vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

250 επισκέπτες, 0 χρήστες

Twitter

Εστία by Gus-mod

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #60 στις: Σεπτεμβρίου 04, 2014, 07:04 »
Nέα δοκιμαστική (Beta) καμπάνα για την Εστία






Η νέα καμπάνα προσφέρει μεγαλύτερη χωρητικότητα υγρού και λίγο παραπάνω καλύτερη γεύση.
Με μονή αντίσταση είναι ιδανική.
Με τριπλή είχε ένα θέμα καθώς με το κλασσικό στήσιμο σε κάθε τζούρα σου έκαιγε τα σωθικά.
Μετά από δοκιμές μου, κατάφερα και την έστησα ιδανικά με αποτέλεσμα να έχει ένα πιο Smooth χτύπημα ( όσο επιτρέπεται με τρεις αντιστάσεις).




Όπως φαίνεται και στην photo οι αντιστάσεις πρέπει να είναι πιο κάτω από τις βίδες των αρνητικών πόλων.




Και να είναι όσο πιο κοντά στον θετικό πόλο.


Πιστεύω είναι μια πολύ καλή αναβάθμιση καθώς κερδίζεις σε χωρητικότητα, σε γεύση αλλά και σε πιο ήπιο χτύπημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Σεπτεμβρίου 04, 2014, 12:00 από WILDE »

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #61 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 22:04 »
Ενα απλο παραδοσιακο στησιμο της Εστιας
προκειται για tank atomizer οχι για dripper
μη σας μπερδεψουν τα ντουμανια στο τελος  :)

www.youtube.com/embed/Lg3VZUCHB0o?rel=0


Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #62 στις: Σεπτεμβρίου 29, 2014, 22:17 »
Πολύ ωραίο και απλό βιντεάκι

άψογο στήσιμο!

Πολύ το ντουμάνι λέμε :cigar: :fight_shot_bandana:

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #63 στις: Σεπτεμβρίου 30, 2014, 16:29 »
Tις περισσότερες φορές στην απλότητα κρύβονται τα πιο ωραία πράγματα  :thumpup:

Αποσυνδεδεμένος neofitos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #64 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 04:13 »
120 euro και θεωρείτε normal κοστολόγηση αυτή ??? ?? έχουμε ξεφύγει εντελώς από θέμα τιμών
μάλλον θα πάω να αγοράσω κανένα τόρνο cnc (καινούργιa cnc  (http://www.cnccat.com/?gclid=CjwKEAjw2f2hBRCdg76qqNXfkCsSJABYAycPMlG600XpqZwn8BXAqo13CvZzJnvE3bThdt9YpqijWxoCUrDw_wcB)ξεκινάνε τιμές από 2000EUROS (όλα έχουν τις ίδιες δυνατότητες κοπής χάραξης απλός τα μεγάλα μοντέλα έχουν περισσότερς "δινατιτες" παραγωγής ( δηλαδή αντί να βγάζεις ένα ένα βγάζεις 15-20) και θα αρχίσω και εγώ να παράγω   κλώνους kayfun με λίγο διαφορετικό σώμα με 3-5 -6 πόλους θα τους υπερκοστολογήσω μέχρι αηδίας θα αρχίσω να φουσκώνω τα μυαλά του κάθε υποψηφιου πελάτη για την super ποιότητα μετάλλων θα δώσω ένα νέο name και έτοιμος για δουλειές


υστερόγραφο:   εσείς η κατασκευαστές  θεωρείτε  δηλαδή για να έχει κάποιος μια a ποιότητας "ατμισμα" πρέπει να  πλήρωση 250-300-400-500 euro ποσα ????  κρίνοντας πάντα από τις τιμές που έχετε και βάζετε στα προϊόντα σας κάνω την ερώτηση
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2014, 04:29 από neofitos »

Αποσυνδεδεμένος darkeid

  • **
  • 192
  • Φύλο: Άντρας
    • VapeClub
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #65 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 05:27 »
Καλημέρα φίλε , άποψη μου είναι ότι η εστία δεν απευθύνεται σε ατμιστές που θέλουν απλά μια α ποιότητα , απευθύνεται σε προχωρημένους (η και πειραγμένους αν θές  ;D ) που ψάχνουν για τζούρες χειροβομβίδες ή κάτι σαφώς ανώτερο από την τζούρα μονής αντίστασης kayfun ακόμα και στην περίπτωση που η εστία στηθεί με μονή αντίσταση.


Δεν τίθεται καμμία απολύτως σύγκριση στο πάτωμα , στον αέρα ή στην καμπάνα της εστίας με ένα kayfun. Το α ποιοτικό άτμισμα μπορεί να επιτευχθεί κάλλιστα και με εναν kayfun πάνω σε μηχανικό αρκεί βέβαια το στήσιμο να γίνει σωστά.

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #66 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 09:36 »
Καλημέρα.

120 euro και θεωρείτε normal κοστολόγηση αυτή ??? ?? έχουμε ξεφύγει εντελώς από θέμα τιμών
μάλλον θα πάω να αγοράσω κανένα τόρνο cnc (καινούργιa cnc  (http://www.cnccat.com/?gclid=CjwKEAjw2f2hBRCdg76qqNXfkCsSJABYAycPMlG600XpqZwn8BXAqo13CvZzJnvE3bThdt9YpqijWxoCUrDw_wcB)ξεκινάνε τιμές από 2000EUROS (όλα έχουν τις ίδιες δυνατότητες κοπής χάραξης απλός τα μεγάλα μοντέλα έχουν περισσότερς "δινατιτες" παραγωγής ( δηλαδή αντί να βγάζεις ένα ένα βγάζεις 15-20) και θα αρχίσω και εγώ να παράγω   κλώνους kayfun με λίγο διαφορετικό σώμα με 3-5 -6 πόλους θα τους υπερκοστολογήσω μέχρι αηδίας θα αρχίσω να φουσκώνω τα μυαλά του κάθε υποψηφιου πελάτη για την super ποιότητα μετάλλων θα δώσω ένα νέο name και έτοιμος για δουλειές

Δεν είναι καθόλου άσχημη η ιδέα σου. Αν διαθέτεις το κεφάλαιο και τις γνώσεις για το χειρισμό ένος τέτοιου μηχανήματος, ή αντίστοιχα το κεφάλαιο αμοιβής του χειριστή, μπορείς και εσύ να μπεις στο παιχνίδι της κατασκευής. Ελεύθερη αγορά έχουμε. Και που ξέρεις, μπορεί το "Neofitos RBA" να είναι το επόμενο μεγάλο hit.

υστερόγραφο:   εσείς η κατασκευαστές  θεωρείτε  δηλαδή για να έχει κάποιος μια a ποιότητας "ατμισμα" πρέπει να  πλήρωση 250-300-400-500 euro ποσα ??? ?  κρίνοντας πάντα από τις τιμές που έχετε και βάζετε στα προϊόντα σας κάνω την ερώτηση

Κανείς δεν στο λέει αυτό. Ο εκάστοτε κατασκευαστής, κοστολογεί κατά το δοκούν το προϊόν του. Και φυσικά κανείς δεν σε υποχρεώνει να αγοράσεις. Και αυτά στα λέω έχοντας μόνο κλώνο επισκευάσιμου στην κατοχή μου, και περιμένω και έναν δεύτερο.

Αποσυνδεδεμένος neofitos

  • *
  • 16
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #67 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 15:30 »
πάλι δεν με πιάνεις όταν ένας κατασκευαστής που φτιάχνει mod  φτιάξει και ένα atmopihti τον atmpopihth για ποιον το φτιάχνει για να δουλεύει set με το "μοντακι" δεν το φτιάχνει δηλαδή άμεσα η έμμεσα σου προτείνει να paris τον δικό του atmopihth που είναι set και θα δουλεύει καλύτερα με αυτόν τον συνδυασμό   είναι έτσι η όχι ??? άρα έχουμε  100-150-300 ανάλογα τον κατασκευαστή mod και αλλα τόσα για τον atmopihth   δηλαδή σύνολο ???euro





τελοσπάντων ΚΑΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΒΓΑΊΝΟΥΜΕ ΕΚΤΟΣ TOPIC
η εστία για μένα και  ένα πολύ μεγάλο μέρος αν όχι όλη η ελλάδα   είναι ΠΑΝ’ΚΡΙΒΗ ΓΙΑ ΑΥΤ’ ΠΟΥ ΠΡΟΣΦΈΡΕΙ
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 17, 2014, 15:37 από neofitos »

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #68 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 16:37 »
Oχι, σχεδόν κανείς δε σου λέει ότι ο ατμοποιητής μου δουλεύει καλύτερα με το συγκεκριμένο μοντ ή το συγκεκριμένο μοντ δουλεύει καλύτερα με το συγκεκριμένο ατμοποιητή.
Εκτός αν μιλάμε για περιπτώσεις υβριδικών ή dedicated ενσωματωμένων ατμοποιητών ή για κάποια άλλη ιδιάζουσα περίπτωση.
Από την άλλη, ένα καλό μοντ μιας χ εταιρίας μαζί με έναν καλό άτμο μιας ψ εταιρίας μοιραία ανεβάζουν το κοστούμι μίνιμουμ στα 150 και φτάνουν και 300 χωρίς να μιλάμε για εξωτικά πράγματα, αλλά για προιόντα μαζικής κατασκευής, όπως πχ προβαρι και καυφούν.


Ο συγκεκριμένος άτμο, όπως σου εξήγησαν απευθύνεται σε ένα ιδιαίτερο κοινό, εκ των πραγμάτων δεν προορίζεται για μαζικές πωλήσεις, επομένως το κόστος μελέτης και πρωτοτύπου θα πρέπει να καλυφθεί από αυτούς τους ολίγους που κρίνουν οτι τους χρειάζεται.
Οι υπόλοιποι μπορούμε να προσπεράσουμε, σχόλια δε χρειάζονται. Εκτός αν αποτελεί καθημερινό μας πολιτιστικό αγαθό να μπαίνουμε στις σελίδες τις ferrari, της mercedes, της dolce&gabbana, της louisVuitton κ.ά και να γράφουμε τα ίδια.

Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #69 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 17:11 »
... είχα την αίσθηση ότι βρισκόμαστε σε φόρουμ ατμιστών και όχι σε ιστοσελίδες κατασκευαστών!  :wall:
καθένας γράφει ότι πιστεύει και αν δεν προσβάλει πρόσωπα και πράγματα, δεν κατανοώ τις παροτρύνσεις για τη μη άσκηση κριτικής προς κατασκευαστές και τιμολογιακές πολιτικές αυτών!

Αποσυνδεδεμένος petra

  • *****
  • 5198
  • Φύλο: Γυναίκα
  • big sister's watching you!
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #70 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 17:23 »
Υπάρχει κάτι που λέγεται στοιχειώδης ευγένεια.
Το να πεις σε κάποιον κατασκευαστή ότι η καμπάνα του χρειάζεται βελτίωση ή οι τρύπες αερισμού πρέπει να είναι μεγαλύτερες είναι θεμιτή κι εποικοδομητική κριτική. Πού είδες να την αποτρέπουμε;
Το να μπεις και να πεις " μα πόσο ακριβός είσαι; Θα πάρω έναν τόρνο και θα σου δείξω εγώ!!! Θα υπερκοστολογώ και θα παραμυθιάζω τον κόσμο ότι εδώ είναι ο καλύτερος ατμοποιητής" είναι απαξίωση της δουλειάς κάποιου με το πρόσχημα της ακριβής τιμής. Και επέτρεψέ μου να το θεωρήσω και έλλειψη στοιχειώδους ευγένειας.
Μάλλον είναι διαφορετικό από το να πεις: "καλός, αλλά ακριβός για την τσέπη μου. Υπάρχει κάποια περίπτωση για μείωση τιμής τώρα ή στο μέλλον;" που επίσης είναι κριτική για την τιμή.
Δεν απαγορεύεται, αλλά ούτε είναι εποικοδομητικές οι καθ΄επανάληψην συζητήσεις για το ίδιο θέμα με τα ίδια επιχειρήματα (θα πάρω έναν τόρνο και θα σου δείξω!!!)
Και σαφέστατα χαρακτηρίζει και τον γράφοντα.








Αποσυνδεδεμένος psvag

  • **
  • 273
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #71 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 17:40 »
Δεν διαφωνώ σε τίποτα σε όλα αυτά που έγραψες μόλις τώρα ... Όπως συμφωνώ απόλυτα πως τα γραφόμενα όλων μας, μας χαρακτηρίζουν ...
Η παρατήρησή μου αφορούσε την τελευταία πρόταση, της προηγούμενης ανάρτησής σου.  :)

Αποσυνδεδεμένος Lux

  • ***
  • 801
  • im Proud for my cloud
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #72 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 17:42 »
Μερικοι ατμοποιητες αποτελουν φετιχ αν και εφοσον τους αγαπησεις
Προφανως υπαρχουν και ευκολοτεροι ατμοποιητες απο τη Εστια αλλα η Εστια κατα τη γνωμη μου εχει το κατι παραπανω
ειναι αυτη που σου δινει τη δυνατοτητα να κανεις πολλα τσαλιμακια και πειραματα με τα στησιματα της
Την εχω στησει με 3 με 2 και τρεις τριπλες και με εξι μονες αντιστασεις αλλα το καλυτερο και πιο απολαυστικο μεχρι στιγμης στησιμο
ειναι αυτο που εχω ανεβασει στο βιντεακι παρα πανω

Απ οτι μου λεει ο φιλος ο WILDE που εχει μεγαλύτερη πειρα μαζι της,  παιζει πολυ καλα και με μια αντισταση , προσωπικα δε το εχω δοκιμασει ακομη αλλα θα το επιχειρησω στο επομενο στησιμο μεσα στο ΣΚ .

Οταν την αποκτησα ημουν ενος μηνος (ατμιστης) και οταν ο Gus μου εδειχνε το λειτουργικο της συστημα πελαγωσα και την εβλεπα μαυρη κι άραχλη  ενω μεσα μου για μια στιγμη σκεφτησα, ας αγορασω ενα Αιολο καλυτερα .

Πηγαινοντας σπιτι την εστησα τη ξεστησα παιδευτικα καμια βδομαδα αλλα τελικα τη δαμασα και τοτε αισθανθηκα οτι την εκανα δικια μου .

Προκειται για εναν ατμοποιητη που δε προκειται να δωσω/πεταξω/αλλαξω/χαρισω/ ποτε μεχρι κι αν σταματησω το βαπισμα, γιατι την θεωρω κατι πολυ προσωπικο
Με τους υπολοιπους ατμο δεν εχω τετοιο δεσιμο κι ας τους χρησιμοποιω περισσοτερο ...

Οποτε εν ολιγοις και για να μη σας κουρασω αλλο νομιζω οτι ειναι καθαρα θεμα επιλογης και δεσιματος με το εργαλειο και δε νομιζω οτι ειναι τοσο πολυ θεμα ιδιαιτερου κοινου χωρις να λεω οτι και αυτο δεν εχει μια καποια σημασια και σπουδαιοτητα  .
Δε λεω ισως η δυσκολια της αρχικα να δημιουργησε μια ωραια και στενη σχεση  μεταξυ μας αλλα κι απ την αλλη πιστευω οτι μπορει να ανταμιψει οποιονδηποτε ασχοληθει μαζι της αρκει να την κανει κεφι για αυτο που ειναι και οχι για αυτο που θαθελε να ειναι  :-[



Και μη ξεχνατε ... Η Εστια δεν ειναι μοντ που υπαρχουν εκατονταδες αλλα ατμοποιητης τανκ που υπαρχουν μονο μερικες δεκαδες και ειδικοτερα
με δυνατοτητα τριπλης αντιστασης,  που νομιζω οτι υπαρχουν ελαχιστοι..
 (εδω ισως κολλαει το οτι απευθυνεται σε ειδικο κοινο και ισως και του θεματος τιμης που αναφερθηκε )

Αποσυνδεδεμένος Goulliver

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
  • Μπηκα στην πρωτη δεκαετια μου
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #73 στις: Οκτωβρίου 17, 2014, 18:43 »
Γεια σας


Πιστευω οτι το συμπερασμα : αυτο ειναι ακριβο


το συμπεραινεις μονο και μονο οταν  το εχεις στην κατοχη σου και αυτο που σου προσφερει δεν αντιστοιχει στα λεφτα που
εδωσες για να το αγορασεις   

Αποσυνδεδεμένος WILDE

  • *****
  • 1786
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Εστία by Gus-mod
« Απάντηση #74 στις: Φεβρουαρίου 28, 2015, 23:48 »
Το νέο κουστουμάκι της εστίας. απλό και όμορφο .
Επιτέλους θα βλέπουμε και το υγρό.
Αυτά ..
Τα πολλά τα είπε ο Lux  εδώ



 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Hashtag Shake and Vape 2 1553 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 7479 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1120671 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 542 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 288 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 325913 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8398 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 296986 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827121 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 510781 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 8 9471 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 09, 2024, 16:36
από Sergios
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 815 156577 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 08, 2024, 11:01
από Barbapaidi