vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

116 επισκέπτες, 7 χρήστες
antiklitos140, Tem, camber, mfk, manoslykos, Milarepa, mathimatikos1966

Twitter

Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #135 στις: Μαρτίου 07, 2015, 10:10 »
@thepoetnet...Νομίζω οτι ρίχνεις σταγόνες σε Magma σωστά? Οχι μπανάνα, αλλά πολύ καλή μπανάνα έπρεπε να πάρεις. Και χωρίς παστουρμαδίλες απο το φυστικοβούτυρο του Grandmaster. Αν είσαι ο "τυχερός" που πήρες κάτι χωρίς την γεύση, κρίμα. Κατα λοιπά, τα Alien Visions είναι πλέον ξεπερασμένα σε θέμα μαρκετινγκ, προώθησης, διαφήμισης, συσκευασίας, και και και...Μόνο σε ένα θέμα δεν μείναν πίσω, στις τιμές. Κοπανάνε αλύπητα, και αν το καλοσκεφτείς ίσως βγαίνουν και ακριβότερα απο πολλά πιο hype γκουρμεδιάρικα υγρά. Βασίζονται στο fun club, και στους εξαρτημένους γευστικά απο μερικά που τους πιάσανε. Εγω π.χ., ότι και να κάνω απο υγρά, αν δεν έχω ένα τανκ γεμάτο Boba's Bounty δίπλα μου, δεν μπορώ. Οπότε για ατμιστή ιδίως που δεν έχει ανάγκη για 100% VG, δεν τα συστήνω να τα δοκιμάσει. Βγαίνουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ εκλεπτυσμένα υγρά πλεόν, και φθηνότερα μάλιστα, οποτε ας κοιτάξει εκεί. Απο την άλλη, για τους λάτρεις της VG, που αντέχει τα γκουρμέ η τσέπη τους, εκεί ναι.
@Ανιθος...Μη μας κρατάτε σε αγωνία. Παρακαλώ πείτε το όνομα του υγρού που σας έκανε το στόμα μαγειρίτσα, γιατί έρχεται το Πάσχα όπου να'ναι...χαχαχα  :D

Υ.Γ. Κι εγώ δοκίμασα χτες ένα νέο "αρτίστικο" γκουρμέ, κάτι σε βραζιλία και ήλιο ο τίτλος, και δεν έκανα και κουλουτούμπες. Το μόνο που του ξεχώρισα ειναι η πικράδα, που μου άρεσε ενίοτε στα ποτά. Κατι σαν να λεμε το "Campari" των υγρών ίσως βγεί.

Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #136 στις: Μαρτίου 07, 2015, 11:29 »
κι εγώ καμπάρι πίνω αλλά αυτό  :nope:
Το think einstein πήρα, από νέξτον, μαζί με τον γορίλα, και αφού τα δοκίμασα και τα δύο συνέχισα το φρόστυ κούκου το ταπεινό πλην εξαιρετικό...

Υποσχόταν αγγουράκι, λεμόνι, μυρωδικά και τσουκνίδα.Πραγματικό κόσμημα η συσκευασία με το κουτί, την πιπιέτα και το δεύτερο μπουκαλάκι.Το δε κύριο μπουκάλι σαν ακριβό άρωμα.Στη γεύση πήρα μόνο άνιθομαιντανό και μια πικράδα που ίσως ήταν η τσουκνίδα.Αλλά η μαγειρίτσα ήταν χωρίς λεμόνι και χωρίς τζατζίκι δίπλα  :dontknow: και η μπανάνα του γορίλα πουθενά να με γλυκάνει, μόνο καπνικό.Πολύ για μένα.Πάντως και τα δύο για μένα σηκώνανε τρελή αραίωση, που δε θα την κάνω γιατί λυπάμαι τη βάση μου  :laugh1:

ποιητή, ίσως δε σου ταιριάζει η vg
 

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #137 στις: Μαρτίου 09, 2015, 09:41 »
Ιωάννα, αν αναλογιστείς ότι τα diy μου είναι εδώ και μήνες σχεδόν 100% VG, μάλλον δεν ήταν εκεί το πρόβλημα :)
Δοκίμασα και στον ναυτίλο και το bobas και το gorilla. Η αρωματική τους υπόσταση είναι από πάρα πολύ χαμηλή έως ανύπαρκτη. Θέλει γερά αισθητήρια για να την καταλάβεις. Αγόρασα και δοκίμασα επίσης το Σ/Κ και το RY4 της liqua το οποίο μου άρεσε πάρα πολύ, άνετα θα δικαιολογούσα αν οι τιμές των δύο εταιρειών ήταν αντίστροφες...
Τελικά τα 12μελά της alien visions έχουν πάνω ημερομηνία, ή όχι ρε παιδια?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2015, 09:47 από thenetpoet »

Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #138 στις: Μαρτίου 09, 2015, 09:43 »
Δεν έχω πάρει 12 από Ελλάδα. Με το μαγαζί μίλησες?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #139 στις: Μαρτίου 09, 2015, 09:46 »
Οχι δεν μίλησα ακόμα. Αυτά που πήρες από εξωτερικό, είχαν ημερομηνία?
« Τελευταία τροποποίηση: Μαρτίου 09, 2015, 09:54 από thenetpoet »

Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #140 στις: Μαρτίου 09, 2015, 10:01 »
Έχω πάρει μόνο 100μλ και 30 δεν θυμάμαι αν λέγαν ημερομηνία.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #141 στις: Μαρτίου 14, 2015, 20:10 »
Επανέρχομαι με νεώτερα.


Μίλησα με το κατάστημα και μου επιβεβαίωσε οτι τα υγρά  δεν έχουν πάνω τους ημερομηνία καμιάς μορφής  (ούτε παραγωγής ούτε λήξης).
Επίσης δεν είναι σφραγισμένα. Κατά τη γνώμη μου και τα δύο μεγάλα φάουλ, όχι βέβαια του καταστήματος αλλά της alien visions.
Στα της γεύσης τώρα, έχω ατμίσει περί τα 15ml boba's και μπορώ να πω τελικά ότι μου αρέσει. Νομίζω οτι άλλη γεύση περίμενα και άλλη βρήκα, γι αυτό και μου έκανε εντύπωση στην αρχή. Δεν είναι υγρό με έντονη γεύση, αλλά ατμίζεται ευχάριστα και όντως αρχίζει να γίνεται εθιστικό. Πάλι στα ακριβά πέφτω ρε γ@#ώτο  :wall:
Το γοριλόζουμο δεν... Τελείωσα το 12μελο, έσταξα σε magma, σε dripper pro, σε atty, μπανάνα δεν βρήκα ούτε για δείγμα.




Αποσυνδεδεμένος Papadopoulou Ioanna

  • ***
  • 949
  • Φύλο: Γυναίκα
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #142 στις: Μαρτίου 14, 2015, 20:15 »
μπανάνα ούτε κι εγώ και γι'αυτό το πήρα.Δυστυχώς, το γλυκοκαπνικό κομμάτι του δε μου επιτρέπει -χωρίς τη μπανάνα-να το ατμίσω...με τα καπνικά πια δεν.

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #143 στις: Μαρτίου 14, 2015, 20:51 »
@thepoetnet...Ωχ,Τώρα την πάτησες. Παγιδεύτηκες. Αυτό το κάτι που έχει το Bobas σε τσάκωσε, και δύσκολα θα μένεις χωρίς κάποια ml να σε συντροφεύουν καθημερινά.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #144 στις: Μαρτίου 14, 2015, 20:59 »
O Γιαννης αυτο θα παθει ... και μετα θα τρεχει να ψαχνει  BOBAS  και δεν θα βρισκει...  εγω εκανα την αποπειρα πριν κανα 2 μηνες και αγορασα ενα 12μελο ..... εεεεεε  και ρουφιξα ενα 12μελο σε μια μερα ... παναθεμα το ηταν και vg  γιαυτο .. μετα απο κει λεω ρε συ δεν παιζει πηρα ακομα ενα 12μελο και το εσπασα με βαση και εκανα ενα 25μελο .. χμμ αυτο εφυγε σε 3 μερες .. απο κει λεω οχι δεν αγοραζω παλι ... :nope: :nope: :nope: :nope:   ρουφήχτρα σκετη δεν παιζοταν ... τωρα δεν ξερω αν το ρουφηξα εγω ή ο καιφον παντως και στους 2 μας αρεσε :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1: :laugh1:

Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #145 στις: Μαρτίου 14, 2015, 21:18 »
@kostas...χαχαχα :) Ναι βρε παιδί μου, έχει μια νοστιμιά, απροσδιόριστη. Αλλά και η επιμονή τους στην VG στα υγρά είναι που μ' αρέσει πολύ. Αυτοί αν πουν να κάνουν κανά καλό μπαμ με βιντεάκια και διαφημιστικά και καλό μαρκετινγκ, εν καιρώ που η VG τείνει να κυριαρχίσει, θα σκίσουν.

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #146 στις: Μαρτίου 14, 2015, 21:27 »
Γιώργο, ακριβώς όπως το είπες, έχει πραγματικά μια νοστιμιά που δεν μπορείς να πεις τι είναι ρε παιδί μου.
Κώστα, θυμάμαι σου είχα προτείνει τότε να το σπάσεις με μπόλικη βάση και να έχεις το πιο φθηνό Bobas που υπάρχει ;)
Με βλέπω να φέρνω από Αμερική, έκανα τις προάλλες λογαριασμό στο shipito, οπότε είμαι έτοιμος  :thumpup: 
Έχω κάνει το πρώτο 12μελο και πάει να τελειώσει και το δεύτερο στο πιτς χωρίς φιτίλι που λέει και η διαφήμιση.
Το αστείο είναι οτι δεν το κάνω στους ντριπερ μου, αλλά σε ένα ναυτίλο (πρέπει να ξαναπάρω καυφουν, δε γίνεται να τον έχει η σύζυγος μόνο).

Συνεχίζει να με τρώει το θέμα του γοριλόζουμου, ρε παιδί μου μα να μη καταλαβαίνω καθόλου μπανάνα. :hmmm:



Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #147 στις: Μαρτίου 14, 2015, 21:34 »
@thepoetnet...Εγώ γιατί δεν έκανα ακόμη shipito,δεν με καταλαβαίνω. Δηλαδή και χωρίς αυτό, με τα ml που καταναλώνω, και απευθείας απο την εταιρία θα έπρεπε να παίρνω 100μελα,για πιο φθηνά. Ενισχύω τα Ελληνικά μαγαζιά (αλλά μάλλον τεμπελιάζω για την πιστωτική). Αλλά μέχρι πότε?
Να σου πω εγω εν τάχει τη δικιά μου εμπειρία για το Gorilla. Οταν πρωτοξεκίνησα και ΚΟΛΗΣΑ στο Bobas, τους είχα πάρει τα τελευταία μπουκαλάκια των 12mg νικοτίνης. Oταν θελησα να ξαναπαραγγείλω,δεν είχαν, και τους πήρα τα εναπομείναντα 6άρια και 18άρια,και τα πάντρεψα να τα κανω 12αρια.
Πάνε και αυτά, και παραυτα η παραγγελία της nextonn για νεα Bobas δεν έλεγε να έρθει. Τοτε ήταν που τους πήρα και τα τελευταία Gorilas που είχαν,γιατί είδα οτι ήταν κατα βάση ίδια με το άλλο και με λίγη μπανάνα. Στην αρχή ξενέρωσα,λέω δεν μοιάζει με το δικό μου. Αλλά μερα με την μέρα μ αρεσε ολο και περισσότερο, με αποτέλεσμα οταν παρέλαβα τα Bobas, ένα δάκρυ κύλισε που σταμάτησα τον γοριλάκο  :)

Αποσυνδεδεμένος FINIX

  • **
  • 145
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #148 στις: Μαρτίου 16, 2015, 16:08 »
Αφηνουμε ανοιχτο το μπουκαλι να ωριμασει το γοριλακι η εν χρειαζεται?

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Yγρά Αναπλήρωσης Alien Visions
« Απάντηση #149 στις: Μαρτίου 17, 2015, 20:51 »
Την πάτησα, δεν παράγγειλα και έχει τελειώσει το bobas 6mg στην nexxton :(
Tα 4ml που μου έμειναν, τα αραίωσα με άλλα 4ml βάση και πνίγω τον πόνο μου :wall:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4688 499285 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 11:00
από Xameno_Skli
Σύρματα MTL fused clapton & άλλα πλεκτά Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 1 155 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 31, 2024, 23:11
από chkontog
Hellvape Dead Rabbit MTL RTA [Με φιτιλοαντίσταση] 7 7300 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 29, 2024, 10:23
από Sergios
Labs MTL RTA – BP MODS [Με φιτιλοαντίσταση] 59 20863 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 26, 2024, 15:53
από kyrgiannis
ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ για τα υγρά γενικά. Βασικές πληροφορίες ΥΓΡΑ (γενικά) 1691 194568 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 21:47
από billythekid
INNOKIN ARES FINALE [Με φιτιλοαντίσταση] 1 1604 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 25, 2024, 18:04
από ThioVag
LOST VAPE CENTAURUS B60 AIO & B80 AIO [Ηλεκτρονικά mods] 5 4760 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 24, 2024, 13:48
από zamploutos
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8820 1109194 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 17:05
από shadockan
Νέα και ερωτήσεις εξπρές για φορτιστές μπαταριών mods [Φορτιστές μπαταριών mod] 1463 180551 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 21, 2024, 16:51
από shadockan
DIY υγρό μέντας αλλά πολύ παγωμένο [Αρώματα] 2 2012 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 17, 2024, 10:38
από Geraki
Lost Vape Thelema Nexus [AIO (Όλα σε ένα)] 0 1430 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 18:10
από zamploutos
Ulton VWM Innova RTA [Κλώνοι επισκευάσιμων] 186 25360 Τελευταίο μήνυμα Μαΐου 16, 2024, 13:11
από georgeboy