vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

215 επισκέπτες, 8 χρήστες
Mantis039, infernity, Jorge, nikpoth, tibolaso, Buliwyf, camber, manoslykos

Twitter

Eviva By Atmistique

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Eviva
« Απάντηση #1590 στις: Ιουνίου 07, 2016, 21:35 »
Φαντάσου τότε πως κοιτάνε εμένα όταν τους λέω για 20άρι ;D
Δεν θα μπορείς να στήσεις εύκολα με αυτό μου λένε.

Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #1591 στις: Ιουνίου 07, 2016, 21:36 »
Δεν υπαρχετε!! :respect: :respect:

Αποσυνδεδεμένος Stepeha

  • *****
  • 3068
  • Φύλο: Άντρας
  • Ναυαγοσώστης σε πιτσαρία καλλυντικών
Απ: Eviva
« Απάντηση #1592 στις: Ιουνίου 07, 2016, 21:43 »
Έρε εποχές... Στήναμε την ατμομηχανή με 16άρι...

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1593 στις: Ιουνίου 07, 2016, 21:46 »
Φαντάσου τότε πως κοιτάνε εμένα όταν τους λέω για 20άρι ;D
Δεν θα μπορείς να στήσεις εύκολα με αυτό μου λένε.

:)) :))
Έχει και τα καλά του αυτό βέβαια. Τις προάλλες πέρασα από ένα μαγαζί αναζητώντας nichrome.
- Δεν έχω απ' αυτό. Δε θες κανα ss, κανα twisted 40αρι, κανα 50άρι κ.λπ.
- Βρε nichrome θέλω λέμε, 0.25, 0.28mm
- Κάτσε να δω αν έχει ξεμείνει τίποτα. Α να, αυτό είναι 0.21mm, το θες? Όλο το καρούλι είναι 10 μέτρα, πάρ'το 2€
- Φέρ' τοοοοοο!!!
Το τσίμπησα με συνοπτικές διαδικασίες, ήταν και το καλό του Άγγλου, το crazy wire.

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1594 στις: Ιουνίου 07, 2016, 21:51 »
εχω και 25αρι αλλα δεν μου αρεσει να πω την αληθεια. δεν ειναι λιγα τα ωμ μου βγαινει λιγο πανω λιγο κατω απο ασσο.. τωρα εβαλα 6-7σπειρες στα 1,27 και εκει θα μεινω. 2αρι πυρηνα παντα.

Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Δεν είναι? Εδώ ζητάς κανα 25άρι σε μαγαζί και σε κοιτάνε σαν ούφο! Τι να το κάνεις αυτό σε ρωτάνε!

οντως. εψαχνα 30αρι καποτε και κατω απο 40 δεν εβρισκα πουθενα. κατι 60αρια μου λεγανε :wall:

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Eviva
« Απάντηση #1595 στις: Ιουνίου 07, 2016, 21:56 »
Με 5 σπείρες, 0.32mm σε 2mm διάμετρο, βγαίνει 0,8-0,9Ω. Δεν είναι λίγα αυτά στον Εβίβα? :dontknow:

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Eviva
« Απάντηση #1596 στις: Ιουνίου 07, 2016, 22:11 »
εχω και 25αρι αλλα δεν μου αρεσει να πω την αληθεια. δεν ειναι λιγα τα ωμ μου βγαινει λιγο πανω λιγο κατω απο ασσο.. 

Κάτω από άσσο δεν είναι λίγο;;;;  :)) :))

Φαντάσου τότε πως κοιτάνε εμένα όταν τους λέω για 20άρι ;D
Δεν θα μπορείς να στήσεις εύκολα με αυτό μου λένε.

Δεν ξέρεις βρε να το ζητάς!!!!
Πριν σε στραβοκοιτάξουν, κοιτάς εσύ μπλαζέ και το ζητάς. Ειδικά το nichrome  το 20ρι το ζητάς με πολύ τουπέ. Ντελικατέσεν σύρμα ένα πράμα, δηλαδή. 
Κι ακολουθεί η επιβράβευση αν το έχουν "μπράβο! ήξερα ότι είστε καλά ενημερωμένο κατάστημα και έχετε ψιλο nichrome!"

Πάντως, σε 20ρι έχω και κανθαλ και Nichrome. Συν το ψιλό ribbon 0.1Χ0.3
Κάνεις 5 σπείρες και πιάνεις κοντά 2.5 ομ.  :)) (καμιά φορά μου ξεφεύγει η 6η και μετατρέπεται το Minivolt σε vtc mini σε αυτονομία!)  :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος dikos

  • ***
  • 690
  • Φύλο: Άντρας
  • Δεν έχω χόμπι το Η.Τ.
Απ: Eviva
« Απάντηση #1597 στις: Ιουνίου 07, 2016, 22:21 »
Σε μία συναλλαγή ενός ατμο που έκανα με ένα παλικάρι απο εδω μέσα μου έκανε δωράκι και 2 μέτρα 20άρι κάνθαλ, Πιο πολύ χάρηκα με το 20αράκι παρά με τον άτμο που πήρα, του οποίου το όνομα ξεκινά από φαι και τελειώνει σε νο :)).

Αποσυνδεδεμένος geopan

  • *
  • 89
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1598 στις: Ιουνίου 07, 2016, 22:34 »
Εγω πάντως στήνω Eviva με 0.25 kanthal σε 20 αρι πυρήνα, 5 σπείρες μεσα στο κεραμικό 1.5 Ω και 10 με 11 watt παίζει μια χαρά  ;D

Αποσυνδεδεμένος vaporaki

  • ***
  • 526
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1599 στις: Ιουνίου 07, 2016, 22:46 »
ο δικος μου εχει λιγα στησιματα. απο 1 εως 1,7 το ιδιο καλα μου παιζει με το 32αρι. το πιο ψιλο συρμα με χαλαει που κοβει απο ντουμανι. 28αρι ισως να ηταν καλο αλλα δεν εχω και αντε τωρα να βρεις...
δεν ειναι ασχημος ο εβιβα στα 0.8, δεν ειδα κατι παραξενο. ισως επειδη εχω απο την πρωτη μερα το ιδιο υγρο και δεν του βαζω τιποτε αλλο.
γενικα μου αρεσει να παιζω στο 1,2 και στον εβιβα και στον κφλ.

Απ: Eviva
« Απάντηση #1600 στις: Ιουνίου 08, 2016, 18:46 »
ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ....ΤΙ ΓΝΩΜΗ ΕΧΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟΝ ΑΤΜΟΠΟΙΗΤΗ ΤΟΝ EVIVA??ειμαι καινουργιος στο αθλημα κανενα χρονο.....

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1601 στις: Ιουνίου 08, 2016, 18:49 »
Διάβασε λίγο το νήμα και θα καταλάβεις. Πιστεύω πως η πλειοψηφία των κατόχων είναι υπερευχαριστημένοι.

Αποσυνδεδεμένος SilverA

  • **
  • 122
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Eviva
« Απάντηση #1602 στις: Ιουνίου 13, 2016, 23:04 »
Eviva by Atmistique 
Aτμοεπισκόπηση Νο1


[justify]Nεφελωσκέψεις ατμομαζώματα και λοιποί αναλογισμοί για έναν ατμοποιητή. [/justify]


[justify]Όσο σκέφτομαι ότι έχουν γραφτεί περίπου 1600 και κάτι ψιλά post σύνολο κάτι παραπάνω από 100 σελίδες γελάω και αναρωτιέμαι που πας ορέ μπούρδακα Καραβάκο!. [/justify]


[justify]Η ιλαρότητα επαυξάνεται στο μέγιστο βαθμό όσο αναρωτιέμαι ότι θα αφιερώσω χρόνο τόσο για να γράψω (που δεν το έχω καθόλου) όσο και να φωτογραφίσω (Ναι ναι μην αλλάξετε post έχει και θέαμα εκτός από μπλα μπλα) ένα ατμοποιητή. Κοινώς μια συσκευή που παράγει.. συννεφάκια ή καλύτερα ατμό κοπανιστό! Εφόσον σαν νιούμπις ατμιστής άναψα μια λαμπάδα στον Άγιο Βάτιο και έκανα μια δέηση στην Όσια Γλυκερίνη θα ξεκινήσω με μια απαραίτητη υπεύθυνη δήλωση. 
[/justify]


[justify]Δηλώνω υπεύθυνα και με πλήρη γνώση των συνεπειών περί ψευδών δηλώσεων για απόκτηση ατμιστικών προϊόντων και δεχόμενος την κάθε κύρωση αν αποδειχθεί ότι ψεύδομαι ασυστόλως και αδιακρίτως ότι:
[/justify]
[justify]Α) Δεν έχω καμία σχέση με τον κατασκευαστή του ατμοποιητή δεν μου τον παραχώρησε δώρισε, χάρισε ώστε να βγω στα φόρα και να αρχίσω να γαζώνω εγκώμια για το προϊόν του. Τουναντίον τον αγόρασα και μάλιστα διαδικτυακά και δεν τον/τους έχω δει ποτέ δια ζώσεις.
[/justify]
[justify]Β) Ο μόνος λόγος του συγγραφικού (ένας ατμοθεός να το κάνει) οίστρου είναι ότι δεν μου περισσεύουν τα λεφτά για ψυχανάλυση και είπα να το ρίξω στο γράψιμο. Άρα και εσείς με την σειρά σας μπορείτε να το διαβάσετε για να χαλαρώσετε, αν μπορείτε.
[/justify]

[justify]Kαι ξεκινάω με το εξής ερώτημα γιατί αυτό τον ατμοποιητή και όχι κάποιον άλλο? Έλα μου ντε! Στην περίπτωσή μου με κέρδισε η σχεδιαστική του αρτιότητα όσο και να διάβαζα για γεύση και άλλες ιδιότητες όταν είδα φωτογραφία του είπα εδώ είμαστε, ούτε παραγγελία να τον είχα![/justify]


[justify]" />
[/justify]


[justify]Κάποιος ήταν πολύ προσεκτικός στα μαθήματα περί χρυσής τομής και ορθής χρήσης γραμματοσειρών. Μινιμαλισμός ή κατά το πιο λαϊκό Λες ιζ μορ.[/justify]


[justify]">[/justify]

[justify]Μια χαρτογραφικού τύπου φωτογραφία για να θυμάμαι που πάει που αν και είναι τόσα λίγα τα κομμάτια  που μόνο αν πάθω Αλτσχαιμερ θα την χρειαστώ αλλά ποτέ δεν ξέρεις[/justify]

[justify]">[/justify]

[justify]Ότι πιο απλό 5 κομμάτια και επιλογή αν θα τοποθετήσει ο χρήστης κεραμικό ή μεταλλικό housing. Σε ρόλο  guest star το ομώνυμο επιστόμιον![/justify]

[justify]">[/justify]

[justify]Ο ορθός κατά τον κατασκευαστή τρόπος τοποθέτησης του κεραμικού.[/justify]

[justify]">[/justify]
[justify]Το μεταλλικό μαραφέτι αν δεν σας αρέσει η αίσθηση που αποδίδει το κεραμικό (??????)[/justify]

[justify]">[/justify]

[justify]Εδώ δέρνεται ελεύθερα. Μακράν έναν από τα χειρότερα στησίματα που έχω κάνει. Να θυμάμαι άλλη φόρα να διαχωρίζω τις λήψεις αν δεν έχω τον χρόνο να ασχοληθώ όπως πρέπει. Στο πόδι δεν στήνεται με τίποτα. Τουλάχιστον από μένα. Και εδώ είναι και η χαρά του συγκεκριμένου άτμο. Πρέπει να έχεις τη διάθεση και την υπομονή να ασχοληθείς και να πειραματιστείς μαζί του, Αν του δώσεις χρόνο θα σε ανταμείψει πλουσιοπάροχα σε γευστικές ακολασίες! Και για να μην ανησυχείτε όχι αυτό το στήσιμο δεν το άτμισα.[/justify]


[justify]">[/justify]
[justify]Η καμπάνα ή καμινάδα αν το προτιμάτε βιδώνει αριστερόστροφα κοινώς στην αντίθετη φορά των δεικτών του ρολογιού η χαρά του αριστερόχειρα![/justify]

[justify]">[/justify]
[justify]Με το tank να γεμίζει από πάνω  (σιγά μην δεν το γνωρίζατε αλλά το παραθέτω για τους τύπους).[/justify]
[justify]">[/justify]
[justify]Nα θυμάστε πάντα μα πάντα όταν κλείνετε το καπάκι την τελευταία στροφή το τελικό σφίξιμο να το κάνετε με τον ατμοποιητή γυρισμένο ανάποδα κοινώς το καπάκι να βλέπει προς το πάτωμα.[/justify]


[justify]Και τώρα ολίγον φωτορομάντζο ή αλλιώς που να το βάλω μάτια μου?[/justify]


[justify]">
[/justify]




[justify]Στην "Πρέσα" έκατσε οριακά παρόλο αυτά δούλεψε χωρίς κανένα πρόβλημα αισθητική δεν σχολιάζω καν.[/justify]

[justify]">[/justify]

[justify]Στο iStick TC60W ότι και να έχω βάλει κάθετε άψογα.[/justify]

[justify]">[/justify]

[justify]Νο comments![/justify]

[justify]">[/justify]

[justify]Kάνουμε και καμία μ... να περνάει η ώρα εεεε εννοώ το ρεβιουτοστ πιο ευχάριστα.[/justify]

[justify]">[/justify]

[justify]Το μοναδικό μαραφέτι που διαθέτω σε σωλήνα αλλά έχει αποδειχθεί σωτήριο όταν πρέπει να βρεθώ σε μέρη που τα κουτάκια τραβάνε τα βλέμματα  και ανοίγουν στόματα που βαριέμαι να κλείσω.[/justify]

[justify]">[/justify]

[justify]Στον μάχιμο μια χαρά και κάτι παραπάνω το μοναδικό mod που αναγκάζομαι να κατεβάζω Watt με τον Eviva.[/justify]

[justify]">[/justify]

[justify]Aυτοί οι δύο τα βρήκαν από την πρώτη στιγμή και είναι σχεδόν αχώριστοι μιλάμε για μεγάλο έρωτα.[/justify]

[justify]Με λίγα λόγια. Είναι ένας από τους πιο απροβλημάτιστους ατμοποιητές που έχω. Για να έχω διαρροή πρέπει να έχω κάνει μέγιστη αστοχία. Το μόνο μείον που του προσάπτω είναι η σχετική δυσκολία στο στήσιμο που λύνεται με υπομονή, πειραματισμό και χρόνο. Σε επίπεδο γεύσης αφήνει πολλούς πίσω ακόμα και νέα μοντέλα που πολυδιαφημίζονται ως γευσάτοι ατμοποιητές. Φανταστείτε μια σπιτική μηλόπιτα που βγήκε από το φούρνο και την έχετε αφήσει να κρυώσει. Περίπου 5 με 10 λεπτά προτού πιάσει θερμοκρασία δωματίου παίρνεται μια μικρή μπουκιά για να δοκιμάσετε κάπως έτσι. Αν υστερεί σε επιδόσεις κάπου θα έλεγα ότι αυτό είναι το χτύπημα στο βαθμό που ορίζεται από την κατασκευή του ατμοποιητή καθώς παίζει ρόλο και το ποσοστό νικοτίνης που ατμίζει ο καθένας. Προσωπικά επειδή είμαι βαρύς και ασήκωτος άνδρας και παίζω με ζόρικες αντιστάσεις από 1.6Ω και πάνω και με πολλά Watt από 8-11 (όχι παίζουμε) μπορώ να πω ότι το χτύπημα του θυμίζει κάτι σε καλό στριφτό τσιγάρο με φίλτρο και κάποιον σχετικά ελαφρύ καπνό.[/justify]

[justify]Εν κατακλείδι μετά από 2 μήνες "επιβίωσης" μαζί μου έχει αποδείξει την αξία του σε πάμπολλες συνθήκες μετά πτώσεων ξεχασμένος με στήσιμο και υγρά σε τσάντα βάναυσες μεταφορές αλλαγές στο πόδι και άλλες κακουχίες και πέρασε παντού με άριστα. Σημαντικό για να μην το ξεχάσω τα παιδιά στο Atmistique ακόμα και μέσω ηλεκτρονικής αλληλογραφίας εξυπηρέτησαν άψογα και άκρως επαγγελματικά.[/justify]

[justify]Φιου νομίζω ότι τελείωσα. Καλό βράδυ σε όλους![/justify]



Αποσυνδεδεμένος JoeBarTeam

  • *****
  • 2478
  • 01.11.2015 00:00
Απ: Eviva
« Απάντηση #1603 στις: Ιουνίου 14, 2016, 00:11 »
[justify]@SilverA! Υπέροχες ατμοσκέψεις και εικόνες![/justify]
[justify]Μία μόνο μικρή, μικρούλα ένσταση. Γιατί δεν αντικατέστησες το 23άρι δαχτυλίδι με το 23/22 (Eviva AFC 23 to 22); Είναι τόσο ήσυχες οι γραμμές του Eviva που είναι κρίμα να χαλάει αυτή η αρμονία με το σκαλοπάτι, (εκτός κι αν δεν σου αρέσει αυτή η συνέχεια). Όπως κι αν έχει, είναι υπέροχος ατμοποιητής.[/justify]






Αποσυνδεδεμένος teo77

  • ****
  • 1450
Απ: Eviva
« Απάντηση #1604 στις: Ιουνίου 14, 2016, 00:20 »
Μπορει να εχω τα ατμοπαραπονα μου απο τον χοντρουλη...

αλλα ακομα δεν εχω βρει πιο ομορφο ατμοποιητη απο δαυτονε!

Πραγματικα οπως ανεφερε ο ανωθεν μου ησυχες και καθαρες γραμμες,μινιμαλιστικοτατος σε ολα του,
και ποσο ωραια γραφει πανω στον Ατερμονα.

Aντε γιατι ζηλεψα!
« Τελευταία τροποποίηση: Ιουνίου 14, 2016, 00:40 από teo77 »

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1102935 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 176793 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 528 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 22362 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1814 285469 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 14, 2024, 14:12
από Ηρακλης
Ερωτήσεις - απορίες για clearomizers Ατμοποιητές "εμπορίου" 1397 209566 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 22:52
από Xxristos
BISHOP MTL RTA by Ambition Mods & The Vaping Gentlemen Club [Με φιτιλοαντίσταση] 234 68756 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 17:26
από axilleaspro
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2111 315744 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 13, 2024, 15:05
από ThioVag
καλύτερες γεύσεις φράουλας Shake and Vape 26 15624 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 18:21
από Sergios
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 980 126958 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 11, 2024, 12:15
από Chris66
HCIGAR VT 75 Nano (DNA 75) [Ηλεκτρονικά mods] 1127 95282 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 09, 2024, 03:53
από Tem