vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

269 επισκέπτες, 1 χρήστης
lagoudakis

Νέος Οδυσσέας

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #180 στις: Ιουνίου 17, 2012, 13:34 »
 :laugh1: :laugh1:

Mάνο εχεις δικιο για το 2αρι διπλο μεχρι κατω. Απλά αν το μονο δυαρι ή το διπλό 1,5 δεν ειναι αρκετα για να κρατήσουν το συρμα κάτω σε επαφη με το αυλακι για μενα ο ody χανει αυτην την μοναδικη ικανότητα που ειχε που ότι και να του πεταγες επάνω ατμιζε μπούνια..

Φίλε alex για δειξε καμια φωτο απο την πατεντα που εκανες να πάρω πρέφα. :bye:

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #181 στις: Ιουνίου 17, 2012, 13:37 »
και ποιος σε κραταει βρε Μανο να το πιασεις το συρμα στο παξημαδακη?(οπως στον παλιο?)
οτι σε βολευη φιλε
αφου ξερεις,καλυτερα απο μενα,οτι ο Οδυ παιζει μπαλα οπως και να τον σεταρεις

Αποσυνδεδεμένος Discordia

  • **
  • 358
  • Φύλο: Άντρας
  • Εμπόριο όπλων και Εgo-T. Προσιτές τιμές, Εχεμύθεια
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #182 στις: Ιουνίου 17, 2012, 13:48 »
ετσι θα κάνω Μάνο αν και το πρωι τον σεταρα τυλιγοντας το συρμα χωρις, γυρω απο το φυτίλι που μπαινει στο αυλακι και όλα καλά. Δεν παρατήρησα πτωση ντουμανιού στην δευτερη τζούρα αλλά σίγουρα χρειάζεται πιο ανοικτη καμπάνα όπως αναφέρθηκε πριν. 

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 529
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #183 στις: Ιουνίου 17, 2012, 13:56 »
Χρειάζεται περισσότερο άνοιγμα η καμπάνα προφανώς διότι πλέον δεν υπάρχει εισροή υγρού από το μικρό κενό ανάμεσα στο παξιμάδι και στην βάση ? ( εκεί που έπιανε το σύρμα δλδ)

Αποσυνδεδεμένος Nordic

  • **
  • 371
  • Φύλο: Άντρας
  • Black Metal Vapers
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #184 στις: Ιουνίου 17, 2012, 14:48 »
Εγω δεν ανοιγω καθολου την καμπανα.Απο οτι βλεπω περνει υγρο απο το κενο που υπαρχει στο δαχτυλιδι.
Τελικα το καλυτερο προς το παρον σεταρισμα μου εγινε με μονο φυτιλι και αντισταση στα 2.1 ohm.
 :D

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 529
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #185 στις: Ιουνίου 17, 2012, 14:52 »
Δεν έχω στα χεριά μου ακόμα το update αλλά αντιλαμβάνομαι από την διαφορετικότητα των απόψεων ότι θα χρειαστεί από την αρχή δοκιμές , ίσως και με άλλη φιλοσοφία ώστε να βρούμε αυτό που θέλουμε.

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #186 στις: Ιουνίου 17, 2012, 16:33 »
Χρειάζεται περισσότερο άνοιγμα η καμπάνα προφανώς διότι πλέον δεν υπάρχει εισροή υγρού από το μικρό κενό ανάμεσα στο παξιμάδι και στην βάση ? ( εκεί που έπιανε το σύρμα δλδ)
και οχι μονο αυτο
συν οτι αν βαλεις 3αρι φυτιλη δεν εχει καθολου κενο στη σχισμη που μπαινει το φυτιληκαι εχεις 100% την ροη του υγρου απο το ανοιγμα της καμπανας και μονο,και οχι απο διαφορα κενα π.χ. οπως αναφερες πιο πανω απο το παξημαδη

Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 529
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #187 στις: Ιουνίου 17, 2012, 16:47 »
Μια χαρά τότε , απλά έχεις την καμπάνα ανοιχτή περισσότερο , δουλεύει δηλαδή η καμπάνα τώρα , έχει το ρολό της , γιατί στον παλιό ένιωσα μερικές φόρες ότι είναι άχρηστη , μόνιμα με κλειστή καμπάνα ατμίζα , max μίση στροφή, αλλά ποτέ σε VV , κάτι που ίσως όμως να βόλευε τους φίλους με τα VV ?

Αποσυνδεδεμένος manos3906

  • ***
  • 715
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS+Ιatty/VV by SEB / οδυσεα για καβαντζα
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #188 στις: Ιουνίου 17, 2012, 16:54 »
δε ξερω για σενα φιλε
αλλα για μενα η καμπανα ειχε και θα εχει το ρολο της
με το συρμα στο παξιμαδακη ή απλα περασμενο κατο
η καμπανα δουλευε μια χαρα
αν περνουσα το συρμα στο παξιμαδακη την ανοιγα πιο λιγο (μια στροφη ολοκληρη, 360 μοιρες)
με το συρμα περασμενο κατο, δυο στροφες
αν δεν την ανοιγα ειχα αλιωση στη γευση(ψιλοκαμμενο)
ειναι και αναλογα τη υγρα κανεις(αραια ή πυκτα)
αν πειραματιστης λιγο με οσα ειπαμε και ειπανε ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις και εσυ την ακρη του νηματος :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #189 στις: Ιουνίου 17, 2012, 16:58 »
:hmmm:    μπα δεν το βλέπω ενταξει ......οσο και να το πιέζει το φιτίλι....οταν ανεβάζει αμπέρ.....θα χάνει επαφή   :yes:

Καλά βλέπεις, θα δώσει και την Πηνελόπη με το ίδιο σύστημα, απο οτι καταλαβαίνω.

@discordia
Συγνώμη φίλε μου αλλά όχι








Αποσυνδεδεμένος panaisr

  • ***
  • 529
  • Φύλο: Άντρας
  • its all vapour
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #190 στις: Ιουνίου 17, 2012, 17:17 »
δε ξερω για σενα φιλε
αλλα για μενα η καμπανα ειχε και θα εχει το ρολο της
με το συρμα στο παξιμαδακη ή απλα περασμενο κατο
η καμπανα δουλευε μια χαρα
αν περνουσα το συρμα στο παξιμαδακη την ανοιγα πιο λιγο (μια στροφη ολοκληρη, 360 μοιρες)
με το συρμα περασμενο κατο, δυο στροφες
αν δεν την ανοιγα ειχα αλιωση στη γευση(ψιλοκαμμενο)
ειναι και αναλογα τη υγρα κανεις(αραια ή πυκτα)
αν πειραματιστης λιγο με οσα ειπαμε και ειπανε ειμαι σιγουρος οτι θα βρεις και εσυ την ακρη του νηματος :thumpup:

Την βρήκα την άκρη αλλά όπως είπα ως εκεί , μέχρι μισή τροφή την άνοιγα , όσο και να άνοιγα από εκεί και πάνω δεν είχα ουσιαστική διαφορά , με τα ιδία Volt

Αποσυνδεδεμένος grifos

  • **
  • 361
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #191 στις: Ιουνίου 17, 2012, 21:28 »
@ alex74

Kαι η Πόπη το ίδιο σύστημα τροφοδοσίας θα έχει, αλλά υπάρχει και ένα αλλά...  ;)

Το όλο σύστημα τροφοδοσίας θα είναι ίδιο όπως είπα, αλλά θα είναι μικρότερο από του
Οδυσσέα. Και θα έχει να διαχειριστεί την ίδια ποσότητα υγρού, 3ml.
Το λογικό είναι ότι θα έχει καλύτερη τροφοδοσία, από την πίεση του υγρού στο μικρότερο
rebuildable  ;)

Αποσυνδεδεμένος manos

  • ****
  • 1439
  • Φύλο: Άντρας
  • SKY
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #192 στις: Ιουνίου 17, 2012, 21:33 »
εφτιαξα μια αντισταση καινουρια γιατι κατι δεν μου πηγενε καλα.απο την μερια που δεν εχει κεραμικο εκανα διπλο το συρμα το ακουμπησα στο αυλακι κ εβαλα απο πανω το φυτιλη για να κανει σωμα.αρα την ροδελα απλως την εβαλα χωρις να πιανει συρμα.ειναι 1,6 ωμ με 17αρι συρμα βλεπω καλο χτυπημα ωραια γευση αλλα ας της δωσουμε λιγο χρονο.

Αποσυνδεδεμένος alex74

  • ***
  • 543
  • Φύλο: Άντρας
  • Assumption is the mother of all fuck ups
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #193 στις: Ιουνίου 17, 2012, 21:44 »
Το πρόβλημα μου δεν είναι ακριβώς η τροφοδοσία υγρού, αν και το βρίσκω απαράδεκτο σε κάτι που έχω πληρώσει 90 ευρώ και η προηγούμενη του έκδοση δούλευε, να πρέπει να βάλω φρέζα για να φτιάξω την καινούργια.
Προφανώς αλλάξανε κοινό καταναλωτών οι κατασκευές αυτές, δεν μπορώ να το εξηγήσω διαφορετικά.
αλλά....
Όσοι τώρα με δουν από κοντά, κάτι ιδιαίτερα εύκολο για όσους μένουν Αθήνα μιας και πάω σταθερά στις περισσότερες συναντήσεις, μιλάμε και για τα άλλα θέματα



Αποσυνδεδεμένος ΓΙΩΡΓΟΣ

  • **
  • 317
  • Φύλο: Άντρας
  • GGTS ODYSEUS 2X18650 ΕΓΩ ΚΑΙ ΤΟ ΚΛΑΡΙΝΟ ΜΟΥ !
Απ: Νέος Οδυσσέας
« Απάντηση #194 στις: Ιουνίου 17, 2012, 21:48 »
Έχώ κάτσει και έχω διαβάσει όλο το νήμα από την αρχή .
Τελικά τι διαφορά έχει το καινούργιο εσωτερικό κομμάτι του Οδυσσέα από το παλιό στην χρήση του όσον αφορά στο άτμισμα ?


 :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1: :confused1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2118 342117 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 23:14
από kon95
Γενικά για τις δημοσιεύσεις και τις έρευνες γύρω από το ηλεκτρονικό τσιγάρο ΕΡΕΥΝΕΣ ΚΑΙ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΕΙΣ ΓΙΑ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ 1486 206379 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 04:18
από chkontog
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4709 541293 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 26, 2024, 02:10
από Mimhsdr
GALAXIES MTL RTA by Vapefly [Με φιτιλοαντίσταση] 91 30965 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 19:01
από Giorgos F
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 146 50066 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:33
από Tem
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές- Νέες κυκλοφορίες Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 2708 597106 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 24, 2024, 18:30
από Giorgos F
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τις ΙΔΙΟΚΑΤΑΣΚΕΥΕΣ ΥΓΡΩΝ. Βασικές πληροφορίες Ιδιοκατασκευές υγρών 4301 357610 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 20, 2024, 14:18
από BigRed
Ατμιστική - ταξιδιωτική εμπειρία στο εξωτερικό [Άτμισμα δημοσίως] 18 11431 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:27
από Antiprosopos
ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ - ΕΝΟΧΛΗΣΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟ ΑΤΜΙΣΜΑ: Μια δική μας "έρευνα" Θέματα υγείας 884 192930 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 19, 2024, 14:13
από Antiprosopos
VOOPOO DRAG 5 [Ηλεκτρονικά mods] 0 1239 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:31
από zamploutos
VOOPOO ARGUS A [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1217 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 18, 2024, 17:02
από zamploutos
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4921 591634 Τελευταίο μήνυμα Σεπτεμβρίου 17, 2024, 17:57
από xagios