vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

58 επισκέπτες, 3 χρήστες
Tem, manoslykos, ThioVag

Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου

Αποσυνδεδεμένος ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ

  • *****
  • 2185
  • Φύλο: Γυναίκα
Αυτή η απίθανη φωτογραφία του παθόντος που μοιάζει σα να είναι δια(δυσ)φήμιση των συγκεκριμένων ατμιστικών προϊόντων και του η.τ. γενικότερα?    :hmmm: :hmmm: :hmmm:
 

 
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2015, 08:27 από ΜΑΡΙΑ ΝΕΦΕΛΗ »

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
λεω τωρα μια π#@αρια αλλα θα την πω και ας "ειναι"   :( .... ποια ατμιστικα καλουδια πουλανε σαν καραμελες (βλεπε φωτο)?  λεω τωρα εγω  ποια?  :-\ :-\ :-\ ... και ποσοι θα τα συνδιασουν με κακα πραγματακια .. φτου κακα μακρυα .... απο αυτα ...  :laugh1:
Παντως "ευτυχως" το παλικαρι εγινε καλα μετα απο 5 μερες ...  ΕΥΤΥΧΩΣ!  ;)

και βαζω το τελευταιο που λεει το αρθρο
KangerTech, the Chinese maker of his e-cig, did not respond to The Sun’s requests for comment.


σαμπως δεν μπορει να γινει αν βεβαια εγινε με οποοδηποτε αλλο ατμο ή μοντακι ....

ειπα μπορει να λεω πα%^%&^%^ριες  ;)

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Ναι οκ. Sure. Και εγω το παθαινω αυτο, οταν φτιαχνω καινουρια αντισταση. Για τις 2-3 πρωτες τζουρες, μου ερχονται καμια φορα καυτες πιτσιλιες. Αλλα βαζω την γλωσσα μπροστα απο τον λαρυγγα. Δεν τραβαω ετσι απλα. Αφου στρωσει η αντισταση, ποτε δεν εχει πεταξει υγρο.

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Σιγα μην ανοιξε και κρατηρα. Οπως προειπωθηκε η Sun ειναι γνωστη σαβουροφυλλαδα και κατι τετοιες ειδησεις τις εχει για πρωινο. Και εγω, οπως και αρκετος κοσμος πιστευω, εχω ρουφηξει σταγονες απο κακο στησιμο και σκασιματα της αντιστασης. Η πλειοψηφια τους σταματησε καπου στον λαρυγγα και παντα η θερμοκρασια των σταγονων ηταν αυτο που λεμε "δωματιου" γιατι βεβαια στη διαδρομη οι σταγονες κρυωνουν. Τι αρχικη θερμοκρασια ειχε πια αυτο το "καυτο" σταγονιδιο για να ταξιδεψει μαζι με αερα απο το στομα μεχρι τον πνευμονα και να μην κρυωσει στην πορεια και να ανοιξει και τρυπα; 800 βαθμους; Εντωμεταξυ η φυλλαδα καρφωνεται και μονη της. Ο δεξιος λεει πνευμονας λειτουργουσε στο 25% της χωρητικοτητας του. Αυτα δεν γινονται απο μια "καυτη" σταγονα. Προφανως ο ανθρωπος ειχε μια προϋπαρχουσα παθηση στους πνευμονες...

Αποσυνδεδεμένος nikosxatz

  • **
  • 115
  • Φύλο: Άντρας
Και σε μένα μοιάζει για άλλη μια καθαρή προσπάθεια δυσφήμισης του ηλεκτρονικού τσιγάρου. Αλλιώς πρόκειται για μεγάλη γκαντεμιά!

Αποσυνδεδεμένος Doubt

  • *****
  • 2812
  • Φύλο: Άντρας
33χρονος απ' τη Μ. Βρετανια καταγγελει πως το η.τ. του ανοιξε τρυπα στον πνευμονα.
Η τρυπα προηλθε απο εγκαυμα απο καυτο σταγονιδιο που πεταχτηκε απ' τον ατμοποιητη του.
Χρειαστηκε 5 μερες με αναπνευστηρα για να "ξαναδεσει" ο πνευμονας και να μπορει να αναπνεει φυσιλογικα.
Αν υπάρχουν ιατρικές γνωματεύσεις για όλα αυτά, ίσως το άρθρο να έχει κάποια αξία.
Αν όχι, είναι απλά γελοίο για μένα και συκοφαντικό για τους κατασκευαστές. Αλλά αυτό είναι δικό τους πρόβλημα.
« Τελευταία τροποποίηση: Οκτωβρίου 22, 2015, 00:00 από Doubt »

Αποσυνδεδεμένος Atmos

  • *****
  • 5632
  • Φύλο: Άντρας
    • Ηλεκτρονικό κάπνισμα
Περίπτωση πνευμοθώρακα λέει ο Κ. Φαρσαλινός στο twitter

Σχετικά: Πνευμοθώρακας

Αποσυνδεδεμένος caros

  • *****
  • 1707
  • Φύλο: Άντρας
Σιγα μη δεν αναπαραγοταν η ειδηση και απο τα ελληνικα κοινωνικα δικτυα.
Αντε παλι πρηξιμο απο γνωστους και αγνωστους  :wall:

Αποσυνδεδεμένος interisti

  • **
  • 404
  • Φύλο: Άντρας
  • Inhale the future... exhale the past!
Ο τίτλος με τα μότο του site πάντως είναι όλα τα λεφτά!!

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Άν οι γνωστοί μου διάβαζαν Ντέιβιντ Αβραμίδη, θα τους είχα σχολάσει από γνωστούς μου...

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
ρε παιδιά έχουν πει δεκάδες αρνητικά πράγματα για το η.τ. τέτοια μαλ@@@ία δεν την περίμενα.

Αποσυνδεδεμένος modivin

  • *****
  • 3672
  • Φύλο: Άντρας
Αν σκεφτείς τα ποσά που διακυβέβονται σε φόρους προιόντων καπνού και κέρδη πολυεθνικών, και λίγα έχουν πει...

Αποσυνδεδεμένος mankar72

  • ****
  • 1240
  • Φύλο: Άντρας
Η αδυναμία τους πάντως φαίνεται στο γεγονός ότι όλη η επίθεση γίνεται με άρθρα τύπου "Esspreso" (έσκασε η.τ., κάηκε πνεύμονας κλπ) γιατί προφανώς δε μπορούν να στηριχθούν σε κάτι πιο σοβαρό.

Αποσυνδεδεμένος Shadowjump

  • ****
  • 1428
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #253 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 21:08 »
Δωσε παλι...


http://www.foxnews.com/health/2015/10/28/florida-man-placed-in-coma-after-e-cigarette-explosion.html


Αν ειναι αυτο που δειχνουν στην φωτογραφια, για μηχανικο μου κανει. Πολυ πιθανων να εβαλε καμια μπαταρια 5Α και θα τραβουσε 25Α με το RDA του..


Αλλα λογος για αυτο, πουθενα.

Αποσυνδεδεμένος Ribot

  • *****
  • 4112
  • Φύλο: Άντρας
  • Των γαρ ηλιθίων απείρων γένεθλα
Απ: Δημοσιεύσεις κατά του ηλεκτρονικού τσιγάρου
« Απάντηση #254 στις: Οκτωβρίου 30, 2015, 21:26 »
Τι λέει ρε παίδες εδώ, ότι εξερράγη και το ντριπτιπ? :o :o :o

“And possibly the mouth piece went, when the cigarette exploded, it went down his throat and exploded again.”

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
KUMA ULTON RTA clone [Κλώνοι επισκευάσιμων] 142 41194 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 23:55
από treloneritis
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1882 249686 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 22:08
από Tem
Κλώνοι επισκευάσιμων - Ερωτήσεις εξπρές και νέες κυκλοφορίες [Κλώνοι επισκευάσιμων] 2916 420655 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:48
από Tem
Flash E-Vapor (Clones) [Κλώνοι επισκευάσιμων] 820 158483 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 04, 2024, 20:25
από Valantis04
Αστοχίες (ανάφλεξη-σκάσιμο) μπαταριών Ιόντων Λιθίου [Μπαταρίες για mod] 104 15802 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 16:37
από netsplit
Πόλεμος στα η.τ Συζήτηση για το άτμισμα 981 131336 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 03, 2024, 06:44
από Chris66
Aspire Gotek Nano [AIO (Όλα σε ένα)] 0 193 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 21:46
από zamploutos
Aspire Veynom Air [AIO (Όλα σε ένα)] 0 214 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 19:19
από zamploutos
Aspire Revolto [Ηλεκτρονικά mods] 0 218 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 18:09
από zamploutos
Aspire Boxxer [Ηλεκτρονικά mods] 1 321 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:35
από Tem
Aspire Rover Plus [Ηλεκτρονικά mods] 0 200 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 02, 2024, 15:04
από zamploutos
Αυτοπαρουσίαση μελών ΣΥΝΗΘΕΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ - Κανονισμοί - ΑΥΤΟΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ μελών 3453 767737 Τελευταίο μήνυμα Ιουλίου 01, 2024, 19:22
από mathimatikos1966