vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

270 επισκέπτες, 6 χρήστες
papcris, maprix, Jorge, tibolaso, Buliwyf, camber

Twitter

Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.

Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #30 στις: Ιουνίου 11, 2014, 11:51 »
Σήμερα κλείνω ένα μήνα και πάμε γερά...


Τα καλά νέα:
Με μεγάλη ευκολία πλέον δεν πίνω φούντα  και δεν μου λείπει καθόλου. 'Όταν πίνουν άλλοι μπροστά μου η μυρωδιά μου φαίνεται υπέροχη αλλά ούτε καν διανοούμαι να κάνω το λάθος. Γενικά μπορώ να πω ότι όλο το ζόρι όσο αφορά την εξάρτηση της συνήθειας είναι το πολύ 15 μέρες. Πολύ καθαρότερο κεφάλι , πολύ καλύτερη υγεία , μεγάλη συγκέντρωση στην δουλειά , στόχοι καινούργιοι , έντονη επαφή και ενασχόληση με το σπίτι και τα παιδιά ,  συναισθηματική ανταλλαγή με τα παιδιά , συνείδηση των ψυχολογικών και προσπάθεια αντιμετώπισής τους ,  γενικά βελτίωση σε όλους τους τομείς της ζωής μου , αίσθημα ότι αξίζω γιατί κάνω ότι μπορώ. Απίστευτα ζωντανά όνειρα.


Τα κακά νέα:
Τεράστιο άγχος για τα οικονομικά (μειώνεται σταδιακά) και για το τι κάνω με την ζωή μου.
Εντερικές διαταραχές κυρίως από το πολύ άγχος.
Πολύ ελαφρύς και διακοπτόμενος ύπνος.
Νεύρα τις πρώτες 15 μέρες.
Έντονη κατάθλιψη που σταδιακά υποχωρεί. Απελπισία μερικές φορές , αίσθημα κενού και δυστυχίας , αίσθημα ότι η ζωή μου είναι χάλια έτσι όπως την κατάντησα.
Ενοχές για τις επιλογές μου.
Φοβερή κούραση ειδικά τον πρώτο καιρό από το πολύ άγχος και την κατάθλιψη.
Υπερβολική χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Μούδιασμα του εγκεφάλου πολλές φορές έως συνεχόμενα τις πρώτες βδομάδες , το οποίο και αυτό υποχωρεί. Αίσθημα χημικών ουσιών να κατακλύζουν τον εγκέφαλο , σαν να έχει πάθει σοκ και να ξαναβρέχεται άτακτα το στεγνό φιτίλι του μυαλού.


Από εδώ και μπρος ξαναξεκινά ο αγώνας για βελτίωση των ψυχολογικών μου και των κομματιών της ζωής μου που δεν μου αρέσουν. Με λίγα λόγια το τέρας ξαναβγήκε από την σπηλιά και η μάχη ξαναξεκινά. Ας κοπιάσει λοιπόν , είμαι διατεθιμένος να δώσω αυτήν την μάχη.


Για όποιον λοιπόν σκέφτεται να κόψει την κάνναβη , να ξέρει ότι είναι αρκετά εύκολο το πρώτο κομμάτι της διακοπής της. Από εκεί και πέρα έχει αφήσει όλα τα προβλήματά του να διογκωθούν και τον περιμένουν. Είναι πάρα πολλά και πάρα πολύ δυναμωμένα. Αλλά το αίσθημα ότι κάνει το σωστό και η υγεία που νιώθει σε όλα τα επίπεδα  , θα του δώσει πολύ μεγάλη δύναμη. Άλλωστε τον πρώτο γύρο τον κέρδισε μόνο και μόνο που έκοψε την κάνναβη.


Ευχαριστώ ξανά όλους για τα πολύ καλά τους λόγια και να ξέρουν ότι μου δώσανε  μεγάλη δύναμη ας ήταν από αγνώστους.
Θα ξαναενημερώσω στους 3 μήνες. :)

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #31 στις: Ιουνίου 11, 2014, 12:04 »
Ένα να θυμάσαι: Είμαστε όλοι μαζί σου.
Θα τα καταφέρεις.
Δώσε το βάρος στα βασικά πράγματα σε ο,τι αφορά στα οικονομικά. Συνέχισε τον θετικό τρόπο σκέψης και όλα θα φτιάξουν σιγά σιγά. Ειναι φανερό οτι είσαι άτομο που μπορεί να τα καταφέρει.

Αποσυνδεδεμένος papoys

  • ****
  • 1068
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #32 στις: Ιουνίου 11, 2014, 13:20 »
Χαίρομαι ειλικρινά που συνεχίζης να είσαι εδώ μαζί μας.
Να σου πω κάτι να χαρής. :) Να ξέρης ότι όλοι μας τον πρώτο καιρό και εμείς που προσπαθούσαμε να απαλλαγούμε
μόνο από το τσιγάρο, υποφέραμε από τη μυρωδιά του που μας ερχόταν από το διπλανό μας, στερητικά και τέτοια
έστω σε μικρότερο βαθμό από σένα.
Επίσης έτσι που μας κατάντησαν τα τελευταία χρόνια δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να μην έχει οικονομικά
προβλήματα να μην πονοκεφαλιάζει μέρα νύχτα πως θα τα βγάλει πέρα  και πως θα πληρώσει τις υποχρεώσεις του
για μην του πάρει η τράπεζα ή η εφορία το σπίτι του.
Σκέψου θετικά όσο μπορείς περισσότερο,ή τις ελεύθερες ώρες σου ασχολείσου με κάτι που θα σε κάνει να μην
σκέφτεσαι.

Και κάτι τελευταίο.Διάβασα ότι έχης οικογένεια και παιδιά.Εγώ θα σου πω ότι είμαι και παππούς.
Δε νομίζης πως είναι ώρα να κάνης ένα μεγάλο δώρο στην οικογένειά σου, πέραν της αγάπης σου.?? :yes:

Αποσυνδεδεμένος EΡΕΒΟΣ

  • **
  • 488
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #33 στις: Ιουνίου 11, 2014, 17:02 »
Kαλησπερα,συγχαρητηρια που δεν τα παρατας.
Οσο για τα οικονομικα ετσι ειμαστε ολοι,εγω καθε πρωι φευγω με αγχος για τις υποχρεωσεις και καθε βραδυ με οσα βλεπω στην δουλεια και τι μπορει να σου τυχει γυριζω μεσα στη τρελλη χαρα που ειμαστε υγιεις.Παιχνιδια του μυαλου.....
Εισαι ψαγμενος,πιστευω σε εσενα οτι θα νικησεις το θηριο.
Καλη Συνεχεια,Καλη Δυναμη!!!!

Αποσυνδεδεμένος alexakisdim

  • **
  • 125
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #34 στις: Ιουνίου 11, 2014, 17:11 »
Η απάντηση εδώ, αυτή που διαβάζεις, έχει αναρτηθεί από άτομο, εμένα, ο οποίος έχει υποστεί ήδη στη ζωή του ένα τροχαίο με θάνατο συγγενούς πρώτου βαθμού και αναπηρία συγγενούς πρώτου βαθμού και πάλι, και, έχει καταστραφεί οικονομικά δύο φορές.
Το μόνο ρητό - μότο που έχω εγώ και η οικογενειά μου ειναι ενα και με αυτό πορευόμαστε.

Το μόνο που μου έχει μείνει ειναι να είμαι αισιόδοξος...

Φιλοσόφησέ το και θα δεις πόσο "βαρύ" είναι...


Sent from my iPad using Tapatalk HD

Αποσυνδεδεμένος e-go FUN

  • ***
  • 791
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #35 στις: Ιουνίου 11, 2014, 17:24 »

Από εδώ και μπρος ξαναξεκινά ο αγώνας για βελτίωση των ψυχολογικών μου και των κομματιών της ζωής μου που δεν μου αρέσουν. Με λίγα λόγια το τέρας ξαναβγήκε από την σπηλιά και η μάχη ξαναξεκινά. Ας κοπιάσει λοιπόν , είμαι διατεθιμένος να δώσω αυτήν την μάχη.


Όλα τα ειπες.
Bravo, Thank Υou κι ότι άλλο.




Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #36 στις: Ιουνίου 11, 2014, 17:41 »


Ευχαριστώ ξανά όλους για τα πολύ καλά τους λόγια και να ξέρουν ότι μου δώσανε  μεγάλη δύναμη ας ήταν από αγνώστους.



Όταν η σκέψη πολλών αγνώστων είναι μαζί σου συσσωρέυεται όλη αυτή η "θετική ενέργεια" ή όπως αλλιώς μπορεί να το πει κάποιος και σου δίνει δύναμη. Δεν πολυπιστέυω στα μεταφυσικά, αλλά για κάποιο λόγο αυτό το πιστεύω. Να ξέρεις ότι όλοι εδώ είναι πραγματικά μαζί σου γιατί αυτό είναι μια μάχη ζωής και τέτοιες μάχες δίνουμε όλοι μας, άλλοι μικρότερες, άλλοι μεγαλύτερες καθημερινά. Πιστεύω ότι όταν κερδίσεις αυτήν την μάχη το μεγαλύτερο κέρδος είναι η ικανοποίηση της νίκης και η δύναμη που σου δίνει αυτή. Κράτα γερά και ....με την νίκη!

Αποσυνδεδεμένος noobVaper

  • *
  • 25
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #37 στις: Ιουνίου 11, 2014, 20:01 »
Επειδή έχω υπάρξει και εγώ δεινός πότης, καταλαβαίνω το πόσο δύσκολο σου (μας) είναι να σταματήσουμε μια τόσο δυνατή συνήθεια! Καταλαβαίνω επίσης, καθώς και εγώ σαν καλός μακάκας, το γεγονός του ότι για να δικαιολογίσεις τη στάση ζωής που είχες, δημιουργείς "καλά" στη συνήθεια αυτή, που πολλές φορές φαντάζουν σωστά!

Έθεσες ένα πολύ συμαντικό ζήτημα με τόσο όμορφο τρόπο και μου θύμισες τότε που ξεκίνησα και εγώ να αναρωτιέμαι από το: είναι μια απλή συνήθεια και δεν έγινε και τίποτα, στο... μήπως;;;...

Φαίνεται, όπως προείπαν και υπόλοιποι συνφορουμίτες, πως μπορείς, και θα τα καταφέρεις!

 :thumpup: Καλή συνέχεια στην, παρά τα δύσκολα, πανέμορφη ζωή χωρίς εξαρτίσεις και παπαρίες!  :thumpup:


Αποσυνδεδεμένος marbass

  • ****
  • 1139
  • Φύλο: Άντρας
  • Smoke free since 24/9/2009
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #38 στις: Ιουνίου 11, 2014, 21:54 »
Mπράβο ρε Flavorslut, σε θαυμάζω. Είσαι ο μικρός μου ήρωας.
Συνειδητοποιώ τη μικρότητά μου όταν αντικρίζω τέτοιο ψυχικό σθένος.

Αποσυνδεδεμένος Vagelis Grav

  • *
  • 31
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #39 στις: Ιουλίου 24, 2014, 14:02 »
Σήμερα κλείνω ένα μήνα και πάμε γερά...


Τα καλά νέα:
Με μεγάλη ευκολία πλέον δεν πίνω φούντα  και δεν μου λείπει καθόλου. 'Όταν πίνουν άλλοι μπροστά μου η μυρωδιά μου φαίνεται υπέροχη αλλά ούτε καν διανοούμαι να κάνω το λάθος. Γενικά μπορώ να πω ότι όλο το ζόρι όσο αφορά την εξάρτηση της συνήθειας είναι το πολύ 15 μέρες. Πολύ καθαρότερο κεφάλι , πολύ καλύτερη υγεία , μεγάλη συγκέντρωση στην δουλειά , στόχοι καινούργιοι , έντονη επαφή και ενασχόληση με το σπίτι και τα παιδιά ,  συναισθηματική ανταλλαγή με τα παιδιά , συνείδηση των ψυχολογικών και προσπάθεια αντιμετώπισής τους ,  γενικά βελτίωση σε όλους τους τομείς της ζωής μου , αίσθημα ότι αξίζω γιατί κάνω ότι μπορώ. Απίστευτα ζωντανά όνειρα.


Τα κακά νέα:
Τεράστιο άγχος για τα οικονομικά (μειώνεται σταδιακά) και για το τι κάνω με την ζωή μου.
Εντερικές διαταραχές κυρίως από το πολύ άγχος.
Πολύ ελαφρύς και διακοπτόμενος ύπνος.
Νεύρα τις πρώτες 15 μέρες.
Έντονη κατάθλιψη που σταδιακά υποχωρεί. Απελπισία μερικές φορές , αίσθημα κενού και δυστυχίας , αίσθημα ότι η ζωή μου είναι χάλια έτσι όπως την κατάντησα.
Ενοχές για τις επιλογές μου.
Φοβερή κούραση ειδικά τον πρώτο καιρό από το πολύ άγχος και την κατάθλιψη.
Υπερβολική χρήση του ηλεκτρονικού τσιγάρου.
Μούδιασμα του εγκεφάλου πολλές φορές έως συνεχόμενα τις πρώτες βδομάδες , το οποίο και αυτό υποχωρεί. Αίσθημα χημικών ουσιών να κατακλύζουν τον εγκέφαλο , σαν να έχει πάθει σοκ και να ξαναβρέχεται άτακτα το στεγνό φιτίλι του μυαλού.


Από εδώ και μπρος ξαναξεκινά ο αγώνας για βελτίωση των ψυχολογικών μου και των κομματιών της ζωής μου που δεν μου αρέσουν. Με λίγα λόγια το τέρας ξαναβγήκε από την σπηλιά και η μάχη ξαναξεκινά. Ας κοπιάσει λοιπόν , είμαι διατεθιμένος να δώσω αυτήν την μάχη.


Για όποιον λοιπόν σκέφτεται να κόψει την κάνναβη , να ξέρει ότι είναι αρκετά εύκολο το πρώτο κομμάτι της διακοπής της. Από εκεί και πέρα έχει αφήσει όλα τα προβλήματά του να διογκωθούν και τον περιμένουν. Είναι πάρα πολλά και πάρα πολύ δυναμωμένα. Αλλά το αίσθημα ότι κάνει το σωστό και η υγεία που νιώθει σε όλα τα επίπεδα  , θα του δώσει πολύ μεγάλη δύναμη. Άλλωστε τον πρώτο γύρο τον κέρδισε μόνο και μόνο που έκοψε την κάνναβη.


Ευχαριστώ ξανά όλους για τα πολύ καλά τους λόγια και να ξέρουν ότι μου δώσανε  μεγάλη δύναμη ας ήταν από αγνώστους.
Θα ξαναενημερώσω στους 3 μήνες. :)


 Ένα μεγάλο μπράβο και από εμένα φίλε μου γιατί το αξίζεις!!
Όσο περνάς χρόνο Νηφάλιος θα δεις πως οι δυσκολίες που προ ανέφερες θα μειώνονται.
Δεν πρόκειται όμως να υποχωρήσουν εντελώς/μόνιμα γιατί αυτό όλο λέγεται ΖΩΗ.
Η ΖΩΗ μας μόνο έτσι έχει νόημα πραγματικό. Είναι δύσκολη πάντα αλλά αυτό που την χαρακτηρίζει (πιστεύω),
είναι εκείνες οι μικρές στιγμές απόλαυσης και χαράς που σε κάνουν ευτυχισμένο και καταλαβαίνεις ότι ζεις.

 
Έχεις ακόμα έναν συμπαραστάτη στον αγώνα σου, την οικογένεια. Έχεις όμως και έναν εν δυνάμη καταστροφέα της νηφαλιότητας σου, τοις παρέες.
Η δύναμη της συνήθειας και ο φόβος της απόρριψης ουσιαστικά μας κάνουν μερικές φορές να συναναστρεφόμαστε με άτομα που δεν έχουν κάτι να μας δώσουν.
Οι ναρκωπαρέες τις περισσότερες φορές έχουν ένα "σημείο αναφοράς", ένα κοινό σημείο, και γνωρίζουμε όλοι πιο είναι αυτό.
Η νηφάλια ζωη όμως εκτός του μεγάλου δώρου που μας κάνει -την ίδια τη νηφαλιότητα- μας δίνει και την ευκαιρία για "άνοιγμα" σε νέους ενδιαφέροντες ανθρώπους.

 
Όλα αυτά δεν τα γράφω  ως σύμβουλος ή ο έξυπνος της υπόθεσης, προς αποφυγή παρεξηγήσεων!
Τα γράφω ως ένας άνθρωπος που είναι νηφάλιος 3,5 χρόνια τώρα (1.215 μέρες για την ακρίβεια) μετά από άπειρες προσπάθειες και 14 χρόνια στις εξαρτήσεις!
Μπράβο σου  :respect:
Να σαι καλά εύχομαι και πάντα δυνατός!!!!!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος mmtcorp

  • *
  • 6
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #40 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 14:41 »
θα ειθελα και εγω να πω 2 λογια ....


οντως στην ιδια θεση με τον φιλο μας να πω καταρχας ενα τεραστιο μπραβο για το κειμενο που εκατσε και εγραψε . ειλικρινα θα το αποθηκεύσω . ειναι η πιο ειλικρινης και στοχευμενη αναρτηση που ειδα ποτε . ειπε με απλα λογια οτι ακριβός γινετε μέσα στο κεφαλι μας .


περνωντας θάρρος απο την δικια του εξομολόγηση να πω και εγω 2 πραγματα .


τα ιδια λοιπον και εγω και έχοντας  καταλάβει ολα αυτα ήθελα να σταματήσω . το σκεφτόμουνα ... το ελεγα .... το ηθελα ..... μεχρι να περασουν μερικες ωρες η στην καλύτερη μια μέρα . μετα τρελενομουνα . το ήθελα σαν τρελος κυριος για να μην αφησω να βγουν στην επιφανεια καποια προβληματα . το η.τ δεν με βοηθησε  ( παλιος ατμιστης που ειχα κοψει και το κ.τ για κανα χρονο αλλα παλι στα ιδια .) αντιθετα . η πολλες γευσεις ηταν πολυ καλύτερες μετα . ασ κάνουμε ενα και μετα ηεκτρονικο .. καπως ετσι .


οι συνεπειες φυσικα ειναι οπως τισ περιγραφεισ .


οσο και αν ελεγα τελος  την επομενη μερα ξανα τα ιδια . και περνουσαν μηνες ..... και μερικα χρονια .




μπηκαμε στην κριση , τα λεφτα με το σταγονόμετρο και καποια στιγμη βλεπεισ οτι τα λεφτα που τρως για το " χομπυ " ειναι πιο πολλα απο αυτα που βαζεισ σπητι σου . αρχιζουν να σου λειπουν πραγματα επειδη ακριβος τρωσ τα λεφτα στο "χομπυ" σου ...  και εχω και εγω οικογένεια ....   τα εβλεπα και εκλεγα  . πως κατάντησα ετσι ....... παραδεχομε τον εθισμο .




οσο και να τα εβλεπα .... και οσο με επαιρνε απο κατω τοσο πιο πολυ το αποζητουσα . τελικα αποφασισα οτι χωρις βοηθεια δεν γινετε τιποτα ...   


και τι βοηθεια ? να παω να κλαιγωμε σε κανα ψυχολογο και να με αρχισει στα χαπια (εχω παραδειγμα ) η σε καμια οργανωση ( πχ κεθεα)  τι ντροπη!!!!    δεν μπορω να το κανω αυτο
αρα ???? να το παρω αποφαση και να πω ναι ετσι ειμαι και δεν μπορω να κανω κατι αλλο .


και τοτε συνεβη κατι αναπαντεχο . τον πιασανε . !   
εφαγα 2 βδομαδεσ τρελης αγωνιας μην εχω και εγω μπλεξιματα με τα δικαστηρια αλλα και μην μαθευτεί και ξεφτιλιστω και εγω και η οικογενεια μου . 2 βδομαδες που πηγε να μου στριψει γιατι απο φοβο δεν πηρα απο αλλου . 2 βδομαδεσ με ξεσπασματα κλαματος  ταση για καταθλιψη και παραιτησης απο τα παντα . δεν εκανα τιποτα μονο σκεφτομουνα τι να κανω .


για να μην γραφω αλλο και κουρασω να πω οτι τωρα νιωθω πολυ καλυτερα . εδω και εναμηση μηνα απεχω και πριν 3 μερες σταματησα και το κ.τ .


τα προβληματα βγηκαν ολα στην επιφανεια . ειναι σαν να τρακαρεις με τοιχο ! αλλα επιτελουσ εχω την διαθεση να τα αντιμετωπισω .
αν τελικα κοψω και το κ.τ  θα μπορω να πω οτι πετυχα κατι μετα απο πολυ καιρο


ευχαριστω οσους το διαβασανε

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #41 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 16:51 »
........... μια ερωτηση το η.τ ειναι εθιστικο;
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 17:01 από Lux »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #42 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 17:07 »
Η νικοτίνη είναι εθιστική.
Μαρτυρίες αρκετών μελών του φόρουμ μας όμως μας λένε ότι νιώθουν λιγότερο τον εθισμό με το η.τ. και την ανάγκη από ό,τι με το κ.τ. Μπορούν πιο εύκολα να περάσουν κάποιες ώρες χωρίς άτμισμα, πράγμα που δεν κατάφερναν με το κανονικό τσιγάρο. Αυτό ισχύει συνήθως περισσότερο στους μακροχρόνιους ατμιστές και όχι τόσο στους νεοεισερχόμενους.

Αποσυνδεδεμένος eftihis.k

  • ***
  • 678
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #43 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 17:16 »
ετσι οπως τα λεει ο Ατμος. με κτ ειχα χρονομετρησει σε ποσο χρονο ηθελα εντονα να ξανακαπνισω περιπου καθε μιση ωρα. :wall: :wall:
 
με το ητ νιωθω απολυτα εθισμενος στην ιδεα,αλλα οργανικα μου εχει συμβει αρκετες φορες να μη το χρησιμοποιησω για πανω απο 2-3 ωρες και να μην εχω συμπτωματα στερησης(νευρικοτητα ή ταση να βγω εξω να ατμισω).

Αποσυνδεδεμένος spkok

  • **
  • 448
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Ηλεκτρονικό τσιγάρο και απεξάρτηση από την κάνναβη.
« Απάντηση #44 στις: Σεπτεμβρίου 01, 2014, 19:12 »
Ο εθισμός στην νικοτίνη και η "οργανική" εξάρτηση από αυτή είναι ίδια είτε την προσλαμβάνεις από καπνό είτε από ατμό. Οι όποιες διαφορές στο πόσο εθισμένοι νοιώθουμε από την "συνήθεια" του καπνίσματος ή του ατμίσματος έχει να κάνει με καθαρά ψυχολογικούς λόγους (ψυχολογική εξάρτηση).

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102910 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176788 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 524 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 359 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285463 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209564 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68755 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315735 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15623 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95280 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem