vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

100 επισκέπτες, 8 χρήστες
maprix, Sergios, Giannis.B, th3ofilos, Milarepa, Buliwyf, manoslykos, dvelev

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2715 στις: Μαΐου 18, 2018, 01:49 »
να ρωτησω οσοι εχετε την καινουρια βαση!ο κεντρικος πολος απο κατω τερμα βιδωμενος ειναι πιο μεσα απο το κομματι με τα εξωτερικα σπειρωματα κ τον ξεβιδωσα κ δεν ειδα καποιο oring,θα επρεπε να ειχε?αν δεν τον ξεβιδωσω δεν κανει επαφη αφου δεν ακουμπαει με τον πολο του μοντ.ετσι ειναι σε σας?

Αποσυνδεδεμένος dimigixx

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2716 στις: Μαΐου 18, 2018, 02:48 »
Σε μένα σταματάει στο ίδιο ύψος.
Δοκίμασε να βάλεις ένα oringακι από αυτά που έχουν τα πινάκια του αέρα και να βιδωσεις μετά τη βίδα.τουλαχιστον μέχρι να επικοινωνήσεις με τον κατασκευαστή.

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2717 στις: Μαΐου 18, 2018, 03:04 »
εσενα εχει oring αν την ξεβιδωσεις?αν δε σου ειναι κοπος τσεκαρε το!

Αποσυνδεδεμένος dimigixx

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2718 στις: Μαΐου 18, 2018, 03:16 »
Δεν έχει,απ ότι βλέπω.

Αποσυνδεδεμένος chris03

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2719 στις: Μαΐου 18, 2018, 03:31 »
ευχαριστω φιλε μου,μαλλον ετσι ειναι!ειναι αυτορυθμιζομενος οπως κ του ν1!αυριο θα μας πουνε και αλλοι που τον εχουν!

Αποσυνδεδεμένος ThioVag

  • ***
  • 605
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2720 στις: Μαΐου 18, 2018, 08:43 »
Στα χερια μου απο χθες η καινουργια βαση Εβιβα. Για οσους την εχουν, ταιριαζει απολυτα με το τανκακι και την καμπανα.
Ακολουθησα τη συμβουλη του Τασου και εστησα 0,36μμ με 6 σπειρες, αξωνακι 2μμ και πινακι 2μμ στα 1,00 ωμς, βαμβακι royal wick.
Εβαλα και το ντριπ-τιπ derlin για τη θερμοκρασια .
Απαλη και βελουδινη τζουρα με την ποιοτητα Εβιβα, χωρις θορυβο. Ανταποκρινεται στα γουστα μου !
Μπραβο στα παιδια, δοσανε καινουργια ζωη στην Εβιβα μου.  :thumpup:
Μου ειπαν οτι συντομα θα βγει τανκακι ultem αλλα και αλλα καλουδια.
Για οσους την εχουν, καλοατμιστη.  :)

υγ. Λιπανση στο ο-ριγκακι του πιν, η βαση που μπαινει ειναι λιγο αιχμηρη και μπορει να το κοψει.( παραλιγο να την παθω)
      
      Για σας που ρωτατε για το ο-ρινγκ στον πολο, οχι , η καινουργια βαση δεν εχει. 

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2721 στις: Μαΐου 18, 2018, 10:57 »
Μες στην τρελή χαρά κι εγώ εδώ και 2 ώρες. Επιτέλους ξαναβρήκα τη τζούρα μου μετά από τον Siren 2. Πολύ όμορφή, γεμάτη, απαλή τζούρα με πελούσιο ατμό και γευση. 

Όσο κι αν λίπανα το λαστιχάκι του κεντρικού πιν και την εσοχή αυτού, κατάφερα να το "φάω" κι εγώ για να κάτσει στη θέση του.

Mε το 2.5 πιν, Νi80, 26ga, 7 στροφές σε 3άρη πυρήνα, 0.80Ω στα 20W. ΠΕΤΑΕΙ.

Οι βίδες με δυσκόλεψαν λίγο με το σχετικά χοντρο σύρμα που διάλεξα, αλλά ίσως φταίει που είχα συνηθίσει τόσο καιρό σε άλλα είδη ντεκ.

Το σίγουρο είναι πως βρήκα τον καλοκαιρινό μου ΜΤL σύντροφο.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2722 στις: Μαΐου 18, 2018, 11:47 »
Τον δοκίμασα κι εγώ σήμερα, στημένο με Ν80, 0,4mm, 6 σπείρες, 0,5Ω, στα 22W. Μπόμπα! Πολύ ωραία τζούρα, ωραία γεύση και ωραίο ντουμάνι. Υγρό με 80% vg, τροφοδοσία άψογη.
Η τζούρα όχι μόνο δεν είχε τίποτα ενοχλητικό αλλά ήταν και πολύ ήσυχη, καμιά σχέση με σφυρίχτρες του παρελθόντος.
Μια λεπτομέρεια είναι ότι αυτός που άτμισα ήταν χωρίς κεραμικό και κανένα από τα δύο pin και παρ' όλα αυτά δεν υπήρχε ίχνος υγρασίας πουθενά. :nope:

[justify][member=13664]Ribot[/member], καλημέρα. Πες μου πως δεν γίνεται ν’ αντισταθείς στη νέα βάση; είναι μαγικό όλο αυτό, αν βάλεις κάτω και τις 2 βάσεις και τις ψάξεις, βλέπεις ωραία τακτοποιημένα πράγματα. Ωραία μέχρι εδώ, λες. Μετά, κι απ’ το πρώτο κιόλας συγκριτικό τους, βλέπεις την όλη μαγεία. 2 υπέροχοι κόσμοι! Ο ένας παραμένει ακλόνητος βασιλιάς, κι ο νέος, ένας άλλος υπέροχος κόσμος όπου με όλα τ’ άλλα, είναι κι αυτά τα διπλά δυόμιση χιλιοστά που κάνουν θαύματα και μας πιάνουν απροετοίμαστους, πραγματικά.[/justify]

[justify]Πολύ παιχνίδι σε στησίματα, δύο pin που λειτουργούν άψογα, σε σημείο να σκέφτεσαι αν θα βάλεις το κεραμικό (ναι ναι, εκεί μας έφτασαν οι Atmistique!). Για την τροφοδοσία, ναι κι εδώ. Εξαιρετική λειτουργία χωρίς την παραμικρή υγρασία, με ή χωρίς pin, τίποτα. / (και πρόσεξες; π.χ. στα 18, 20 βατ, ούτε ίχνος ενοχλητικής θερμοκρασίας). / Προσωπικά, δεν πρόλαβα να στήσω τίποτα με κενή την κεντρική, όμως ήταν το πρώτο που είδα στις τότε δοκιμές που έκαναν οι άντρες με τα μαύρα, στημένος ως αεράτος, (και π.χ., από μία οριζόντια μέχρι 2 κοντούτσικες κάθετες και με τον αέρα στη μέση, συν κοντή καμπάνα κ.λπ.). [/justify]

[justify]Ξεκάθαρα, ο v2 σε όλα έχει δεκάρια.[/justify]

Αποσυνδεδεμένος bonhamas

  • **
  • 147
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2723 στις: Μαΐου 18, 2018, 11:52 »
Απόλυτα ικανοποιημένος και ευχαριστημένος και εγώ. Ένα στήσιμο μέχρι στιγμής 0.35 6 σπειρες σε 2.5 πυρήνα με το 2mm πιν! Μπράβο στο ατμιστικ!

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος L1VESTRONG

  • *
  • 44
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2724 στις: Μαΐου 18, 2018, 11:55 »
Ευτυχής κάτοχος της νέας βάσης και εγώ, πιστεύω πως αξίζει η αναβάθμιση. Ο 510 πόλος του μάλλον είναι λίγο κοντός για το  dna mod που έχω οπότε τον ξεβίδωσα λίγο και το διάβασε μια χαρά. Ούτε σε εμένα έχει κάποιο oring στην βίδα.
Πρώτο στήσιμο με το 2,5 πιν ni80 40mm 2,5 πυρήνα και 6 σπείρες 0,57 ohm. Υγρό divine lemon tart remixed στα 23 βατάκια και το αποδίδει πολύ καλά. :thumpup: Επιτέλους πήρε λίγο αέρα και τον ευχαριστέμαι πλέον περισσότερο.
Η τρύπα με την βίδα στη μέση απο τις τρύπες αέρα είναι για επιπλέον ρύθμιση του αέρα ή δεν την ακουμπάμε καν? Δεν έχω και το κατάλληλο άλεν για πειραματισμούς!
Ελπίζω με την ultem καμπάνα που λένε ότι θα βγάλουν να βελτιωθεί και άλλο η απόδοση του. Ξέχασα να ρωτήσω αν είχαν επιπλέον τάπα για τα τανκάκια, έτσι προς το παρόν μπήκε ο v1 στο συρτάρι  ;D

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2725 στις: Μαΐου 18, 2018, 12:47 »
[justify][member=13664]Ribot[/member], καλημέρα. Πες μου πως δεν γίνεται ν’ αντισταθείς στη νέα βάση; [/justify]
Καλημέρα Τζο. Στο λέω, εύκολα και χωρίς αιδώ. Δεν νιώθω καμιά πίεση, οπότε δεν υπάρχει και καμιά αιτία να αντισταθώ σε κάτι. Ούτε καν μου πέρασε από το μυαλό να πάρω την καινούργια βάση, μου φτάνει η παλιά. Αν είναι να αγοράσω κάτι έχω άλλες προτεραιότητες. Η καινούργια βάση προορίζεται για όσους συνεχίζουν να ατμίζουν με Εβίβα ή για όσους θέλουν να το κάνουν, όχι για όσους τον έχουν παροπλισμένο σαν και του λόγου μου και τον κρατούν επειδή τον εκτιμούν και ίσως στο μέλλον αλλάξουν γούστα κι επανέλθουν.

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2726 στις: Μαΐου 18, 2018, 13:57 »
[justify][member=13664]Ribot[/member], θα τσατάρω λίγο οπότε κράτα ελάχιστη επιπλέον κατανόηση. Με αφορμή αυτό που λες, πιστεύω πως, αν όχι όλοι, οι περισσότεροι που συμμετέχουν σε συζητήσεις ενός ατμιστικού φόρουμ, λειτουργούν ανάλογα, χωρίς καμία ψυχολογική πίεση, -θέλω να πιστεύω επίσης πως ακόμα κι αυτός που στέκεται ώρες ατελείωτες μπροστά σε μία οθόνη δεν έχει θεματάκια.[/justify]

[justify]Φαντάζομαι πως εννοείς άλλες ατμιστικές προτεραιότητες κι όχι προσωπικές. Ασφαλώς κι έτσι πρέπει να είναι, πώς θα μπορούσε διαφορετικά; εσύ αποφασίζεις κι όχι ο άλλος. Να το πάω και παρακάτω; προσωπικά, χέστηκα κι αν επέστρεφα ακόμα και στο κάπνισμα, δεν θα στεκόμουν σε ατμιστικά ζόρια. / Η καινούργια βάση, η όποια καινούργια, προορίζεται για τους πάντες, δεν είμαστε εμείς αυτοί που θα μπούμε στο πορτοφόλι του άλλου, είναι και γελοίο να σταθούμε στο πώς το πήρες το χι ή το ψι, ή αυτό είναι για τους “από δω” και τα άλλα για τους “από κει”. [/justify]

[justify]Τέλος, απορώ συχνότατα, (δεν στοχεύω πουθενά), “μα είναι και χόμπι, συζητάμε για κάτι που μας αρέσει και απολαμβάνουμε, πώς έρχονται λοιπόν αβίαστα τόσες μα τόσες αντιπάθειες από το πουθενά;” / Τέλος πάντων. [/justify]


Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2727 στις: Μαΐου 18, 2018, 14:33 »
Βρε συ Τζο, γιατί περιπλέκεις τα πράγματα χωρίς λόγο? Με ρώτησες και σου απάντησα ότι δεν αντιστέκομαι(π.χ. για οικονομικούς λόγους) σε κάποια επιθυμία γιατί δεν την είχα αυτή την επιθυμία, μιας και οι ατμιστικές μου προτεραιότητες(και οι προσωπικές μιας και το είπες) είναι διαφορετικές αυτή την εποχή. Είναι απλό και ξεκάθαρο.
Είπα επίσης, ότι όπως τον δοκίμασα μου άρεσε, ότι παίζει μπόμπα, ότι τον εκτιμώ και γι' αυτό έχω ένα κομμάτι για όποτε τον χρειαστώ. Τι αντιπάθειες και ιστορίες γράφεις λοιπόν από το πουθενά? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2728 στις: Μαΐου 18, 2018, 14:46 »
[justify][member=13664]Ribot[/member], μα είπα πως δεν στοχεύω πουθενά, βρήκα αφορμή στα όσα είπες περί πίεσης, αιτίας, προτεραιότητας, και προσωπικών επιλογών. Κοίτα. Ως μόνο παράδειγμα θα είχα πάντα την αφεντιά μου, και που μπορώ άνετα να τη στοχεύσω, έχει 2.110 γαμ@αναρτήσεις. Αν κάνω ένα και μόνο σχετικό κλικ θα δω και πού σκατά τις έχει γαμ@αναρτήσει, ή ακόμα ακόμα και το τι έχει γράψει. Καμία πίεση, ούτε εσύ, ούτε εγώ, ούτε ο γείτονας. Κουβέντα κάνουμε. [/justify]

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva By Atmistique
« Απάντηση #2729 στις: Μαΐου 18, 2018, 15:04 »
Καλά, αφού δεν καταλαβαίνεις ότι το προηγούμενο σχόλιό σου είναι έξω από το κλίμα και το πνεύμα του νήματος και ότι θα μπορούσε να δημιουργήσει παρερμηνείες/παρεξηγήσεις (προφανώς γι' αυτό είπες ότι δεν στοχεύεις πουθενά), δεν έχω να προσθέσω τίποτα.

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μηχανικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Μηχανικά mods] 2331 240812 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 00:39
από Sergios
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4690 500708 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 20:49
από Xameno_Skli
Hashtag Shake and Vape 0 170 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 04, 2024, 09:17
από chkontog
Σωλήνες (tube mods) με ηλεκτρονική πλακέτα [Ηλεκτρονικά mods] 85 12478 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 02, 2024, 15:38
από Sergios
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 558 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7657 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 21309 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 195601 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 2011 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 5151 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1110927 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 181826 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan