vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

240 επισκέπτες, 1 χρήστης
Ducati.Jimakos

Twitter

Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #90 στις: Ιουλίου 01, 2014, 17:20 »
ατμιζω γυρω στα 6 ml-old tobacco lady συνηθως,ξερω οτι εχει πολλα καταληπα κ ειναι βαρυ αλλα κ αλλα υγρα που εχω δοκιμασει (της tobacco,natural,ovale black κ.τ.λ.) πανω απο 3 μερες δεν εχω κρατησει αντισταση!
ολα αυτα τα υγρα σε kangertech aerotank (τον παλιο),σε T3'D κ arerotank mega.
4 περιπου μερες εχω κρατησει υγρο που το εφτιαξα εγω 50-50 με βαση el toro κ αρωμα totally wicked.

Αποσυνδεδεμένος Nemesis_rds

  • *****
  • 5569
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #91 στις: Ιουλίου 01, 2014, 17:28 »
Με 6ml ημερησιως ειναι λογικο η αντισταση να χρειαζεται αλλαγη καθε 4-5 μερες.
Αν ατμιζες κι El Toro υγρα, δε θα σου κρατουσε ουτε 2 μερες με αυτη την καταναλωση.

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #92 στις: Ιουλίου 01, 2014, 17:36 »
εχω ακουσει για τα el toro αν κ τωρα λενε οτι τα διορθωσανε..
ναι 5 μερες θα ητανε πολυ πιο νορμαλ το πραμα.
περιμενω 1-2 μερες ακομα να δω τι θα κανει κ η σουπερμαντολινι που εφτιαξα γιατι δεν τις προλαβενω τις αντιστασεις....


sorry για το offtopic..



Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #93 στις: Ιουλίου 01, 2014, 19:06 »
Πάντως η αλήθεια είναι ότι τα υγράκια του τα πίνει ο μέγκα (τι τα πίνει δλδ... ρουφήχτρα είναι  ;D ).

Αποσυνδεδεμένος td

  • *
  • 81
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #94 στις: Ιουλίου 01, 2014, 20:33 »
Και ο mini μια από τα ίδια είναι, το ρουφάει το ζουμάκι του

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #95 στις: Ιουλίου 01, 2014, 20:45 »
Οι κεφαλές νομίζω παίζουν ρόλο σε ένα ατμοποιητη για το πόσο υγρό θα ρουφήξει και  όχι ο ατμοποιητης , οι κεφαλές του  μεγκα είναι διπλής αντίστασης , άρα περισσότερη καύση = περισσότερη κατανάλωση υγρού .με μονές αντιστάσεις σίγουρα θα τρώει λιγότερο :)

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #96 στις: Ιουλίου 01, 2014, 20:49 »
μηπως ειναι και θεμα κατασκευαστη?μηπως γενικοτερα στην kangertech παρατητειται περισσοτερη καταναλωση-καυση-καταπονεση την αντιστασης?και οι 3 ατμοποιητες μου ειναι αυτη η μαρκα.
λεω εγω.

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #97 στις: Ιουλίου 01, 2014, 21:41 »
Όχι, δεν θα το έλεγα...

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #98 στις: Ιουλίου 02, 2014, 00:29 »
Και οι Aspire bdc διπλή αντίσταση έχουν, αλλά τέτοια κατανάλωση ούτε κατά διάνοια... Η κατανάλωση εχει σίγουρα να κάνει και με το μέγεθος του ατμο και του θαλάμου που γίνεται η ατμοποίηση. Τεσπά το Μέγκα  :fight_shot_auto: μετά την αλλαγή κεφαλής.Τι Ατμομηχανή είναι αυτη... :cigar: !!

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #99 στις: Ιουλίου 02, 2014, 08:33 »
Έχω τον mega απο την Παρασκευή. Τον δουλεύω με τέρμα ανοιχτό τον αέρα στα 8-9 watt  με υγρά DIY με βάση 50/50.
- Η κατανάλωση μου φαίνεται μεγαλύτερη του Aspire bdc, αλλά όχι και τόσο πολύ.
- Το επιστόμιο παίζει κάπως στη θέση του και το φοβάμαι λίγο.
- Μερικές φορές έχει βγει υγρό στην τρύπα του αέρα.
- Το θέμα μου είναι ότι άλλαξα χτες το απόγευμα την 1η κεφαλή, μετά από σχεδόν 5 μέρες και περίπου 18 ml υγρού, ενώ στον Aspire οι κεφαλές διαρκούσαν περίπου για το διπλάσιο διάστημα και υγρό (όποτε κατάφερνα να βρω καλή κεφαλή).

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #100 στις: Ιουλίου 02, 2014, 08:44 »
Καλημέρες …. Έχω το μεγκα κάπου στις 20 μέρες και δεν μου έχει δημιουργήσει κανένα απολύτως πρόβλημα, διαρροές πουθενά ,το επιστόμιο δεν παίζει καθόλου ( μόλις το έκανα ένα έλεγχο ) και οι κεφαλές η πεντάδα ας πούμε αν μου βγάλει 20-25 μέρες είμαι ευχαριστημένος .. 15 ευρω στις 20-25 μέρες δε νομίζω πως είναι τρελό ποσό για μια πεντάδα κεφαλές… πόσο δλδ θα έπρεπε να κρατάνε? Εφόρου ζωής ?

Του έβαλα νέα κεφαλή την Κυριακή το πρωί και σήμερα είναι Τετάρτη , ακόμη παίζει μια χαρά μπορεί να βγάλει και 6-7-8 μέρες , οπότε πηγαίνεις για αγορά κεφάλων στο μήνα … αν χρησιμοποιείς μόνο μεγκα σκέψου πως 15 ευρω τα ήθελες σε 1-2 μέρες στα τσιγάρα .. στο μήνα δε νομίζω να σε χαλάει .
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2014, 09:03 από APOSTOLOS KAL »

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #101 στις: Ιουλίου 02, 2014, 09:09 »
Συνονόματε, δεν είπα για εφ' όρου ζωής, αλλά λαμβάνοντας υπόψη τις 10+ μέρες των καλών κεφαλών του Aspire   και το αυξημένο κόστος, σου βγαίνει διπλάσιο κόστος ανά μήνα για τις κεφαλές. Μετον Aspire 3 κεφαλές των 2,5 ευρώ, με τον mega 6 κεφαλές των 3. (ΟΚ, στην πραγματικότητα δεν ισχύει ακριβώς, γιατί μετά το Πάσχα οι καλές κεφαλές του Aspire ήταν η μία στις 3. Με τον mega 2 κεφαλές ως τώρα ήταν ΟΚ.)
edit: Για μένα προσωπικά το επιπλέον 10ευρω δεν είναι απαγορευτικό, αλλά για κάποιον άλλο ίσως είναι. Πιο πολύ είναι θέμα "μειονεκτήματος" σε σύγκριση με τον κατά πολύ υποδεέστερο Aspire.

Διαρροή (τονίζω, μόνο στην εισαγωγή του αέρα κ όχι στο επιστόμιο ή στον πόλο) βλέπω όταν το αφήνω τη νύχτα πχ και το παίρνω το πρωί. Και σήμερα βρήκα, αλλά μετά από λίγες τζούρες είναι οκ.

Το επιιστόμιο ναι μεν μου κουμπώνει, αλλά μέσα στη βάση του παίζει. Η συσκευασία ήταν η μαύρη και δεν ξέρω αν κι αυτό ήταν θέμα που λύθηκε μετά.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 02, 2014, 09:14 από apostolisd »

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #102 στις: Ιουλίου 02, 2014, 09:14 »
Για να βρεις όμως 3 καλές κεφαλές με τον aspire πέταγες προφανώς 5-6 .. το είπες και εσύ ( αν έπεφτα σε καλές κεφαλές ) οπότε το κόστος ήταν πολύ μεγαλύτερο  , στο μεγκα μέχρι τώρα δεν μου βγήκε ελαττωματική κεφαλή καμία .

Αποσυνδεδεμένος apostolisd

  • **
  • 109
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #103 στις: Ιουλίου 02, 2014, 09:16 »
Σαφώς, κι αυτό κατά 95% ήταν ο λόγος που έφυγα από τον Aspire.

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #104 στις: Ιουλίου 02, 2014, 09:21 »
Όταν αλλάζεις κεφαλές γέμισε το τανκ μέχρι εκεί που βιδώνει ο κεντρικός σωλήνας , όχι παραπάνω στη μέση περίπου … και άσε να τραβήξει υγρό η κεφαλή για 10 λεπτά με ένα τέταρτο πριν κάνεις τη πρώτη τζούρα… είναι πολύ σημαντικό :bye:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1556 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120676 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325915 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296992 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827125 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510788 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156583 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi