vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

388 επισκέπτες, 4 χρήστες
Tem, antre, ThioVag, camber

Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #330 στις: Μαρτίου 28, 2015, 19:23 »
Σκεφτομαι την αγορα του Aerotank Mega (ειμαι κατοχος Genitank Mega), πανω κατω τα ιδια δεν ειναι; Αναμενουμε νεες αφιξεις απο την Kangertech οσον αφορα αυτους τους δυο ατμοποιητες; Πιο αναβαθμισμενους καπως...

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #331 στις: Μαρτίου 28, 2015, 21:59 »
Περα απο τα υλικα κατασκευης, ναι ιδιοι ειναι  :yes: . Η Kanger δεν εχει βγαλει ακομα κατι καινουριο σε αυτη τη σειρα. Παντως σκεψου να δοκιμασεις κατι διαφορετικο, π.χ. τον subtank mini. Τωρα αν εισαι καλυμενος με οτι εχεις, οκ.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #332 στις: Μαρτίου 28, 2015, 22:02 »
Τον ειχα σκεφτει τον subtank αλλα δεν κανω τοσο χαμηλες αντιστασεις γενικα, στα 1.8ohm ειμαι πολυ ευχαριστημενος  :)

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #333 στις: Μαρτίου 28, 2015, 22:10 »
Καλα και εγω εκει παιζω απο αντιστασεις. Χρησιμοποιω αποκλειστικα την RBA κεφαλη και φτιαχνω αντιστασεις μονος μου. Τις εργοστασιακες που ειχε στο κουτι μονο χρησιμοποιησα, δεν αγορασα ουτε μια εξτρα  :nope: . Αν σε ενδιαφερει να περασεις στους επισκευασιμους ειναι μια πολυ καλη περιπτωση :thumpup: . Τα πλεονεκτηματα ειναι η πολυ καλυτερη γευση και το ντουμανι, η μειωση κοστους για τις αντιστασεις αφου δε θα ξαναγορασεις ουτε θα πεφτεις σε αστοχιες απο τις εργοστασιακες. Βεβαια θελει να ασχοληθεις λιγο με τη κατασκευη τους αλλα ειναι πολυ ευκολο, θα το παρεις το κολαϊ γρηγορα  ;) . Τωρα αν δε θες να ασχοληθεις με στριψιμο αντιστασεων, οκ.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #334 στις: Μαρτίου 28, 2015, 22:16 »
Ενας κολλητος μου & γειτονας μου ειχε αγορασει μολις προχθες τον γνησιο Kayfun Light Plus & επειδη δεν εμεινε ιδιαιτερα ικανοποιημενος απο το ντουμανι του μου προτεινε να μου τον πουλησει. Αλλα δε το κατεχω γενικα το θεμα των επισκευασιμων ασε που ο χρονος να καθομαι να φτιαχνω φυτιλοαντιστασεις μιας & ολιγον τι γκαβακας  ;D

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #335 στις: Μαρτίου 28, 2015, 22:44 »
Ναι ο kayfun lite plus δεν ενδεικνυται για ντουμανια σε αντιθεση με τον subtank mini που θα χαθεις στα συννεφα :) . Και εγω δεν ειχα ιδεα απο επισκευασιμους και στριψιμο αντιστασεων, αλλα πραγματικα ειναι πανευκολο να στριψεις μια αντισταση. Βεβαια θελει να εχεις λιγο χρονο και διαθεση να ασχοληθεις. Αν εχεις το χρονο και τη διαθεση και απλα σε φοβιζει το αγνωστο της διαδικασιας, μη το σκεφτεις καθολου, προχωρα και εδω ειμαστε για βοηθεια. Αν ομως δεν εχεις ουτε χρονο ουτε διαθεση, κατανοητο να μεινεις στις εργοστασιακες.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #336 στις: Μαρτίου 28, 2015, 23:12 »
Μακαρι ομως η Kanger να βγαλει ανανεωμενη σειρα για τους Geni η Aero tank γιατι το μονο που με χαλαει ειναι οτι δε γεμιζουν μεχρι πανω & γεμιζουν & αναποδα, αν το φτιαξει αυτο τοτε θα ειναι μια χαρα νομιζω.

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #337 στις: Μαρτίου 28, 2015, 23:36 »
Tzenamo αν σε ενδιαφέρει το γέμισμα από πάνω υπάρχει λύση, απλά για να μην βγαίνουμε εκτός θέματος σου έστειλα με πμ ένα link να κοιτάξεις.

Αποσυνδεδεμένος ipankas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #338 στις: Μαρτίου 29, 2015, 00:17 »
Ποια είναι η λύση για γέμισμα από πανω; αφορά τον aerotank mega;

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #339 στις: Μαρτίου 29, 2015, 13:46 »
Λυση προς το παρον δεν υπαρχει ipanka για γεμισμα απο πανω με Aero tank οπως & με Geni tank, ελπιζω & εγω η νεα σειρα να ειναι αναβαθμισμενη & σε αυτο το κομματι της οποτε κυκλοφορησει βεβαια...

Αποσυνδεδεμένος ipankas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #340 στις: Μαρτίου 29, 2015, 14:24 »
Βρήκα στο ίντερνετ μια πατέντα με βατονετα αλλά στο κλείσιμο σταζει και πήρα ένα καλαμάκι στη διάμετρο του κάτω σωλήνα το πέρασα από το πάνω μέρος βγάζοντας το τριπτιπ το γέμισα κανονικά λίγο πιο πάνω από το σωλήνα βιδωσα τη βάση περνώντας την αντίσταση μέσα στο καλαμάκι και γέμισε μέχρι πάνω χωρίς να σταξει. Θα ανεβάσω και φωτογραφία.

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #341 στις: Μαρτίου 29, 2015, 14:27 »
Πως το εκανες ολο αυτο ρε γιγαντα  :D Για δειξε μας καποιες φωτο...

Αποσυνδεδεμένος ipankas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #342 στις: Μαρτίου 29, 2015, 14:46 »
Όταν ξαναγεμισω θα προσπαθήσω να δείξω τη διαδικασία με φωτογραφίες

Αποσυνδεδεμένος Tzenamo

  • ****
  • 1054
  • Φύλο: Άντρας
  • U can call me... ZAN
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #343 στις: Μαρτίου 29, 2015, 14:52 »
Εβγαλα το ντριπτιπακι δεν βλεπω πουθενα κενο για γεμισμα  :(

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #344 στις: Μαρτίου 29, 2015, 16:37 »

Η διαδικασια με την μπατονετα ειναι απλη και δουλευει και στον mini που εχω.
Ξεβιδωστε το κατω μερος με την αντισταση και αφαιρεστε το ντριπ τιπ.
Περαστε μια μπατονετα στον εσωτερικο σωληνα απο την τρυπα του ντριπ τιπ εως την αλλη ακρη εντος του τανκ.
Γεμιστε μεχρι οσο θελετε ανω της κανονικης σταθμης (η μπατονετα θα χει στεγανοποιησει την τρυπα και δεν θα χασετε υγρο) απλα μην το παρακανετε και το φτασατε μεχρι το χειλος γιατι οταν θα βιδωσετε παλι το κατω μερος μπορει ν χετε μικρη διαρροη.
Μολις τελειωσετε πε το γεμισμα, σπρωχτε γρηγορα με την αντισταση τη μπατονετα και βιδωστε το κατω μερος.
Αφαιρεστε την μπατονετα.
Βαλτε ξανα το ντριπ τιπ.
Καλο ατμισμα :)

[youtube]vYzgTrTKiGA[/youtube]


Αυτη ειναι η διαδικασια για τα μεγαλυτερα τανκ, επι της ουσιας ειναι η ιδια απλα στα μικροτερα τανκ δεν εχει τρυπες και ακολουθειτε την παραπανω παραλλαγη.

Πάντως για αυτούς που παραπονιούνται στο θέμα τιμής υπάρχει λύση, απλά αγοράζετε τον protank mini 3 (10 ευρα) και αγοράζετε επιπλέον άλλα 10 ευρά το airflow control valve για  τον protank 3 και έτοιμο, έχετε ουσιαστικά έναν aerotank me 20 ευρώ ;) 
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 29, 2015, 17:16 από dimifoti »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342413 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541722 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31150 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597387 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357891 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11594 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193170 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1359 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1360 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592138 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios