vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

138 επισκέπτες, 3 χρήστες
manoslykos, aragiannis, dvelev

Twitter

ΕΛΠΙΖΟΝΤΑΣ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΕΞΗΓΗΘΩ ΟΤΙ ΑΠΟΣΚΟΠΩ ΝΑ ΔΙΑΣΠΕΙΡΩ ΖΙΖΑΝΙΑ


Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
α γεια σου.και το έψαχνα  ;D

Αποσυνδεδεμένος Vrs5

  • *****
  • 2526
  • Φύλο: Άντρας
Τι να σε κανω  ;D . Αρκει να μην μας μαλωσει ο Κυριακος που του χαλαμε το θεμα.
Παρτο     φιλε μου  :yes:
Ρε εσεις ειστε τσακαλια  :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος craven.gr

  • *
  • 1238
  • Φύλο: Άντρας
  • Αν δεν είμαι εδώ... μάλλον κάτι μαστορεύω..
Εγώ πάντως παιδια, αρχίζω και ανησυχώ....
Πήρα προχθές 6 σελίδες εξετάσεις, και είμαι τούμπανος..

Ουδεμία εξέταση έχει φύγει απο τα φυσιολογικές τιμές.. :yes:  Το μόνο που μένει είναι να τις πάω στον γιατρό που τις έγραψε, να ρίξει μια ματιά.

Αποσυνδεδεμένος Angelos

  • ****
  • 1045
  • Φύλο: Άντρας
Έκανα και εγώ εξετάσεις τελευταία. Αν εξαιρέσω το ουρικό που είμαι λίγο πάνω (πάντα ήμουν στο όριο) και αυτό λόγο καλαμαρακίων  και τσίπουρου και των τριγλυκεριδίων που είναι λίγο τσιμπημένα (δεν ξέρω όμως γιατί, τις έκανα προ πάσχα και δεν έτρωγα κρέας) όλα τα άλλα ήταν φυσιολογικότατα. Ειδικά το ζάχαρο!!! που είναι στις κατώτερες τιμές των τελευταίων χρόνων

Αποσυνδεδεμένος nassos33

  • ***
  • 888
  • Φύλο: Άντρας
  • vape_neat
Και γω εκανα χτες προαιρετικα ( ο διαβητολογος μου ειπε να κανω Ιουλιο ) . Λαμπαδα !!! Και γω μονο λιγο ουρικο στα ορια , αλλα απ,οτι μου,πε ο μικροβιολογος μαλλον οφειλετε στην διαιτα .

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Και γω εκανα χτες προαιρετικα ( ο διαβητολογος μου ειπε να κανω Ιουλιο ) . Λαμπαδα !!! Και γω μονο λιγο ουρικο στα ορια , αλλα απ,οτι μου,πε ο μικροβιολογος μαλλον οφειλετε στην διαιτα .
Mηπως το ατμισμα κανει καλο και στην ανεργια?
αν ξερει κανενας ας μας το πει....

Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Mηπως το ατμισμα κανει καλο και στην ανεργια?
αν ξερει κανενας ας μας το πει....
:)) :)) :)) :))  πολυ καλη ερωτηση!!!!  :laugh1: :laugh1:


Αποσυνδεδεμένος DARK ANGEL

  • *****
  • 1508
  • Φύλο: Γυναίκα
  • ΠοτΕ ΔεΝ ΕφΥγα ΑΠο ΕδΩ.....
Έκανα και εγώ εξετάσεις τελευταία. Αν εξαιρέσω το ουρικό που είμαι λίγο πάνω (πάντα ήμουν στο όριο) και αυτό λόγο καλαμαρακίων  και τσίπουρου και των τριγλυκεριδίων που είναι λίγο τσιμπημένα (δεν ξέρω όμως γιατί, τις έκανα προ πάσχα και δεν έτρωγα κρέας) όλα τα άλλα ήταν φυσιολογικότατα. Ειδικά το ζάχαρο!!! που είναι στις κατώτερες τιμές των τελευταίων χρόνων
Θελω να πω κατι εδω κ οποιοι απο εσας δεν το πιστεψετε ειτε εχετε αμφιβολιες ψαξτε το στο ιντερνετ.

ΩΜΕΓΑ 3 (OMEGA 3) Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΒΙΤΑΜΙΝΗ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΠΟΛΕΜΙΣΕΤΕ ΤΗΝ ΧΟΛΗΣΤΕΡΟΛΗ!!!!!!!

Ειχε ο πατερας μου πολυ ανεβασμενη χωληστερινη κ ο γιατρος του συστησε το ωμεγα 3 αφου τα χαπια χωληστερινης του εκαναν πολλες παρενεργειες.
Σημερα ενα χρονο μετα ειναι πολυ καλυτερες οι τιμες χωληστερινης του.

Ψαξτε το καλα στο ιντερνετ ειτε ρωτηστε γιατρο ποσο Ωμεγα 3 ημερησιως μπορειτε να παρετε! Βοηθαει πολυ !! οπως κ το co Q10!!!!

ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΑ ΕΨΑΞΑ Κ ΕΜΑΘΑ ΓΙΑ ΤΟΥΣ ΣΥΝΔΟΙΑΣΜΟΥΣ ΑΥΤΩΝ ΤΩΝ ΔΥΟ Κ ΜΕΤΑ ΕΙΔΑ Κ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΕΡΑ ΜΟΥ.
Παιρνει την ημερα ενα ωμεγα 3 κ ενα coq10 κ ειναι μια χαρα !!! Ομως δεν πινει κ κ δεν τρωει παιδια ολα αυτα τα παχυντικα που λετε.
Εξαλλου εδω που ειμαστε εμεις το χοιρινο απαγορευεται!!!!!!


Ρωτηστε γιατρο κ ευχομαι να γνωριζει το CoQ10 γιατι πολλοι δεν το γνωριζουν.............
 ;)

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Λιπαρό οξυ είναι το ω3 ,μπορείτε να τρώτε σολομό με το λίπος του η τσίπουρα που ειναι πιο φτηνή ,αλλα δεν εχει και πολυ νόημα ουτος η αλλος ,τι εννοω...
Παρακολουθώ απο την αρχη το νημα ,και βασανίζομαι για το αν πρεπει η οχι να γραψω την σκεψη μου μιας και το πιο πιθανον ειναι να γινει χαος μετα την απαντηση μου ,και οι περισοτεροι/ες να εκλαβουν την απαντηση ως του ξερολα και απο αντιδραση και μονο να αγνοήσουν η να διαφωνισουν με τις κλασικες αντιδρασεις που λαμβανω του τυπου ,δεν εισαι γιατρος τι μπουρδες λες.
Εν τελη αποφάσισα να το γράψω και οποιος θελει μετα μπορει απλα να το ψαξει ,οχι μονο στο ιντερνετ αλλα οπου θελει ,οχι σε αρθρα αλλα σε κυτταρικη φυσιολογία ενδοκρινικό σύστημα και πεπτικό σύστημα ,κύκλος του κερμπς κτλ...

Η χοληστερίνη δε φραζει τις αρτηρίες.
Τα λιπαρά δε φραζουν τις αρτηρίες.
Τα λιπαρα δε παχαινουν.
Τα κορεσμενα λιπαρα ειναι τα καλύτερα.
Η αρτηριοσκλήρυνση δε συμβαίνει λογω υπαρξης λιπαρων στο αιμα.
Η χαμηλή χοληστερίνη ειναι επιβλαβής ,η υψηλή οχι.

Ο χοληστερίνη χρησιμοποιείται για να παραχθούν ολες οι ορμόνες μας ,ειναι μερος καθε κυτταρου μας και της ορμονης(βιταμινης εστω) D ,οπου η υπαρξη της ορμόνης D μειώνει τις πιθανότητες εμφάνισης καρκινου κατα 50+% (μην αποφεύγεται τον ηλιο)

Η χοληστερίνη ειναι ισως και η πιο σημαντικη ουσια στο σωμα μας.
Οι υδατανθρακες απλοι-συνθετοι ,προκαλουν αρτηριοσκληρινση και σμίκρυνση των μορίων της LDL(λιποπρωτεινη που μεταφερει τη χοληστερινη) οπου περνώντας απο τις αρτηρίες κολανε ,οπως το ιδιο συμβαινει και με οποιαδηποτε αλλη ουσια στο αιμα μας με πολυ μικρα μορια.
Οι φλεγμονες στις αρτηρίες οπου προκαλουνται λογω καπνισματος ,έλλειψης ασκησης και υψηλου ζαχαρου στο αιμα γεμιζουν με χολιστερινη και LDL επειδη η χολιστερινη πρεπει να παρευρεθεί εκει και να φτιάξει τη φλεγμονή οπως θα επρεπε αλλα η μικρη LDL "κολαει" και γεμιζει τη φλεγμονη προκαλοντας στενωση.

Διαβητικοί οπου σταματησαν να τρωνε υδατανθρακες περαν των λαχανικων ,κανοντας κετονικη διετα μονο με λιπαρα-πρωτεινη-φυτικες ινες σταματησαν να εχουν διαβήτη...
Επιληπτικοί με κρισεις σταματήσαν να εχουν κρισεις τρώγοντας μονο λιπαρα.

Εγω υπηρξα 160 κιλα ,τωρα ειμαι 93 ,πριν λιγο εφαγα 7 αυγα 5 κουταλιες λαδι και ενα αβοκαντο.
Το δερμα μου εχει βελτιωθει ,η λιμπιντο ειναι στα υψη ,δε κοιμαμαι τα μεσημέρια ,κοιμαμαι 5-6 ωρες πλεον τα βράδια ,εχω απειρη ενεργεια μεσα στη μερα.Και ολ`αυτα με 0 γλυκοζη στο αιμα.

Αν ερεθίστηκε εστω και λιγο η κριτική σας σκεψη ,ψαξτε το ποιοτικά.Αλλιως αγνοήστε με.

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
Λιπαρό οξυ είναι το ω3 ,μπορείτε να τρώτε σολομό με το λίπος του η τσίπουρα που ειναι πιο φτηνή ,αλλα δεν εχει και πολυ νόημα ουτος η αλλος ,τι εννοω...
Παρακολουθώ απο την αρχη το νημα ,και βασανίζομαι για το αν πρεπει η οχι να γραψω την σκεψη μου μιας και το πιο πιθανον ειναι να γινει χαος μετα την απαντηση μου ,και οι περισοτεροι/ες να εκλαβουν την απαντηση ως του ξερολα και απο αντιδραση και μονο να αγνοήσουν η να διαφωνισουν με τις κλασικες αντιδρασεις που λαμβανω του τυπου ,δεν εισαι γιατρος τι μπουρδες λες.
Εν τελη αποφάσισα να το γράψω και οποιος θελει μετα μπορει απλα να το ψαξει ,οχι μονο στο ιντερνετ αλλα οπου θελει ,οχι σε αρθρα αλλα σε κυτταρικη φυσιολογία ενδοκρινικό σύστημα και πεπτικό σύστημα ,κύκλος του κερμπς κτλ...

Η χοληστερίνη δε φραζει τις αρτηρίες.
Τα λιπαρά δε φραζουν τις αρτηρίες.
Τα λιπαρα δε παχαινουν.
Τα κορεσμενα λιπαρα ειναι τα καλύτερα.
Η αρτηριοσκλήρυνση δε συμβαίνει λογω υπαρξης λιπαρων στο αιμα.
Η χαμηλή χοληστερίνη ειναι επιβλαβής ,η υψηλή οχι.

Ο χοληστερίνη χρησιμοποιείται για να παραχθούν ολες οι ορμόνες μας ,ειναι μερος καθε κυτταρου μας και της ορμονης(βιταμινης εστω) D ,οπου η υπαρξη της ορμόνης D μειώνει τις πιθανότητες εμφάνισης καρκινου κατα 50+% (μην αποφεύγεται τον ηλιο)

Η χοληστερίνη ειναι ισως και η πιο σημαντικη ουσια στο σωμα μας.
Οι υδατανθρακες απλοι-συνθετοι ,προκαλουν αρτηριοσκληρινση και σμίκρυνση των μορίων της LDL(λιποπρωτεινη που μεταφερει τη χοληστερινη) οπου περνώντας απο τις αρτηρίες κολανε ,οπως το ιδιο συμβαινει και με οποιαδηποτε αλλη ουσια στο αιμα μας με πολυ μικρα μορια.
Οι φλεγμονες στις αρτηρίες οπου προκαλουνται λογω καπνισματος ,έλλειψης ασκησης και υψηλου ζαχαρου στο αιμα γεμιζουν με χολιστερινη και LDL επειδη η χολιστερινη πρεπει να παρευρεθεί εκει και να φτιάξει τη φλεγμονή οπως θα επρεπε αλλα η μικρη LDL "κολαει" και γεμιζει τη φλεγμονη προκαλοντας στενωση.

Διαβητικοί οπου σταματησαν να τρωνε υδατανθρακες περαν των λαχανικων ,κανοντας κετονικη διετα μονο με λιπαρα-πρωτεινη-φυτικες ινες σταματησαν να εχουν διαβήτη...
Επιληπτικοί με κρισεις σταματήσαν να εχουν κρισεις τρώγοντας μονο λιπαρα.

Εγω υπηρξα 160 κιλα ,τωρα ειμαι 93 ,πριν λιγο εφαγα 7 αυγα 5 κουταλιες λαδι και ενα αβοκαντο.
Το δερμα μου εχει βελτιωθει ,η λιμπιντο ειναι στα υψη ,δε κοιμαμαι τα μεσημέρια ,κοιμαμαι 5-6 ωρες πλεον τα βράδια ,εχω απειρη ενεργεια μεσα στη μερα.Και ολ`αυτα με 0 γλυκοζη στο αιμα.

Αν ερεθίστηκε εστω και λιγο η κριτική σας σκεψη ,ψαξτε το ποιοτικά.Αλλιως αγνοήστε με.
Δεν σε αγνοουμε αν και η θεωρια σου αναποδογυριζει πολλα που τα θεωρουμε δεδομενα
παντως για τα αυγα που ανα;φερεις τελευται,τα τελευταια χρονια οι γνωμες διισταντε ως προς το θεμα της χοληστερηνης
πολοι δεν τα θεωρουν επιβλαβοι πλεον....

Αποσυνδεδεμένος oldseaman

  • **
  • 364
  • Φύλο: Άντρας
δηλαδη βουρ στον πατσα απο αυριο???

Αποσυνδεδεμένος Τριπολίτης

  • *****
  • 2016
  • Φύλο: Άντρας
αμαν,μια πατσαδιά είναι οτι πρέπει τωρα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος atmistis

  • ****
  • 1462
  • Φύλο: Άντρας
Ωραία :) Αν είναι έτσι είμαι υγιέστατος :yahoo: Βουρ στα κοκορέτσια και πάλι :dance3:

Αποσυνδεδεμένος Χαρης

  • *
  • 91
  • Φύλο: Άντρας
Xωρις ψωμια πατατες και τσιπουρα ομως  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499215 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 137 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7287 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20848 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194529 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1590 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4743 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109112 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180489 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2000 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1421 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25330 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy