vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

324 επισκέπτες, 4 χρήστες
lagoudakis, gfilip, ZoeM, camber

Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος APOSTOLOS KAL

  • ****
  • 1467
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #120 στις: Ιουλίου 06, 2014, 13:54 »
Α το χτύπημα είναι καθαρά θέμα γούστου . εμένα σαν χτύπημα με 9αρα νικοτίνη με καλύπτει απόλυτα
 
Β προφανώς εννοείς για το αν είναι ανθεκτικές οι αντιστάσεις σε παχύρρευστα υγρά με πολύ άρωμα … δεν του έβαλα bebeca συγκεκριμένα αλλά με υγρά έτοιμα παχύρρευστα και των αέρα φουλ μου δούλεψε καλά τις αντιστάσεις , τώρα μια ημέρα πάνω μια κάτω δε νομίζω να έχει τεραστια διάφορα .. δε νομίζω όμως πως μπορούμε να το συγκρίνουμε με το gemini είναι εντελώς διαφορετικής φιλοσοφίας …
 
Γ  τώρα για αντοχή το θέμα είναι να μη σου πέσει, οτιδήποτε αν πέσει και σιδερό να είναι κάποια αβαρία θα την έχει

Αποσυνδεδεμένος alexmach

  • *****
  • 2936
  • Φύλο: Άντρας
  • Dulcius Ex Asperis
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #121 στις: Ιουλίου 06, 2014, 22:44 »
Ευχζαριστώ πολύ για την απάντηση, αλλα θα εκτιμηθεί απαντηση απο κάποιον που εχει συγκεκριμενες απαντήσεις σε αυτά που ρώτησα. Λεω, μπας και εχει καποιος συγκρίνει συγκεκριμενα με τον τζέμινι για να δουμε χτύπημα, περαν του θεματος γουστου. και συγκεκριμενα για την μπεμπέκα, γιατι και με αυτήν, εχω δεί τρελλες διαφορές ακομα και με υγρά που κανονικά θα θεωρούνταν ακομα πιο επιβαρυντικα για τις αντιστάσεις, παρόλα αυτά, η προαναφερθείσα ειναι που τις γονατίζει. Και ασχέτως κατανάλωσης. Μονο που ειναι μεσα στον ατμοποιητή. Το χτύπημα δεν παυει να ειναι ο Νο 1 παράγων παντως καθότι οι περισσότεροι πωτοκώληδες υστερουν κατατί στο συγκεκριμενο.

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #122 στις: Ιουλίου 09, 2014, 11:40 »
Όλα μια χαρά με τον aerotank, μέχρι που ήρθε στα χέρια μου ο Delta της Joyetech... Eάν βρω χρόνο, θα ανοίξω ένα θεματάκι και για αυτόν.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #123 στις: Ιουλίου 10, 2014, 17:33 »
Μολις αγορασα τον Aerotank V2, ειναι ακριβως το ιδιο με τον προηγουμενο απλα με αλλη βαση, λειτουργικα με την ιδια αντισταση φορεμενη δουλευουν ακριβως το ιδιο, οποτε δεν ξερω αν αξιζει η επενδυση.


Τωρα κατι αλλο, αν θελετε να δειτε αν αυτο που αγορασατε απο καποιο καταστημα ειναι original, μην κοιτατε Authentications και Watermarks γιατι τα εχουν αντιγραψει,
δειτε απλα αν πανω στο κουτι εχει μια διαφανη ετικετα που γραφει "Pure"  ;)

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #124 στις: Ιουλίου 10, 2014, 18:26 »
Ακριβώς λόγω της εντελώς διαφορετικής βάσης αξίζει η αγορά. Φυσικά είναι κατασκευασμένος από ανοξείδωτο ατσάλι, οπότε και αυτό μετράει υπέρ του V2.

Αποσυνδεδεμένος micron

  • ***
  • 658
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #125 στις: Ιουλίου 10, 2014, 20:57 »
Βεβαια και ο προηγουμενος ειναι κατασκευασμενος απο ανοξείδωτο ατσαλι εκτος φυσικα την βαση αερο, η οποια και παλι φυσικα ηδη στο εξωτερικο πουλιεται ξεχωριστα και ταιριαζει στον V1 :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #126 στις: Ιουλίου 11, 2014, 20:41 »
Εδώ και 4 μέρες αγόρασα και τον aerotank mini μετά τον mega και οφείλω να δηλώσω εντυπωσιασμένος με την απόδοση του  :D .
Σε σημείο που άφησα τον mega στην 'ακρη... Επίσεις οφείλω να ευχαριστήσω τα παιδιά στο ηλεκτρονικοτσιγαράδικο στον Νέο Κόσμο για την πολύ καλή τιμή που μου έκαναν για τον mini και μια vision spinner 2 οταν ανέφερα ότι είμαι μέλος του φόρουμ ;) .

Αποσυνδεδεμένος gxristop1

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #127 στις: Ιουλίου 14, 2014, 15:18 »
 :angry_orange: :wall: δυστηχώς ενα μήνα μετά και οι ανταλακτικές αντιστασεις του mini αφαντες. Δεν δέχομαι με τίποτα να εχω πληρώσει 30 Ε για νέο ατμοποιητη και να είμαι αναγκασμένος να τον πετάξω στο συρτάρι γιατι δεν ερχονται οι ανταλακτικές κεφαλές. ΚΡΙΜΑ.....
Τα περι κάνουν οι κεφαλές του Α η του Β η του Ω δεν τα δέχομαι, Τότε γιατι να μην πληρώσω 10Ε και να πάρω τον Α Β η Ω ατμοποιητή? Νιώθω  πραγματικά φρίκη λυπάμαι. Και για τα καταστήματα που προωθησαν διαφιμησαν αυτό το προιον, γιατί δεν είχαν προετοιμαστεί, Νομίζω οτι ειναι υποχρέωσή τους η αντικατάσταση του mini η mega λογω ασσυνέποιας, και μη επάρκειας αναλώσιμων.
Συγνώμη για την ενταση στο φόρουμ αλλα ...

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #128 στις: Ιουλίου 14, 2014, 17:15 »
δεν ερχονται ανταλλακτικες κεφαλες στο μαγαζι που αγορασες τον mega κ τον mini εννοεις?

Αποσυνδεδεμένος SpyrosG

  • **
  • 400
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #129 στις: Ιουλίου 14, 2014, 17:15 »
Τι εννοεις φίλε μου; Που δεν βρίσκεις κεφαλές;

Αποσυνδεδεμένος gxristop1

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #130 στις: Ιουλίου 14, 2014, 17:49 »
Δεν βρίσκω κεφαλές στην Πατρα, και στα 2 e-shop που αγοράζω απο ΑΘΗΝΑ ειναι σε αναμονή. Επείσης μου προτείνουν τις κεφαλές των παλαιότερων μοντέλων της kangertek που τις δοκίμασα, και βλεπω οτι  το σιλικονούχο καλημα ειναι πλατύ με αποτέλεσμα να χωρά ισα ισα μεσα στον ατμοποιητη, και να δυσκολεύη την τροφοδοσια + οτι σε απόδωση ειναι αλλο απο τις δικές του κεφαλές που υπήρχαν στη συσκευασία του. Και στις φωτογραφιες αν δείτε ειναι διαφορετικές οι κεφαλές.


δεν ερχονται ανταλλακτικες κεφαλες στο μαγαζι που αγορασες τον mega κ τον mini εννοεις?

ΝΑΙ Μόνο τον mini αγορασα


Συγχώνευση συνεχόμενων ποστς
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 14, 2014, 18:06 από Nemesis_rds »

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #131 στις: Ιουλίου 14, 2014, 18:18 »
νομιζω πως μπορεις να βαλεις κ τις προιγουμενες κεφαλες της kangertech που εχουνε το φυτιλη επ'εξω (που φενεται δλδ) δεν εχει ουτε αυτες?
αλλα να μας πει καποιος που ξερει σιγουρα οτι ταιριαζουν,παντως στον mega πανε.

Αποσυνδεδεμένος gxristop1

  • *
  • 28
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #132 στις: Ιουλίου 14, 2014, 19:20 »
Τις πήρα αυτες, αλλα αυτές είναι που μπαίνουν οριακα, στιμοχτα μέσα και φυσικά ειναι 2 ω, αντι του 1,5ω που ειχε η συσκευασια, και σε 2 - 3 τζουρες υπερθερμένετε ο ατμοποιητης. Φυσικά καμια σχεση στην αποδωση των δικών του αντιστάσεων

Αποσυνδεδεμένος e-dj

  • 4
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #133 στις: Ιουλίου 18, 2014, 01:32 »
Εχω τον Davide της Anyvape με BDC Aspire κεφαλες.
Αξιζει να προχωρησω σε αγορα του Kangertech mega?Υπαρχει διαφορα με το μεσαιο μοντελο σε χωρητικοτητα Kangertech στα 2.5 ml (οχι δηλαδη τον mini στα 1,5ml )?Δηλαδη τα καινουρια μοντελα mega και mini εχουν διαφορα?
Περνουν τις ιδιες κεφαλες και οι 3?

Αποσυνδεδεμένος Tem

  • *****
  • 9644
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #134 στις: Ιουλίου 18, 2014, 02:20 »
Τις πήρα αυτες, αλλα αυτές είναι που μπαίνουν οριακα, στιμοχτα μέσα και φυσικά ειναι 2 ω, αντι του 1,5ω που ειχε η συσκευασια, και σε 2 - 3 τζουρες υπερθερμένετε ο ατμοποιητης. Φυσικά καμια σχεση στην αποδωση των δικών του αντιστάσεων
Oι παλαιότερες dual coil κεφαλές μπαίνουν κανονικά και είναι απόλυτα συμβατές και με τον Mega και με τον Mini και με τον Aerotank V2. Η απόδοσή τους ουσιαστικά είναι ίδια. Οι νέες updated κεφαλές έχουν μάλλον μικρότερη αντοχή.

Εχω τον Davide της Anyvape με BDC Aspire κεφαλες.
Αξιζει να προχωρησω σε αγορα του Kangertech mega?Υπαρχει διαφορα με το μεσαιο μοντελο σε χωρητικοτητα Kangertech στα 2.5 ml (οχι δηλαδη τον mini στα 1,5ml )?Δηλαδη τα καινουρια μοντελα mega και mini εχουν διαφορα?
Περνουν τις ιδιες κεφαλες και οι 3?

Αξίζει..........εαν φυσικά συμβιβαστείς με την ιδέα-γεγονός ότι οι κεφαλές της Kangertech υστερούν από άποψη αντοχής έναντι των Aspire. Γευστικά βέβαια μπορεί να αποδίδουν καλύτερα.
Και οι τρείς νέοι Aerotank (Mini , Mega , Aerotank V2) παίρνουν τις ίδιες κεφαλές.
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουλίου 18, 2014, 02:28 από Tem »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342128 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206384 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541300 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50067 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597114 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357614 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192944 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1221 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591647 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios