vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

366 επισκέπτες, 1 χρήστης
sotosz5

Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #390 στις: Αυγούστου 11, 2015, 20:18 »
Ναι τις δοκιμασα,δυστυχως δεν μου αρεσε η συμπεριφορα τους

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #391 στις: Αυγούστου 11, 2015, 20:53 »
Ωχ μή μου λές τέτοια! Σε ποσα  watt?

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #392 στις: Αυγούστου 11, 2015, 21:47 »
Παιδια καλησπερα σας, εχω μια ερωτηση.
Αρκετες φορες οταν χρησιμοποιω το istick 30 μαζι με τον aerotank mini παρατηρω οτι το "διαβασμα" που κανει το istick για την τιμη ομ της αντιστασης, αντι για 1.5 παιζει παρα πολυ σε βαθμο να φτανει η διακυμανση της ενδειξης μεταξυ 1.5 εως και 4 ομ!! Επισης οταν κουναω τον αεροτανκ μινι παιζει ακομη περισσότερο.  Αυτο εχει ως αποτελεσμα ν μην μπορω ν λειτουργησω το μοντ σε λειτουργια watt. Εχετε καμια ιδεα τι φταιει? Υποπτευομαι οτι φταιει ο κονεκτορας 510 ή οι αντιστασεις της kanger στον τροπου που κανουν επαφες με τον κονεκτορα. Τι λετε?

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #393 στις: Αυγούστου 11, 2015, 22:22 »
Ωχ μή μου λές τέτοια! Σε ποσα  watt?

Στα οποια watt θελεις και ενας συνατμιστης με επιβεβαιωσε εξω που μιλησαμε σε καταστημα

Αποσυνδεδεμένος zamc

  • ***
  • 558
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #394 στις: Αυγούστου 11, 2015, 22:24 »
Ευχαριστώ! Αν και πιο πολυ με ενδιαφέρει το εως πόσο!!!! Γιατί αυτες υποψιάζομαι αν το πάρεις το καμένο δε φευγει!!!

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #395 στις: Αυγούστου 11, 2015, 22:25 »
Παιδια καλησπερα σας, εχω μια ερωτηση.
Αρκετες φορες οταν χρησιμοποιω το istick 30 μαζι με τον aerotank mini παρατηρω οτι το "διαβασμα" που κανει το istick για την τιμη ομ της αντιστασης, αντι για 1.5 παιζει παρα πολυ σε βαθμο να φτανει η διακυμανση της ενδειξης μεταξυ 1.5 εως και 4 ομ!! Επισης οταν κουναω τον αεροτανκ μινι παιζει ακομη περισσότερο.  Αυτο εχει ως αποτελεσμα ν μην μπορω ν λειτουργησω το μοντ σε λειτουργια watt. Εχετε καμια ιδεα τι φταιει? Υποπτευομαι οτι φταιει ο κονεκτορας 510 ή οι αντιστασεις της kanger στον τροπου που κανουν επαφες με τον κονεκτορα. Τι λετε?
Το πιθανοτερο η επαφη πολου με την αντισταση,καθαρισε καλα τον πολο και ξαναδοκιμασε αλλα και με αλλη αντισταση μηπως επεσες σε ελαττωματικη

Αποσυνδεδεμένος Kikas

  • ****
  • 1037
  • Φύλο: Άντρας
  • Έχω ξεφύγει λέμε..!
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #396 στις: Αυγούστου 11, 2015, 23:31 »
Αν δεν πετύχει αυτό που το από πάνω βγάλε την αντίσταση και βάλε την βάση σε μια πενσούλια και σφύξε σιγά σιγά όλο το δακτύλιο. Σε αρκετούς ατμοποιητές η βάση με το δακτυλίδη της εισροής αέρα δεν πατάνε καλά μεταξύ τους λόγω πτώσης, λόγω κακής κατασκευής, ίσως λόγω πολλών πλυσιμάτων, πέρασμα χρόνου κτλ κτλ.

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #397 στις: Αυγούστου 12, 2015, 17:26 »
Παιδιά καταρχήν σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Λοιπόν στο ψητό τώρα.  Έκανα και τα δύο παραπάνω και τίποτα, τα ίδια. Χορός των ομ στην οθόνη με κάθε κούνημα του ατμοποιητή.  Έχω επίσης τσεκαρισμένο οτι δεν φταίει το istick. Οπότε τείνω να πιστέψω ότι για όλα αυτά φταίει ο (μαμισιος) κονέκτορας 510 σε ego που φοράει το στικ για να μπαίνει πάνω ο αερο μινι. Απ ότι προσεξα πρόσεξα ο πόλος του κονεκτορα στο αρσενικο ego σπείρωμα πιέζει το κάτω μέρος της αντίστασης που ειναι εμφανές στο θηλυκό ego σπείρωμα στη βάση του αερο μινι. Οπότε προκαλείται μινι χαμός.  Λέω να αγοράσω έναν άλλο κονεκτορα που εχω βρει στο εμπόριο μήπως μου προκαλεί πρόβλημα μόνο ο μαμισιος της eleaf και ο αλλος είναι οκ. Έχετε κάποια άλλη λύση να μου προτείνετε? Ευχαριστώ

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #398 στις: Αυγούστου 12, 2015, 22:38 »
αυτη ειναι η λυση,εγω εχω αυτον τον αλλο ανταπτορα και λειτουργει πολυ καλα

Αποσυνδεδεμένος dimifoti

  • **
  • 208
  • Φύλο: Άντρας
  • Slow ride, take it easy
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #399 στις: Αυγούστου 12, 2015, 23:37 »
Ευχαριστω πολυ φιλε μου για την πληροφορια, να σαι καλα.
Αυτον εννοεις ετσι ?
« Τελευταία τροποποίηση: Αυγούστου 13, 2015, 01:14 από dimifoti »

Αποσυνδεδεμένος ΓΑΠ

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #400 στις: Αυγούστου 16, 2015, 10:58 »
Καλημέρα σε όλους!!!Έχω έναν Kanger Aerotank Mega γνήσιο που έχει πρόβλημα με το τσιμουχάκι της βάσης.Γνωρίζει κανείς αν μπορεί να επισκευαστεί ή να τον δώσω σε κάποιον καλύτερα για ανταλλακτικά??Είναι κρίμα να κάθεται μιας και έχω ακόμη αντιστάσεις και όλο το πακέτο...

Αποσυνδεδεμένος pngtszs1976

  • *****
  • 3449
  • ὓβρις→ἂτη→νέμεσις→τίσις
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #401 στις: Αυγούστου 16, 2015, 11:41 »
Ναι ο ring μπορεις να βρεις,σε καταστηματα που εχουν εργαλεια

Αποσυνδεδεμένος ΓΑΠ

  • *
  • 29
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #402 στις: Αυγούστου 16, 2015, 14:04 »
Δε εννοώ το o ring αλλά το τσιμουχάκι που ακουμπά ο κονέκτορας που δέχεται το ρεύμα από τη μπαταρία.

Αποσυνδεδεμένος ipankas

  • **
  • 171
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #403 στις: Αυγούστου 16, 2015, 14:35 »
Μπορείς να πάρεις το τσιμουχακι από μια παλιά αντίσταση

Αποσυνδεδεμένος Manpet

  • **
  • 210
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Kangertech Aerotank Mega & Mini: Φωτορομάντζο - Παρουσίαση
« Απάντηση #404 στις: Αυγούστου 16, 2015, 15:00 »
Όντας κάτοχος και του mega και του mini, εδώ και περίπου 10 μήνες, έχω να πώ τα εξής : Τον μέγκα τον χρησημοποιώ σαν βασικό ατμοποιητή, και πραγματικά δεν έχω κανένα σοβαρό πρόβλημα (σπάνια λίγο υπερτροφοδοσία, αλλά αυτό φτιάχνει εύκολα). Τόν μίνι από την άλλη τον έχω βάλει στήν μπάντα γιατί απο την αρχή μου διάβαζει λάθος τις αντιστάσεις (οπότε το istick το έχω μονίμως με τον gs air που δένει καλά, ειδικά με το bending adaptor). Αλλά τον μέγκα τον... λατρέυω  ;D .Σκυλί πραγματικά, διάρκεια ζωής των αντιστάσεων, κόστος, απόδοση, ευκολία γεμίσματος.Έχω και τον Ναυτίλο τον μίνι και σχεδόν δε το χρησημοποιώ (βιδώνει και ξεβιδώνει πολύ δύσκολα, μου ΣΠΑΕΙ  :angry_orange: τα νεύρα ώρες -ώρες.Με τον μίνι όμως πραγματικά απογοητέυτικα  :( .

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342329 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206543 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541502 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 31088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50199 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597302 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357819 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11541 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 193088 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1323 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1326 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 592035 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios