vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 7 χρήστες
Giannis.B, Sergios, Milarepa, Buliwyf, manoslykos, dvelev, Geraki

Twitter

Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.

Αποσυνδεδεμένος andreas1966

  • *
  • 21
  • Φύλο: Άντρας

Εδώ τα λες όλα:


Νιώθω ώρες ώρες μία χαρμάνα απίστευτη. Λέω θέλω να πιω ένα τσιγάρο πάση θυσεία. Μετά παίρνω το ηλεκτρονικό τσιγάρο , κάνω δέκα τζούρες και ξεπερνάω την δύσκολη στιγμή. Αυτές οι δύσκολες στιγμές είναι  το πρόβλημα στην αρχή.



Μακάρι το κείμενο να γίνει πηγή έμπνευσης για τη διακοπή της κάθε φύσης εξάρτησης από ουσίες. Είναι όλα στο μυαλό μας και με τη βοήθεια των 'ατμών', αλλάζει κανείς τρόπο ζωής και αφήνει τα υπόλοιπα πίσω σαν ένα κακό όνειρο  :thumpup: . Είσαι σε καλό δρόμο, συνέχισε...
« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 18, 2014, 09:35 από andreas1966 »

Αποσυνδεδεμένος rexakos

  • ***
  • 580
  • Φύλο: Άντρας
  • Παλι με χρονια με καιρους,παλι δικα μας θα ναι!!!!
Αδερφε κατ' αρχην συγχαρητηρια για την προσπαθεια που κανεις,αν και απο αυτα που γραφεις και ετσι πως τα γραφεις,πιστευω οτι το χεις το θεμα :thumpup: και δευτερον ακομη ενα μεγαλο μπραβο που βγηκες και εκανες αυτην την μικρη (εξομολογηση)οπως θες πες το...γιατι πιστευω οτι θα βοηθηθουν κι αλλα ατομα μεσα απο αυτο :thumpup: .μας εφτιαξες την μερα ρε φιλε.ΜΠΡΑΒΟ!!

Αποσυνδεδεμένος iliasy

  • **
  • 290
  • Φύλο: Άντρας
Καταρχήν  φιλε μου ...ενα μεγάλο ΜΠΡΑΒΟ !!!!!! γιά να συμπληρώσω και τις δικές μου μαρτυρίες επάνω στο θέμα που ανοιξες...ολοι μας λίγο πολύ εξαρτημένοι είμασταν απο το κανονικό τσιγάρο .. θεωρούσα και τον εαυτό μου εναν κανονικό χρήστη ακόμη και με το κανονικό  τσιγάρο ποσον μαλλον στα πιο  βαρειά ...    :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup: :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Δυο μερες σχεδον βλεπω το θεμα και δεν το ανοιγα ......
Σημερα μπηκα,διαβασα και ειλικρινα δακρυσα....
Ειμαι πενηνταρης και πρωτη φορα βλεπω στην ζωη μου απο εναν αγνωστο τετοια καταθεση ψυχης,πονου,αγωνιας,πεισματος,ελπιδας,δυναμης.
Φιλε μου συγγνωμη που δεν σε διαβασα γρηγοροτερα
ευχομαι να εχεις ΟΛΗ την δυναμη του κοσμου στην τιτανια προσπαθεια σου
καπου διαβασα οτι οταν καποιος πεφτει γινεται η αρχη για να ξανασηκωθει.
Το κειμενο σου θα το δωσω στα παιδια μου να το διαβασουν
λεει τοσα μαζι, που κανενας γονιος και εκπαιδευτικος δεν εχει πει!!!!!
ΚΑΛΗ ΣΥΝΕΧΕΙΑ!!!
ΚΑΛΗ ΔΥΝΑΜΗ!!! :bye: :bye: :bye:

Αποσυνδεδεμένος capable

  • ***
  • 599
  • Φύλο: Άντρας
Δεν θα σου πω γνώμες και συμβουλές. Θα σου πω απλα πως είσαι μάγκας που εκατσες και  έγραψες όλα αυτά εκ ψυχής. Συνέχισε δυνατά αλλά και με νέους τρόπους απασχόλησης και θα διαπιστώσεις πολλά διαφορετικά πραγματα απο τα συνηθισμένα.

στάλθηκε μέσω tapatalk


Αποσυνδεδεμένος erwtas13

  • ***
  • 586
  • Φύλο: Άντρας
  • τέλος η βρώμα
Μακαρι......

Στάλθηκε από το GT-S6810P μου


Αποσυνδεδεμένος TheGreatDalmuti

  • *
  • 51
  • Φύλο: Άντρας
Το έψαξες και το σκέφτηκες τόσο το θέμα που σε απασχολούσε. Νομίζω έφτασες στο σημείο που θα είναι κρίμα να το σταματήσεις εδώ. Εμείς μόνο μπράβο μπορούμε να σου πούμε. Εσύ όμως δεν έχεις ανάγκη τα μπράβο μας. Είσαι από όσο φαίνεται στην θέση να βοηθήσεις κι άλλους. Δεν είσαι απλά κάποιος που ξέφυγε από έναν εθισμό, όποιος κι αν είναι αυτός. Είσαι κάποιος που βοηθώντας, μπορεί σε κάθε βήμα να συμβουλεύσει, αφού ξέρει τα τι τα πως και τα γιατί. Και αν σου δίνει τόση χαρά το ότι γλίτωσες εσύ, σκέψου πόση χαρά θα παίρνεις και για τον κάθε άλλον που θα γλιτώνεις!

Αποσυνδεδεμένος moroua

  • *
  • 95
  • Φύλο: Άντρας
Και απο εμένα ενα μεγάλο μπράβο για αυτα που εγραψες και την κατάθεση ψυχης  που εκανες,συνέχισε γιατί πραγματικά το "εχεις" στο γράψιμο και πιστεύω οτι θα γίνεις θετικό παράδειγμα σε ολους που εχουν εξαρτήσεις απο διάφορες ουσίες.ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Το ΜΠΡΑΒΟ είναι αυτονόητο τόσο για αυτά που γράφεις όσο και για την προσπάθεια που κάνεις. Εγώ εκτός από ΜΠΡΑΒΟ θέλω να σου πω ένα μεγάλο ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατί σαν μέλος (έστω και όχι τόσο παλιό) αυτής της παρέας, κοινότητας, όπως θέλεις πέστο, νοιώθω περήφανος που μοιράστηκες μαζί μας αυτές τις σκέψεις, θεωρώ ότι είναι μετάλλιο και τίτλος τιμής για το φόρουμ μας!

Αποσυνδεδεμένος PVARELLAS

  • **
  • 140
  • Φύλο: Άντρας
για τέτοια post δεν αρκει να πατήσεις το κουμπακι που λέει μπράβο, για αυτο .ΜΠΡΑΒΟ   ρε φιλε και οτι χρειαστείς εδώ είμαστε να σε βοηθησουμε όλοι :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
φύλε flavorslut  χερομε που δοιάβασα αυτά που έγραπσες και εχω να σου πω καποιά πραγματά που ισος να σε βοηθεισουν τα οποία αντικατοπτρίζουν τιν ταπινη μου άποψη και τη βιοματικη μου εμπειρία. πρωτον θα πρεπει τουλαχιστον να τα ατομα που κανουν χρισήνα τα συναντας σε στιγμες που δεν κανουν χριση αν και το ιδανικο για σενα και το στοχο σου θα ηταν το να ξεκοπσις τελειος πιστεπσε με ειναι πολυ ψυχοφθορο να προσπαθεις να καπσις και να κανεις τα ιδια που εκανες πριν με τους χριστες. δευτερον μεινε συγκεντρομενος στο στοχο σου οσο περισοτερες μερες απον τοσο ποιο πολη ηθικη ικανοποιηση και εγοισμος να μην ξανακιλισης. βαλε νες δραστιριοτιτες στη ζοη σου και κοπσε επισης τι μυσικη που θεωρεις οτι  συνοδευετε απο τη χριση. το η.τ πιστευο οτι θα σε βοιηθειση λογο της διαδικασιας του και της εναλαγης γευσεον. τελος χερομε πολυ για τη προσπαθεια σου

Αποσυνδεδεμένος zerom

  • **
  • 260
  • Φύλο: Γυναίκα
  • Αι αμ ε γκερλ νταμ ιτ!
Ενα μεγάλο μπράβο κι από μένα γιατί, εκτός από την προσωπική σου κατάθεση που είναι αξιοθαύμαστη, θαρραλέα και γενναία, θίγεις κι ένα θέμα που έχει μεγάλες διαστάσεις αλλά γίνεται ψιλογαργάρα.
Στις περιγραφές σου αναγνώρισα χαρακτηριστικά φίλων αλλά και συναδέλφων μου (λόγω χώρου αν θες). Αλλα ταυτίζονται και άλλα διαφέρουν γιατί όπως είπες κ συ από άνθρωπο σε άνθρωπο είναι διαφορετικά. Η κυκλοθυμία στις συμπεριφορές αυτών των ανθρώπων με έχει προβληματίσει πολλές φορές (μιλάω για συστηματικούς χρήστες). Επίσης το να με εντάσσουν στους ξενέρωτους, σε επίπεδο παρέας, μου φαίνεται φάουλ εντελώς. Δεν την έχω πει σε κανέναν ούτε έχω κουνήσει δάχτυλο ποτέ, αν και θα έπρεπε ίσως...Γιατί βλέπω "κουλ χρήστες" που έχουν αρχίσει να γυρεύουν ψυχοφάρμακα, γιατί δείχνουν ότι δε μπορούν να διαχειριστούν το πράγμα μέσα τους γενικά και βιώνουν αντίθετα αποτελέσματα από αυτά που γυρεύουν με το τσιγαριλίκι.
Μου κάνεις εντύπωση γιατί γνωρίζοντας τη νοοτροπία αυτών των κύκλων θεωρώ ότι είναι πάρα πολύ δύσκολο να φτάσει κανείς σε τέτοια καθαρή ματιά όντας ο ίδιος συστηματικός χρήστης. Μια από τις παγίδες είναι και το ότι δεν εντάσσεται στα υψηλού κινδύνου ναρκωτικά οπότε ως ενα βαθμό είναι απενοχοποιημένο. Παραταύτα έχουν χαθεί γνωστοί και αγαπημένοι σε -ας πούμε- πιο πρόωρη ηλικία γιατί παρουσίασαν βλάβες νωρίτερα και εκεί θέλω να σταθώ λίγο. Θα ήθελα να υπάρχει περισσότερη ενημέρωση για τις οργανικές βλάβες που μπορεί να προκαλέσει μετά από χρόνια συστηματική χρήση, χώρια από το πάντρεμα με τη νικοτίνη και τα λοιπά του τσιγάρου. Προσπάθησα μια φορά να ψάξω ιντερνετικά τίποτα ελληνικά άρθρα αλλά δε βρήκα κάτι αξιόλογο.
Η μόνη "ενημέρωση" που έχω... είναι η αγιοποίηση του από -κατά τα άλλα- έξυπνους και ταλαντούχους ανθρώπους, που μπορεί και να καταρρέουν όμως....
Εύχομαι αυτή η "στροφή" που κάνεις να πιάσει ουσιαστικό τόπο μέσα σου, πραγματικά με εξέπληξες και σου εύχομαι τα καλύτερα και καλή δύναμη γιατί όπως και να'χει, η ενδοσκόπησή σου είναι σοβαρή και πιθανόν επίπονη.
Επίσης σου εύχομαι ακόμα περισσότερη δύναμη όταν κάνεις παρέα με τους συγκεκριμένους φίλους γιατί θεωρώ ότι εκεί κρύβεται και ο μεγαλύτερος πειρασμός. Α και μη σε παραξενέψει αν (λέμε-αν) ανακαλύψεις ότι μπορεί και να μη σου ταιριάζουν τελικά. Αν η σύσταση της παρέας έχει γίνει με γνώμονα μόνο αυτή τη συνήθεια τότε είναι πολύ πιθανό να συμβεί κάτι τέτοιο.
Προσωπικά, σε ευχαριστώ πολύ για αυτήν την πολύτιμη κατάθεση που έκανες!!
Τιμή μου!


Συνδεδεμένος Buliwyf

  • *****
  • 1935
  • Φύλο: Άντρας
  • ιέεεεεεεεεπ!!!! αστ ναγκλίτσα κατ ρε!!!
Φίλε μου, πραγματικά τα συγχαρητήριά μου. Θέλει πλάτες για να βγεις και να γράψεις όλο αυτό το κείμενο από μέσα σου. Τις ίδιες πλάτες που θέλει το να παραδεχτείς τον εθισμό σου, ξέροντας ότι έχεις πολύ δρόμο ακόμα να κάνεις.


Εγώ αλλιώς θα το έλεγα αυτό που θέλει.......  :yes: :yes: :yes:

Φίλτατε flavorslut, τέτοιο σεντόνι, δεν θα καθόμουν να διαβάσω..... ΜΕ ΤΗΝ ΚΑΜΙΑ!!!
Κι όμως!!! Το διάβασα μέχρι την τελευταία λέξη!!

ΧΙΛΙΑ ΜΠΡΑΒΟ ρε, είσαι μεγάλος μάγκας!!  :respect: :respect: :respect: :respect: :respect:
Και όπως είπε και ο Τρύφων, χρειάζεται απλά να σηκωθείς μια φορά παραπάνω από αυτές που έπεσες...........

Ή αλλιώς, δεν απαγορεύεται να πέσεις, αλλά να μην σηκωθείς!



« Τελευταία τροποποίηση: Μαΐου 18, 2014, 16:56 από Buliwyf »

Αποσυνδεδεμένος chriss1

  • *
  • 12
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #28 στις: Ιουνίου 01, 2014, 14:29 »
Φιλε μου οφειλω πραγματικα να πω τα εξης:
1.εχεις πολλα κιλα α...........δια που εκατσες και εγραψες ενα τοσο καττατοπιστικο κειμενο.
2.αν πας σε γιατρο δεν νομιζω να σε βοηθησει να καταλαβεις τοσο καλα.
3.εχοντας και γω δοκιμασει-κανει περιστασιακα συμφωνω απολυτα οτι εχει να κανει καθαρα με τον ψυχολογικο τομεα.
πραγματικα με συγκινησε ολο αυτο και σου ευχομαι ολοψυχα να κοψεις αυτη τη κακια συνηθεια και να απολαμβανεις καθε μερα το ατμισμα.
την απολογια σου δε θα την εχω σαν προτυπο.
τι να πω,ΜΠΡΑΒΟ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #29 στις: Ιουνίου 01, 2014, 15:54 »
Καλησπέρα.
Μπράβο για το κείμενό σου πιστεύω τάπες όλα. :thumpup: :thumpup:

Η γνώμη μου.Όχι το η.τ.δεν θα σε βοηθήσει να απαλαγείς από την κάνναβη.

Αυτό που πιθανόν θα σε βοηθήσει αν πραγματικά το θελήσης και το πιστέψης είναι τούτο εδώ το φόρουμ
και οι θαυμάσιοι συμφουρμίτες όπως βοήθησαν τόσους από μας να απαλλαγούμε από το βραχνά του τσιγάρου
και ορισμένους από μας οριστικά και από το η.τ.
Αγάπησέ τοπραγματικά δες το σαν δεύτερη οικογένειά σου και νάσαι σίγουρος ότι στο τέλος θα βγεις
κερδισμένος.

Εδώ θάμαστε όλοι μας για ότι χρειαστείς.Και είπαμε.Κουράγια θέληση επιμονή  υπομονή και.

Καλή δύναμη.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240811 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500703 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 169 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110926 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan