vaping.gr

Προειδοποίηση

ΠΡΟΣΟΧΗ

Το site και η δημόσια συζήτησή μας απευθύνεται μόνο σε άτομα ήδη εξαρτημένα στη νικοτίνη τα οποία ενδιαφέρονται να πληροφορούνται για θέματα γύρω από το άτμισμα και είναι άνω των 18 ετών


Προς τους ενήλικες: Το μήνυμα αυτό δεν θα είναι ορατό μετά την εγγραφή σας στο φόρουμ

102 επισκέπτες, 6 χρήστες
Tem, manoslykos, lagoudakis, tapantari, Milarepa, PsykieG

Twitter

Υγρά Five Pawns

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #705 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 14:16 »
Σίγουρα σαν υγρό είναι ιδιαίτερο και αρκετοί πιο γνώστες από εμένα λένε ότι μάλλον χρειάζεται να είσαι αρκετό καιρό ατμιστής για να το εκτιμήσεις.
Από την άλλη, η γεύση του καθενός έχει διαφορετικά κριτήρια, οπότε όσα review και σχόλια κι αν διαβάσεις, αν δεν δοκιμάσεις ο ίδιος δεν μπορείς να ξέρεις αν ένα υγρό σου αρέσει ή όχι. Εγώ το υγρό αυτό, το ατμίζω άνετα όλη τη μέρα.
Πάντως καλό θα ήταν να το αφήσεις λίγο στην άκρη και να ξαναδοκιμάσεις μετά από μια δυο εβδομάδες.
Αν με 1ml σου φάνηκε υπερβολικά έντονο, τότε μπορείς και να το σπάσεις με λίγη βάση ώστε να πέσει η ένταση των αρωμάτων του (και η νικοτίνη θα μειωθεί επίσης).




Αυτόματη συγχώνευση συνεχόμενων μηνυμάτων
Χωρίς να θέλω να "λερώσω" το νήμα,2 πραγματάκια στα γρήγορα.


1)Τα Five Pawn θέλουν καυφουν.
2)Ο ναυτίλος,δεν αποδίδει σε όλα τα υγρά σωστά.


Οπότε αν είσαι φανατικός χρήστης ναυτίλου,προχωράς στην πώληση του όπως είπες.


Να τροποποιήσω λίγο τα λεγόμενα σου...
Τα five pawns θέλουν καλό επισκευάσιμο με tank επιπέδου kayfun ή dripper


Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #706 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 15:53 »
Ο λόγος για τον οποίο πολλοί, εμού συμπεριλαμβανομένου, λέμε ότι πρέπει να είσαι καιρό ατμιστής, δεν είναι για να δείξουμε ότι αυτά τα υγρά είναι exclusive, ή ότι πρέπει να ανήκεις σε κάποια ειδική λέσχη για να τα ατμίσεις.

Είναι γιατί πιστεύουμε ότι αν δεν έχεις δοκιμάσει πολλά υγρά και αρκετή σαβούρα, δεν είναι εύκολο να κατανοήσεις αυτό που προσφέρουν αυτά τα υγρά.

Θα συμφωνήσω και εγώ ότι θέλουν καλό επισκευάσιμο. Σε κάποια φάση, αποφάσισα να δοκιμάσω να τα ατμίσω με BDC και cartomiser. Ιδιαίτερα για το δεύτερο είχα μεγάλες προσδοκίες καθώς θυμόμουν ότι απέδιδε εξαιρετική γεύση.

Στο μεν BDC, το Grandmaster το οποίο το χρησιμοποιώ ως σημείο αναφοράς, ήταν απλά "άλλο ένα υγρό με γεύση μπανάνα". Καλό μεν, καμία σχέση όμως με αυτό το wow του Kayfun. Στο δε carto, το υγρό απλά δεν ατμιζόταν. Σε σημείο που αν χωρίς να ξέρω, πλήρωνα €30, γυρνούσα σπίτι περιχαρής, έβαζα σε καρτο και άτμιζα, θα ξέθαβα το τόμαχωκ του πολέμου και θα επέστρεφα στο κατάστημα με άγριες διαθέσεις.

Τώρα για dripper, θεωρώ ότι το κεραμικό τα κάνει πολύ έντονα και επιθετικά για τα γούστα μου. Εξαίρεση ο APOLLO στον οποίο τα βρήκα εξαιρετικά!

Αποσυνδεδεμένος thenetpoet

  • *****
  • 6415
  • Φύλο: Άντρας
  • Πανορατμίξ
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #707 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 16:04 »
Εγώ τα πιόνια (castle long, gambit, grandmaster) τα ατμίζω (κυρίως) στον magma και στον the dripper pro.
Ο δεύτερος όντως τονίζει παραπάνω τη γεύση και τη γλύκα ιδιαιτέρως, αλλά τα συγκεκριμένα υγρά μου αρέσουν έτσι (άβυσσος τα γούστα του καθενός).
Μένει να τα δοκιμάσω και σε cisco για να δω τι ψάρια θα πιάσω.

Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #708 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 20:19 »
Μιας και αναφερεστε σε τι ατμοποιητες ταιριάζουν τα υγρά θέλω να ρωτησω αν τα grandmaster και castle long 'συμπαθούν' τους τζενεσις γιατί ψηνομαι άσχημα να δοκιμασω!

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #709 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 22:04 »
Εντάξει.... δεν ξέρω.... μετά απο τόσα χρόνια ατμιστής, σήμερα έμεινα χαζός.
Σήμερα ήταν η μέρα που πρωτοδοκίμασα Five Pawns.
Αλήθεια, δεν έχω ξαναπάθει τέτοιο πράγμα με άλλο υγρό. Συγκεκριμένα Castle Long, Grandmaster και Gambit.
Πραγματικά δεν ξέρω τι να πω.
Αυτό που ξέρω είναι οτι τις περισσότερες τζούρες τις εκπνέω με κλειστά τα μάτια.
Ειλικρινά και χωρίς κανένα δυσταγμό θα πω οτι είναι ο,τι καλύτερο έχω ατμίσει αυτά τα 3-4 χρόνια.
Σήμερα έχω γίνει κι εγώ... Βαρουφάκης. Σε κάθε τζούρα "ουάου!!!".
Απλά, ουάου!!!
Σίγουρα είναι ακριβά. Δυστυχώς.
Αλλά αν το δούμε αξιοκρατικά, όταν η HALO έχει αυτές τις τιμές, όταν τα Halcyon Haze κοστίζουν τόσο, πραγματικά τα Five Pawns αξίζουν κάθε cent. Και με το παραπάνω. Είναι η μέρα με τη νύχτα.


PS: ΟΥΑΟΥ!!!!!!

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #710 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 22:07 »
επειδη εξεφρασα πριν λιγες μερες την αποψη μου και ειπα οτι απλα ειναι καλα υγρα θελω να αναθεωρησω.εκεινη την ημερα ατμισα σε εργοστασιακο.ομως τωραπου αγορασα τον kayfun ειναι αλλο υγρα.

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #711 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 22:22 »
Βλεπω αυξάνονται και πληθύνονται οι οπαδοι .. μπραβο  :yes: :yes: :yes: :yes:

Αποσυνδεδεμένος mantzaros

  • **
  • 265
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #712 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 22:25 »
λεφτα υπαρχουν αχαχαχαχα ;D ;D ;D

Αποσυνδεδεμένος acupuncturist

  • **
  • 242
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #713 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 22:25 »
αυριο λεω να παρω και castle.ελπιζω να μου αρεσει πιο πολυ απο το grandmaster

Αποσυνδεδεμένος g10rg0s

  • **
  • 111
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #714 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 23:05 »
Αυτη τη στιγμη (που χαλαρωνω) ατμιζω το grandmaster ... με ipv mini 30v καρφωμενος ο Kayfun lite plus με 25αρι συρμα στα 1,7Ω , 11W στα 4,4V νταξ τι να πω ? ... αυριο λεω να χτυπησω το  Black Flag Fallen ...

Αποσυνδεδεμένος Cruiser79

  • *****
  • 9074
  • Φύλο: Άντρας
  • Ομορφαίνει, δεν παχαίνει!
    • Cruiser's e-liquid reviews
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #715 στις: Φεβρουαρίου 13, 2015, 23:44 »
Ο vatos τα είπε όλα. Αυτή η εκπνοή με κλειστά τα μάτια, είναι όλα τα λεφτά...

Στάλθηκε από το C1905 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk


Αποσυνδεδεμένος Giorgos F

  • ****
  • 1224
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #716 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 10:43 »
Χεχε... :D εγώ κοντεύω χρόνο, και δεν ανήκω ούτε στα newbies, αλλά ούτε κατά διάνοια στους veterans. Vato-Veteran, καλύπτεις πολλά θέματα με το σχόλιο σου  :)

Αποσυνδεδεμένος loniscup

  • *
  • 56
  • Φύλο: Άντρας
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #717 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 12:47 »
εμένα που το Grandmaster μου αρέσει σε ό,τι άλλον το έχω δοκιμάσει εκτός του Kayfun? :idiot1: :idiot1:

Αποσυνδεδεμένος kostas44

  • *****
  • 2465
  • Φύλο: Άντρας
  • Youtuber Creator
    • Η ζωη ειναι τεχνη και η τεχνη ειναι η ζωη μου
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #718 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 15:05 »
Δεν γινεται δεν παιζει...και ελπιζω να μιλας με επισκευασιμους τουλαχιστον....

Αποσυνδεδεμένος vato

  • ***
  • 548
  • Φύλο: Άντρας
  • a toda madre o un desmadre
Απ: Υγρά Five Pawns
« Απάντηση #719 στις: Φεβρουαρίου 14, 2015, 15:50 »
Όλα παίζουν. Πχ το castle long σε εργοστασιακό μου έβγαζε κάτι σε κανέλλα. Δεν μου πολυάρεσε. Σε άλλους μπορεί όμως.
Σίγουρα σε επισκευάσιμο η γεύση είναι πιο καθαρή και πιο κοντά στην περιγραφή του υγρού. Σε εργοστασιακό κάποιες νότες μετριάζονται, κάποιες τονίζονται και κάποιες εξαφανίζονται.
Αυτό φυσικά δεν σημαίνει οτι είναι καλύτερο στον επισκευάσιμο. Είναι απλά σωστότερο.
Σε ένα υγρό με διάφορες γεύσεις παντρεμένες μέσα, μπορεί κάποια να σε χαλάει.
Να πεις πχ "ρε γ@#ώτο, είναι φανταστικό, αλλά αυτή η επίγευση βανίλιας στο τέλος αν έλειπε θα ήταν τέλειο" και αυτή η επίγευση σε εργοστασιακό να μην είναι αισθητή, οπότε να σου αρέσει καλύτερα εκεί.
Πράγμα που έκανα κι εγώ με το gambit. Είναι απίστευτη η γεύση του σε kayfun αλλά δεν νομίζω να μπορούσα να το ατμίζω όλη μέρα. Το έβαλα σε delta και ουσιαστικά δεν έχασε κάποιο στοιχείο του (όχι κάποιο απο τα καλά τουλάχιστον) απλά μετριάστηκε σε βαθμό που δε με λιγώνει.
Σαφέστατα έπεσε και το χτύπημα (που ούτως ή άλλως δεν είναι κι απο τα δυνατά σημεία των five pawns), αλλά πλέον το gambit σε delta είναι ο τέλειος συνδυασμός με τον πρωινό μου καφέ.
Περί ορέξεως κολοκυθόπιτα. Ή μάλλον μηλόπιτα λόγω gambit  :laugh1:

 

Τελευταία θέματα

Τίτλος Πίνακας Απαντήσεις Εμφανίσεις Τελευταίο μήνυμα
Δυσλειτουργίες/προβλήματα του φόρουμ [Χρήση του φόρουμ] 1867 246398 Τελευταίο μήνυμα Σήμερα στις 14:05
από Buliwyf
Ηλεκτρονικά mods - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS [Ηλεκτρονικά mods] 4920 572280 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 24, 2024, 13:52
από Sergios
Hashtag Shake and Vape 2 1952 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 23, 2024, 14:02
από chkontog
Φθαρμένη Μπαταρία και επικινδυνότητα [Μπαταρίες για mod] 32 8088 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 19:24
από stamatisgr
Μπαταρίες για mod: ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΕΞΠΡΕΣ και νέες κυκλοφορίες [Μπαταρίες για mod] 8833 1122140 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 22, 2024, 11:14
από Sergios
Lost Vape Thelema Elite Art 40 [AIO (Όλα σε ένα)] 0 714 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 19:30
από zamploutos
Lost Vape Ursa Epoch & Lost Vape Ursa Cap [AIO (Όλα σε ένα)] 0 423 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 18:34
από zamploutos
MODS - ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ EXPRESS Mods 2113 326910 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 21, 2024, 15:56
από xristos99
που αποθηκεύετε τα υγρά σας ? Ιδιοκατασκευές υγρών 38 8657 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 20, 2024, 17:06
από treloneritis
Shake and Vape - Ερωτήσεις εξπρές και γενικές πληροφορίες Shake and Vape 1816 298085 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 18, 2024, 21:50
από antiklitos140
Ηλεκτρονικά mods - Νέες κυκλοφορίες [Ηλεκτρονικά mods] 4071 827702 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 14, 2024, 08:49
από Buliwyf
Επισκευάσιμοι ατμοποιητές. Ερωτήσεις EXPRESS Επισκευάσιμοι ατμοποιητές 4701 511888 Τελευταίο μήνυμα Ιουνίου 12, 2024, 22:23
από Sergios