vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

267 επισκέπτες, 4 χρήστες
gfilip, treloneritis, Sergios, camber

Twitter

eXpromizer by eXvape

Αποσυνδεδεμένος antonishart

  • ***
  • 528
  • Φύλο: Άντρας
  • watch your back..
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #105 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2014, 09:21 »
μηπως οντως φταιει το μοντακι κλονος που εχεις?οπως ειπε ο Ares,εχεις δοκιμασει με αλλο μοντακι?

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #106 στις: Σεπτεμβρίου 11, 2014, 09:42 »
Εχω το svd αλλα συνηθως δεν κουμπωνω πανω τον exp γιατι ειναι γαιδουρι για να το κουβαλαω μαζι μου στη δουλεια και το εχω ποιο πολυ για το σπιτι.

Αν και τον τελευταιο καιρο το περνω μαζι με τον Aerotank mega για την περιπτωση που μου τη σπασει ο exp και δεν εχω χρονο να ασχοληθω.  ;D


Να φταιει το μοντακι γιατι ειναι κλωνος δλδ και να μην ειναι καλες οι επαφες και να μην δινει καλο ρευμα ?


Στην τζουρα παντως δεν αισθανομαι να χανει σε συγκριση με αντιστοιχο ρευμα στο SVD. Τουλαχιστον με φορτισμενη πληρως μπαταρια.


Γιατι αλλιως ο συνδιασμος απο οσο εχω δει δεν ειναι κακος, ειναι συνηθης συνδιασμος.


Επισης στο τελος της μερας προς το βραδυ τη μπαταρια που βγαζω απο το Nemesis τη μετραω στο SVD για να δω που την εφτασα και κατω απο 3.7 με 3.8v δεν εχω δει.


Προς το παρων με λιγοτερο βαμβακι που δοκιμαζω απο στησιμο φιλου δεν εχω διαρροες και εχω αρχισει και τραβαω τζουρα αφου το αφησω πατημενο 1 δευτερολεπτο περιπου για να παρει μπρος η αντισταση καλα.


Θα περασω ομως και απο Replace Smoke το απογευμα να ρωτησω αν ειναι λογικο το γεγονος οτι ξεβιδωνει πολυ δυσκολα το κατω μερος του τανκ για να ξαναγεμιζω,  :)

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #107 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 22:56 »
Υστερα απο δοκιμες τελικα προς το παρων εδω και 3-4 μερες φαινεται να εφταιγε το βαμβακι.

Εβαζα μαλλον πολυ. βαζω πλεον λιγοτερο και δεν εχω διαρροες. Υστερα και απο ολοκληρο τανκ μαλιστα τον ανοιξα πριν λιγο και στο δοχειο συλλογης υγρου δεν υπηρχε σταγονα.

Δειχνει να καλυτερευει καπως.

Το μονο που μενει να με ψιλοχαλαει ειναι το γεγονος οτι δεν ξεβιδωνει ευκολα το τανκ απο την κατω βαση για refill. Χρειαζομαι συνηθως κατι σε λαστιχο η λαστιχενια γαντια για να το ξεβιδωσω.

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #108 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 23:04 »
βαλε αναποδα το τανκ. Βιδωσε στο τοπ καπ το διαφανες και απο κατω το μεταλλικο. Και πιο ευκολα θα ξεβιδωνει αλλα εχεις και καλυτερη εικονα στο γεμισμα απο το πλαι. Ασε που δεν θα ανησυχεις μηπως στραβοβιδωσεις το διαφανες και φας τις βολτες.

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #109 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 23:25 »
ναι το σκεφτηκα να το δοκιμασω και αυτο (μιας και την πρωτη μου φορα οταν τον πρωτοπηρα το εκανα αυτο κατα λαθος  :)) ) αλλα νομιζω οτι δεν βολευει για να κοιταω ποτε τελειωνει το υγρο.  :hmmm:

Αποσυνδεδεμένος Ares

  • **
  • 228
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #110 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 23:38 »
Οταν δεν φαινεται απο το διαφανες το υγρο τοτε ξερεις οτι εχεις 1 ml

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #111 στις: Σεπτεμβρίου 14, 2014, 23:47 »
Θα το κανω μια δοκιμη και βλέπουμε  :D

Αποσυνδεδεμένος araditsas

  • **
  • 416
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #112 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2014, 02:29 »
Τον πείρα και εγώ σήμερα και έχω τα προβλήματα που λέτε και χωρίς να έχω εμπειρία μου λύσετε Πόλα προβλήματα που παίζοντας θα τα λινκ ένα ένα.
Μια ερώτηση αν όταν φτιάχνω την αντίσταση δεν την ζεσταίνω με φλογιστρο για να κολλήσω τις σπιρες μεταξύ τους και έχουν μικρό κενό υπάρχει κανένα πρόβλημα έφτιαξα μια έτσι και εκτός του ότι μου πέταξε σταγόνα δεν είχα κανένα άλλο θέμα.


Galaxy Note 3


Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #113 στις: Σεπτεμβρίου 28, 2014, 09:16 »
Σταγονες τρωω κι εγω αραια και που.  Αυτο ομως μαλλον ειναι θεμα στησιματος. Το φλογιστρο δεν ειναι απαραιτητο κι εγω χωρις τις φτιαχνω.  Παντως τέλικα διαρροες δεν εχω πλεον.  Εβαζα πολυ βαμβακι ενω ηθελε πολυ λιγότερο.  :-)

Για τις σπειρες απλα οταν το δεσεις κανε ενα burn στο micro coil  και πατα το αφου αφησεις το κουμπι με ενα τσιμπηδακι. Εγω το κανω 3-4 φορες και ειμαι οκ.

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #114 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 14:55 »
3 εβδομάδες γεμάτες αποκλειστικής χρήσης και ειναι ο μόνος που με κράτησε μακρυά απο τζενεσις για τοσο καιρό !!
Απροβλημάτιστος , στήνεται παρά πολυ εύκολα ,παιζει ικανοποιητικά με όλα τα setup ακόμη και με λάθη, διαρροές μηδενικές, γεύση πολυ καλή , ευκολία στη ρυθμιση αέρα και εύκολο γέμισμα. Μεγάλες βίδες για τα σύρματα τον κάνουν πολυ εύκολο στο στήσιμο.
Εντάξει ειναι λιγο μεγάλος αλλα ......
Για τα 50€ δε ... με κλειστά ματια .

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #115 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 15:09 »
όταν λες μεγάλες, εννοείς οτι έχεις αλλάξει τις δικές του με μεγαλύτερες?

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #116 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 15:22 »
Οχι , ότι οι δικές του ειναι μεγάλες ,  σε σχέση με άλλους του είδους  έχουν μεγάλη επιφάνεια για να πιάνεις τα σύρματα εύκολα , όταν παιζεις με 0.28 και πάνω .

Αποσυνδεδεμένος pelegrin07

  • **
  • 213
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #117 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 15:30 »
Μετά απο περίπου 2 μήνες  χρήσης, σήμερα αντικατέστησα το πλαστικό μέρος του, με μεταλλικό γιατί διαπίστωσα ένα ράγισμα πάνω στις σπείρες του.Συνέπεια αυτού του ραγίσματος ήταν να χάνει υγρό από εκείνο το σημειο ο ατμοποιητής.

Αποσυνδεδεμένος Anathema

  • **
  • 357
  • Φύλο: Άντρας
Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #118 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 15:34 »
Γενικά το αδύνατο του σημείο ειναι αυτο το πλαστικό τανκ , θέλει προσοχή .
Εγω το χρησιμοποιώ εναλλάξ με ενα γυάλινο που εχω πάρει, ετσι για αλλαγή .

Απ: eXpromizer by eXvape
« Απάντηση #119 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 15:44 »
Υπαρχει γυαλινο?  Εννοεις αυτο που πιανει κουμπωτα με orings μονο και οχι βιδωτα?

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1555 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120673 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 289 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325914 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827123 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510784 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156579 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi