vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

157 επισκέπτες, 5 χρήστες
GeorgeGTS, lagoudakis, Sergios, Jorge, tony1976

Twitter

eXpromizer by eXvape

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #90 στις: Αυγούστου 30, 2014, 11:10 »
Ναι ρε γμτ τι εχω δει οτι θα προεξεχει λιγο.  Ε μα κι αυτοι τι τον εκαναν 23?  Δε βολευει  :tongue_smilie:  :laugh1

Παιζει να υπάρχει κανενα δαχτυλιδι για να μην πολυφαινεται η διαφορα ?

Παντως γενικα για ξεκινημα ειναι καλος?  Καποια στιγμη λεω να δοκιμάσω και εναν kayfun κλωνο.

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #91 στις: Αυγούστου 30, 2014, 11:16 »
Αν θες πάντως υπάρχει σε προσφορά - 20 % περίπου στα 65-70 € ο Lite plus από την Svoemesto  :yes:

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #92 στις: Αυγούστου 30, 2014, 11:19 »
Αν ειναι ελεγα τον lite plus v2 κλωνο απο ft.  20€ περιπου.  Διαβαζω καλα λογια για αυτον.

Απλα ειδα οτι ο expromizer ειναι λιγο ποιο βολικός σε καποια πραγματα.  Για αυτο ειπα να ξεκινησω μαζι του.

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #93 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 12:58 »
Ειμαι τωρα περιπου 3-4 μερες με τον expromizer σε συνδιασμο με Nemesis κλωνο και μια Efest Purple 2500 35A.

Διαπιστωνω το εξης.

3-4 φορες διαρροες.

Προσπαθω να διαπιστωσω απο που προερχονται και μαλλον απο το δαχτυλιδι εισαγωγης αερα και οχι απο το κατω μερος του τανκ που θεωρουσα οτι δεν ειναι και πολυ καλο το o-ring.

Κατα βαση μου συμβαινει οταν μετακινουμαι και το βασω στο τσαντακι μου οπου καθεται ψιλοδιαγωνια. Και καποια στιγμη διαπιστωνω υγρο να εχει βγει.
Βγαζω το δαχτυλιδι καθαριζω και το κομματι συλλογης υγρων και συνεχιζω.

Ετσι πρεπει να γινεται ? Εχει αρχισει λιγο και γινεται ψιλοεκνευριστικο.
Να φταιει μηπως να τελειωνει η μπαταρια και να μην δινει καλο ρευμα και δεν ατμοποιει σωστα ?
Αλλα μετρωντας την τωρα στο SVD μου δειχνει 3,7v , ε καλα δεν ειναι ?

Εχετε να προτεινετε κατι οσοι και αν τον εχετε δοκιμασει ?


 :hmmm: :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #94 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 13:05 »
Καλημερα,αν τον έχεις στήσει με βαμβάκι, πρέπει να θέλει περισσότερο.


Δες αυτό ,θα σε βοηθήσει αρκετά .


Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 14:15 από jeke04 »

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #95 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 13:17 »
Θα το δω.


Παντως το βαμβακι πρεπει να ειναι καλο σε ποσοτητα σε σχεση με οσα στησιματα εχω δει.


Φαντασου ψιλοδυσκολα περασε και απο το microcoil.


Αλλα αυτο το παθαινα και με το στησιμο που εκαναν στο μαγαζι που τον πηρα.


Που οκ θεωρω οτι εχει μεγαλυτερη εμπειρια απο μενα.

Η διαφορα που βλεπω με τον κο Bussardo ειναι πως εγω αφηνω τα καναλια ελευθερα για να μπει το υγρο ενω αυτος βαζει το βαμβακι πανω στις τρυπες των καναλιων.

Μηπως αφηνοντας τα ελευθερα μπαινει πολυ υγρο μεσα και μετα φευγει απο την τρυπα κατω απο την αντισταση περισσοτερο ?


 :hmmm:

Συγχώνευση συνεχόμενων ποστ.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 14:20 από jeke04 »

Αποσυνδεδεμένος kdi

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #96 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 13:48 »
Ναι το βαμβακι πρεπει να ειναι πανω απτα αυλακια αλλα να μην το στριμωξεις μεσα. Και εγω στην αρχη που το εστηνα με το βαμβακι κολημενο στους πολους ειχα διαρροες.


Για να δεις οτι στηθηκε σωστα και δεν εχουν μπουκωσει οι τρυπες, αφου το βιδωσεις ολο, ρουφα μια-δυο χωρις ρευμα να δεις που θα βγαζει αερα απτα αυλακια (δλδ θα μπαινει υγρο μεσα)

Διαγραφή άμεσης παράθεσης.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 14:17 από jeke04 »

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #97 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 14:43 »
Οκ το βραδακι θα το τροποποιησω.


Thanks


 ;)

Αποσυνδεδεμένος kdi

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #98 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 18:03 »
Επισης αφου το στησεις για να εισαι σιγουρος οτι δεν θα γινει στραβη την επομενη μερα,
παρτον και κυλα τον πανω στο τραπεζι μπρος πισω και μετα ορθιο γυρνα τον 180 μοιρες αναποδα και κανονικα 3-4 φορες. (ηρεμα, οχι σαν φραπε :tongue_smilie: )


Αμα η πιεση ειναι σωστη μεσα δεν θα χυθει τιποτα ουτε απο πανω ουτε θα γεμισει υγρο το δοχειο του αερα κατω.
Αυτα τα εκανα τις πρωτες φορες για να σιγουρεψω οτι δεν θα αρχισει να χανει οταν ειναι μεσα σε μια τσεπη. :angry_orange:


Μετα θα δεις που δεν θα βγαζει σχεδον καθολου υγρο στον αερα και μετα απο 4-5+ μερες χρησης.


Εμενα μου πηρε 1 μηνα για να πω οτι τον εστησα και δεν ειχα θεματα. Γιατι οτι οσα βιντεο και να ειδα στο youtube, τιποτα δεν μου καθοταν καλα.
Παιζει μεγαλο ρολο το πως θα μπει το βαμβακι αλλα στο τελος το βρισκεις το κολπο.





Με μια παραλαγη αυτου αρχισα να το στηνω σωστα. Στην αρχη το εβαζα καθετα το coil αλλα τωρα το ξαναγυρισα διαγωνια.
Αφου βιδωσεις την καμπανα φροντισε το βαμβακι να την ακουμπαει και να καθετε πανω απ'τις τρυπες

« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 18:11 από kdi »

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #99 στις: Σεπτεμβρίου 07, 2014, 18:09 »
Για να δουμε.  Προς το παρων αλλαξα βαμβακι και το εφτιαξα θα κανω δοκιμες.

Ενταξει οχι φραπε.  Οχι τιποτα αλλο αλλα κινουμαι με μηχανακι οποτε συνηθως θα ειναι σε τσαντακι ψιλοξαπλωτο.

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #100 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 00:20 »
Εχω αρχισει και απελπιζομαι.

Εκει που εκατσα και τον ξαναστησα και εβαλα αλλιως το βαμβακι και εδειχνε οτι δεν εχει διαρροες ξαφνικα αρχισε παλι.

Εχω αρχισει και πιστευω οτι χανει και απο το τανκ καποιες φορες και διαβασα οτι πολλοι εχουν θεμα και αλλαζουν το o-ring στο κατω μερος με λιγο ποιο χοντρο κατι που ειδα οτι και η exvape το υποστηριζει και στελνει o-rings αλλα και παλι ενω καποια στιγμη ειχε μπει υγρο στο δοχειο συλλογης το ανοιξα το καθαρισα το ξαναεκλεισα και στα καπακια αρχισε να βγαζει απο την τρυπα του αερα και ειχε ξαναγεμισει.  :angry_orange: :angry_orange:


Ασε που ωρες ωρες κροταλιζει και κανει σα να βραζει μεσα (με 1,2Ω) μεχρι που μου εσκασε και σταγονα στο στομα καποια στιγμη.


Τι κανω λαθος ? Σκεφτομαι να πεταχτω και μεχρι το replace smoke που τον πηρα για καμια ψιλοβοηθεια.


 :-\ :-\


Εχω αρχισει και πιστευω οτι επρεπε να παρω τον κλωνο kayfun lite plus v2 μου φαινεται.

Αποσυνδεδεμένος christoforos

  • *
  • 58
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #101 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 01:48 »
φιλε ο expromaizer κατα τη γνομη μου ειναι σκαλια ανωτερος απο τον kyfun καθαρησετον και βαλε αρκετο βαμβακη και μην το πιεσης στης τριπες .. το μονο του κουσουρι ειναι αυτο αν δεν τα καταφερεις πηγενε εκει απο που τον αγορασες και θα στο φτιαξουν

Αποσυνδεδεμένος kdi

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #102 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 04:28 »
Η αλλαγη στα o-ring ισχυε στην πρωτη εκδοση που ηταν μαυρα νομιζω. Μετα βαλαν σιλικονενια και πιο χοντρα δεν θυμαμαι ακριβως, δηλαδη τα διαφανα που εχεις τωρα.


Για να χανεις υγρο σημαινει οτι κατι παιζει στον θαλαμο και δεν εχει σωστη πιεση. Και μενα 1 μηνα μου πηρε.


Για το βρασιμο σηκωσε λιγο την αντισταση και βαλε λιγοτερο βαμβακι μεσα της, γιατι φουσκωνει οταν βρεχετε. Και οταν εχεις παραπανω  βαμβακι ισως στην περιπτωση του microcoil ψιλοβραζουν αντι να ατμοποιουν.


Για την σταγονα στο στομα περα απ'το βρασιμο παιζει να ειναι και απτο υργο που μαζευετε κατω απ'το drip tip. βγαλσιμο και σκουπισμα ή τιναγμα για να φυγει το υγρο.


Μην απογοητευεσαι θα το βρεις.
Αμα ειχες kayfun με καθε λαθος στησιμο θα επρεπε να αδειασεις ολο το τανκ για να ξαναστησεις.



Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #103 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 05:21 »
Τι μοντ χρησιμοποιεις? Τα συρματα που βαζουμε για microcoil ειναι χοντρα και θελουν ρευμα δυνατο για να αρπαξουν και να κοκκινισουν ασχετα αν κανουμε χαμηλες αντιστασεις. Τωρα αν εχεις ρυθμισμενο το δαχτυλιδι σε μικρη τρυπα για να εχεις σφιχτη τζουρα δεν μπορει να ατμοποιησει αμεσα με λιγο ρευμα και πνιγεται στο υγρο. Μην ξεχναμε και τα καναλια τροφοδοσιας του που ειναι μεγαλα. Δοκιμασε να πατας το διακοπτη του μοντ για 1-2 δευτερολεπτα και κατοπιν να τραβας τζουρα. Αν αυτο βοηθησει στις διαρροες τοτε θελεις περισσοτερο ρευμα.

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #104 στις: Σεπτεμβρίου 10, 2014, 15:40 »
φιλε ο expromaizer κατα τη γνομη μου ειναι σκαλια ανωτερος απο τον kyfun καθαρησετον και βαλε αρκετο βαμβακη και μην το πιεσης στης τριπες .. το μονο του κουσουρι ειναι αυτο αν δεν τα καταφερεις πηγενε εκει απο που τον αγορασες και θα στο φτιαξουν

Δεν εχω δουλεψει kayfun για να εκφερω αποψη σε εκεινον και δεν ξερω ποσα σκαλια πανω ειναι αλλα ενα βασικο μειονεκτημα ειναι πως αν εχω διαρροη χανει απο παντου ενω στον Kayfun λογικα θα χανει απο μια τρυπα που το ελεγχεις καλυτερα.

Το θεμα με το o-ring ισχυει  και για τα διαφανα απο οτι καταλαβα. εχουν βαλει 1mm εναντι των 0,8mm για το τανκ, τωρα το δικο μου δεν ξερω τι ακριβως ειναι.

Η σταγονα δεν ειναι απο το drip tip ειναι σιγουρο αυτο προερχεται απο μεσα. Αφου το ακους το παφ και σου ερχεται.  :)) :))
Η αντισταση νομιζω εχει το υψος που χρειαζεται. Σημερα που το κοιταξε ενας φιλος βασικα μου ειπε οτι μαλλον βαζω πολυ βαμβακι και μου εκανε εκεινος ενα στησιμο (εχει τον kayfun) για να δω. Προς το παρων ειναι οκ αλλα θα δουμε.


Χρησιμοποιω Nemesis clone με efest purple 2500mah 35Α και ειτε σφιχτη τζουρα ειτε ανοιχτη συμβαινει.


Επισης διαπιστωνω πως μου βγαινει λιγο ο κ..ος για να ξεβιδωσω το τανκ απο το κατω μερος του για να ξαναγεμιζω. Ξεβιδωνει πολυ δυσκολα σε σημειο που τις περισσοτερες φορες φοραω πλαστικο γαντι για να κολλαει πανω του.


Τι να πω ελπιζω με τον καιρο να βρω την ακρη αλλα προς το παρων ενω στην αρχη ειμαι που θετικος εχω αρχισει και γινομαι αρνητικος μαζι του.


 :hmmm:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 571332 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1607 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7629 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120972 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 595 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 322 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326172 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8452 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 297180 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827309 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511091 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9500 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios