vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

205 επισκέπτες, 8 χρήστες
Razor.QQ15, Tem, thanos1071, gfilip, gianniskouk, Doubt, nightdream, camber

Έτοιμα υγρά Natura

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #90 στις: Αυγούστου 10, 2011, 15:17 »
Xa Xa Xaaa,.... Mε συγχωρεις Arvacon,.... εννοουσα αχρωμο.... οχι ασπρο :)) :))

Διορθωσε το τοτε αγαπητε συνατμιστη, για θα μας παρουν με τις πετρες (που λεει κ ο ΓΑΠ)  ;)

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #91 στις: Αυγούστου 10, 2011, 16:06 »
Καλησπέρα, εγώ αγοράζω τα συγκερκιμένα ύγρα απο κατάστημα ovale στην Έδεσσα γράφουν "the very finest flavours from italy" και όχι "Ingredients by Flavourart Italy" έχω δει που τα κατασκεύαζουν οι ίδιοι στο μαγαζί (κολλούσαν τις ετικέτες στα μπουκαλάκια) και επειδή εγώ παίρνω 18mg πάνω στην ετικέτα γράφει 18mg/ml αν και έχω προσέξει πως δεν είναι παραπάνω απο 15ml.
Tα συγκεκρημένα υγρά μου αρέσουν αλλά ταιριάζουν μόνο στο ego-t που αναδεικνύει τη γεύση τους. το δοκίμασα στο nobacco hybrid και είχε μία πολύ γλυκερή γευση και πικρή ταυτόχρονα, αντιθέτως δοκίμασα άλλη φθηνή μάρκα υγρού στο hybrid και είχε καλή γεύση ενώ στο ego-t ήταν σαν χαλασμένο σιρόπη...
Επειδή όμως θέλω να συνεχείσω με ego-t θα προτιμίσω τα συγκεκριμένα υγρά "ΝATURA" εγώ τα αγοράζω με 8 ευρο το μπουκαλάκι η flavourart στο site της βλέπω τα έχει ακόμα πιο ακρίβα...
Ξέρει κανείς που θα τα βρώ πιο φθηνά ή γεύσεις που να μοιάζουν με της NATURA? ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος Steamboy

  • *****
  • 2644
  • Φύλο: Άντρας
  • Provari(Mini) v2 + Mini D.I.D.(special edition)
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #92 στις: Αυγούστου 10, 2011, 16:13 »
Πιο φθηνα με γευσεις απο flavorart,φιλε Κωστα,θα βρεις στο site τους στο εξωτερικο αγοραζοντας τα υλικα σε ποσοτητα(PG,VG βαση νικοτινης κ Αρωμα της αρεσκειας σου) ωστε ειτε να τα φτιαξεις μονος σου ειτε μπορουν να στα αναμιξουν κ να στα στειλουν ετοιμα αναμεμιγμενα οι ιδιοι. :thumpup:
Αλλιως,αν δε σε νοιαζει αν ειναι γνησια ειτε οχι,βρες πιο μαγαζι κοντα σου εχει τις πιο φθηνες τιμες σε τετοια κ παρε. ::)

Αποσυνδεδεμένος trabakoulas

  • **
  • 218
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #93 στις: Αυγούστου 10, 2011, 16:17 »
Επειδή όμως θέλω να συνεχείσω με ego-t θα προτιμίσω τα συγκεκριμένα υγρά "ΝATURA" εγώ τα αγοράζω με 8 ευρο το μπουκαλάκι η flavourart στο site της βλέπω τα έχει ακόμα πιο ακρίβα...
Ξέρει κανείς που θα τα βρώ πιο φθηνά ή γεύσεις που να μοιάζουν με της NATURA? ευχαριστώ

Tα εχει πιο ακριβα μαλλον επειδη προφανως τα natura δεν πρεπει να εχουν κανενα κοινο με flavorart παρα μονο τις ονομασιες των γευσεων, αντε και τη σημαια της Ιταλιας στην ετικετα.
8 ευρω το μπουκαλακι ποια παιρνεις, τα 15ml? Αν ναι ειναι σχετικα καλη τιμη παντως για ετοιμο υγρο.
Για πιο φθηνα και παρομοιες γευσεις δοκιμασε απο funstore.

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #94 στις: Αυγούστου 10, 2011, 16:28 »
Ίσως και να είναι καλή η τιμή τους τα συγκρίνω με ξένα site που παίρνεις μεγάλες ποσότητες αλλά η ποιότητα δεν είναι τόσο καλή...
VaggomizerGT μπορείς να μου δώσεις το ξένο site που λες? αν και δε ξέρω απο αναμίξεις φαντάζομε θα τους πω πόσα mg θέλω και σε τη γεύση?

Αποσυνδεδεμένος Arvacon

  • *****
  • 626
  • Φύλο: Άντρας
  • Project *Atmopipes* ..coming soon?
    • Atmopipes.gr - Συντομα κοντα σας!
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #95 στις: Αυγούστου 10, 2011, 16:30 »
Καλησπέρα, εγώ αγοράζω τα συγκερκιμένα ύγρα απο κατάστημα ovale στην Έδεσσα γράφουν "the very finest flavours from italy" και όχι "Ingredients by Flavourart Italy"
Αρα αυτο σημαινει οτι δεν ειναι της Flavourart τοτε..

 
Παράθεση
έχω δει που τα κατασκεύαζουν οι ίδιοι στο μαγαζί (κολλούσαν τις ετικέτες στα μπουκαλάκια)
Αν ομως ηταν Flavourart, δε θα σημαινε κατι που βαζουν δικες τους ετικετες, ομως αφου δεν το αναφερει, τοτε δεν ειναι..

 
Παράθεση
και επειδή εγώ παίρνω 18mg πάνω στην ετικέτα γράφει 18mg/ml αν και έχω προσέξει πως δεν είναι παραπάνω απο 15ml.
εδω  :sign_koufo: λιγο! Το οτι ειναι 18mg/ml, δε σημαινει οτι ειναι και 18 γραμμαρια το υγρο, εκτος και αν εννοεις κατι αλλο..  ::)

Συγχώνευση μηνυμάτων: Αυγούστου 11, 2011, 00:02
Το επισημο site της μαμας flavourart ειναι αυτο:

http://www.flavourartexpress.biz/oldweb214/

Οσον αφορα την κατασκευη των υγρων, γιατι δε ριχνεις μια ματια στον πινακα με τα e-liquid calculators?  ;)


« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2011, 00:02 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #96 στις: Αυγούστου 10, 2011, 16:36 »
[spoiler] :sign_sygnomi: ΓΙΑ ΤΟ ΟFFTOPIC.... αλλά.....

ΑΝΤΕ Η ΕΔΕΣΣΑ ΝΑ ΜΑΖΕΥΕΤΑΙ!!!!!  :happy_roll_01: :happy_roll_01:[/spoiler]
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2011, 00:04 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #97 στις: Αυγούστου 10, 2011, 16:48 »
15ml είναι με το μάτι που το έκοψα, απ' ότι κατάλαβα είναι καλή η τιμή που τα αγοράζω και δεν με κλέβουν  :tongue_smilie: ναι μάλλον θα πρέπει να μελετήσω λίγο την κατασκεύη υγρών ώστε να τα φτιάχνω μόνος μου τα υγρά. Και κατι τελεύταιο εσεις προτιμάτε τις ελλήνικες εταιρίες, σας συμφέρει το ίδιο?

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #98 στις: Αυγούστου 10, 2011, 16:54 »
15ml είναι με το μάτι που το έκοψα...

10 ή 12 είναι, αν θυμάμαι καλά, μου είχε πει η κοπέλα στο μαγαζι. Το μπουκαλάκι επάνω δεν γράφει. :eyesplash:
Μία φορά πήρα σε ώρα ανάγκης, από εκεί και πέρα μόνο νετ. "Συμπολίτη" δες και αυτό --> http://hlektroniko-tsigaro.com/index.php?target=categories&category_id=746

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #99 στις: Αυγούστου 10, 2011, 17:06 »
Φίλε συμπολίτη έχεις παραγγείλη απο το συγκεκριμένο σιτε και έχει την ίδια γεύση απο το κατάστημα? γιατι αν είναι ετσι σε μεγαλήτερες ποσότητες συμφέρει πάρα πολυ!

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #100 στις: Αυγούστου 10, 2011, 17:09 »
Σε κανα μισάωρο θα πάρω τηλέφωνο. Πήραν τα παιδιά, δες εδώ. http://e-kapnisma.gr/index.php/topic,2297.msg75234.html#msg75234

3 περιπτώσεις υπάρχουν : ή είναι ίδια ή είναι σαν αυτά από Ιταλία (δεν έχω πάρει ΑΚΟΜΑ) ή είναι διαφορετικά!!!  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Πάντως εγώ το 50άρι βιρτζίνια στα 24mg θα το χτυπήσω όπως και να'χει!!!

Αποσυνδεδεμένος kwstan

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #101 στις: Αυγούστου 10, 2011, 17:16 »
Κοίτα είναι ιταλικά, είναι flavourart και βλέπω έχουν της ίδιες γευσεις μάλλον αυτα πρέπει να είναι! τρέχω κι εγώ να παραγγείλω!!

Αποσυνδεδεμένος dinosg7

  • *
  • 26
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #102 στις: Αυγούστου 10, 2011, 19:38 »
[spoiler]Εγω ειμαι ο.κ. παιδια ,απο δω και περα θα περνω απο το site τα συγκεκριμενα . :respect:
Αληθεια τα HANGSEN και τα EASY τι λενε ?
Και επι της ευκαιριας θα παρω και καποιο απο τα 3 τανκ που εχει (jante -ovale-joy). Θελω μηδενικες διαροες και καλη γευση, ειναι και τα 3 στα ιδια επιπεδα αραγε οποτε οπιοιο ναναι?[/spoiler]
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 11, 2011, 00:03 από Atmos »

Αποσυνδεδεμένος Dep-ON

  • ***
  • 900
  • Φύλο: Άντρας
  • Ατμί-Ζω ProVari+Iatty+GG Stealth+Zeus+DVW
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #103 στις: Αυγούστου 10, 2011, 19:45 »
πέστε τίποτα για καμιά γεύση από αυτά τα ΒΙΟ ..άμα πάρετε... εγώ δοκίμασα το Tuscan..... μόνο  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Εktelonistrator

  • **
  • 369
  • I'm Mr.Nobody,a man who does not exist.
Απ: Έτοιμα υγρά Natura
« Απάντηση #104 στις: Αυγούστου 11, 2011, 15:42 »
Aριστερά το 50ml μπουκαλάκι από το Σάββα και δεξιά όπως έρχεται από medicre (συμπεριλαμβανομένου και του καταστήματος στην Έδεσσα)



Όσον αφορά natura και bio, δεν ξέρω. Πάντως και τα 2 γράφουν : Τhe very finest flavours from Italy.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 354893 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 10342 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 191215 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 708 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 586 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 588968 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3455 797184 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 16, 2024, 16:10
από ThioVag
Ανοιχτά μπουκάλια; Να μη με νοιάζει; ΥΓΡΑ (γενικά) 22 7245 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 12, 2024, 22:55
από ZiovanioS
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1817 312712 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 10, 2024, 20:08
από Methodios
ΓΛΥΚΑ SnV ΧΩΡΙΣ ΚΑΤΑΛΟΙΠΑ Shake and Vape 18 6683 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 07, 2024, 16:40
από ZiovanioS
Innokin Coolfire Ζ80 [Ηλεκτρονικά mods] 37 11967 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 01, 2024, 11:54
από tapantari
Minimalistic shake and vape Shake and Vape 26 13217 Τελευταίο μήνυμα Αυγούστου 24, 2024, 14:03
από Tsai1711