλυκαίνει/φρεσκάρει η τζούρα και ο ατμος. Φτάνει μη γίνει πάστα !  :) edit: πχ εγώ όπως και στον καυφουν την κάτω πλευρά της αντίστασης την έχω στο ύψος των κεφαλών των βιδών
« Τελευταία τροποποίηση: Φεβρουαρίου 23, 2015, 12:26 από chillo »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #86 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 12:30 »
Και στους 2 ερλ είναι κανόνας: Η ΑΝΤΙΣΤΑΣΗ ΨΗΛΑ!!! Οχι κολλητά με το ντεκ. Αν την στήσεις έτσι, το χτύπημα δεν είναι μόνο έντονο, αλλά άγριο και πνιγηρό. Αν δεν έχεις διαρροές ή άλλα θεματάκια, έχεις στήσει καλά. Τα 2μμ είναι ιδανικά. Οπότε, σήκωσε ψηλά την αντίσταση. Κάτι λιγότερο από μισό εκατοστό πάνω από τη βάση.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #87 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 14:49 »
Να προσθέσω ότι δεν είμαι σίγουρος κατά πόσο τα πάει καλά αυτός ο ατμοποιητής με το νκαμίτσι. Όσες φορές προσπάθησα να τον στήσω με αυτό, αντιμετώπισα διαρροές και γουργουρητό. Με απλό βαμβάκι, ποτέ.

Αποσυνδεδεμένος mantos

  • ***
  • 929
  • Φύλο: Άντρας
  • ~Box Mods~
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #88 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 15:42 »
Με το απλό το γιαπωνέζικο pad ποτε δεν είχα πρόβλημα διαρροών. Δε ξέρω αν παιζει τόσο ρολο το υλικό τροφοδοσίας. Θα επιμεινω στη σωστη ποσότητα του pad.
Γουργουρητα αραιά κ που έχω κ γω, αλλά μιας κ δε συμβαίνει παντα υποθέτω ειναι απο την ποσότητα βαμβακιού.

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Erlkonigin Atomizer
« Απάντηση #89 στις: Φεβρουαρίου 23, 2015, 16:50 »
Τον εχω στησει με φαϊμπερ φρικς κι εχω ξεχασει το απο ποτε
σιγουρα ειναι πανω απο 2 εβδομαδες και δουλευει φρεσκαδουρα
Προσφερει διαφορετικο ατμισμα απ τους κοινους γνωστους ατμοποιητες
και για αυτο τον χρησιμοποιω συχνα , ιδιως τις πρωϊνες ωρες τις δουλειας
που πανω στο τρεξιμο και το αγχος δε ψαχνεις την ευτυχια μεσα πο μια τζουρα ...
(για τον αυθεντικο ομιλω)

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246262 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572218 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1919 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8064 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122042 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 704 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 414 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326865 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8631 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298043 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827656 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511775 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios